Справедливість є, за неї варто боротися!                      

гускаТрускавецький  вісник

    № 19                                        28 листопада  2008 р.

Видається з 14 серпня 2008 року         


 

Не все було так гладко, як ми писали

В «ТВ» № 17 ми вже писали про відкриття діагностичного центру «МедПалас» від ЗАТ «Трускавецькурорт», після чого на нашу електронку прийшов гнівний лист, де нам дорікають, що ми перекручуємо інформацію. Ми згідні з автором листа, що можна було запросити на освячення цього центру місцевих греко-католицьких отців, або хоча б отця Петра Федака з трускавецької парафії УПЦ МП, а не тягнути отців зі Львова з УПЦ КП, яких звинувачують, що вони здійснювали обряд освячення не в дуже тверезому стані, а потім ще ніби десь у «Христині» падали по сходах, але це ще раз підтверджує нашу правоту і нашу основну думку – конфлікт між теперішнім мером, якого підтримує міське духівництво, та ЗАТ «Трускавецькурорт» є не видумкою, він існує реально. І навіть те, що на відкриття цього «МедПаласу» було проігноровано запросити ще одного гравця на трускавецькій сцені – п. Олександра Чебаненка, багато про що може сказати. А щодо якості послуг та персоналу нового діагностичного центру, який так критикує наш читач, то заявляємо відверто – не хворіємо, не знаємо і не коментуємо. Бо легко сказати, що «набирають тих, які скомпрометували себе на попередніх місцях роботи», але довести важко.

Іншому ж нашому дописувачеві, який дорікає нам в тенденційності та упередженості на адресу нашого мера та звинувачує, що всі автори статей та дописувачі – це псевдонім однієї особи, яка працює в міській раді, повідомляємо, що ми пишемо про мера як позитивне, так і негативне, в залежності від справ, які він витворяє в нашому Трускавці, а щодо псевдонімів, то так, ми інколи дозволяємо собі їх використовувати, проте заявляємо, що НІХТО  з тих, хто готує матеріали для нашого видання, НЕ ПРАЦЮЄ ні в міській раді Трускавця, ні в інших органах влади і наше видання НЕ Є партійним виданням трускавецького БЮТ, хоча ми не приховуємо, що частина редколегії, подібно як і головний редактор, підтримують ідеї цієї політичної сили. Тим не менше, ми дякуємо за всі ваші відгуки на нашу адресу, як позитивні, так і критичні.

З повагою, головний редактор Володимир Ключак

Тема номера:                                    Враження від сесії

25 листопада 2008 року в концертному залі санаторію «Карпати» розпочала свою роботу ХХІІІ  сесія Трускавецької міської ради. «Крамар прийшов з народом» - такі слова одного із заступників міського голови Трускавця Лева Грицака, почуті зовсім випадково, вкотре переконали мене, що той «народ» у Трускавці не люблять і краще, щоб він (народ, тобто) взагалі до нічого не пхався, хіба щоб на виборах голосував за НИХ, за тих, кого треба.

До порядку денного було включено кілька питань, найважливіші серед них стосувалися перенесення дати аукціону продажу останньої в Трускавці великої земельної ділянки по вулиці Бориславській, звільнення КП «Наше місто» від сплати держмита та земельного податку, транспортне питання і, врешті те, заради чого народ і прийшов – щодо надзвичайної ситуації, яка мала місце 12 листопада в будинку 74 по вулиці Стебницькій. За наполяганням того ж депутата від БЮТ Руслана Крамара, не досить заслухати інформацію про пожежу та збитки, а потрібно зробити все, щоб ці збитки людям були відшкодовані.

А потім розпочалися депутатські звернення та запити. Наш мер, який і до цього часу виглядав як початківець щодо ведення сесії (ніхто б не сказав, що він вже мером другу каденцію), тепер зовсім став сам не свій, особливо після нападок окремих депутатів-нашоукраїнців, які поводилися просто зухвало. Депутат Михальцевич продекламував вірш Стуса «Як добре те, що смерті не боюся» та запропонував вшанувати пам`ять жертв совєтського режиму хвилиною мовчання. Депутат Ластовецький обурювався написом «Йо-майо» англійською (яке охарактеризував як казанський мат) та оголеною Мерилін  при в`їзді до Трускавця, депутат Пілько підняв питання відсутності стоянки при готелі, що по Лисенка, в результаті чого ця вулиця стала непроїзною, а також відсутності тепла в оселях будинку 36 по Мазепи (відомчий будинок санаторію «Джерело»), депутат Шумин вболівав за долю Садової, яка через розкопки водоканалу перебуває просто в жахливому стані, депутат Крамар домагався належного впорядкування території між будинкового переходу між будинками 64 та 70 по Стебницькій, були і інші запити.

 Неначе оси жалили мера депутати Іванишин та Лаврінок. Петро Кирилович (це Іванишин, якщо хто не знає) звинуватив Лева Ярославовича, що той боїться своїх же підлеглих Лобика, Свіжинського, Когут, Стечкевича та інших, які на «свого» мера» не побоялися написати звернення в прокуратуру. Відповідь Лева Ярославовича була миттєвою: «З чого ви зробили висновок, що я настрашився?», хоча про свою медаль на цей раз голова промовчав. Нагадаємо, що мова йде про те, що в Трускавці можливо розбазарювалися кошти міської громади і голова своїм розпорядженням створив комісію з депутатів, які мали б це питання детально вивчити і зробити висновки, до цієї комісії, до речі, ввійшли і ті, що «освоювали» кошти бюджету розвитку настільки ретельно, що, напевно, не встигали це документально оформляти, і тепер їм би придалося трохи часу. Багато що говорив Іванишин, а ще більше Лаврінок, який звернув мерові увагу, що він не має права коментувати виступи депутатів і так депутатські звернення плавно перейшли до першого питання порядку денного, а саме щодо перенесення термінів аукціону з продажу земельної ділянки  площею 17 га в зв’язку з не поступленням експертизи.

 Міський голова пропонував призначити аукціон на 25 грудня, забувши, очевидно, що в цей день припадає Католицьке Різдво, та й аура в залі була далеко не божеською, хоча ми і не погоджуємося з окремими депутатами, що на цю ауру впливають пам`ятники нечистій силі, які знаходяться неподалік – швидше всього, причиною суцільного чорного негативу в залі були не якісь міфічні чортики, а люди з брудними душами. Як би там не було, а мера підтримали щодо дати аукціону лише поодинокі багнети з його команди, депутат Пілько висловив сумнів щодо доцільності виставлення цієї ділянки на продаж саме тепер, аналогічну позицію зайняла депутатська група БЮТ, а слова-страшилки мера, що в 2009 році Трускавець не матиме коштів на соціальні служби, освіту, медицину, благоустрій були відбиті Іванишиним, який наголосив, що кошти треба освоювати правильно і поки не докопалися до істини щодо використаних до цього часу грошей, нові «подарунки» «добрим дядям» робити недоцільно. Не обійшлося і без казусів – під час виступу депутата від Християнсько-Демократичного Союзу Ю. Алієва депутат М. Кіселичник, директор ПК ім. Шевченка, порадив тому не співати солов`єм і не бути гумористом, а подавати у відставку, на що отримав відповідь, що людину  з 25-річним стажем роботи у відставку «посилати» не потрібно.

Врешті-решт, це питання вирішили перенести на самий кінець, бо вже діло йшло до  полудня, а до справи пожежі 12 листопада ще не приступали. Ми вже багато писали про цю подію, тому зупинимося тут лише на тому, що як депутати, так і присутні мешканці Стебницької дуже несхвально зустріли виступ начальника Трускавецького відділу МНС п. Лучковського, а депутат-юрист від УНП Олег Ковальчин своїми влучними запитаннями переконливо довів, що тут не все гаразд, бо списувати всі негаразди на невідому особу, яка раптом о 11.30 захотіла красти електроенергію, та ще в той момент, коли електрики з КП «Наше місто» проводили ремонтні роботи, якось не личить такій поважній структурі, тим більше, що п. Лучковський, немов від дідька, відхрещувався від необхідності здійснення об’єктивної експертизи, мовляв, ми самі справимося і нічия допомога нам в цьому ділі не потрібна. Незважаючи на трагізм ситуації всіх розібрав сміх, коли почули прізвище одного з електриків-ремонтників – Палій. Виступили по цьому питанні і заступник міського голови п. Марченко, і генеральний директор КП «Наше місто» п. Алієв, врешті-решт всі зійшлися на тому, що люди повинні отримати компенсації, тому питання «що робити?» на даному етапі є значно важливішим, ніж «хто винен?», бо стрілочника знайдуть, а дійсні винуватці не понесуть і так жодної відповідальності.

Фактично весь сесійний день 25 листопада був досить напруженим як для депутатів, так і для мера, проте реальних результатів цей день не приніс. Сесія продовжила свою роботу 27 листопада. Цей день вже був плідний кількома рішеннями.

Володимир Ключак

Новини Трускавця та регіону

Сезон весіль завершився

Минулі вихідні були останніми в цьому році, коли Церква дозволяє брати шлюб, адже вже на днях розпочинається передріздвяний піст, який в Трускавці ще називають Пилипівка (від ім`я апостола Пилипа) або Адвент (що в перекладі з латинської означає очікування). І хоча перед цим постом традиційні запусти не проводяться, в Трускавці так «запускалися» в ніч на 27 листопада, що опівночі побудили половину мешканців найбільшого житлового мікрорайону міста.

Рука, яка дає – не збідніє

Трускавецьке ТзОВ «Дайвіс» надало спонсорську допомогу дітям-сиротам з дитячого будинку – Родинний дім «Оріана», що в Бориславі на вул. Городище, 15. Після того, як Борислав підкосила епідемія гепатиту А, тамтешня санстанція зобов’язала адміністрацію цього дитбудинку закупити новий посуд (тарілки, каструлі, ножі, ложки, виделки, відра та ін.) та провести ряд інших закупівель, в іншому випадку сиротинцю загрожувало закриття. А діти-сироти, яких на даний час в дитбудинку 26, вже так звикли одне до одного, та і вихователі настільки полюбили своїх вихованців, що цього не можна було допустити, - зазначила директор дитбудинку Ірина Костира. ТзОВ «Дайвіс» виділило 2 тисячі гривень, а посуд, міксер, відра взялася за ці кошти закупити голова трускавецької організації «Батьківщина молода» Мар`яна Пристай. Пан Павло, який приніс гроші для потреб Бориславського дитбудинку «Оріана», навіть не побажав назвати своє прізвище: «Ми це робимо не для реклами, а щоб внести свою посильну лепту в справу допомоги сиротам».  Добрі люди ще не перевелися в нас у Трускавці, а народне повір`я гласить, що кожному, хто піклується за сиріт та вдів, Бог віддячує сторицею.

З книжкового світу

В дрогобицькому видавництві «Коло» в наступному році планується вихід у світ книги трускавчанина Богдана Гуцила про діяльність УПА на наших теренах. Він вже відомий трускавчанам як співавтор (разом з краєзнавцем Романом Пастухом) книги про трускавчанина Романа Різняка-Макомацького, а також як автор книги про своє рідне село Орів Сколівського району «Воскресла Бренів. Пам`ять у світи», видану за кошти Лева Грицака. Цілком можливо, що нова книга п. Гуцила цього разу вийде за сприяння трускавецької «Батьківщини» та особисто її голови п. Руслана Крамара. 

А вже тепер в одному з дрогобицьких видавництв вийшла книга «Природа Дрогобиччини», де окрім відомостей про неживу природу нашого краю, його рослинний і тваринний світ, подано інформацію і про унікальні цілющі джерела Трускавця та Східниці.

Заборгованість по зарплаті зростає

Як повідомила ТРК «Алсет», в Дрогобичі внаслідок більш ніж трьохмісячної затримки виплати  зарплати державним підприємством «Кераміка» (завод по виготовленню цегли) відбулося пікетування цього підприємства його працівниками. А в цілому дрогобичани очікують на свої кровно зароблені 1 млн. 914 тис. грн., які їм винні їхні працедавці за виконану роботу.

В той же час збільшується кількість осіб в Трускавці, які втратили роботу. Частина з них приїхала із заробітків з Києва, Росії, Чехії, Іспанії, Португалії та інших держав, частина вимушена йти у вимушені відпустки, як це є для прикладу на одному з трускавецьких заводів мінвод. Інша тривожна тенденція – після січня в Трускавці очікують абсолютний мізер туристів, відпочивальників, що само собою може призвести до вивільнення багатьох працівників, і то не лише працюючих пенсіонерів. Більше 80% місць в окремих санаторіях Трускавця в результаті кризових явищ в Україні та світі (бо кожен старається притримати свої грошики) будуть пустувати після новорічно-різдвяних свят, та і на свята 100%-ї наповненості очікувати не слід.

Дрогобичани зайняли перше місце

В польському місті Пшеворськ 21 – 22 листопада проходив ІІ міжнародний турнір з міні-футболу, в якому взяло участь 26 команд, в тому числі і наші сусіди з Дрогобича. Дрогобичани зайняли перше місце, обігравши в фіналі з розгромним рахунком 7:0 команду з угорського Дебречина.

Миколай світової фінансової кризи не боїться

140 подарунків для дітей-сиріт Трускавця, Дрогобича, Стебника та району з нагоди Дня св. Миколая виділить народний депутат України від фракції БЮТ Андрій Шкіль.

До Дня св. Миколая багато різноманітних акцій проводять і різні комерційні організації. Зокрема, в Трускавці одна з перших ластівок в цьому напрямку – це рекламний щит на Мазепи від супермаркету «Будівельні технології ХХІ століття», який закликає допомогти потребуючим, зокрема дітям-сиротам. А чим ближче буде до 19 грудня, тим більше таких акцій проводитиметься в нашому місті.

Власна інформація, також використано матеріали ТРК «Алсет»

    Акція "33 хвилини" у Трускавці

6 вересня в Україні розпочалася акція "33 хвилини", покликана увічнити пам'ять жертв Голодоморів, від яких, за підрахунками, загинуло близько 10 мільйонів наших співвітчизників.

 Захід ініціювала всеукраїнська молодіжна організація «Пласт» за підтримки Президента України, прагнучи посилити увагу суспільства до злочинів колишньої тоталітарної системи. Від 6 вересня й до 22 листопада щовихідних в кожному населенному пункті впродовж 33 хвилин зачитувались імена знищених голодом земляків та свідчення вцілілих очевидців.

      Головне завдання, що ставлять перед собою організатори заходу – це доступно розповісти про злочини сталінського комуністичного режиму, вшанувати жертви Голодомору, а також переключити тему Голодомору на персональний рівень від «мільйонів жертв» до конкретних прізвищ жертв.

    21 листопада у м. Трускавці у церкві Покрова Пресвятої Богородиці після Служби Божої, яку відслужив настоятель храму о. Володимир Бондарчук, пластуни станиці Трускавець Пласту протягом 33 хвилин зачитували імена та свідчення очевидців трагедії, у їх виконані прозвучали також вірші присвячені жертвам Голодомору.

Олег Рега,  Марта Пецюх

1 грудня – День боротьби зі СНІДом

В понеділок у Трускавці відзначатимуть День боротьби зі СНІДом, подібно як і в цілому світі. Не таємниця, що найбільше хворіють на цю недугу споживачі ін`єкційних наркотиків та люди, які ведуть розпусний спосіб життя. В Трускавці за офіційною статистикою є 7 ВІЛ-інфікованих, 13 наркозалежних, проте реальна картина є значно гіршою. Оскільки з трьох способів зараження вірусом імунодефіциту людини (статевий шлях, від матері до дитини, через кров) останній до недавнього часу був переважаючим, подаємо до вашого відома інформацію про стан боротьби з наркоманією у Львівській області, за даними п. Ігоря Цікала, начальника міської міліції Львова.

В нашій області значно менше наркоманів порівняно із східними та південними областями України як по обліку, так і щодо кількості вчинених злочинів. Меншає кількість осіб, які вживають так звану «ширку», проте збільшується кількість залежних від трамадолу та інших психотропних речовин. Лише у львівських аптеках за 9 місяців 2008 р. правоохоронці вилучили 96 кг наркотичних препаратів, з них 65 тис. доз трамадолу. Не таємниця, що і в Трускавці дістати «колеса» (таблетки) не є аж такою проблемою, хоча, для прикладу, в Бориславі чи Дрогобичі це є легшою справою. У Львові за 8 місяців цього року викрито 456 злочинів, пов`язаних з незаконним обігом наркотичних речовин, до кримінальної відповідальності притягнуто 280 осіб, проте такі показники можуть свідчити лише про бажання міліціонерів поліпшити свої показники в цьому напрямку.

В Трускавці робота по профілактиці наркоманії ведеться дуже багатьма установами та організаціями – закладами освіти, медицини, органами МВС, центром соціальних служб, санстанцією, недержавними установами, проте незважаючи на оптимістичні звіти, які часто є звичайнісінькою «липою», ситуація з поширенням наркоманії в нашому місті є тривожною.

В статті використано матеріал Олени Сафронової із видання «Львівська газета»

 

     Редакція «Трускавецького вісника» вітає з Днем народження голову Трускавецької міської партійної організації «Всеукраїнське Об`єднання «Батьківщина» Крамара Руслана Ярославовича (27 листопада) та заступника директора благодійного фонду «Лінія життя» Цехмейстера Руслана Костянтиновича (29 листопада). Бажаємо вам, пане Руслане, успіхів у всіх ваших добрих починаннях, міцного здоров`я, щастя в особистому житті, поразки ваших ворогів та Божої опіки в благородній справі, якою ви займаєтеся.

   Принагідно також хочемо привітати з іменинами всіх Романів (1 грудня).

 

Історія Трускавця в світлинах. Світлини з архіву п. С. Чаплі.

парк

 

 

Реклама та оголошення

Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00).Тел.  6-94-51

 

Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.

Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск –   Володимир Ключак.

Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.

Адреса: м. Трускавець, вул. Мазепи, 21

Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net , tel/fax: 8(03247) 6-94-51, mob. tel. 8-097-38-36-112

Публікація  в Інтернеті  - на   www.turportal.org.ua    -     «Інформаційний портал курорту Трускавець» та на  www.protruskavets.org.ua   – «Сайт Трускавця про Трускавець».