Звітує Михайло Сендак

29.12.2011 | Filed under: Публікації

Кінець року – пора звітів. Перед своїми громадами прозвітували вже більшість мерів міст нашого регіону, частина з них вже встигла зустрітися з пресою. Хоча посада голови райдержадміністрації не є виборною, та Михайло Дмитрович Сендак пресу шанує і завжди через ЗМІ звітує перед людом, над яким його поставили головою. І не тільки через пресу – двічі на місяць пан Сендак проводить прийоми громадян у себе в кабінеті, проводить теж виїзні прийоми. 28 грудня, коли проходила прес-конференція, в РДА теж було людно – кожен бачить у Михайлові Дмитровичу часто єдину надію, що його проблема зрушить з місця. «На жаль, це не так, – каже голова РДА, – є багато таких питань, на які я не маю жодних важелів впливу». За приклад Михайло Сендак називає ситуацію із перевізниками, котра для району є болючою, проблеми із добудовою шкіл, а також проблеми всього регіону, котрі і вирішувати всім нам спільно – Дрогобицькому району, місту Дрогобичу містам Трускавцю та Бориславу. Журналістам голова показує свої напрацювання щодо стратегії розвитку регіону і робить закид у сторону попереднього губернатора області Михайла Цимбалюка, котрий не виявляв особливої зацікавленості в тому, щоб весь регіон розвивати комплексно. «Не дуже добре, коли протягом року в нашій області тричі змінювалися губернатори, але є надія, що Михайло Костюк зможе переламати ситуацію», – зазначає голова РДА. Пропозиція Михайла Сендака, яку не врахував Михайло Цимбалюк – створити на Дрогобиччині Раду регіонів на рівні перших заступників, яка б напрацьовувала стратегію розвитку регіону.

 

«Нам вдалося виконати бюджет – і це головне», – розповідає очільник району і розповідає про структуру бюджету. Левова його частка (35 – 38%) йде на освіту, на другому та третьому місцях – медицина та культура. В районі не вистачає шкільних автобусів, а четверта частина території – гірська зона. Дитяче харчування у 5 гривень на день – поганий показник, його потрібно довести до восьми, вважає Михайло Дмитрович. З цього приводу є вже певні домовленості із депутатами райради, кошти будуть закладені в бюджет-2012.

Не можна було не порушити і питання будівництва сміттєпереробного заводу. Михайло Сендак повідомив, що вже були домовленості з містами Самбором, Старим Самбором, Трускавцем Самбірським та Старосамбірським районами стосовно будівництва заводу на ділянці між селами Брониця та Воля Якубова, було погодження із сільськими громадами та депутатами, але місто Дрогобич вирішило йти власним шляхом. «Де вони збудують завод, біля Ратуші?», – риторично запитував очільник району. Михайло Сендак піддав різкій критиці плани спорудити такий завод на землях біля кар’єру цегельного заводу адже: 1) це землі району, а не міста, 2) на наступні 17 років ці землі підписані в оренду цегельному заводу, 3) там прорвалися підземні води і спорудження такого заводу може призвести до екологічної катастрофи, 4) близькість курортного Трускавця, 5) сміття повинно перероблятися а не спалюватися, отже, потрібно забути про методики, які давно не практикуються в Європі. «Кого ми дуримо?» – запитує Михайло Дмитрович.

Михайло Сендак розповів про ряд проектів, які втілюються в Дрогобицькому районі – вітрова енергетика на землях Опаківської сільради на 75 мільйонів Євро, будівництво міні-ГЕС на річці Стрий неподалік села Довге Гірське (в радянські часи тут планували збудувати підводну атомну електростанцію, в нашому розпорядженні є ряд свідчень про те будівництво 80-х років між Довгим, Ровінню та селом Сопіт, що на Сколівщині), розведення баварських овець в Почаєвичах та Михайлевичах, заплановано будівництво потужного свинокомплексу за Лішнею (попри дорозі на Самбір), втілюються в життя проекти щодо розвитку садівництва та ягідництва. В районі шукають інвесторів на проект вирощування енергетичної верби.

А далі – розповідь про три школи-довгобуди в селах Сторона, Ролів та Летня, про кроки, здійснені в напрямку зрушення цієї проблеми з місця. Є в керманича Дрогобиччини ряд планів щодо створення нових робочих місць (безробіття стало досить сильним в районі після ситуації із промисловими підприємствами Дрогобича), але для створення одного робочого місця потрібно 100 – 105 тисяч гривень. В жахливому стані дороги Самбір – Дрогобич, Стебник – Довголука, Дрогобич – Комарно та деякі інші, але вони – у віданні не району, а області, тож навіть при найбільшому бажанні районної влади кошти на їх ремонт витрачати не можна.

Михайло Сендак відповів на актуальні запитання, котрі йому поставили присутні журналісти (з газет «Галицька зоря», «Вільне слово», «Франкова криниця Підгір’я», з дрогобицького радіо, а також з «Трускавецького вісника» та Трускавецького Інтернет-телебачення). А завершилася прес-конференція вже традиційно за щедрим та багатим святковим Новорічним столом, за яким також можна було дізнатися багато цікавих речей. Висловлюємо щиру подяку голові Дрогобицької РДА Михайлу Сендаку та керівнику відділу внутрішньої політики РДА Лесі Луців за співпрацю із «Трускавецьким вісником» в 2011 році та сподіваємося на продовження такої співпраці в майбутньому.

А далі – прес-реліз від РДА про підсумки 2011 та плани на 2012.

«Динаміка соціально-економічного розвитку в 2011 році в галузях.

Промисловість. Промислове виробництво здійснюють 6 підприємств, на яких зайнято 412 осіб. Структура промислового виробництва виробництво харчових продуктів – 84,8 %, виробництво будівельних матеріалів (цегли)-15,0 %, оброблення деревини та виробництво виробів з деревини – 0,2 %. Найбільші промислові підприємства: ПАТ “Дрогобицький молокозавод”-160 працюючих, ТзОВ “Солонсько ” – 97 працюючих, ПП Галм’ясо – 67 працюючих. Обсяг промислового виробництва: за 11 місяців 2011 року вироблено промислової продукції на суму 37,7 млн. грн., або 78,7% до відповідного періоду минулого року (спад 21,3 %, в тому числі: виробництво будівельних матеріалів – 10,3 %; виробництво харчових продуктів – 22,9 %.

Основною причиною спаду промислового виробництва є: призупинення діяльності ТзОВ “Карпати 22” через внутрішній конфлікт між 4 засновниками , який вирішується у судовому порядку; зменшення закупівель молока та скорочення ринків збуту на ПАТ “Дрогобицький молокозавод” – 34,0 %. Впродовж 2011 року на цьому підприємстві замінено 3 керівників.

Сільське господарство. В галузі сільського господарства функціонує 26 агроформувань. Господарствами району вироблено: молока – 1678,4 тонни, або 97,1 % до відповідного періоду минулого року; м’яса – 167,7 тонн, або 95,6 % до відповідного періоду минулого року; яєць – 30,8 млн. шт. , або 53,3 % до відповідного періоду минулого року; зерна – 10731 тонну , або 132,5 % до минулого року

Основні причини зменшення продукції тваринництва: молока – через зниження продуктивності корів внаслідок недостатнього забезпечення концентрованими кормами у зимово-стійловому періоді 2010-2011 років, а також внаслідок затоплення пасовищ у травні-червні 2011 року; м’яса – за рахунок зменшення виробництва м’яса птиці; яєць – за рахунок значного подорожчання зерна урожаю 2010 року, як основного компонента кормів та занижених реалізаційних цін на місцевому рівні. На даний час призупинено спад поголів’я птиці, очікується його збільшення до кінця року на 26,0 тис. голів.

Підприємництво. У 2011 році в районі функціонує 2671 суб’єкт малого підприємництва (фізичних та юридичних осіб), в тому числі : 217 малих підприємств та 2454 підприємців – фізичних осіб. Частка малих підприємств у загальному випуску продукції – 15,1 %, (або 73,0 млн. грн.).

Стан дорожнього господарства. В районі 520 км. комунальних доріг, в тому числі в смт. Підбуж – 23,6 км, в смт. Меденичі – 12 км. У 2011 році освоєно коштів на ремонт комунальних доріг: з держбюджету – 2474 тис. грн. ( 100 % до виділених ); з обласного бюджету 775 тис. грн. ( 100 % до виділених). 382,9 км доріг загального користування обслуговується філією ” Дрогобицький райавтодор “, з яких понад 200 км потребують невідкладного ремонту. Найгірший стан доріг Дрогобич-Комарно – потреба в коштах 2,5 млн. грн, Дрогобич-Довголука- 1,1 млн. грн., Дрогобич-Самбір- 1,2 млн. грн. У аварійному стані перебувають 4 мости в селах Жданівка, Ясениця-Сільна, Ст. Кропивник, траса Нагуєвичі-Ясениця-Сільна – загальна вартість робіт – 16,4 млн. грн.

Зайнятість населення. В галузях економіки зайнято – 22 тис. осіб. Кількість зареєстрованих безробітних на 1.12.2011 р.- 514 осіб, що на 305 осіб менше до початку року. Із загальної кількості безробітних вивільнено 63 особи – жителів району, в основному, за рахунок вивільнення працівників на підприємствах міст Дрогобича, Стебника, Трускавця. Середньомісячна заробітна плата в економіці району за 9 місяців 2011 року склала 1635,53 грн. і зросла до відповідного періоду минулого року на 9%, до середньо-обласного рівня -2358,03 грн. становить 70 %.

Заборгованість з виплати заробітної плати станом на 01.12.2011 року склала 654,7 тис. грн. допущена 2 підприємствами: ТзОВ “Карпати 22”- 285,6 тис. грн., санаторієм “Карпатські зорі “-369,1тис.грн. У порівнянні з початком року заборгованість зросла у 7,4 рази. Вжиті заходи щодо заборгованості із заробітної плати: проведено 14 засідань районної тимчасової комісії; Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу до керівника ТзОВ “Карпати 22”, матеріали подано в Господарський суд; по ТзОВ “Карпатські зорі” прийнято ухвалу Господарського суду про заборону вчиняти дії на припинення юридичної особи, міжрайонною прокуратурою подано 65 позовних заяв і винесено 23 рішення міськрайонним судом про виплату заборгованої заробітної плати на користь людей.

Функціонування дошкільних закладів. Кількість дошкільних навчальних закладів – 12, з них у навчальне – виховних комплексах «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» – 7 Кількість дітей, охоплених дошкільною освітою, – 514, або 13 %. У 2005 році було охоплено дошкільною освітою 2,9 % дітей, у 2009 р. – 8 %. 2010 рік – 10 % дітей. Кількість і відсоток охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою – 730 дітей (100%). До 2012р. буде створено додатково ще 5 навчально-виховних комплексів (Опака, Н.Кропивник, Лішня, Опарі, Літиня), відкрито дошкільну групу загального розвитку у ДНЗ смт. Меденичі. Додатково буде охоплено 105 дошкільнят. Матеріальна база усіх дошкільних навчальних закладів задовільна.

Перспективи. З метою виконання економічних реформ на регіональному рівні райдержадміністрація пропонує: розробити Стратегію розвитку Дрогобицького регіону до 2020 року; за сприяння Львівської облдержадміністрації створити Раду керівників регіону для реалізації основних стратегічних цілей цілого регіону, яка в свою чергу утворить адміністрації кластерів і буде наглядати та координувати їх роботу. З метою виконання завдань економічних реформ в нашому регіоні найбільш оптимальним шляхом сталого розвитку громад є об’єднання зусиль за напрямками розвитку. В основі таких об’єднань лежить кластерна модель розвитку Дрогобиччини. Найбільш необхідними є кластера: Медичний кластер «Госпітальний округ «Дрогобиччина» з осередком в Дрогобичі; Транспортний кластер «”Інтегральна система пасажирських перевезень Дрогобиччини” з осередком в районі; Туристичний кластер з осередком в Трускавці; Кластер з адміністрування твердими побутовими відходами з осередком в районі; Кластер нафтохімії та нафтовидобутку з осередком в Бориславі; Кластер машинобудування з осередком в Дрогобичі; Кластер альтернативної енергетики з осередком в районі».

Володимир Ключак

(Переглядів 129 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви