Вибори закінчились – вибори починаються

By  | 02.11.2012 | Filed under: Публікації

Досвідчені політики знають, що наступні вибори починаються на другий день після закінчення попередніх. Хто нехтує цим золотим правилом, потім дорого розплачується у буквальному розумінні цього слова.

Вибори на Дрогобиччині принесли декілька сюрпризів. Насамперед слід сказати, що Роман Ілик набрав набагато більше голосів, ніж йому пророкували – фактично стільки ж, скільки всі інші кандидати в депутати.

Друга несподіванка, що фаворит перегонів у червні-серпні цього року Ігор Курус набрав так мало голосів. Або перегорів, або не знайшов своєї родзинки у цій виборчій кампанії.

Несподівано високе місце посів Павло Барнацький, на якого, схоже, ніхто не звертав серйозної уваги.

Фіаско очікувало на Михайла Задорожного, якому дехто пророкував перемогу, та Миколу Лагодича. Мабуть, їм самим слід розібратися в тому, що сталося, бо, схоже, до тверезих голосів друзів і опонентів вони не прислуховуються.

Як і прогнозувала “Тустань”, темною конячкою перегонів виявився Віктор Конц. Поки увага була зосереджена на представниках партії влади Михайлові Янковському та Михайлові Сендаку, які прогнозовано потерпіли нищівну поразку, Віктор Конц, скромний представник Державного управління справами Адміністрації президента, набирав очки у довірливих виборців. Врешті-решт з’ясувалося, що насправді він головний від влади на Дрогобицькому окрузі. В останньому номері своєї газети Віктор Конц фа-ктично поставив на коліна місцеве самоврядування Дрогобиччини, коли міські голови Борислава, Дрогобича, Стебника, Трускавця і голова Дрогобицької районної ради уклінно дякували київському гостю за надану матеріальну допомогу. В цивілізованих країнах після такого самобичування йдуть у відставку, але панам Фірману, Радзієвському, Пецюху, Козиру і Сікорі це не загрожує.

Комічним виглядало зняття з виборів на користь Михайла Задорожного кандидатів у депутати Тараса Гентоша, Тараса Курчика і Святослава Грабовського, тим більше, що прізвища цих добродіїв ми побачили у виборчих бюлетенях.

А ще вибори запам’яталися брудними технологіями, використанням брендів партій, до яких фактично не належиш, ведення виборчої кампанії на негативі проти опонента, а не на позитиві за себе.

Кидалась у вічі явна непрохідність окремих кандидатів й одночасно їхня непомірна амбітність. Усіх невдах виборці наказали гривнею, зробивши політичний вибір на користь сильнішого.

Для багатьох було несподіванкою, що “Свобода” на наших теренах набрала більше голосів, ніж “Батьківщина”. Це свідчить не лише про розчарування цією партією на всеукраїнському рівні, а й неякісним керівним складом на місцях. З іншого боку, й керівні кадри “Свободи” на місцях бажають бути кращими, так що нинішню перемогу не слід списувати на свій рахунок, просто зростає радикалізація людей, яким набрид окупаційний режим Януковича.

Хто дивиться в майбутнє, зробить правильні висновки й вчитиметься на чужих помилках. Проте є категорія людей, які вперто йтимуть до влади, і їх ніщо не здатне зупинити.

Можемо сказати, що з цього понеділка вже розпочалася виборча кампанія не лише президентська, якою більше переймаються в Києві, а насамперед до місцевих органів влади. На Дрогобиччині теж засвітилися окремі кандидати в народні депутати, які можуть претендувати на посаду міських голів. Зокрема це Микола Тустановський, який уже був міським головою Борислава, Святослав Грабовський, який і не приховує свого бажання стати міським головою Трускавця. На посаду міського голови Дрогобича можуть претендувати Михайло Задорожний, Микола Лагодич і Віктор Возняк. Останній з таким же успіхом може стати і міським головою Трускавця. Ось тільки чи зупинить їх думка, що вони набрали недостатньо голосів у цій виборчій кампанії, щоби претендувати на успіх в наступній? Втім, ще є час, аби перебудуватися, накопичити достатньо фінансів і підібрати потужні команди, націлені на перемогу.

Хто дійсно може сподіватися на успіх, так це Павло Барнацький, який заручився підтримкою чверті бориславців, тим більше що він уже заявив про оголошення імпічменту бориславському міському голові Володимирові Фірману.

Мабуть, лише Ігореві Курусу та Вікторові Концу нецікавими видаються мерські перегони, тому що вони розраховували на більше.

Тут слід врахувати позицію Романа Ілика. Офіційно ставши народним депутатом України, він захоче мати на Дрогобиччині своїх людей у керівництві містами. Це нормальна практика, якщо врахувати, що можуть піти з державного бюджету чималі кошти, а також інвестиції. Краще розраховувати на порядність своїх, ніж постійно перевіряти чужих. Втім, тут усе залежатиме від громад міст Дрогобиччини. Обрання Романа Ілика народним депутатом України не означатиме автоматичної підтримки людьми кандидатів на міські голови, озвучені ним. Та й ці три роки до наступних виборів йому доведеться працювати з керівниками, з якими, можливо, він би не наважився піти в розвідку. Але такими є суворі реалії життя, бо, як і обіцяв, має стати народним обранцем і для тих, хто голосував проти нього.

Якщо хтось думає, що часу до виборів до місцевих рад ще достатньо, то він глибоко помиляється. Якщо не робити щоденної чорнової роботи, то потім, як бідному студентові, ночі не вистачить для перемоги…

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

Також читайте

Tags:
 • ветеран

  І про наступні вибори.
  Проаналізувавши ці та попередні вибори, дійшов висновку, що нова ВР до наступних виборів прийме новий Закон про вибори. Чому? Потрібно якось захистити за собою право бути депутатом в наступній ВР. Тому я пропоную декілька варіантів нового закону про вибори:
  Перший варіант: Закріпить депутатство як нерухомість, яку можна передавати тільки у спадок – брату, сестрі, свату, куму, дружині, дочці, сину, коханці, своєму водію або масажисту. Нічого нового, бо у цій новій ВР 70 відсотків депутатів прошлого скликання. А остальні 30 – Свобода підтягнулася і своїх чуть підтягнули.
  Другий варіант: Депутатство продавати. Ціну встановити там 5 чи 10 мільйонів на рік чи на 5. Можна через аукціон. Теж не новина, хто і скільки коштів вгатив в цю виборчу кампанію і при цьому пролетів, не мені знати. А так хоча би держбюджет поповнювався.
  Але перший і другий варіанти скучні для більшості населення, недемократичні і т.д. Тому пропоную третій варіант:
  Вибори проводити щось на зразок “Танцюють всі” чи “Х-фактор”.
  За три місяці передвиборчої боротьби кандидати – чи то партії чи то мажоритарники – щось роблять, щось ні, але кожну там чи суботу, чи неділю виступають перед виборцями. Танцюють, співають, вішають лапшу на вуха, хвалять себе, а ми вже будемо тоді за них відсилать СМС-ки. За кого найменше – той вилітає, а до фіналу (до виборів) залишиться чи то два кандидати, чи то дві партії). І все – фінал, день виборів. Цей варіант і демократичний, і для виборців буде дуже цікавим.
  ФАНТАСТИКА, АЛЕ ЛОГІКА В ЦЬОМУ Є. Можливо, в когось будуть свої варіанти чи доповнення? Ці ідеї не запатентовані, так що можна їх використовувати.

 • ветеран

  Спочатку про підсумки виборів.
  Моя позиція бойкотувати ці вибори знаходять своє підтвердження. Сьогодні про недолугий Закон “Про вибори”, про фальсифікації, про адмінресурс говорять всі опозиційні сили – Батьківщина, Удар і Свобода. Навіть пустили мульку, що готові покласти ще не отримані мандати. Але вони що, не знали, що за таким законом результат буде таким, чи не вони голосували за цей закон? Але коли не пройшли всі “радімиє”, то і зчинився галас. Пізно. Галас потрібно було здіймати ще до початку виборчої кампанії і не допустити цього шоу під назвою вибори. А тепер, коли вже більшість приміряла своїми зад-ми крісла у залі ВР, від корита їх відірвати важко. Погаласують для народу, і почнуть “плідно працювати для народу і на благо України”.

 • Олекса

  До повного щастя, яке неодмінно дуже швидко наступить з приходом Ілика до ВР для мешканців Дрогобиччини необхідно обов”язково вибрати мером Трускавця Грабовського. От тоді “НАЦІЄЦЕНТРИЧНА ІДЕЯ” переможе і буде вам РАДІСТЬ і БЛАГОПОЛУЧЧЯ! Всі дрогобичани будуть спілкуватися виключно тільки галицько-українською мовою (як якоюсь іншою – одразу в рило!), виходити на роботу всі будуть десь на пів-одинадцяту, обідня перерва ся буде скінчати десь коло третьої, п”ятниця – скорочений робочий день. Обов”язковими вихідними будуть: Василя, Андрія, Романа і т.д. (не забути католицьке Різдво і Паску)- бо то ж “сьвята”! В кого є “бульба” або “хорі діти” – одразу відгул! А зарплати при тому всьому – обов”язково європейські бо йдемо ж до Європи!
  Ющенко, пардон – Яценюк (Ілик, Грабовський і т.д.) – ТАК!!!
  P.S. Обов”язково не забути раз в місяць спалювати чучело Януковича біля ратуші, а відповідальним за це призначити Гука.

 • Левко

  “Святослав Грабовський, який і не приховує свого бажання стати міським головою Трускавця.”
  На даний час Святослав свій шанс втратив. Його може спасти тільки Р.Ілик якщо стане “тушкою”, в чому Грабовський С. нас переконував.

 • Левко

  “Для багатьох було несподіванкою, що “Свобода” на наших теренах набрала більше голосів, ніж “Батьківщина”. Це свідчить не лише про розчарування цією партією на всеукраїнському рівні, а й неякісним керівним складом на місцях.”
  “Батьківщиною” ніхто не розчарувався, ми спасали “СВОБОДУ” так як їй пророкували мінімум прохідного барєру, і тому ми всі підтримали опозиційну нашу партію.

 • Порка

  Налити Власюку ще чарку-другу і чоловік знову почне видавати переможні реляції про найкращого Радзієвського. А якщо вік і здоров’я першого секретаря компартії підведе, то є другий секретар – Лужецький!
  Ілик вже давно визначився з підтримою місцевої влади, представленою цими двома алкоголіками. Тим більше, що вони його підтримували і підтримуватимуть. Інакше хто би терпів присутність Ілика: 1 вересня в університеті поряд стояли Радзієвський і “опозиційний” Ілик, а не Походжай чи Задорожний!
  Не забуваймо і про “переможця” Кондзьолку, який дискредитував ідею “Чесно” та встиг підзаробити в штабі Ілика! Тільки завдяки таким махінаціям та пропаганді стала можливою перемога Ілика – брехня і причетність до руху Злодюлі дає заповітні два десятки процентів різниці. Отже, будемо чекати “підйому” таких як Кондзьолка до рівня кандидата на мера міста Дрогобича. Відомого “націоналістичного” борця Метика при Кондзьолці можна буде замінити на Багана або когось подібного за поведінкою прислужування Ілику.

 • Грабовський

  “Комічним виглядало зняття з виборів на користь Михайла Задорожного кандидатів у депутати Тараса Гентоша, Тараса Курчика і Святослава Грабовського, тим більше, що прізвища цих добродіїв ми побачили у виборчих бюлетенях.”

  Комічним виглядає подача неправдивої інформації, щодо зняття кандидатів. Ех, “журналісти”-”журналісти”..

  p.S. Лише Тарас Курчик заявляв про своє зняття

  • Пристай Андрій

   Згідний лише Курчик і це було ржачно. Ви бувші кандидати взагалі смішненькі)))))

   • Ростик

    Зате встигли визначитися і встигли звернутися до громади з закликом підтримати Задорожного. Той, хто вміє читати, бюлетень прочитає і вірно поставить відмітку.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • * ВАКАНСІЯ + ДОРОГА – 50 $ – ( Везем до місця праці ) *
  14.04.2019 | 12:05

  • БезВіз — по БІОМЕТРИЧНИХ ПАСПОРТАХ • Оплата 11 – 20 зл/год. ДЛЯ • ЧОЛОВІКІВ,• ЖІНОК,• СІМЕЙНИХ ПАР. • ФАБРИКИ • ЗАВОДИ • ЗАКЛАДИ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ • ГОТЕЛІ • КЛІНІНГОВІ КОМПАНІЇ • МИЙКИ ПРОД. ЗАКЛАДІВ • БУДОВА • та інші вакансії • Ми гарантуємо якість, надійність, порядність та підтримку • • Офіційне працевлаштування • ••• [...]

 • №92670 Офіційна робота в Німеччині та інших країнах ЄС.
  03.04.2019 | 13:29

  Офіційна робота в Німеччині та інших країнах Євросоюзу. Офіційне оформлення відбувається по паспортах Європейського Союзу та європейських ID картках, а також по польських робочих візах (відрядження А1). За консультаціє та реєстрацією звертайтесь за тел:+380679678612. На сьогоднішній день актуальні вакансії: 1) Склади REWE. м. Гамбург (Німеччина). Обовязки: Збирання та пакування замовлень. Зарплата 1400-1800 євро/місяць (нетто), від [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви