Владика Григорій Комар: «Ікона є відображенням нашого духовного досвіду спілкування з Богом»

By  | 17.02.2018 | Filed under: Публікації

«Хочу побажати, щоб бажання прославляти Бога через іконопису Вас ніколи не залишало, і щоб це Ви вдосконалювали. А його можна вдосконалювати не лише вивчаючи якусь техніку чи певні правила, а й поглиблюючи власне духовне життя. Бо ікона є також відображенням нашого духовного досвіду спілкування з Богом…».

Такими словами привітав учасників виставки іконопису, котра відкрилася суботнього вечора 17 лютого в Трускавецькому готельно-курортному комплексі «Карпати» Владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Майже два тижні тривав ІІ Міжнародний іконописний пленер «Сила молитви», участь в якому взяли митці з України, Польщі, Словаччини та Франції: Андрій Винничок, Ольга Кравченко, Наталія Русецька, Оксана Винничок, Софія Білик, Остап Лозинський, Роман Зілінько, Олександр Бриндіков, Уляна Нищук, Орест Рабик, Уляна Томкевич, Данило Мовчан, Ольга Мороз, Ольга Поломана, Іван Дашко, Кость Маркович, Лев Скоп, Тетяна Думан, Моніка Єромінек, Анна Макач, Катажина Баняш, Марія Підлісна, Петер Крупа, Жюльєтт Од.

Після відкриття пленеру, яке проходило 7 лютого, митці-художники щодня творили – писали ікони. З-під їх рук виходив образ – не той, який засуджує Біблія, а той, який піднімає дух ввись, до Творця, за принципом «Вгору серця!». А далі з щемом та трепетом митці представили свої твори на наш огляд.

Відкриття виставки «Сила молитви» не анонсувалося, бо захід цей планувався камерним і непублічним, тобто у вузькому колі. Проте вийшло трохи інакше. Поглянути на твори іконопису прийшли не тільки митці та їхні друзі, а й волонтери, духовні особи, воїни АТО, а ще багато молоді з організації «Українська молодь Христові», котра в ГКК «Карпати» святкувала запусти. Отже, неждано-негадано камерна митецька акція перетворилася у визначну подію в житті міста-курорту.

Після молитви, котру на початок сотворили під проводом Владики Григорія Комара та отців Володимира Бондарчука і Олега Кекоша всі присутні, з коротким словом до гостей звернувся генеральний директор «Карпат» Лев . Він висловив радість з того приводу, що саме Трускавець став місцем, де пишуться ікони, і що вже вдруге «Карпати» приймають творців духовних картин. І слова, що «Трускавець – духовний центр», які прозвучали з вуст Лева Грицака, це зовсім не обмовка, а констатація факту.

Потім слово мали самі митці, котрі не лише розповідали про концепцію пленеру та прекрасні умови, які для них були створені в «Карпатах», але й представили інший вид мистецтва – музичного. Так, зокрема, гість із Польщі зіграв на старовинному музичному інструменті, чим викликав палкі оплески присутніх.

До слова був запрошений і волонтер Тарас Лужецький, котрий повідомив, що сьогодні у Трускавці зустрічається П`ята рота, котра виходила з Дебальцевого, і передав слово учасниці тих подій Марії Петришин. А після того, як зі словом виступили всі, хто мав що сказати, гості отримали можливість побути на самоті з Іконою у всіх тих образах, які сотворили учасники пленеру «Сила молитви». Ніби такі різні ікони представлені на виставці, а все ж таки є те, що їх об`єднує. Недаремно пленер та виставка іменуються «Силою молитви»…

Володимир Ключак

Також читайте

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №88927 Первый заработок 60 минут. Без рисков законно!
  15.11.2018 | 11:05

  Пройдите 1 регистрацию, сделайте 2 действия и получайте от 8950 рублей каждые сутки в автоматическом режиме. Мы гарантируем: - Первый заработок в течении 60 минут. - Стабильный доход 24 часа в сутки. - Поступление денег без задержек. - Для России, стран СНГ и Европы. - Без вложений и установки ПО. - Специально для новичков и [...]

 • Мы платим за лайки! – Оплата ежедневно!
  14.11.2018 | 22:43

  Мы платим за лайки! – Оплата сдельная! Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фотографии заказчиков, которые готовы платить за качество. Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и получить за это деньги. Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 рублей [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви