№5 | 9 вересня 2008 р. |
Минулого тижня фракція "Наша Україна" оголосила про свій вихід з демократичної коаліції, а президент (голова "Нашої України") звинуватив Прем'єр-міністра у всіх можливих гріхах. Ці події на найвищому державному рівні викликали глибоке обурення серед простих людей, в тому числі і в Трускавці. Згадується Майдан, коли люди стояли не так за Ющенка, як ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ, а зовсім не за крілів, балог, єханурових та їм подібних вовків в овечих шкурах. І бандити в тюрмах не сидять, і тому, хто хоче працювати, стромляють палки в колеса, а "любі друзі" та куми вже стали посміховиськом не лише для України, а для всього світу. В суботу, 6 вересня, на зустрічі з представниками міст та районів Львівської області народний депутат України Іван Денькович сказав, що бандитські клани під проводом Балоги готували на вересень переворот, в результаті якого прем'єром мав стати Янукович, спікером - Литвин, керівником Секретаріату президента - Яценюк, а сам Балога мав посісти крісло міністра внутрішніх справ. Але, Богу дякувати, цього не сталося. Абсурдність звинувачень прем'єр-міністра в прокремлівській політиці доводить і той факт, що її дії повністю підтримує така патріотична сила, як Народний Рух України (очолює Борис Тарасюк), а "Свобода" Тягнибока засудила дії "Нашої України" по виходу з коаліції. Зазначимо теж, що Прем'єр висловила свою позицію по Грузії, яка повністю співпадає з позицією Європейського Союзу щодо збереження територіальної цілісності цієї держави та засудження російської агресії. Проте тривожні сигнали - звернення до президента окремих "патріотів" з "проханнями" ввести пряме президентське правління - не можуть не насторожувати та викликають небезпідставні побоювання за долю демократії в Україні. Адже не хоче ж Ющенко дострокових парламентських виборів, бо що він здобуде? А президентських тим більше не хоче. Отже, ситуація в країні залишається невизначеною і напруженою. Сьогодні на першій сторінці нашого "ТВ" ми публікуємо звернення з приводу ситуації в державі міських депутатів фракції БЮТ, прийняте 8 вересня 2008 року.
Трускавецька міська організація партії ВО "Батьківщина" і депутатська група БЮТ в Трускавецькій міській раді обурені безвідповідальним рішенням тих народних депутатів, які стали на шлях ганьби і зради, проголосувавши за вихід із демократичної коаліції. Це рішення поставило під загрозу не тільки існування демократичної коаліції у Верховній Раді України, але й співпрацю народно-демократичних сил на місцях.
Останнім часом вся Україна була свідком того, як секретаріат президента на чолі з Віктором Балогою послідовно працював на дискредитацію ідеї союзу НУНС та БЮТ, безпідставно звинувачуючи прем'єр-міністра Юлію Тимошенко у всіх можливих й неможливих гріхах, як Наша Україна систематично ігнорувала думку інших учасників коаліції.
Треба бути сліпим, щоб не побачити, що оточення президента Ющенка поставило собі за мету зруйнувати демократичну коаліцію та дискредитувати БЮТ і його лідера, приносячи для цього в жертву демократичні перетворення в Україні.
Ми закликаємо Президента України Віктора Ющенка негайно втрутитися у ситуацію і вжити радикальних дій, скерованих на збереження демократичних завоювань в Україні:
1. Відправити у відставку голову секретаріату президента Віктора Балогу.
2. Дати політичну оцінку розкольницьким діям депутатів НУНС, які підтримали рішення про вихід з коаліції.
3. Підтримати діяльність уряду Тимошенко, будувати з ним партнерські стосунки.
Ми також звертаємось до Блоку НУНС на Львівщині та депутатів від НУНС у Львівській облраді засудити необдуманий вчинок своїх колег-депутатів у Верховній Раді і закликати їх до відновлення демократичної коаліції.
Голова ТМО партії ВО "Батьківщина", депутат ТМР Руслан Крамар.
Голова депутатської групи БЮТ у Трускавецькій міській раді Юрій Беднарчук
- 1 вересня Ющенко призначив головою Львівської ОДА Миколу Кметя, який після відставки Петра Олійника був просто т. в. о. голови ЛОДА. А вже 8 вересня Кміть вирушив до Києва на зустріч з Балогою.
- У Львові з 1 вересня серед студентів з провінції почали поширювати т. зв. Карту Студента, де вказано основні місця, які мають знати студенти ЛНУ, Львівської політехніки та Медичного Університету Д. Галицького.
- 2 вересня львівський міськвиконком підняв тарифи на тепло на 40%.
- 2 вересня о 23 год. з 9 поверху гуртожитку ЛНУ у Львові випав і розбився на смерть студент, 1988 р. н., родом із смт. Славське Сколівського району.
- У Львові проїзд в електротранспорті становитиме 1 гривню, в міських маршрутках - 2 гривні - після погодження нових цін на громадських слуханнях їх ще має затвердити Львівський міськвиконком. Громадські організації міста вже висловили свій протест з цього приводу.
- В 12 львівських школах з метою зменшення підліткової злочинності цього року встановлять камери відеоспостереження.
- У Львові найближчим часом виходитиме незалежна "Студентська газета".
- 7 вересня глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар відзначив 50-ліття священства. 23 лютого цього року Патріархові УГКЦ виповнилося 75 років, народився він у Львові.
- На Львівщині минулого тижня зафіксовано зниження цін на пальне на 1,5 - 2%, а на курятину на 5,8%. Очікується теж зниження цін на автомобілі.
- На Сихові 26-річна жінка зарізала 29-річного чоловіка. Труп виявив батько покійного. Триває слідство.
- В суботу у Львові відбувся відбірковий матч Україна - Білорусія , в якому Україна перемогла з рахунком 1:0, гол на останній хвилині додаткового часу забив Андрій Шевченко. Під час матчу були зафіксовані теж бійки вболівальників.
- Працівники Управління СБУ затримали одного з прокурорів Львівської області при спробі отримати хабар в сумі 1,5 тис. доларів.
- В неділю 7 вересня біля 3 тис. львів'ян взяли участь в мітингу "За сильну державу", який зорганізувало ВО "Свобода".
- В Трускавці зафіксовано кілька випадків гепатиту В, про що повідомила міська санепідстанція. Ймовірною причиною цього могла стати відносно низька якість питної води, яка подається з Гірнянського водозабору. Нагадаємо, що минулого року випадків захворювань на цю недугу в Трускавці не було.
- Під час звернення по місцевому радіо завідуючий міського відділу освіти п. Орест Лобик закликав молодих матерів звертатися безпосередньо до нього, якщо виникають труднощі при влаштуванні дітей в дитячі садочки, а не давати жодних хабарів завідуючим дошкільних установ. Він так само зазначив, що очікується значне ускладнення завдань незалежного підсумкового оцінювання для випускників в цьому навчальному році.
- Минулого тижня здійснювався ремонт дороги до міської лікарні, яка була в жахливому стані внаслідок будівництв висотних будинків в цьому мікрорайоні Трускавця. Ремонтувалися і інші вулиці міста.
- Питання взаємовідносин преси та влади та інші актуальні для ЗМІ проблеми обговорювалися в Трускавці на конференції редакторів, яка проходила в п'ятницю та суботу.
- Активісти Служби захисту тварин планують в цьому році розпочати спорудження вольєру для бездомних собак в нашому регіоні. Планується, що територію для будівництва надасть Стебник, а Трускавець, Дрогобич та Борислав виділятимуть на його утримання щорічно мінімум по 50 тис. грв. На даний час відстріл однієї собаки обходиться для міської казни Трускавця в 300 грв., а щоденно відстрілюється по 2 - 3 собаки. Необхідну допомогу харчами для тварин вже погодилися надавати окремі санаторно-курортні заклади. Лобіювати цей проект в ТМР взявся один з міських депутатів. За попередньою інформацією, міська влада Трускавця протидіятиме проекту всіма можливими способами.
- Станом на 8 вересня ціна бензину А-95 в Трускавці - 6,30 грв., дизпалива - 6, 78 грв. (заправка WOG).
- 5 вересня трускавецькі підприємці відзначали своє професійне свято. Тижневик "Трускавецький вісник" вітає всіх підприємців Трускавця - читачів нашого видання та бажає фінансових та особистих успіхів, стабільних доходів, вміння ділитися з ближнім та зростання статків в арифметичній прогресії. Нехай Бог благословить ваш бізнес, дорогі підприємці!
В останню неділю серпня (День Шахтаря) відзначають День міста наші сусіди-стебничани. Звичайно, не з таким розмахом, як Трускавець, проте досить непогано. Принаймні, більше щирості та гордості за своє, хоч і невеличке та депресивне, але улюблене місто. Ось і 31 серпня за сприяння багатьох підприємців (зокрема, магазину "Все для всіх" - ПП А. Трач та А. Котормус, магазину "Мандарин" - ПП Р. Беднарчук, магазину "Едельвейс - ПП Ю. Павелко, магазину "Лілея" та інших) та протестантської церкви Добра Новина (пастор Володимир Кузьмич) було організовано концерт за участю народного улюбленця Левка Дурка з молодою дружиною Аелітою, християнських виконавців, аматорських фольклорних та естрадних колективів як дорослих, так і дитячих - з Будинку учнівської творчості та Будинку культури. Свято вдалося на славу - тим більше, що в Стебнику прийнято не лише слухати пісні, але і підтанцьовувати їм. Різні конкурси, зокрема карооке, теж викликали жвавий інтерес стебничан та їхніх гостей. Завершилося святкування феєрверком.
Володимир Ключак
Після проголошення "незалежності" Абхазії та Південної Осетії та визнання їх таким же Придністров`ям я почала побоюватися, що їхнім шляхом піде і Трускавець та й оголосить себе Республікою. Бо складається враження, що українські закони на території Трускавця не діють, а які й діють, то з такою інтерпретацією місцевих чиновників, що за голову хапаєшся і думаєш - і це славетний колись Трускавець? Щоб не бути безпідставною, наведу кілька фактів того, що Трускавець прямує до "самостійності" і ігнорує українські закони так, як Абхазія чи Південна Осетія ігнорує грузинські.
Факт перший. Автономне опалення. Коли я захотіла зробити собі автономне ( а всі мої сусіди по стояку його вже зробили - кажуть, що давали гроші якомусь п. Василю), то в ЖЕКу (перепрошую, в КП "Їхнє місто") мені сказали: "А ви не знаєте, що є Постанова Юлії Тимошенко, яка КАТЕГОРИЧНО забороняє робити ТЕПЕР автономне опалення - пишіть до НЕЇ." (цитата дослівна). А я знаю, що мої знайомі в Дрогобичі, Бориславі, Стрию роблять це опалення і в пальці свищуть - до чого тут якась постанова. Але я, як дотошна журналістка, все ж віднайшла в чому тут справа і де, як кажуть, песика закопали. Дійсно, є Постанова Кабміну від 31 жовтня 2007 року за підписом В. ЯНУКОВИЧА, який після вересневих виборів знав, що вже не буде прем'єром і зробив народу такий сюрприз - в ній я знайшла певні ускладнення щодо процедури отримання дозволів на автономне, але із зазначенням, що остаточне рішення все ж приймає МІСЦЕВА влада. А позиція трускавецької влади, особливо депутата-християнина, який кожну нараду починає з критики Тимошенко (це як Моська гавкає на слона) і якому б урвалися непропорційні доходи, є зрозуміла - і в 2009 можна буде ставити автономне, якщо помастити "добрих" панів, які дозвіл оформлять 2007 роком.
Факт другий. Порушення прав людини. Тут можна було б писати дуже багато, але обсяг газети не дозволяє. Приклад подружжя Копєйкіних, яких позбавили їхніх робочих місць, приклад працівників турфірм, які мають пропасти, щоб дати дорогу монополісту, приклади "влаштувань" на роботу не дуже відповідних посаді, але зате з гаманцями, приклади нехтування інтересами людей в догоду різним фірмам, як-от справа мешканців 5 та 7 будинків по Івасюка contra ПП "Роко" чи варварська забудова багатоповерхівками, приклади відфутболювання заяв та скарг мешканців міста з однієї інстанції в іншу з подальшими відписками, або й залишенням без відповіді, хамське ставлення до людей в трускавецькому Ощадбанку, в трускавецькому Пенсійному фонді, в трускавецьких маршрутках справляє враження, що хтось нас, простих трускавчан, має за "бидло". Але "ми не бидло, ми не козли…", як співалося на Майдані. Шкода лише, що бандити не в тюрмах, а самі знаєте де.
Факт третій. Рекет. Влада має захищати, а не грабувати - за це з нею народ ділиться своїми доходами, які вона в свою чергу "перерозподіляє". Як справи в Трускавці? Візьміть і подивіться в квитанцію по оплаті житлово-комунальних послуг і зрозумієте, чи це захист, чи рекет. Спробуйте тепер в Трускавці зайнятися бізнесом. Спробуйте покритикувати міського голову чи міськвиконком. Зверніться, щоб ваші інтереси захистила міліція чи прокуратура. А які у вас стосунки з податковою? А як з відкатами? А добровільно-примусові внески на чиєсь благо ви робите? Що, дуже вже багато запитань? Мовчи, як хочеш в Трускавці не те що доробитися, а просто вижити… Бо дехто вже договорився. Бо все "схвачено" і у Львові (Кміть - власник трускавецького "футболу" і не лише), і у Києві (хто володіє "левовою" (вибачте за Лева) часткою нерухомості, бізнесу, землі у Трускавці, як не столиця).
Факт четвертий. Влада заради влади. Трускавець не для трускавчан. В депутатських комісіях голосують не лише депутати - а й … колишні депутати. Коли корінний трускавчанин, або принаймні частково трускавчанин був останній раз мером міста? Спробуйте в міській раді вирішити якесь питання чи просто знайти потрібну вам людину за відсутності голови. Чому так вперто все робиться для розвитку курорту, для привабливості рекреаційної зони, а не для трускавчан? А хіба в Трускавці трускавчани комусь потрібні?
Фактів є ще багато, але нема бажання їхнього вирішення.
Оксана Оса
Десь три чверті населення Трускавця становлять католики. Другою за чисельністю спільнотою міста є православні. Сьогодні ми познайомимо Вас, дорогі читачі "ТВ", із життям трускавецьких православних, які відстояли своє право на свободу віросповідання і тепер становлять невід`ємну частину поліконфесійної картини Трускавця. Отже, найбільшою православною парафією в Трускавці є парафія пророка Іллі (УПЦ), настоятелем якої є о. Петро Федак. Початки її сягають кінця 80-х - початку 90-х років ХХ ст., коли єдина на той час діюча в місті церква св. Миколая була повернута її законним власникам - греко-католицькій церкві. Велика спільнота не лише російськомовних трускавчан, але і тих, які відчували свою приналежність не до католицизму, а до православ`я, розпочали будівництво нового храму. Спочатку богослужіння проводилися у пристосованому приміщенні по вулиці Дрогобицькій на території санаторію "Дніпро" навпроти автостанції, а церква будувалася паралельно - по вулиці Мазепи. Допомагали в будівництві храму не лише трускавчани, але і мешканці Борислава та відпочивальники. Церкву завдяки спонсорській підтримці було споруджено відносно швидко, хоча певні праці по оздоблені храму, зокрема внутрішньо, проводяться по сьогодні. На даний час настоятелю отцю Петру допомагає і його син, теж священик. Найближчими до Трускавця парафіями УПЦ (Московського патріархату) є парафія на Мражниці в Бориславі ( настоятель - о. Володимир Ільницький), парафія по вул. Трускавецькій в Дрогобичі (настоятелем є зять о. Володимира з Борислава) та в Стебнику (богослужіння проводяться в пристосованому приміщенні). Трускавецький парох о. Петро відомий в першу чергу як добрий господар (ось і нещодавно було збудовано для потреб церкви пральню та трапезну), але і як вимогливий та суворий батюшка. Це і стало причиною незадоволення певних кіл православних, одні з яких почали їздити до Борислава, тоді як група бориславських православних по сьогодні доїжджає до Трускавця.
Натомість інша частина трускавчан, які раніше брали участь в церковному житті парафії пр. Іллі, тепер відкололися і утворили нову парафію під юрисдикцією Київського Патріархату. Ця громада восени минулого року отримала землю навпроти "Бескиду" (недалеко від автостанції) для будівництва храму - місце для цього освятив патріарх Філарет, який спеціально для цього приїжджав в листопаді 2007 в Трускавець. Найближчими до Трускавця парафіями УПЦ КП є парафія св. Параскевії в Дрогобичі (осідок нового єпископа Дрогобицько-Самбірського УПЦ КП Матфея, призначення якого спричинило розкол серед так званих "неканонічних православних" в нашому регіоні), парафія св. Архистратига Михаїла (церква, перероблена з колишнього костела) в Стебнику, де настоятелем є о. Михайло Комарницький та парафія в Бориславі у пристосованому приміщенні, де править зять о. Комарницького о. Ігор.
Паралельно з функціонуванням парафії пророка Іллі в Трускавці віддавна функціонує і невеличка парафія УАПЦ - в пристосованому приміщенні по вулиці Роксолани (хату парафії було подаровано доброчинцем, який проживає на американському континенті). Настоятелем її є вихідець із Трускавця. Найближчими парафіями УАПЦ на даний час є парафія св. ап. Андрія Первозванного в Дрогобичі (настоятель о. Михайло Бачинський), яка вийшла з-під юрисдикції УПЦ КП через конфлікт з єпископом Матфеєм та парафія в Доброгостові. Трускавецька парафія по Роксолани має хорошу земельну ділянку для будівництва нового храму, вже завезено і цеглу, проте самим парафіянам спорудження церкви навряд чи під силу.
Таким чином, в Трускавці співіснують три православні парафії - одна (УПЦ МП) досить потужна, дві інші (УПЦ КП та УАПЦ) невеличкі, які між собою на даний час майже не підтримують зовсім ніяких контактів і які обслуговують, подібно як і католицькі та протестантські спільноти, не лише місцевих жителів, але і відпочиваючих. Володимир Ключак
Громадська приймальня Блоку Юлії Тимошенко в місті Трускавець (вул. Мазепи, 21, офіс 27) працює щоденно, крім вихідних ( 9.00-13.00, 14.00-17.00). Тел. 6-94-51
Фірма "Оперативна поліграфія" в Дрогобичі. Поліграфічні послуги. Тел 8 (244) 3-34-54.
© 2008 Тижневик "Трускавецький вісник". Всі права застережено. Тижневик видається з 14 серпня 2008 року. Виходить щовівторка та розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак. Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди. Адреса: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Мазепи, 21 Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел/факс: 8 (03247) 6-94-51, моб.тел. 8 (097) 38-36-112 |