Справедливість є, за неї варто боротися!                      

гускаТрускавецький  вісник

    № 17                                         21 листопада  2008 р.

Видається з 14 серпня 2008 року         


 

Новини Трускавця


Очікуємо погіршення погоди

В народі кажуть, що Михайло приїжджає на білому коні. Схоже, що цього року це повір`я дійсно справдиться. За інформацією синоптиків, у Трускавці і цілому нашому регіоні очікуються опади дощу, які повільно перейдуть в опади мокрого снігу, а згодом просто снігу. Паралельно з цим поступово знижуватиметься температура і в неділю – понеділок в нічні години стовпчик термометра опуститься до -6 - -8*С. А вітер дошкуляє трускавчанам ще від ночі з вівторка на середу. Таким чином, зима розпочинає свій наступ. Тож радимо подбати вам про ваше здоров`я, оскільки саме різкі зміни погоди найчастіше стають причиною різноманітних захворювань, особливо в дітей та людей старшого віку.

«Автономників» лякають

Цього тижня Трускавцем активно поширювалися чутки, що тим особам, які автономно встановили собі автономне опалення (без дозволу), відрізатимуть газ. Це мало б нібито робитися в такий спосіб – спеціальна комісія газовиків зі Львова та Трускавця обходитиме помешкання і опломбовуватиме постачання газу до котлів обігріву. Ми догадуємося, кому на руку такі чутки… Проте необхідно зважити, що кожен споживач газу має укладений з ВАТ «Львівгаз» договір, згідно якого і здійснюються розрахунки і в Трускавці немає жодного (!) споживача газу, який використовує його для автономного опалення, який не здійснював би вчасно оплату за нього. Окрім того, саме встановлення газових лічильників, що тепер зробити є проблематичним, дозволяє вести чіткий облік спожитого газу та сприяє його реальній економії. Тож чи існує змова між трускавецькими комунальниками та газовиками – це питання, на яке складно відповісти…

Готуємось до сесії

19 листопада відбулася погоджувальна рада по формуванню порядку денного наступної сесії ТМР. Через відсутність міського голови провела її секретар ТМР Н. Пономаренко. Одним з актуальних питань, які розглядатимуться на наступній сесії – узаконення фактичного стану речей щодо відправлення маршрутних автобусів «Трускавець – Дрогобич» з двох вокзалів Трускавця – залізничного та автовокзалу. На погоджувальній раді пролунала пропозиція, щоб маршрутні автобуси «Трускавець – Стебник» відправляти теж з двох вокзалів, проти чого виступив голова трускавецької «Батьківщини» Руслан Крамар, який пояснив, що таке рішення було б поспішним, оскільки до Дрогобицького кільця і так курсують автобуси маршруту «Борислав – Стебник», тому вносити необдумані зміни в стебницькому напрямі маршрутів не варто. Так само з ініціативи Руслана Крамар до порядку денного включено питання звіту заступника міського голови Віктора Марченка та місцевого відділу МНС про стан розслідування пожежі на Стебницькій, 74 та про роботу комісії з компенсації мешканцям даного будинку завданих збитків.

Засідає комісія з ЖКГ

19 листопада засідала одна з комісій міської ради – з питань житлово-комунального господарства і благоустрою. На порядку денному стояли три питання – створення КП «Ритуальні послуги», розгляд заяв заввідділу освіти п. Лобика та генерального директора КП «Наше місто» п. Алієва. Пан Лобик просив, щоб комісія підтримала встановлення вікон в тих дитячих садочках, де їх ще немає, а пан Алієв – щоб узгодити нові тарифи на теплопостачання. Після доповіді по першому питанні заступника мера п. Марченка голова комісії п. Лаврінок, та і інші члени комісії, визнали, що доповідь підготовлена абияк і питання наразі зовсім не готове до розгляду. Друге ж питання стосувалося більше компетенції бюджетної комісії та комісії з питань освіти, тому і по ньому рішення прийняте не було. Натомість п. Алієву було роз`яснено, що йому не на депутатську комісію треба звертатися, а потрібно чітко дотримуватися законодавства і провести громадські слухання, на які повинна б бути запрошена і комісія з питань ЖКГ.

Даішників обмежать в їхньому свавіллі.

Транспортна комісія ТМР, яка засідала 20 листопада, дослухалася до думки трускавецьких водіїв і вирішила дещо обмежити свавілля місцевих даішників, які, за словами одного з членів комісії, «ходять з переносними знаками», в зв’язку з чим виникають труднощі щодо доїзду як до центру міста, так і до багатьох санаторіїв, що лише додає негативу нашого міста.

Це питання може бути винесено на найближчу сесію ТМР, яка мала б відбутися 25 листопада, проте цілком імовірний такий розвиток подій, що її перенесуть на пізніший невизначений термін.

Швидкого одужання

бажає  редакція «ТВ» головному архітектору Трускавця п. О. Грищенку, який переніс складну операцію в Києві і зараз знаходиться на відновному лікуванні в Трускавці. Сподіваємося, що ще до кінця цього року Олександр Павлович зможе повернутися до виконання своїх посадових обов`язків.

Трупи валяються по Трускавці

19 листопада, біля 17 години на початку вулиці Сагайдачного виявлено труп чоловіка. Особу невідомого встановлюють. Що цікаво, труп пролежав там досить довгий час, поки на нього не звернули увагу і не побачили, що це не п’яниця, як багато хто собі думав, в тому числі і пасажири кількох маршруток, які курсують цією вулицею. До речі, це вже не перший випадок в нашому регіоні, коли людині, якій стало погано і яка лежить, не в змозі покликати на допомогу, таку допомогу ніхто не спішить надавати, вбачаючи в хворому алкаша. Байдужість до чужого горя нікого не прикрашає…

Діабетиків побільшало

14 листопада в Україні відзначали Міжнародний день діабету. З цієї нагоди пройшли певні  заходи в міській поліклініці, зокрема, оновлено інформаційні стенди. З кожним роком збільшується кількість хворих на цю страшну хворобу, в тому числі і в нашому Трускавці.

Відкрито новий діагностичний центр

в ЗАТ «Трускавецькурорт», ця подія мала місце 18 листопада. Новий центр має назву «Мед Палас», як і однойменний заклад зі СПА-центром, де він знаходиться. В новому центрі здійснюватиметься діагностика понад сотні захворювань, в тому числі хвороб серцево-судинної, сечостатевої, травної, ендокринної та інших систем організму. У відкритті не брав участь наш мер, в якого, як кажуть, знову не все гладко з теперішнім керівництвом ЗАТу. Нагадаємо, що конфлікт між Л. Грицаком та керівництвом ЗАТ «Трускавецькурорт» був особливо гострим в час, коли ЗАТ очолював Б. Аксентійчук, після звільнення останнього стосунки між мерією і ЗАТом потеплішали. Відсутність Грицака на відкритті 18 листопада, подібно як і ігнорування корпоративного святкування свідчить про те, що до миру між мером і ЗАТом ще ой як далеко.

VII всеукраїнський турнір з вільної боротьби

проходив 14 – 16 листопада в Трускавці, в спорткомплексі санаторію «Карпати». Одним з його організаторів виступила ТМР та сам міський голова Трускавця Лев Ярославович Грицак. Такі заходи не лише сприяють розвитку спорту в нашому місті, але і покращують його імідж.

ЗАТ «Трускавецькурорт» розбудовується

Про це 18 листопада повідомив голова наглядової ради установи Павло Якубенко, оперуючи конкретними фактами. З цією метою вже вкладено 251 млн. грн., в основному кошти інвесторів і залучені кредитні ресурси. В минулому 2007 році оздоровлено 70 тис. осіб, з яких 90% є громадянами України, за 4 роки добудується 4-зірковий готель «Каштан» на 400 місць, а до 2012 року в розбудову ЗАТ «Трускавецькурорт» планується вкласти 500 млн. грн., причому ця сума може збільшитися із врахуванням інфляційних процесів на 20%.

Вшануймо жертви Голодомору

22 листопада в Трускавці, як і в інших містах та селах України, відзначатимуть сумну річницю – річницю Голодомору 1932-33 рр. Розпочалися заходи акцією в дитячій бібліотеці із залученням школярів та вчителів, в школах проходять виховні години, уроки пам`яті  та інші заходи, а ввечері в оселях трускавчан будуть запалені свічки пам`яті.

До речі, в сусідньому Дрогобичі біля пам’ятника С. Бандери, пройшла акція «33 хвилини» за участю о. Мирослава Соболяти та студентів медучилища, про що повідомила ТРК «Алсет».

Власна інформація


 

Тема номера:          Пожежа на Стебницькій, 74.  Погляд зі сторони.

  1. Суть справи. 12 листопада о 11.30  виникла пожежа в житловій квартирі 68 будинку 74 по Стебницькій. Пожежі передували так звані «ремонтні роботи» кількох «електриків» з КП «Наше місто», які, найвірогідніше, включили дві фази, що призвело до короткого замикання та згоряння побутової техніки (холодильники, телевізори, комп’ютери та ін.) в 14 квартирах будинку. В квартирі 68 пожежею знищено холодильник, кухонна стінка, вмонтована газова плита, електродуховка, двері, вікна, підлога на площі 12 м. кв., два телевізори, речі домашнього вжитку, побутова техніка, пожежею пошкоджено побілку сходової частини під`їзду та вікна сходової клітини (з Акту про пожежу від 12.11.2008 р.). Орієнтовні збитки від пожежі (прямі) – 150 тис. грн., побічні збитки - - 159,500 тис. грн.
  2. Причини пожежі.  Коротке замкнення електромережі могло статися з кількох причин. Несправність електропроводки – чия вина? Затікає дощ на щиток – чия вина? Останнім часом запускалася певними особами інформація, начебто крадіжка електроенергії в будинку і кидання проводів для заземлення на газову трубу і стала причиною пожежі. Підійдімо до цього з іншої сторони – чому станом на 12 листопада в будинку не було включено опалення? І не треба шукати «стрілочників» в особі постраждалих мешканців, нехай і не з 68 квартири, а з іншої. Винуватець очевидний -  КП «Наше місто» та міська влада.
  3. Висвітлення в ЗМІ.  Найперше об`єктивну інформацію про події подало наше видання «Трускавецький вісник» - за 14 листопада 2008 р. Газета «Джерела Трускавця» за цей же день подала неперевірену інформацію, що причина пожежі – несправний холодильник, проте найближчим часом це має бути спростовано, за словами представника постраждалої квартири п. Галини Венгрин. В п’ятницю на місці побували телевізійники з 12 каналу (Львів) і взяли коментарі в п. Галини Венгрин, сусідів, Марченка, депутата ТМР від БЮТ Юрія Беднарчука. Репортаж було показано в програмі «Вісник» у понеділок, 17 листопада. Представницю «Франкової криниці» за те, що вона переконувала людей, щоб не зверталися до голови міської «Батьківщини» Р. Крамара, люди вигнали з будинку. Телебачення «ТРТ» на місце події так і не доїхало. Інформація про пожежу є в Інтернеті на наших двох сайтах, розміщена вона і в статті «Хто підпалив наш дім?» в обласній газеті «Наша Батьківщина» за 20 листопада 2008 р. А в неділю, у програмі «Зона конфлікту» має бути репортаж на цю ж тему, та і взагалі про проблеми цього будинку (ЛТБ, 12 канал о 17.25).

    наслідки пожежі
  4. Що робиться. Працює комісія з питань компенсації мешканцям будинку завданих збитків. Для замітання слідів встановлено зовсім нове електрообладнання в будинку. В квартирі 68, в якій минулого року було зроблено капітальний ремонт, обіцяють постаратися зробити ремонт до часу народження дитини у подружжя Михайла та Галини Венгрин (жінка на 9 місяці вагітності). Направлено звернення на ім`я прокурора, депутатів, міського голови.  Є особи, які дуже переживають, що подружжя Венгрин звернулося за допомогою до депутата Крамара, в тому числі і наш міський голова, який з Крамаром «не дружить» від того часу, як його вигнали в травні з партії «Батьківщина» за порушення партійного Статуту і партійної дисципліни. Проте тих заходів, які робляться на даний час, є недостатньо. З цим погоджуються практично всі мешканці постраждалого будинку. Будинок аж тепер (!) готують до опалення, підключають труби. В згорілій квартирі на сьогоднішній день ремонтні роботи ще не розпочалися.
  5. Фото
  6. Допомога.  Для небайдужих подаємо реквізити для надання допомоги постраждалій сім`ї:

        Венгрин Михайло Ярославович, МФО 385305, ДРФО 3027315753, р/р № 26205100019568 в АКБ  «Кредит промбанк». Не будьмо байдужими до чужого лиха, бо таке може статися з кожним у Трускавці.

Редактор

Сьогодні ми розпочинаємо публікацію щоденника молодої трускавчанки, яка на даний час перебуває в Португалії. Публікуємо без коментарів, сьогодні першу частину, а в наступному номері «ТВ» закінчення.

Любов до Батьківщини неможливо описати словами, її лише можна відчути, а найгостріше тоді, коли покидаєш рідну землю...

У літаку, який щойно знявся з аеропорту «Бориспіль», у першому ряду сиділа сім'я: матір, син і дочка. Всі троє якось сумно вглядались у круглий ілюмінатор на зменшену модель землі: маленькі, наче іграшкові будиночки, смішні цяточки людей, що кудись метушились. Чим вище здіймався літак, тим гостріше відчувалася якась порожнеча на серці, якийсь відчай, наче від тебе відривали щось таке рідне, без чого не можливо жити.

      Це моя сім'я. Мене звати Яна і мені сімнадцять. Ми їдемо на постійне проживання в Португалію, де вже сім років живе мій батько. Їдемо в пошуках кращої долі, вищого рівня життя. Європейської освіти для мене. І ось позаду вже довга тяганина з документами. Ми раділи, що нарешті отримали візи і робимо крок у нове життя. Але зі злетом літака вся наша радість і сподівання зникли, ми відчували, що втрачаємо щось набагато важливіше...

   Щоб вам було все краще зрозуміло, я хочу описати уривки з мого щоденника, які описують останні події, що відбулися в моєму житті перед польотом.

«27 червня 2007 рік»

Боже, аж не віриться! Ще ніби вчора мама привела мене вперше до школи, а сьогодні я випускниця. Прокинулася ще вдосвіта, бо маю стільки справ: спочатку йду в перукарню,  потім ще треба купити квіти,  зробити макіяж, повторити промову... Тільки б все встигнути, тільки б нічого не забути!»

Ось і настав довгожданний вечір, і я зі своїм класом знаходжусь на урочистій церемонії. Мимоволі оглядаю своїх однокласників - які ж вони всі гарні! На сонці, що вже хилиться до горизонту, виблискують вечірні сукні, прикраси: хлопці такі елегантні в костюмах. І всі такі юні,. в очах бринить мрійливий та запальний вогник - кожен про щось мріє, на щось сподівається. На те вона і юність.

«Мені раптом стало так сумно... Невже я більше ніколи не вчитимуся у своїй школі, не сидітиму за партою, не бачитиму більше таких звичних і таких рідних мені облич? Чому час плине так швидко? Тепер я розумію, чого бабусі і дідусі з таким сумом згадують школу, дитинство. Бо їх вже ніколи не повернеш! Ніколи! Згадуєш ті чарівні почуття, ті прості, але щасливі моменти. Трепет серця першого вересня, коли ти щоразу після літніх канікул йшла до школи, бачила яке змінилися, виросли твої однокласники, а зараз... Зараз я відчуваю, що ці канікули довжиною в життя.  Такого вже не буде, це вже ніколи не повторитьсяДитинство просте і безтурботне, наївне і таке тепле пішло назавжди . А далі...  Далі сумний - пресумний останній в житті дзвоник і випускний у напівосвітленому  прожекторами актовому залі, останні настанови вчителів, останній вальс під душероздираючу мелодію. Ми проходимо під вишитими рушниками, які тримають над нашими головами батьки. І сльози на Трускавецькій горі, коли ми зустрічали вранішнє проміння сонця. Прощавай, школо! Прощавай, дитинство!  Прощавай, клас! Прощавайте всі! Я вас ніколи не забуду і любитиму завжди!»

 

 

 

Однокласникам

 

Життя пливе, немов ріка:

Усе вперед, вперед, вперед.

І неможливо повернути час назад –

Стрілки годинника цього не повернеш.

 

Дитинство безтурботне, школа. Сімнадцять всміхнених облич.

І вчителя повчальна мова –

Ти все покинь і все облиш!

 

Бо є таким життя, що мусиш вслід летіти

І кидати все те, що серцю дороге.

Дорослі стали ми - тепер уже не діти.

Хай Бог нас всіх по доброму шляху веде.

 

Останній вальс прямує в небо.

Злітає білим журавлем.

Все йде вперед, все так, як треба

Та все ж прощаюся з плачем.

 

Я пам'ятатиму про вас вовіки,

Куди б не привело мене життя,

Нехай вам доля успіх шле і квіти.

Не забувайте 11-В клас!!!

Сьогодні з сім'єю і друзями їздили в Карпати, Хоч я ще не бувала в інших горах, але хочу з гордістю заявити, що таких красивих, могутніх і зелених гір немає, мабуть, у цілому світі!»

Досить раз побачити Українські Карпати, щоб закохатися в них назавжди. З Говерли відкривається неземна краса: зелені обриси сусідніх гір. довкола застигли прекрасні. наче намальовані,   ліси: по схилах з веселим дзюркотанням танцюють кришталеві струмки, а милозвучне щебетання пташок солодко лоскоче вуха. Аж раптом заспівали трембіти. Здається, наче самі гори озиваються до нас. Чується у тому звуці все: і наша історія, і мелодійна українська пісня, і войовничий заклик до бою за свободу. Адже Карпати - головні хранителі нашої культури та національної свідомості. Тут проживали гуцули, велися визначні бої Першої і Другої Світових війн, довгий час не згасав партизанський рух.

" Ми чудово провели час. покупалися у бистрих струмках, поспівали біля багаття народних пісень. Що б там не казали, а ми,  українці, дуже багата нація. Багата духовно. культурно та історично"

 

«24 серпня 2007рік»

День Незалежності України. Ось уже 16 років Українці відзначають цей день. але. на жаль, не все так добре у нашому домі. Поки що не можемо із впевненістю називати Україну цілком самостійною. До сих пір панує розбрат, в нашу політику часто втручаються інші держави, залишається невирішеною проблема із російською мовою. Навіть хочуть ввести її як другу офіційну нарівні з українською. Аж гидко! Це і є наша свобода, за яку воювати і проливали кров наші предки?

 

 

Зі свого щоденника хочу навести твір, який колись написала ще в школі, це своєрідний лист - звернення до російськомовного українця

Любий мій брате!

З болем у серці пишу до тебе цього листа. Звичайно, я повна гніву і обурення щодо того, як ти ставишся до нашої мови. Можливо ти робиш це несвідомо, просто розмовляєш так. як тобі «удобно». але при цьому не розумієш, що цим ти зневажаєш нашу державу, наших предків, наше минуле і самого себе.

Та все ж я люблю тебе, бо ти мій брат і ставлюся до тебе з розумінням. Одвічне радянське ярмо не могло не залишити шраму на обличчі українського народу. Загарбники робили все. щоб зламати наш дух. знищити нашу свідомість і розділити Україну. Тож не можу винить, тебе.

Нарешті ми здобули незалежність Але гіркі сторінки минулого болем відкликаються для нас і сьогодні. Щоб збудувати сильну і неподільну Україну ми повинні об'єднатися і відкинути цей розбрат. І нехай у нас буде єдина ідея, єдина Батьківщина і єдина мова.»

«1 вересня 2007 рік»

Сьогодні день знань: діти йдуть до школи, хто відпочивши після канікул, а хто вперше в своєму житті ступає на поріг нового світу Всі мої друзі пороз'їжджалися по вузах, тепер у яких почнеться інше життя. Із цілого класу не поступила лише я. бо через місяць їду в Португалію. Але якось важко мені на душі - я ж залишаюся сама. І це так лякає! Що казатиму колишнім вчителям, яких випадково зустріну? Про Португалію якось соромно. Почуваюся наче зрадниця, яка заради кращого життя готова проміняти Батьківщину. А може і в Португалії у мене нічого не вийде? Стоп! Не буду про це думати.  Все буде добре, інакше просто й бути не може! Зараз же відкидаю ці похмурі думки і сідаю вчити португальську мову.»

«Покинута»

Самотня й одинока, наче море,

В холодну пору кинуте всіма,

Залишилась сама із тихим горем,

Його солоними слізьми омию я.

 

Одна стою на перехресті ,

На роздоріжжю між світами,

Мабуть, ніколи не воскресну,

Покинута усіма вами.

 

Я не пливу за течією,

Але і не борюся з нею.

Річка життя мене не омиває –

Вона удалині десь протікає.

 

Я не живу тепер ні днини,

Рахую, як ідуть години

І уявляю із журбою,

Як віє вітер невблаганний

І розкидає мої мрії,

Покинуті колись надії.

 

Нехай розвіє, як пилину

Усю мене в цю сіру днину.

Я понесусь понад лісами

І лишусь жити між світами.


Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00).Тел.  6-94-51

Фіалки та інші квітучі рослини. Сукуленти. Добавки для грунту «Вермикуліт» та «Перліт». Озеленення офісів. Тел. 8(247)5-05-92 та 8-067-932-54-65 (Анна).

Оптові партії металевих дверей (не менше 300 штук). Ціни від виробника.

Тел. 8-098-38-04-500 (Анатолій),  mariupolelektrod@email.ru

Здаються в оренду нежитлові приміщення під офіси в Трускавці по вул. Мазепи, 21.

Контактні телефони 8(03247)6-92-36 та 8-097-937-29-27

27-28 листопада в приміщенні ресторану "Оскар" буде проходити семінар-тренінг "Першокласний сервіс: Правила і техніка обслуговування" для адміністраторів та старших офіціантів. Даний семінар буде проводити представник Школи Ресторанного і Готельного Менеджменту "ПРОФІ",м. Київ. Детальна інформація за тел. у Трускавці – 6-66-01 (готель і ресторан «Оскар»).

 

Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.

Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск –   Володимир Ключак.

Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.

Адреса: м. Трускавець, вул. Мазепи, 21

Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net , tel/fax: 8(03247) 6-94-51, mob. tel. 8-097-38-36-112

Публікація  в Інтернеті  - на   www.turportal.org.ua    -     «Інформаційний портал курорту Трускавець» та на  www.protruskavets.org.ua   – «Сайт Трускавця про Трускавець».