Зоряна Домбровська: «Виникає враження, що під час сесійного засідання ти знаходишся на концерті артистів-професіоналів»

By  | 21.03.2017 | Filed under: Публікації

Зоряна Домбровська – депутат Трускавецької міської ради від партії «УКРОП» та голова однойменної фракції. Продовжуючи цикл розмов з депутатами міськради, спілкуємося з пані Зоряною про політику та економіку, про місто та його проблеми, про депутатську діяльність та плани на майбутнє.

- Пані Зоряно, незважаючи на молодий вік, Ви в політиці вже досить довгий час, більше десяти років. Розкажіть про Ваш «політичний» шлях нашим читачам.

- Так, справді, моє «політичне життя» розпочалося досить несподівано для мене у 17 років, під час Помаранчевої революції. Повернувшись з Києва, мене запросили в штаб Віктора Ющенка і понеслося все з шаленою швидкістю… Робота в штабі, агітація, спостерігач на виборах, член комісії, уповноважена особа партії, кандидат в депутати і в результаті депутат.

- Як так сталося, що Ви поміняли «Нашу Україну» на партію Ігоря Коломойського «УКРОП»? Це ідейний вибір, тверезий розрахунок чи щось інше?

- Тяжко відповісти на поставлене питання, оскільки все підходить ;-) Насправді ідейна партія для мене була більше 10-ти років «Наша Україна», однак часові реалії внесли корективи в мою партійну приналежність, як і розуміння того, що з одною ідеєю далеко не заїдеш, необхідний ще ресурс для реалізації ідей. Насправді напередодні чергових виборів до Трускавецької міської ради в мене були пропозиції щодо вступу в різні політичні сили з сформованими командами, однак дані пропозиції мене не цікавили, оскільки я мала розуміння того, що реалізуватися в «чужій» команді мені буде складно, оскільки крім досвіду виборчих компаній в мене не має ні «покровителів», ані необхідного ресурсу.

Коли мені запропонували очолити новоутворену партію «Українське об’єднання патріотів-УКРОП», з повною автономією і можливістю самостійно формувати СВОЮ команду, без жодних сторонніх нав’язувань, я, звичайно, погодилася.

Пригадую, як після випуску в місті першої газети «Укропу», в якій містилася інформація про керівників місцевих партійних організацій, до мене одразу зателефонував колишній однопартієць, який звинувачував мене у зраді політичній силі, якій є чесно служила 10 р. Хоча сам за цей період надзвичайної активності по розбудові партії, яка привела його на посаду секретаря виконкому, не проводив.

Інші однопартійці, котрі розуміли, що де-факто партія «Наша Україна» вже не існує, з розумінням і повагою віднеслися до мого вибору.

Саме новоутворена політична сила «Укроп» дала мені можливість запросити до участі у місцевих виборах молодих амбіційних людей-патріотів, які не мали ніякого політичного досвіду, але мали велике бажання працювати та змінювати своє місто на краще.

- Ви працюєте в КП «Трускавецьтепло», де керівником є лідер іншої політичної сили. Чи не виникало з цього приводу якихось конфліктів чи непорозумінь?

- Це питання мені дуже часто задають. Ні, жодних непорозумінь не виникає. В КП «Трускавецьтепло», де керівником є Руслан Крамар, я пішла працювати по спеціальності, одразу після закінчення магістратури.

Визнаю, що я мала сумнів чи йти працювати саме до нього, оскільки я була з іншого політичного табору. Однак при співбесіді він з повагою віднісся до того, що я з іншої політичної сили і в мене інші політичні вподобання, та дав чітко зрозуміти, що головне щоб моя політика не шкодила роботі.

Ви знаєте, що у нас на підприємстві працюють працівники з різною політичною приналежністю. Однак в роботі жодних непорозумінь, а тим більше політичних нав’язувань, немає. Так, бувають суперечки щодо різних подій, дискусії, однак присутня повага керівника до працівників, що, на мою думку, є найважливішим.

Відповідаючи на Ваше запитання, я скажу так: робота – це професійні вимоги, а отже роботодавець не може нав’язувати духовних, емоційних, політичних чи інших якостей, не пов’язаних з результатом праці.

- Фракція «УКРОП»у в Трускавецькій міській раді малочисельна – тільки двоє депутатів. Чи важко Вам відстоювати інтереси виборців, чи дослухається до думки «УКРОП»у міський голова?

- Так, наша фракція «УКРОП» складається з двох депутатів, я і Іванна Кенц-Березюк. Ми обидві жінки і юристи за фахом, тому у всіх питаннях ми швидко знаходимо взаєморозуміння.

Щодо роботи у депутатському корпусі в цілому, то нам складно працювати, оскільки ми новообрані депутати і практики депутатської роботи у жодної з нас не було. Також складність полягає в тому, що ми жінки і нас просто інколи ігнорують, мовляв, що ми там знаємо??? Щодо міського голови, то він всіх депутатів чує, однак не завжди прислухається.

- Від «УКРОП»у на вибори в міську раду йшло найбільше воїнів АТО. Які проблеми зараз є найактуальніші саме для цієї категорії наших співгромадян?

- Від моєї політичної сили жоден воїн АТО не потрапив в депутатський корпус. На жаль. Чому так склалося? Мені важко відповісти, напевно, про це слід запитати виборців. Хоча зауважу, що в нашому скликанні є лише один депутат – воїн АТО.

Я не була в зоні АТО, і мені важко усвідомити всі проблеми, з якими ці хлопці стикнулися.

За час нашого депутатського скликання ми виділили приміщення та здійснили поточний ремонт для центру реабілітації учасників АТО. Також виділили земельні ділянки для будівництва багатоквартирного будинку та землю під будівництво гаражів. На жаль місто не має можливості забезпечити кожного воїна АТО землею під індивідуальне житлове будівництво – це проблема загальновідома, яку потрібно вирішувати.

- Ви – член бюджетної комісії, а бюджет у Трускавці немалий. Чи правильно, на Вашу думку, розподіляються кошти міської казни, чому слід надавати пріоритет?

На мою думку, потрібно розподіл бюджетних коштів здійснювати чітко дотримуючись стратегічних потреб міста: водопостачання (будівництво альтернативного «свого» водогону), реконструкція курортного парку, збереження мінеральних вод, потреби соціально-культурні (медицина, освіта, культура), інфраструктура міста, промоція, потреби ЖКГ. Потрібно розробити стратегічні напрямки розвитку і максимально фінансувати саме їх.

Неможливо добре працювати, якщо ти не маєш розуміння, який план дій і що в результаті повинно бути. З річної депутатської практики інколи здається, що ми просто пливемо по течії, напрямок якої вказують певне коло осіб.

Насправді для найкращого результату має бути чіткий план, виконання якого повинно йти крок за кроком, не пропускаючи жодного пункту. Маю надію, що така стратегія в нас появиться в найближчий час.

- Часто у своїх запитах Ви порушуєте проблеми трускавчан – пасажирських перевезень, вивозу сміття, дозвілля для дітей та молоді та інше. А які проблеми Трускавця вважаєте ключовими, найнагальнішими?

Ключовою проблемою міста вважаю занепад, навіть не занепад, а замороження курорту, який призвів до безробіття. Найнижча заробітна плата в області. Молоді спеціалісти, закінчивши провідні вузи країни, не бачать свого майбутнього в рідному місті, а тому залишаються в обласних центрах, або виїжджають за кордон. На жаль, це проблема не тільки нашого міста а й цілої держави.

Вирішенням цієї проблеми бачу клопітку працю у напрямку залучення інвестицій для будівництва курортно-туристичної інфраструктури.

- Ви – вперше в раді. Чи задоволені Ви діяльністю Трускавецької міської ради VII демократичного складання за цих півтора року її діяльності?

- Нашу роботу VІІ демократичного скликання Трускавецької міської ради оцінять мешканці міста. Повне задоволення моєю депутатською діяльністю було б напевне тоді, коли б не було нарікань від мешканців на високі тарифи на житлово-комунальні послуги, на ями у дворах та дорогах ;-) , на затоплені підвали каналізаційними стоками і т.д.

Але ж, з іншої сторони, саме ми затвердили програму поточних ремонтів, відповідно до якої проходить масова заміна вікон, дверей, робляться ремонти в під’їздах. У нас у дворах красуються нові доукомплектовані дитячі майданчики, у нас відбувається заміна внутрішньобудинкових електричних мереж, та інші роботи по відновленню житлового фонду міста.

Щодо безпосередньої роботи в депутатському корпусі, то для мене перший рік цієї діяльності – це рік шоку. Оскільки виникає враження, що під час сесійного засідання ти знаходишся на концерті артистів-професіоналів, які без жодних емоцій можуть міняти точку зору кожну хвилину в залежності від напрямку вітру. Це рік відкриттів для мене, оскільки кожної сесії відкриваєш і пізнаєш для себе кожного по-новому.

Це також рік випробовування на силу духу.

- Які плюси та мінуси депутатської діяльності, пані Зоряно? І чи плануєте й надалі залишатися в активній політиці Трускавця?

- Мінуси – це брак часу, оскільки досить тяжко на повну віддаватися і депутатській роботі, і професійній діяльності.

Плюси – це володіння інформацією, яка відбувається з містом і моєю вулицею, це «можливість» контролю і впливу на ці процеси. Щодо залишення в активній політиці Трускавця, то наразі я не готова відповісти, що так. Поживемо – побачимо.

- Впродовж багатьох років знаю Вас як дійсно щиру українку-патріотку, котра серцем та душею вболіває за долю України. Якою бачите майбутнє України, пані Зоряно? Що потрібно зробити, щоб наша держава стала могутньою, процвітаючою, була серед світових лідерів? І чи можливо це?

- Не нарікати на долю, не шукати винних чи крайніх, потрібно починати з себе і працювати.

Не боятися висловлювати свою позицію щодо тих чи інших ситуацій.

Старатися говорити правду у вічі.

І наостанок: пора зрозуміти, що влада і бізнес – це речі несумісні.

І в будь-якому випадку потрібно завжди залишатися Людиною, щоб не було стидно дивитися в очі людям.

Спілкувався Володимир Ключак, фото з мережі Фейсбук

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні депутати (0)Оголошення (0)Для любителів риболовлі (0)

 • Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю
  17.07.2019 | 09:43

  Козацька слобода «Раковець» у с. Воля Якубова Дрогобицького району запрошує на риболовлю коропа, карася, лина, білого амура, товстолобика. Можливе приготування страв з риби на замовлення. Бар працює з 9 до 21 години щоденно. Телефон для довідок +38-067-657-22-24. Доїзд через Дрогобич-Рихтичі-Добрівляни. Також читайте24 липня у Трускавці не буде води (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви