На початку 2004 року в м. Трускавці з’явилося на ринку будівництва дочірнє підприємство ”Делакс-житлобуд“, яке є структурним підрозділом компанії ”ТКС“.
”Делакс-житлобуд“ з квітня 2004 року розпочав будівництво багатоповерхових будинків у м. Трускавці по вулиці Стуса, між будинками №№ 9, 11 та незавершеним будівництвом храму пророка Іллі, а реалізовувати квартири розпочали ще в лютому 2004 року, укладаючи договори про пайову участь у будівництві.
Згідно умов договорів, квартири та офісні приміщення пайовикам повинні були здати ще у третьому кварталі 2005 року, а акти прийому-передачі на квартири чи офісні приміщення почали видавати лише наприкінці вересня 2008 року, оскільки державний акт на прийняття в експлуатацію вище вказаних будинків було затверджено рішенням Виконавчого комітету Трускавецької міської ради за № 197 від 08.08.2008 року.
В даних будинках (тепер це вулиця Скоропадського, будинки №№ 5, 7, 9), як у квартирах, так і в офісах немає ні водо-, ні газо- ні електропостачання, хоч це і передбачено у договорах на пайову участь, а також не зроблено благоустрій біля жодного будинку та практично відсутня дорога (асфальтоване покриття). В новозбудованих квартирах неможливо проживати, а в офісах працювати, оскільки відсутні елементарні зручності.
Мені відомо, що державна комісія була суміжною, оскільки до її складу входили представники Трускавецького міськвиконкому та Дрогобицької районної держадміністрації, а також і те, що останніми державний акт прийому-передачі будинків в експлуатацію підписали пани Марченко (заступник міського голови п. Грицака) та Грищенко (головний архітектор м. Трускавця).
Власники квартир та офісних приміщень не розуміють, яким чином представники міської влади підписали державні акти про прийняття будинків у експлуатацію, а більше того як міський голова – Л.Грицак міг поставити на голосування під час засідання Трускавецького міськвиконкому 8 серпня 2008 року питання про затвердження державних актів про прийняття в експлуатацію будинків, які були здані з порушенням будівельних, санітарних, пожежних та ін. норм і у яких відсутні санітарно-побутові умови.
Я, на жаль, також у 2005 році придбав офісне приміщення для здійснення адвокатської діяльності (в даному приміщенні відсутні тепло- та електропостачання і це при тому, що в договорі на пайову участь це передбачено, але теперішній керівник ”Делакс-житлобуд“ стверджує, що в офісних приміщеннях Забудовник нічого не повинен проводити, такого юридичного невігластва я ще не бачив).
Нами, пайовиками, створено ініціативну групу, і на даний час ми з’ясовуємо наступні обставини:
1. Яким чином представники місцевої влади пани Грищенко та Марченко прийняли будинки з
явними порушеннями різних норм в експлуатацію.
- Чому міський голова п. Грицак поставив на голосування питання про затвердження державних актів, оскільки вважаємо, що мер не мав права затверджувати державні акти з явними порушеннями чинних будівельних, санітарних, пожежних та ін. норм та підписувати рішення виконкому № 197 від 08.08.08 р.
- Чи міський голова був проінформований про недоліки прийнятих в експлуатацію будинків і чи мав він моральне та законне право приймати та підписувати рішення міськвиконкому за № 197 від 08.08.08 р.
Отже, з’ясувавши дані обставини, ми будемо вимагати від Забудовника повністю виконати свої зобов’язання перед Пайовиками.
Шановні Пайовики новобудов від ”Делакс-житлобуду”, київський варіант ”Еліта-Центр” в Трускавці не пройде, і ми отримаємо своє.