Інтерв’ю «5 запитань»
Сьогодні гостем нашої редакції є Руслан Крамар, голова ТМО партії «ВО «Батьківщина».
- Незважаючи на Ваш молодий вік, в трускавецькій політиці вас можна назвати «важковаговиком». Розкажіть про Ваш прихід в міську політику.
Політикою країни я цікавився змалку, слухаючи, як казали раніше, „на кухні” розмови мого батька і його друзів ще у вісімдесяті роки. Маючи вісім років під впливом згаданих розмов я вперше запитав у брата: раз союз „республік свободних”, то чому нам не від’єднатися від того союзу? Брат (на 8 років старший від мене) відповів: то все брехня, а насправді нам того не дадуть зробити. Саме тоді у мене вперше запалився вогник до волі.
В міській політиці мій прихід зумовлений тим, що я у 2001 році в знак протесту проти арешту (режимом Кучми) Юлії Тимошенко вступив в партію „ВО” Батьківщина”.
- Ви очолюєте міську організацію найпотужнішої на даний час політичної сили в Україні. Як це – бути лідером партії на рівні міста?
Лідер – це людина, яка здатна приймати рішення та нести за них відповідальність, яка стратегічно не помиляється і якій довіряють. Лідеру притаманні такі риси як патріотизм, хоробрість, воля і харизма. Коли людині притаманні в тій чи іншій мірі такі риси, тоді лідером не важко бути, важко інше - переносити біль зради, підступу і цинізму людей, які вдають себе твоїми друзями, а самі гоняться за земними вигодами. Тут не має значення яку політичну чи господарську структуру ти очолюєш, бо всюди є свої випробовування.
- Майже 2 роки Ви працювали заступником міського голови. Що за цей час Ви зробили корисного для Трускавця, а що зробити не вдалося і чому?
Найперше хочу сказати, що я пропрацював півтора року заступником міського голови. Наступне те, що з початку мого призначення міський голова у вузькому колі говорив, що я прийнятий аби через компромат мене звільнити і таким чином знищити як політика. І коли я не піддавався на різного роду провокації, піддався мій колишній друг Андрій Кульчинський, хоч я про це його не раз попереджав. Проте, я багато чого дізнався і побачив, перебуваючи на цій посаді. Зараз я знаю, як працюють різні гілки влади і що фактично робиться в нашій державній машині.
Що я зробив корисного і що не вдалося зробити, то для цього потрібні окремі сторінки в газеті. І маю надію, що буде можливість окремо висвітлити ці питання.
- Кожна партія працює з думкою про майбутні вибори. Чим займається трускавецька «Батьківщина» у міжвиборчий період?
Я не можу розголошувати всю партійну діяльність, яку ми проводимо повсякденно. Проте, про щоденну роботу таких членів партії як Наталія Пономаренко, Юрій Беднарчук, Ігор Кісак, Василь Герльовський, Володимир Ключак, Мар’яна Пристай, Ігор Стасик, Руслан Беднарчук, Михайло Гладкий та інших членів партії знають багато трускавчан. Ми надаємо безкоштовні юридичні і психологічні консультації трускавчанам, громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко щоденно приймає громадян і сприяє їм у вирішенні наболілих питань, наші депутати активно працюють в депутатському корпусі міської ради, ми опікуємося школою-інтернат в Бориславі, організовуємо різні заходи, наприклад, поїздку в Зарваницю, Рогатин, Сприню, на гору Діл, захід „Чистий Трускавець – чиста Україна”, проводимо роз’яснювальну роботу щодо значимості рівня патріотизму для утвердження української держави.
- Опишіть, яким Ви бачите Трускавець через 20 – 25 років.
З огляду на те, як розвиваються події в Україні і світі, важко передбачити що буде за 2-3 роки, а не те, що за 20-25. Якщо Ю. Тимошенко залишиться прем’єр-міністром України і їй не будуть заважати різні „балоги”, то за 3-4 роки середня зарплата буде становити 600-700 доларів, а пенсіонери почнуть масово подорожувати країною.
Що стосується майбутнього Трускавця, то, на мою думку, найближчий період буде таким:
- Курорт і надалі буде розвиватися, хоч сьогодні він розвивається, як кажуть, одним днем («після мене хоч потоп») та в майбутньому власники санаторіїв і інших відпочинково-розважальних закладів власним коштом будуть його комплексно розвивати. Також будуть втілюватися різні інвестиційні програми за участю як державних, так і приватних коштів.
- Цілодобового водопостачання ближчим часом не буде, це - очевидно. Розкопки по свіжокладеному асфальті будуть і надалі проводитися через зношеність трубопроводів холодної води, каналізації та теплопостачання. Розумно було б спочатку замінити трубопроводи (як було обіцяно по концепції водопостачання), а пізніше асфальтувати. Проте „відкати” роблять свою справу.
- Питне озеро будуть будь-якою ціною виводити із статусу питного та переводити в статус купального і головна боротьба буде відбуватися між прихильниками залишити його у міській власності і лобістами певних бізнес-структур (наприклад, фірмою „Альфа плюс”, або санаторієм „Карпати”), які намагатимуться передати його у приватну власність.
- За 3-4 роки в місті не залишиться нічого, що можна було б продати. Тоді активізують свою діяльність правоохоронні органи, почнеться пошук винних і люди офіційно дізнаються про величезні факти зловживань міським майном, землею, використанням бюджетних коштів.
- На наступних місцевих виборах міського голови і міської ради на зміну лібералам до влади прийдуть прагматичні націоналісти і саме після цього Трускавець стане справжнім Європейським курортом, яким будуть задоволені і за який будуть горді як трускавчани, так і відпочиваючі.