ТРУСКАВЕЦЬКИЙ ВІСНИК

№3 26 серпня 2008 р.

Тема номера: Незалежність "без крові"

Українська держава відзначила свій День народження. Сімнадцятий. Наш народ отримав те, чого добивався споконвіків - НЕЗАЛЕЖНОСТІ. І хоча колишні комуністи та кагебісти і надалі залишилися на своїх посадах, а якщо не вони, то їхні діти, чи онуки, і хоча половина громадян України не послуговується українською мовою на щодень, і хоча купка олігархів володіє більшістю нашого національного багатства, в той час, коли більшість змушена виживати, в цей святковий день хочеться говорити про приємне, про здобутки та успіхи, про позитивні зрушення в різних сферах. Одним із плюсів нашої незалежності різні політичні сили майже одностайно називають її безкровне здобуття в 1991 р. Звичайно, ріки української крові, пролиті різними загарбниками - поляками, німцями, угорцями, румунами, а особливо москалями та більшовицьким режимом, не можуть бути забуті нами та нашими нащадками, бо народ без історичної пам`яті не може претендувати на статус великого народу майбутньої доби. Але і в наш час, коли ми бачили героїзм Грузії в боротьбі проти московського імперського монстра, в душу закрадається сумнів - чи вдасться нам зберегти ту нашу незалежність, яку здобули в серпні 91-го без крові? Чи вдасться безкровно дочекатися, коли п`ята колона в Україні здохне і не стане по ній сліду, коли в Криму вранці по радіо лунатиме не "Союз нєрушімий", а "Ще не вмерла Україна" і коли в трускавецьких барах та маршрутках українські пісні лунатимуть не лише на День Незалежності, але КОЖНОГО ДНЯ, без русской попси та блатняку?

Добре, що не проливалася українська кров в 91-му, добре, якщо вона не проллється і в майбутньому. Але доки маємо такого північно-східного сусіда, як імперська Росія, до того часу не можемо бути спокійними за власне майбутнє. Як всередині нашої держави гасло "Наша міліція нас береже" стало радше насмішкою, ніж правдою, так і надія на те, що наша слабенька армія, яку так і не зробили професійною, бо "нема в нас грошей на контрактників", зможе нас захистити в разі агресії, є мізерною. А відмова від ядерної зброї взамін на гарантії безпеки США та Росії ( ви лише вдумайтеся - Росія гарантує нашу безпеку!!!) - це просто пародія, якщо не сказати трагікомедія.

Росія звикла до пролиття крові - і чужої, і своєї. "Яструби"-генерали знають, що їхні діти чи онуки не воюватимуть в гарячих точках. Тон, яким ведеться розмова з боку Росії із керівництвом нашої держави, свідчить про те, що ця держава-монстр "в носі мала" чиюсь незалежність - на прикладі Грузії московські дикість та варварство продемонстрували своє істинне обличчя. Бачили ми і повільненьку та обережненьку реакцію Заходу, який від тої ж Росії "вмив руки", обмежившись нестрашними погрозами.

То ж який вихід для нашої неньки-України в цій непростій ситуації? Сильна і справедлива влада, недопущення діяльності російського лоббі, в тому числі і діяльності служб ФСБ РФ (колишнього КГБ) на території України, недопустимість подвійного українсько-російського громадянства, депортація з України всіх, хто своїми словами чи діями становить загрозу незалежності держави, строга відповідальність за будь-яке порушення законодавства України у сфері її безпеки - це далеко не повний перелік того, що варто зробити для зміцнення нашої незалежності. Для того, щоб це дійсно була незалежність "без крові".

Редактор

P.S. Редакція "Трускавецького вісника" бажає всім трускавчанам та гостям міста миру, злагоди та благополуччя - кожного дня, а не лише на День Незалежності! Зі святом Вас, дорогі українці!

Новини міста

Соціологічне дослідження

було проведено минулого тижня у Трускавці. Протягом 18 - 22 серпня було опитано більше тисячі мешканців окремих багатоповерхівок по вулицях Сагайдачного, Мазепи, Стуса, Данилишиних, Івасюка та Стебницькій. Основними проблемами Трускавця було названо відсутність цілодобового водопостачання (61,1%) та корупція і хабарництво в різних інстанціях (43,4%). Найприбутковішою діяльністю трускавчани вважають здачу помешкань відпочиваючим (72,7%), а найправдивішим джерелом інформації - Інтернет та обласні газети "Експрес" та "Високий Замок" (47,2%). Серед місцевих видань найбільшою довірою користується "Вільне слово" (24,3%), а найменшою - газети "Франкова криниця" (2,7%) та "Голос ради" (2,3%). Найбільш популярною серед політичних сил міста є БЮТ з рейтингом 41,8%. В той же час ніхто з претендентів на посаду мера, а таких було названо біля 20, не набрав би більше 15,5%, якби вибори відбувалися наступної неділі. Відповіді на інші запитання ще доопрацьовуються і редакція "ТВ" продовжить публікацію результатів в наступному номері.

Дорогами трускавчан

В суботу, 23 серпня група трускавчан відвідала найвідоміший Марійний Центр в Україні та найбільше відпустове місце УГКЦ в с. Зарваниця на Тернопільщині. По дорозі також була можливість відвідати батьківщину легендарної Роксолани - містечко Рогатин на Івано-Франківщині, де зберігся один із найстаріших храмів України - Церква Святого Духа. Ініціатором та меценатом даної поїздки виступила трускавецька міська організація партії "Батьківщина". Натомість на День Незалежності члени "Батьківщини молодої" та інших молодіжних організацій здійснили мандрівку в с. Урич Сколівського району на скали - залишки давньоруської фортеці Тустань, тоді як інша частина трускавчан взяла участь в урочистостях в дрогобицькому храмі св. Варфоломія з нагоди храмового свята.

"Дорогі" наші медики

За неофіційною інформацією, сьогодні в Трускавці, щоб влаштуватися на посаду не те що лікаря, а простої медсестри, потрібно викласти особі, яка посприяє в працевлаштуванні, дві тисячі доларів.

"Собаче питання"

Напередодні свята Незалежності в Трускавці появилися оголошення Спілки захисту тварин, де трускавчан, в яких пропали собаки, закликають спільно боротися проти безконтрольного відстрілу собак як в парку, так і в житловій зоні міста. В них подано і номери мобільних телефонів (8-097-91-46-719), за якими можна звертатися при пропажі домашніх улюбленців. В інших агітках подано інформацію, що собаки, яких відстрілюють, ідуть на корм леопарду Амуру, який мешкає на території санаторію "Карпати". Ми зв`язалися із власниками леопардички, які дану інформацію категорично заперечили, зауваживши, що цей абсурдний наклеп не відповідає дійсності.

Поезія єднає серця та народи

В середу, 20 серпня, в музеї історії міста відбувся вечір польської поезії. Організатором цього годинного дійства виступив Культурно-просвітницький центр Раймунда Яроша на чолі з головою п. Євгенією Домбровською. На вечорі звучали вірші поетів української та польської землі у виконанні п. Галини Заборовської та інших активних учасників Культурно-просвітницького центру. Свій вірш "Моя Волинь" зачитала і знана трускавецька поетеса п. Стефанія Шумило. Закінчився вечір поезії прекрасною мелодією "Прощання з Вітчизною" ("Полонез") Огінського у виконанні п. Євгенія Сов`яка.

"Такі заходи разом з центром польської культури та іншими небайдужими товариствами та громадськими організаціями ми плануємо зробити традиційними, оскільки вони не лише підвищують імідж нашого міста-курорту та сприяють взаєморозумінню між різними етнічними групами, які мешкають в Трускавці, але і свідчать про той факт, що в Трускавці до розвитку культури аж ніяк не другорядне ставлення", - зазначила науковий співробітник музею п. Галина Коваль.

Чи безпечно дитині в школі?

Після інциденту, який стався в травні цього року в одній зі шкіл міста і був "зам`ятий", щораз більше батьків висловлює занепокоєння станом безпеки їхніх дітей в освітніх установах. П'ятикласник, який зазнав фізичного та морального приниження не лише в день зґвалтування, а і в подальші дні, коли фото та відео-продукція за його участю розповсюджувалася серед підлітків за доступною ціною (2 - 3 гривні), тепер навчатиметься в іншій школі - батьки потерпілого, отримавши неофіційне "відкупне", змушені були змінити місце проживання. Керівники школи роблять вигляд, що нічого страшного не сталося.

День Незалежності по-трускавецьки

Незважаючи на примхливу і не дуже приємну погоду 24 серпня, в Трускавці святкування Дня Незалежності пройшло найкраще порівняно із сусідніми містами. І тайський бокс, і виступ Ромчика Саланя, і виступи місцевих фольклорних колективів, як дитячих, так і дорослих, і офіційна частина з молитвою, вітаннями від міського голови Лева Грицака, політичних сил міста та покладанням квітів до пам`ятних місць Трускавця, і концерт зірок львівської естради, і, нарешті, грандіозний феєрверк - все це робилося для того, щоб трускавчани дійсно відчули, що цей день - НАЙГОЛОВНІШЕ СВЯТО НАШОЇ РІДНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ.

© 2008 Тижневик "Трускавецький вісник". Всі права застережено.
Тижневик видається з 14 серпня 2008 року. Виходить щовівторка та розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Адреса: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Мазепи, 21
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел/факс: 8 (03247) 6-94-51, моб.тел. 8 (097) 38-36-112