Володимир Возняк: «Платити за те, до чого Трускавець жодного відношення не має?!»

By  | 23.06.2014 | Filed under: Публікації

Трускавець сколихнула звістка про те, що у місті-курорті суттєво подорожчали водопостачання та водовідведення. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Трускавецького міськвиконкому 19 червня. Новий тариф вступає в дію з 5 липня, він становить для населення 11 грн. 74 коп. за1 м. куб. (зростання становить 59,5%). Що зумовило таке різке підняття тарифу? Чи слід очікувати якихось нових сюрпризів, адже доводиться чути, що це подорожчання води у Трускавці в цьому році не останнє? Хто винен і що робити? На ці запитання відповіді дає генеральний директор ТзОВ «» Володимир Возняк.

- Володимире Франковичу, підняття тарифів на водопостачання та водовідведення у Трускавці стало доконаним фактом. Що стало причиною підняття тарифу? Наскільки підніметься ціна на послуги водоканалу?

- Тарифи, що діють на сьогодні у Трускавці, були сформовані ще у 2008 році. Протягом наступних років вони коригувалися у зв’язку з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, цін на електроенергію, воду, яку Трускавець купує у КП «Дрогобичводоканал», інші матеріальні ресурси. Останнє коригування тарифів відбулося ще у 2012 році через підняття Дрогобицьким водоканалом цін на покупну воду та послуги відведення стоків.

Трускавецький водоканал постійно недоотримував кошти від надто низького тарифу на послуги водопостачання для категорії споживачів «населення». Цей тариф постійно затверджувався на рівні 60-70% собівартості послуг і підприємство несло збитки. Станом на червень 2014 року тарифи на водопостачання у Трускавці були найменші в регіоні. Для прикладу, у Бориславі затверджений тариф на послуги з водопостачання становить 8,95 грн., у Моршині – 7,18 грн., у Дрогобичі – 5,20 грн., а у Трускавці сьогодні – 4,50 грн.

У жовтні 2013 року Дрогобицький водоканал вкотре підняв тарифи на воду, цього разу на 18,2%. Тому аналогічний крок щодо підвищення тарифів вимушений був зараз зробити і Трускавецький водоканал. Новий тариф на воду для населення з 5 липня ц.р. складає 8,08 грн. (діючий тариф 4,50 грн.), на водовідведення – 3,66 грн. (діючий тариф 2,86 грн.)

- Ви сказали що Дрогобицький водоканал підняв тарифи в жовтні минулого року. Чому ж Ви міняєте тариф лише зараз, через 9 місяців?

- Процедура формування тарифів є складною та довготривалою, через що постійно потерпає наше підприємство. Адже ми можемо подати документи на розгляд в Державну інспекцією контролю за цінами лише після того, як буде затверджений тариф Дрогобичем. Потім йдуть погодження з Антимонопольним комітетом і затвердження Трускавецьким виконкомом. Відповідно проходить декілька місяців, коли діє старий тариф, а воду ми купляємо по новому тарифу і весь цей час несемо збитки.

Що стосується теперішньої ситуації, коли затримка склала 9 місяців, то своєї вини як керівника я в цьому не бачу. Документи в державну інспекцію були подані вчасно, але виявилось, що на той момент на законодавчому рівні не було затверджено порядку надання висновків економічно обґрунтованих планових витрат на виробництво послуг з водопостачання та водовідведення. Крім того, залишалось відкритим питання погодження інвестиційної програми ТОВ «Трускавецький водоканал» на 2014 рік. Виконавчий комітет відмовився затверджувати програму, посилаючись на те, що питання мають розглянути засновники Трускавецького водоканалу на зборах. Я спробував ініціювати скликання зборів з цього приводу, але місто перед ТОВ «Альфа плюс» поставило ще й інші питання, які стосувались змін до Статуту. Поки засновники дійшли до згоди, пройшло ще більше 5 місяців. І тільки в березні ц.р. я зміг подати документи щодо зміни тарифів в Київ.

Попри те, весь цей час ми сплачуємо Дрогобицькому водоканалу за новим тарифом, збитки зростають. Лише за 5 місяців 2014 року збитки підприємства склали майже 1,5 млн. грн.

- Дрогобицький водоканал недавно знову підняв тарифи – якщо не помиляюся, то вони вступають в дію з 1 липня ц.р.?

- Так. Ми отримали від КП «Дрогобичводоканал» повідомлення про підвищення тарифу на послуги водопостачання та водовідведення з 01 липня ц.р., який встановлений Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг на засіданні 30.05.2014 р.

Більше всього обурює те, що рішенням комісії встановлено єдиний тариф для всіх категорій споживачів Дрогобицького водоканалу, який складає 5,36 грн. за1 куб. м. води та 2,42 грн. за куб. м. стоків. Єдиний тариф означає, що однакову ціну будуть сплачувати і мешканці Дрогобича, і бюджетні установи, і всі інші, в т.ч. Трускавецький водоканал. Тобто мешканець, який споживає5 куб. м. в місяць і місто Трускавець, яке купує більше 300 тисяч куб. м. води, будуть в однакових умовах. Для довідки, Дрогобич реалізує в рік більше 6 млн. куб. м. води, з яких більше половини споживає Трускавець.

Жодним чином не враховано технологічні особливості постачання води для м. Трускавця. КП «Дрогобичводоканал» видобуває воду з водозабору на річці Стрий та перекачує її до резервуарів в с. Доброгостів. В цьому місці частину води забираємо ми, решта подається в мережу міст Дрогобича та Стебника. Отже, справедлива ціна, яку має платити Трускавецький водоканал, має складатись з витрат по підйому води з підземного водозабору та транспортування до нашого резервуару в с. Доброгостів.

А що вийшло? Кожен мешканець Трускавця тепер має сплачувати за послуги, в які закладені витрати з подачі води мешканцям Дрогобича, Стебника та сіл Дрогобицького району. Ми маємо платити за подачу «Дрогобичводоканалом» води з Урізького водозабору, за аварії в мережах, покривати витрати по кредитах, які Дрогобич брав, щоб покращувати водопостачання свого міста. Платити за те, до чого Трускавець жодного відношення не має?!

Дрогобицький водоканал, зрештою як і всі споживачі м. Дрогобича та Стебника, за рахунок мешканців Трускавця, перебувають в дуже вигідному становищі. З 1 липня тариф для населення зросте лише на 3%, а для всіх інших знизиться на 36%. Для нас же тарифи зростають на 255%. Коментарі, як кажуть, зайві.

В результаті, у випадку, якщо нові тарифи для нас почнуть діяти, то ми вимушені зразу ж піднімати тарифи в Трускавці. Тоді тарифи в Дрогобичі і Трускавці, містах, які знаходяться на відстані декількох кілометрів один від одного і отримають воду з одного водозабору, будуть різнитися більш ніж в 2 рази.

- Ви сказали «якщо нові тарифи для нас почнуть діяти». А хіба може бути якийсь інший розвиток подій?

- Хочу на це надіятися. Ця ситуація з необґрунтованим, нелогічним і несправедливим підвищенням тарифів «Дрогобичводоканалом» безперечно спричинить соціальне невдоволення мешканців нашого міста. Що стосується Трускавецького водоканалу, то він просто не зможе оплатити Дрогобичу нову ціну. Як наслідок, погіршення фінансового стану, попереджувальні відключення «Дрогобичводоканалом» води та ін. Без перебільшень, це загроза нормального функціонування курорту.

Тому з боку дирекції водоканалу та керівництва міста робиться все можливе, щоб запобігти найгіршому розвитку подій. Розіслані листи у всі можливі інстанції, готується позов до суду. Так що будемо розраховувати на те, що нас почують.

Спілкувався Андріан Марічик

Також читайте

Tags:
 • тимко

  А видавати воду з трускавецького озера за річкову і брати за це більші гроші-чесно? Будемо спостерігати наскільки швидко обміліє озеро на цей раз-думаю цей номер вже вам не пройде,панове!

 • якщо чесно

  Трускавецький водоканал -у приватних руках.Трускавчани потрапили у залежність від цих приватних і не дуже щедрих рук.А це не дуже приємно.Ляшко нам показав і вихід і засіб.

 • Пилипів Микола

  Підняття тарифу на водопостачання на 60 % це вже забагато, за круто. Пропоную повстати проти цього. Коли за безцін продали 132 гектари землі то ТЗОВ “Альфа плюс” зобов”язувалося не піднімати тарифи на протязі 10 років. Не треба мовчати. коли нас богато, то ми сила. Чи будемо надалі мовчати і обурюватися тільки на кухні. Досить нас обкрадати.

 • чесно

  ……принаймні,в Дрогобичі вода -Є,а от у Трускавці…..

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні депутати (0)Оголошення (0)Для любителів риболовлі (0)

 • Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю
  17.07.2019 | 09:43

  Козацька слобода «Раковець» у с. Воля Якубова Дрогобицького району запрошує на риболовлю коропа, карася, лина, білого амура, товстолобика. Можливе приготування страв з риби на замовлення. Бар працює з 9 до 21 години щоденно. Телефон для довідок +38-067-657-22-24. Доїзд через Дрогобич-Рихтичі-Добрівляни. Також читайте24 липня у Трускавці не буде води (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви