Будинок № 35, що по вул. Т. Шевченка в недалекому майбутньому має невтішну перспективу стати будівлею, яка нагадує занедбані хати Шевченківських часів. Та на відміну від хатинок українських кріпаків мешканці яких сім днів на тиждень працювали на панщині і не мали ні грошей, ні фізичної можливості подбати за власну домівку, сучасні мешканці будинку №35 по вул. Т. Шевченка справно і вчасно, на підставі договору, сплачують кошти в КП „Наше місто” за утримання будинку в належному стані, згідно відповідних стандартів.
Та мабуть генеральний директор КП „Наше місто” п. Алієв має їх за кріпаків і нетямущих людей, коли виставляючи їм щомісячні рахунки за обслуговування будинку насправді довів будівлю до руїн і схоже, що робиться це все свідомо, адже будинок стоїть в центрі Трускавця, де вартість квадратного метра не поступається львівським чи київським розцінкам і охочих придбати ласий шматок землі, відселивши мешканців будинку в однокімнатні квартири, знайдеться чимало. І подасться це все як благородна інвестиційна діяльність. Тай досвід таких „благородних” справ міська влада має чималий.
Все було б добре, але такий хід подій не влаштовує самих мешканців згаданого будинку. Вони неодноразово, ще з 2001 року зверталися до міської влади з вимогою виконувати свою роботу. З десяток разів власник квартири № 7 п. Мандзяк О. Л. та власник квартири № 5 п. Петрів Л. М. зверталися до міського голови Л. Грицака за допомогою вплинути на ген директора КП „Наше місто” з приводу негайного ремонту даху будинку. Та чи п. Алієву міський голова не указ чи ще по якійсь таємничій причині, але попри всі вказівки міського голови віз, як кажуть, і нині там.
Розчарувавшись у ходіннях за правдою до міського голови, власники житлових приміщень будинку декілька разів звернулися до голови Львівської обласної ради п. Сеника, під час його прийому громадян у Трускавці, з проханням вжити заходів по здійсненню ремонту даху будинку. Та численні звернення п. Сеника до п. Грицака не дали жодних результатів. Дарма в своїх листах Мирослав Сеник вказував Леву Грицаку, що питання на контролі в обласній ралі. Схоже що п. Сеник п. Грицаку справді не указ, тим більше що справа йде за будівлю в центрі міста.
Не опустивши рук, мешканці будинку вирішили боротися за своє законне право, яке гарантує сама Конституція України – право на житло, тим більше, що за послуги по обслуговуванню житлового будинку вони сплачують завжди і справно. Проконсультувавшись з депутатом міської ради Русланом Крамаром, власники квартир пішли шляхом не численних прохань, а як це передбачає Закон України „Про житлово-комунальні послуги” та Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій. Згадані нормативні акти передбачають чіткі дії, які повинні виконати власники приміщень з метою впливу на надавачів житлово-комунальних послуг. Отже, попередньо повідомивши комунальне підприємство про скликання комісії для складання акта-претензії, мешканцями будинку був складений акт-претензія до КП „Наше місто”, в якому виставлено вимоги - в терміновому порядку відремонтувати дах і компенсувати власникам житлових приміщень матеріальних збитків близько 90 тис. грн. завданих їхнім помешканням. Це наслідок бездіяльності комунального підприємства по обслуговуванню їхнього будинку. Адже в їхніх квартирах суцільна цвіль, грибок, по всій стелі відшарування штукатурки, прогнили вікна і двері... . І якщо КП „Наше місто” не виконає законних і справедливих вимог мешканців будинку, вони вправі будуть звернутися в суд. Судовий процес має всі шанси набути широкого розголосу до якого долучаться чимало громадян міста, які також ошукані і не так комунальним підприємством, як його розпорядником коштів п. Алієвим. До речі, навіть контрольно-ревізійним управлінням Дрогобицького району під час перевірки використання бюджетних коштів ген.директором п. Алієвим вказано, що підприємством неефективно за неповні два роки використано близько 12 млн. грн. Вдумайтеся в суму, для порівняння: таких коштів не виділяють навіть для комунальників Львова, а це кошти міської громади, взяті з продажу нашої землі і більше місто продавати майже немає що, а життя продовжується.
Підсумовуючи все вище сказане, хочу звернутися до мешканців Трускавця - якщо Вам надається неякісна житлово-комунальна послуга, не ходіть по прийомах і не просіть милостині. Дійте згідно законодавства – складайте акт-претензію і звертайтеся в суд. В громадській приймальні Блоку Юлії Тимощненко вам допоможуть скласти акт-претензію та допоможуть оформити позовну заяву до суду. Повірте – це єдиний шлях заставити владу повернутися до вас лицем і працювати на користь міста.