Хто володіє інформацією, той володіє світом!
Видається з 14 серпня 2008 року № 18 (141) від 11 березня 2010 р.
Новини Трускавця та регіону
Наш Тарасе дорогий…
9 березня у Трускавці пройшли урочистості з нагоди 196-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. О 14.00 розпочалося віче біля пам’ятника Великому Кобзареві, після покладання квітів на ньому виступили міський голова Лев Грицак, колишній голова Товариства українців у місті Мангишлак (Казахстан), де Шевченко був на засланні, вихованці будинку учнівської творчості. Було вручено грамоти міського голови трускавецьким учням, як досягли вагомих успіхів у навчанні, мистецтві, спорті. Ведучою заходу була завідувач відділу культури ТМР Світлана Ковальчин. Після віче, яке тривало близько 45 хвилин, кожен бажаючий міг відвідати концерт Заслуженого ансамблю пісні і танцю «Верховина» в санаторії «Карпати», автобуси безкоштовно доставили туди всіх бажаючих.
А о 17.00 вшанували Шевченка і «Трускавчани», з ініціативи цього благодійного фонду теж було дано концерт, на якому окрім професіоналів, виступили і аматори. Так, вірші Шевченка декламувала Марія Гурба, а музичні твори на вірші Тараса Григоровича виконав Володимир Ковалишин.
Буде розроблено міську програму з профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу
Як повідомила директор ТМЦСССДМ Віра Ільницька, 1 – 2 березня в конференц-залі СПА-готелю «П’ятий океан» пройшов семінар з питань профілактики та протидії захворювань ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, в якому взяли участь представники київської ГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», міського центру соціальних служб, відділів освіти та з питань сім’ї, молоді і спорту міської ради Трускавця, міської лікарні та санстанції. До кінця березня буде розроблено програму, яку обговорять на Координаційній раді, після чого виконком її затвердить.
До речі, останнє засідання міськвиконкому відбулося 10 березня після обіду, одним з питань, яке було розглянуто – узаконення самозахоплення квартири по вулиці Івасюка сім’єю Керч, про це на сесії 11 березня повідомив депутат від «Пори» Юрій Яворський. Нашого представника на засіданні виконкому не було, тому іншу інформацію подамо пізніше.
Міліцейські будні: початок березня
Протягом першого тижня березня (з 1 по 7 число) трускавецькі правоохоронці зафіксували 26 злочинів та правопорушень, з яких найбільше – крадіжки та хуліганські дії. Так, касирка СПА-центру одного з санаторіїв міста зранку 1 березня виявила пропажу 19 824 гривень з сейфу на рецепції. Виявилося, що гроші привласнив мешканець Борислава, який працює охоронцем в цьому санаторії. До речі, це не єдиний випадок, коли злочин вчиняє мешканець сусіднього міста – в той же день в іншого бориславця (25-річного) трускавецькі міліціонери вилучили упаковку (10 таблеток) наркотичних таблеток «Трамадол», інший бориславець викрав у Трускавці з помешкання мобільні телефони, а 5 березня 20-річний бориславець поводив себе у «Міленіумі» настільки зухвало, що довелося викликати охоронцям міліцію. Учні, які відвідують один з гуртків в БУТ, викрали в керівника гуртка барсетку з документами та гаманцем, в якому було 225 гривень, а студентка професійного ліцею в книжковому магазині Трускавця потягнула три книжки загальною вартістю 162 гривні.
4 березня у двох відпочивальниць з Полтавської області та Тернополя були викрадені мобільні телефони в одному з санаторіїв, де жінки відпочивали, а також готівку. В цей же день не розрахувалися троє чоловіків в одному з ресторанів міста на суму 403 гривні та ще й виражалися нецензурною лайкою на адресу офіціанток. Четверо інших молодиків хуліганили на вулиці Котляревського, а два нетверезі учні СПТУ 18 та 19 років навіть дозволили собі нанести тілесні ушкодження працівнику міліції у праву надбрівну ділянку. Порушників затримано, ведеться слідство.
Спортивні заходи в Трускавці
Як повідомив директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович, з 26 лютого по 5 березня у м. Маріуполі команда тенісистів дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» приймала участь у Чемпіонаті України з тенісу серед юнаків та дівчат до 12 років. Найкращі показники у Бєлової Василини, яка пройшла перше коло змагань і увійшла в число 32 кращих тенісистів України у цій віковій групі ( тренер ДЮСК «Спортовець» Микитин Ігор Михайлович).
З 5 по 7 березня у м. Львові на обласних змаганнях серед ДЮСШ Львівщини з боксу ( юнаки і 996-1997 р.н.) вихованець ДЮСК «СПОРТОВЕЦЬ» Ковальчук Григорій, ввійшов у півфінал, зайнявши 4 місце. Оскільки у хлопця ІІ розряд, то його просто не допустили змагатися з кандидатом в майстри спорту. А з 6 по 7 березня у м. Дрогобичі на II Регіональному турнірі з волейболу серед дівчат 1996-97 р.н., присвяченого Міжнародному жіночому дню 8 Березня, команда дівчат ДЮСК «СПОРТОВЕЦЬ» зайняла 2 місце, уступивши першість команді ДЮСШ м. Борислава, 3 місце у дрогобичан, 4 місце у дівчат з Нижанковичів.
Натомість щодо планів на найближчий час, то Любомир Євстахович повідомив, що з 11 по 14 березня у м Трускавці в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» пройде зональна першість України з міні-футболу серед юніорських команд ( 1 ліга - дівчата ), з 12 по 14 березня у м. Новий Розділ команда волейболістів дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець» прийматиме участь у Чемпіонаті області з волейболу серед дівчат 1994-1995 р.н. ДЮСШ Львівщини, з найближчих до нас команд, які бартимуть участь – команда волейболісток «Медик» Дрогобицького медичного коледжу. А 13 березня вперше у м. Трускавці в плавальному басейні ДЮСК «Спортовець» проводитимуться спортивно-розважальні ігри «Разом до Олімпу» з плавання серед учнів 5-7 класів загальноосвітніх шкіл міста та їх батьків. Відкриття – в найближчу суботу о 12.00.
Міський голова допоміг інвалідам
Мер Трускавця допоміг міській асоціації інвалідами своїми особистими коштами в сумі 5 з половиною тисяч гривень, повідомляє наше джерело в ТМАІ. Інваліди щиро вдячні Леву Ярославовичу за допомогу, 1 тисячу вже вирішили виділити для встановлення надгробного знаку на могилі довголітньої голови ТМАІ Світлани Казьміної, по 30 гривень вручено найактивнішим членам асоціації, а 3,5 тисячі вирішили притримати на інші випадки життя, адже запас завжди мусить бути.
Роковини Макомацького
Біля пам’ятника Романові Різняку (псевдо «Макомацький»), керівнику спецбоївки УПА, буде проведено пам’ятні заходи в п’ятницю, 12 березня, о 14.00, повідомив на сесії міської ради міський голова Трускавця Лев Грицак. В той же час один з депутатів міської ради категорично засудив факт присутності на загальноміських заходах, зокрема до Шевченка, працівників виконкому. «Це робиться для громади, а вони нехай відробляють державні гроші, а не ходять по заходах», - було зазначено в репліці.
Власна інформація
У Дрогобичі тариф на вивезення та утилізацію сміття збільшився на 11,6 %
Згідно із рішенням виконавчого комітету, розмір тарифу на комплексну послугу із вивезення та утилізації 1 куб. м твердих побутових відходів для населення у Дрогобичі збільшився з 38,91 грн. – до 43,44 грн., що становить 11,6 %. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.
Як зазначив міський голова Дрогобича Микола Гук, підвищення тарифів мало відбутися ще минулого року, чинні тарифи не покривали фактичних витрат підприємства. Через те, що КП «Комбінат міського господарства» не запровадив нових економічно обґрунтованих тарифів, підприємство було оштрафоване Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області на 450 тис. грн. Теперішнє підвищення тарифів має сприяти поліпшенню якості надання послуг споживачам.
Сесія ювілейна, але не святкова
Дві години тривало Х пленарне засідання ХХХ сесії міської ради 11 березня. З депутатськими запитами виступили депутати Юник, Яворський, Процишин, Стародуб, Карпин та інші. Запити стосувалися проблем будинків 7 та 17 на Івасюка (незаконні розкопки та тече дах), 90 на Стебницькій (не зроблено ремонт), 2,2а,4,4а по Воробкевича (вихлопні гази та шум від авто), ряду будинків на Мазепи та Сагайдачного, де фекалії затоплюють квартири, в хатах холодно, а суми за тепло приходять астрономічні, теж незаасфальтовано площадку біля одного з під’їздів, а жінка через непосипання льоду піском зламала собі ключицю. Було піднято питання будинку 23 по Дрогобицькій, де складні умови для проживання і депутатів цікавило, що ж зробить влада в 2010 році для покращення умов жильців даного будинку.
Справжню дискусію викликало питання торгівлі в курортному парку, яку знову, як і на минулому засіданні, підняв депутат, який дозволив собі нас образити 2 лютого (14 березня минає 40 днів від цього дня і ми обдумуємо можливість оголошення ГЕРЕМу). Міський голова зазначив, що виконком прийняв рішення про визнання роботи міліції в цьому напрямі незадовільним, згодом почали обговорювати доцільність вживання публічно слова «кришувати» стосовно дій працівників правоохоронних органів відносно попередження торгівців у парку про перевірки. КП «Парк курортний» не має жодних механізмів для зміни даної ситуації – це визнавали всі. В дискусії з мером взяли участь депутати Процишин, Яворський, Юник та інші. Зачепили і тему надання службової квартири начальнику міліції, то чому ж, мовляв, він не може впоратися з вирішенням проблеми торгівлі в парку. Лев Ярославович став на захист головного трускавецького міліціонера, зазначивши, що це «один з найкращих начальників міліції», з якими йому доводилося працювати і що Василь Іванович «природжений міліціонер», а міліція в нас недоукомплектована.
А один з неназваних нами депутатів, який має пряме відношення до розкопок поблизу будинку 7 на Івасюка, спробував «наїхати» на журналістів однієї з міських газет, правда, аргументувати свою позицію він не зміг, а так, просто «порисувався». Питання стосувалося виконання концепції водопостачання і голова йому відповів, що робота робиться, а це питання вже розглядають чи не на кожній сесії. Врешті-решт вирішили ще раз вернутися до цього питання, як і до питання по пайових внесках в інфраструктуру міста. За це питання в поіменному режимі проголосувало 23 депутати (разом з головою), а 4 утрималося. Колеги звинуватили їх у відстоюванні власних інтересів, які превалюють над інтересами цілого міста і попросили пресу опублікувати їхні прізвища. Депутат Богдан Процишин навіть попросив для себе і для преси копію протоколу голосування по цьому питанні, за що депутат Даньків обізвав його, перейшовши на «ти», але мер міста втихомирив їх словами «Хлопці, заспокойтеся!». Отже, утрималися депутати Даньків, Ковальчин, Сарахман і Швець.
Секретар Трускавецької міської ради Наталія Анатоліївна Пономаренко зачитала проект рішення про виконання депутатських запитів, які підтримала сесія – таких в 2008 – 2009 році було 29, більшість з них подали депутати Пілько, Іванишин, Яворський, інші, а також міський голова. Деякі з питань, порушених в них, ще в процесі виконання. Було зачитано, хто і скільки засідань сесій пропустив, ці дані ми вже повідомляли. Найбільш плідно працюють депутатти фракції «Відродження», в яких немає в нікого більше, ніж по 2 пропуски. «Я знаю, що депутати з нашої фракції пройдуть і по мажоритарній системі, адже вони реально працюють», - зазначив в інтерв’ю міському радіо, яке звучало 11 березня, голова даної фракції Йосип Свіжинський.
Депутати прийняли до відома і інформацію про стан справ з реалізацією алкогольних напоїв у Трускавці, щоправда, станом перевірки суб’єктів підприємницької діяльності, які алкоголь реалізовують, залишилися не дуже задоволеними.
Коли депутати зберуться наступного разу – не знає ніхто, навіть міський голова. Про це він заявив, закриваючи пленарне засідання. А саме в цей момент, о 12.15, Верховна Рада України затверджувала склад нового українського уряду, який очолив колишній депутат-регіонал Микола Азаров.
Володимир Ключак
Фонд «Відродження Трускавця» діє і діяти буде
Незважаючи на свій молодий вік (адже створений в кінці 2009), благодійний фонд «Відродження Трускавця» здійснив ряд акцій, які показали його життєздатність та позитивну спрямованість, налаштованість саме на добро, а не на «розкрутку» кандидатів на мера чи новоявлених месій містечкового штибу. От і минулої суботи, 6 березня, відбулися аж дві акції за підтримки цього фонду, почесним президентом якого є трускавецький міський голова Лев Грицак. О 10.30 розпочався чемпіонат Трускавця з шахів серед чоловіків. Біля 20 учасників, які зареєструвалися для участі в змаганнях і які мають певний розряд – не так багато, якщо не сказати, що мало. Але підтримати своєю небайдужістю спортсменів цього інтелектуального виду спорту, подібно як і вшанувати пам’ять наших земляків-шахістів, прийшли і міський голова Лев Грицак, і представник БФ «Відродження Трускавця» Володимир Маринкевич, і завідувачі міськими відділами освіти та сім’ї і молоді Орест Лобик і Зенон Пристай, директор будинку учнівської творчості, в залі якого і проходить турнір, Тимофій Бойко, який в цей день відзначав свій день народження. Окрім почесних звань, завдяки благодійному фонду «Відродження Трускавця» шахісти отримують і грошові призи, а турнір пам’яті Михайла Галя, нашого земляка, який дійшов аж до півфіналу чемпіонату світу з шахів, стане традиційним – пообіцяв мер, підтримав його і генеральний директор санаторію «Карпати» Володимир Маринкевич.
Змістовним та хвилюючим був і виступ Почесного президента федерації шахів та шашок Трускавця, людини, яка 12 років керувала Трускавцем після Панкова (з 1978 до 1990), Болеслава Денисовича Петровського. Суддями на турнірі стала колегія в складі Василя Петранівського (головний суддя змагань), Володимира Винницького (суддя-референт) та Іван Яремко (суддя-секретар). Про результати турніру ми повідомимо додатково.
А вже о 14.30 в залі санаторію «Карпати» за сприяння того ж благодійного фонду «Відродження Трускавця» пройшов тематично-концертний вечір для жінок пільгових категорій міста «Повіки будь благословенна, Жінко!». І не тільки концерт, а й щедрий смачний обід з можливістю почастуватися вишуканим вином «Шабо» чи «Хортицею», поспілкуватися, адже спілкування – це те, без чого жінки чахнуть і в’януть. Не так часто інваліди чи малозабезпечені можуть просто зібратися за одним столом, розповісти про свої болі та печалі, для декого з них гостина в їдальні санаторію «Карпати» була першим заходом такого типу, дай Боже, щоб не останнім. Було теж виписано 120 грамот від міської ради, з них вручено на заході 40, в основному найактивнішим інвалідам та волонтерам, соціальним працівникам. Те, що не всім вручили грамоти саме в цей день, обговорювали навіть на сесії міської ради 11 березня.
Як нам стало відомо з добре поінформованих джерел, цим діяльність фонду «Відродження Трускавця» не обмежиться, в них попереду ще багато інших добрих справ. Роблять вони їх від доброти душевної, з чистоти серця, без підлих намірів та без прихованих цілей. Роблять вони їх, бо знають, що робити добро, не афішуючи – це справжнє благородство. А люди, які входять до цього благодійного фонду, направду є благородними людьми.
Степан Гнатків
Повіки будь, благословенна, Жінко!
8 Березня і День Матері – це ті свята, де головною героїнею стає жінка – як уособлення продовження роду, збереження сімейного вогнища, уособлення всього, що є найпрекрасніше в світі. Вони недарма відзначаються навесні, бо ця пора року в деякій мірі збігається з розумінням жінки як еталону вічної молодості і краси (нехай і внутрішньої). В усі часи жінку прославляли в піснях, у прозі, у віршах. «Повіки будь благословенна, Жінко!» - сказав хтось, схиляючи в пошані голову перед тою, без кого життя чоловіків нагадує вічне сонячне затемнення. «Повіки будь благословенна, Жінко…»
Під такою назвою в суботу, 6 березня, в приміщенні санаторію «Карпати» відбувся святковий концерт, приурочений до Дня 8 Березня. Захід пройшов за підтримки мера Трускавця Л. Я. Грицака та благодійного фонду «Відродження Трускавця» і викликав неабияке зацікавлення з боку представниць прекрасної статі нашого міста. Ведучою свята була Зоряна Петрас, яка не жаліла для присутніх теплих слів вітань, щиро підтримувала всіх учасників концерту.
Відкрила свято юна красуня Наталія Бегін, котра виконала пісню «8 Березня». Після неї присутні слухали чудові вірші у виконанні вихованців БУТ. Міський голова щиро привітав присутніх в залі жінок, побажав їм здоров’я, краси, любові від усіх, хто їх оточує, а також вручив нагороди працівникам соціальних служб нашого міста та санаторіїв. Нагородження мали відбутися ще в листопаді, проте через так звану «епідемію грипу» цю процедуру довелося перенести. Серед нагороджених – директор територіального центру обслуговування пенсіонерів Олена Пилат, юрист міського центру соціальних служб Оксана Плитин, голова Ліги українських жінок у Трускавці Катерина Ківацька, матері трьох прийомних сімей, створених у Трускавці в 2008 – 2009 роках, інші представниці чарівної статі.
Свято продовжувалося. Око і вухо присутніх милували виступи танцювальних колективів, артистів циркової студії «Каскад», маленьких і великих учасників. З теплими словами вітань до залу звернулися генеральний директор санаторію «Карпати» Володимир Маринкевич та керівник санаторію «Батьківщина» Валерій Ченцов. Щирі усмішки присутніх викликав виступ маленької О. Нестор, яка обіцяла підрости і стати красивою в пісні «Я росту»; в незабутній світ дитинства повела за собою Н. Попадинець, сестрички Щербань дуже гарно виконали пісню «Мамина сорочка», вихованці Г. Загойної (школа мистецтв) розвеселили танцювальним номером «Жарт», а дует брата і сестри Химин зачарував умілим виконанням пісень про маму.
Концерт завершився, але святкування Дня Жінки перенеслося до їдальні санаторію, де милі дівчата-офіціантки у вишиванках допомогли кожному знайти гарне місце за чудово накритими столиками, щоб ніхто в цей святковий день не залишився голодним. Підсумовуючи усе вищесказане, можна сказати: «Свято вдалося!»
Мар’яна Ключак
Служба 102 міста Борислава повідомляє
У період із двадцятого по двадцять восьме лютого у місті скоєно дві крадіжки. Маємо також десять випадків погроз фізичною розправою, одне хуліганство, п'ять випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, три факти підробки документів, вісімнадцять випадків хабарництва, шість випадків пошкодження майна та ще чотири порушення закону, віднесених до категорії інших злочинів.
Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито одну справу за фантом крадіжки. Працівники міського відділу міліції встановили зловмисників, які погрожували громадянам міста фізичною розправою, нанесли тілесні ушкодження та причетні до випадку злісного хуліганства. Розкрито також злочини за трьома фактами підробки документів та вісімнадцятьма випадками вимагання та отримання хабара. За одним фактом крадіжки майна, шістьма випадками навмисного пошкодження майна та ще чотирма порушеннями закону, віднесених до категорії інших злочинів, проводяться дослідчі перевірка.
Сектор ДСБЕЗ Бориславського міського відділу міліції продовжує перевірку діяльності начальника відділу реєстрації актів цивільного стану Бориславського управління юстиції на предмет хабарництва. У ході перевірки виявлено та належним чином задокументовано ще вісімнадцять випадків, коли завідувачка РАЦС за виконання дій, передбачених її службовими обов'язками, вимагала й отримала від громадян міста хабарі у розмірі від 60 до 615 грн.
Обвал талого снігу із даху будинку по вул. Тустановицькій став причиною пошкодження автомобіля КІА Sportage. Необачний господар у ніч із 23 на 24 лютого залишив автомобіль біля одного із приватних будинків, а вранці побачив, що у авто розбите вітрове шило. Слідчо-оперативна група виїздом на місце пригоди встановила, що шкоду господарю автомобіля наніс талий сніг, який вночі обвалився із даху будинку на припарковане авто. До ранку сніг розтанув, тож у господаря постраждалого автомобіля з'явились підстави стверджувати, що розбите вітрове скло - результат дій невідомих недоброзичливців.
Двадцять чотири набої калібру 5,6 мм виявили співробітники міліції під час санкціонованого обшуку на квартирі гр. Б. Захоплений зненацька громадянин пояснював, що знайдені набої він мав намір використати для полювання. Співробітники міліції не стали з'ясовувати, у який саме спосіб збирається використати гр. Б. набої під час полювання, а небезпечну знахідку вилучили, Тепер необачний бориславець має клопоти, оскільки грубо порушив правила зберігання вибухонебезпечних матеріалів та зброї.
Як хуліганство було кваліфіковано дії батька та сина Щ., які на території автостанції н, Борислава перешкоджали перевезенню пасажирів на маршруті «Борислав АС - Стебник АС ч/з Трускавець». Будучи працівниками «Бориславського АТП, ці громадяни 27 лютого перекрили виїзд із міської автостанції по вул. Тернавка, чим свідомо створювали перешкоди для обслуговування маршруту автотранспортними засобами іншого підприємства.
Вживану чавунну ванну викрали невідомі зловмисники із подвір'я одного із будинків по вул. Д. Галицького. Завдяки вміло проведеним оперативно-пошуковим заходам слідчо-оперативна група по «гарячих слідах» встановила, що злочин скоїв гр. Н., який мешкає неподалік будинку господаря чавунної ванни. Зловмисник зізнався у скоєному і тепер думає, як повернути господарю викрадену ванну, яка опинилася на одному із пунктів прийому металобрухту.
Газета «Нафтовик Борислава»
Йди на гору
Той, хто підіймався хоч раз на гору або хоча би на пагорб, знає, що потрібно докласти певних зусиль, аби досягнути вершини будь-якої висоти. Прикласти зусилля – означає зробити щось більше, ніж ти робив до цього. Прикласти зусилля - означає зустрітися з усіма перешкодами, які чекають тебе при сходженні на вершину гори. Сходження на вершину високих гір іноді супроводжується травмами, мозолями на ногах та розтягненнями м’язів. Але люди все одно йдуть, незважаючи ні на що. Тому що кожна досягнута вершина – це перемога в житті того, хто її досягнув. Коли ми покоряємо одну вершину, це надихає нас сходити на вищу вершину і т.д. Гарно виглядає гора здалеку, коли ми стоїмо внизу і споглядаємо на неї. Вона є величною. Але з вершини гори ти набагато більше побачиш, ніж стоячи біля її підніжжя. З вершини гори відкривається чудовий краєвид, можна бачити красу Божого творіння на десятки кілометрів навкруги. І головне, коли ти вже на горі, тебе не покидає відчуття, що ти - переможець. Ти зміг, ти здолав, ти поборов. Було важко, були труднощі, були втрати, але все ж таки ти на горі і все, що було позаду, забуваєш і насолоджуєшся перебуванням на вершині…
Бог хоче, що би ми сходили на гору для зустрічі з Ним. Наш Бог Всюдиприсутній, але все ж таки Він чекає нас на вершині гори. Про гору як місце зустрічі з Богом ми читаємо як в Старому, так і в Новому заповітах. На гору піднімався Мойсей, на горі перебував Син Божий Ісус Христос. На горі Мойсей отримав 10 заповідей Божих. На горі відбулося преображення Ісуса Христа. Син Божий був розп’ятий на підвищеному місці - на Голгофі, щоб всі могли бачити Його. Також Бог казав Лоту: «Ховайся на гору» (Бут. 19:17).
Наш Господь Ісус Христос досить часто перебував на горі в молитві. В Євангелії від святого Івана 8:1-2 сказано: «Ісус же на гору Оливну пішов. А над ранком прийшов знов у храм…» Що робив Ісус на горі? Чи Він там спав? Ні, там, на горі, Він мав спілкування з Отцем. Там Він проводив ночі в присутності Отця. Там Христос молився за нас. Оливна гора була місцем, де Ісус молився та перебував з учнями, навчаючи та наставляючи їх (Мр. 14:26). В Біблії немає жодного місця, написаного просто так або випадково. Ісус Христос, Син Божий, прикладав зусилля, щоби зійти на гору. Він не наказував ангелам (хоча і мав владу) відносити його на гору, а Сам йшов і перебував там цілу ніч в молитві. Цим самим Він залишив нам приклад.
В Євангелії від Матвія 11:12 Ісус говорить: «Від днів же Івана Хрестителя й досі Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його». Зверніть увагу – ті, хто вживає зусилля, хапають його. Деякі християни вважають, що все буде само собою, все йде своєю чергою та зусиль не потрібно. Це не так: Бог дав прощення та спасіння, а наше завдання - втримати його та не втратити. Як це зробити? Іди на гору, шукай лиця Божого. Доклади зусилля, встань та помолися вранці, візьми та почитай Біблію, прийди на Богослужіння, май спілкування з братами та сестрами. І роби це все, незалежно від твого настрою. Бо як будеш дивитися на свій настрій, далеко не зайдеш. Зусилля, зусилля і ще раз зусилля! Благодаті Божої достатньо для кожного з нас, і Бог дає її кожного дня. Та часом наших зусиль або не вистачає, або ми їх взагалі не докладаємо. Ми робимо тільки тоді, коли ми хочемо, коли в нас є настрій. Ми служимо Богу, коли в нас є настрій. Ми приходимо на служіння, коли в нас є настрій. Ми молимося, коли в нас є настрій або вільний час. Чи правильно ми робимо? Любов Ісуса Христа до людей була сильнішою за Його настрій та Його переживання в Гетсиманському саду. Він доклав зусилля, і сьогодні ми є прощені і омиті Його Кров’ю.
Через смерть Ісуса Христа і Його Воскресіння ми маємо все! Від нас залежить, чи втримаємо ми те, що Він нам дав та доручив на цій землі. Сьогодні Бог говорить до кожного з нас: Я тебе чекаю на горі. Я хочу, що би ти шукав Мого Лиця. Я чекаю, коли ти прийдеш, щоби Я змінив тебе.
Навіть щоб встати і піти потрібне зусилля. Кожне зусилля, яке християни докладають до того, щоби шукати Божого Лиця, приносить благословення в життя. Не вірите? Почніть докладати зусилля. Там, на цій молитовній горі, де є Бог і ти, відбудуться зміни у твоєму житті. Твоє життя стане іншим, ти преобразишся в образ Божий. Там, на молитовній горі, ти отримаєш ведення для свого життя та служіння Богові. Там ти пізнаєш Божу волю. Там Господь підкріпить і дасть тобі сили та бажання жити для Нього. Там Бог навчить любити і прощати ближніх. Там Бог дає те вічне, що ніхто не зможе відібрати.
Якщо в твоєму житті щось не виходить або немає перемоги в якійсь сфері життя - іди на гору! Докладай зусилля! Твої зусилля говорять про те, наскільки тобі в житті потрібен Господь. Твої зусилля говорять про твою любов до Ісуса Христа. Твої зусилля показують, на якому місці Бог є у твоєму житі.
Мертва риба пливе за течією, а жива пливе проти течії, докладаючи при цьому зусилля.
Пам’ятай: поки ти живий, ти маєш надію, ти можеш наблизитись до Бога та відновити свої стосунки з Ним. Знай, що проявляючи зусилля, ти хапаєш Царство Небесне.
Руслан Цехмейстер, м. Трускавець,
газета «Добра Новина»
Фейлетон
Не будь тим, що моркву риє, або І що вони там відроджують?!!
Колись мій вуйко-небіжчик любив повчати прикрих людей такими словами: «Не будь тим, що моркву риє». Я, тоді ще малий пацаньонок, якось не доганяв, хто ж то риє моркву, а коли підріс, то вуйко мені вповів, що то пацюк, свиня себто.
Давно би забулася та історія, кедь би постійно не находилися ті, що далі а далі риют морков на шкоду порядним господарям. Є такі пацєта-моркворийки і в Трускавци, які і самі ніц доброго не чинять, і другим не дають. А як хтось щось добре хоче робити, то зчиняють пацячий вереск на всю кучу типу «Стоп, най ся Земля спинит, бо ми ся хоче вилізти» альбо «Не позволимо відроджувати нікому, хто не з нами, бо хто не з нами, бувшими новими, сей протів нас».
Не було би сеї статейки на нашому віснику, якби не «добродії», яких добрі справи інших доводять до сказу. «Тилько я-а-а», як сестричка Віка, хтілося би їм іно верещати, «і я оде-е-ен» і ніхто інший не може ніц доброго чинити в Трускавці, бо зразу їм ся робит так зле, як тій порційці салату «Олів’є», яка після поливання горілкою, винцем та ще й солодкою водичкою лізе наверх позазирати, що ся діє на світі білому. Бо як інакше розцінити слова в друкованому «органі» на 8 чпальт: «І шо то вони такоє одроджуют, хтіла бим знати?». Мова йде про те, що виходить у Трускавці газета «Відродження Трускавця», редактор якої (себто я) сам чи не сам вирішує, що і під яким кутом зору подавати, не питаючись дозволів у «старійшин» трускавецької журналістики. А ще ходить о то, що в Трускавці діє і однойменний фонд, до якого належать солідні люди нашого міста і які теж не радяться з радою, котра рада сама по собі і така рада-прерада, що аж не дуже хтось може дати на то ради. І як то-то, є газета, котра пише, що хоче (а найгірше, що пише правду, часом дуже незручну, зокрема і по спробі захоплення мисливських угідь), є і благодійний фонд, який робить добрі справи і не потребує рекламування їх в газеті, раді підвладній. Та то мож луснути, особливо коли ти є тим, що моркву риєш, тому й зеленіють від злості сестриці-журналісти, пишучи в прокуратуру, тому й жовтіє газета, яка колись претендувала на статус поважної, тому й погрожують розправою, в тім і фізичною ті, які наскільки добрі, що співаючи в церковному хорі, не забувають своїм ворогам свічку на погибель поставити.
Нема як придертися до файного слова «відродження», то давайте будемо придиратися до журналіста, не можемо нічого зробити тим, хто має владу, так давайте ж нагадимо в душу чистим і порядним, щоб були як і ми… Під таким девізом ідете впєрьод, в свєтлоє будущєє, дорогі сестрички-братчики? Не боїтеся гріха, коли ваші власні погрози, які ввечері на автобусних зупинках повторюєте, вкладаєте в вуста невинної чистої і чесної людини? Не боїтеся Божої кари за наклепи, провокації, оббріхування, обпльовування, зневаги та злі задуми?
«Тож нехай собі як знають, божеволіють, конають, нам своє робить…» Не тримаю зла на тих, хто шукає неправди на свою голову, підтримую тих, хто не ради, ані влади, а відродження та оновлення добра в нашому місті хоче. І хочу бути з тими, хто моркву садить, поле, а потім зі спокійною совістю викопує, а не риє, яко тать.
Володимир Ключак
«Тайсон» – чемпіон!
Із 3 по 5 лютого цього року у Львові відбувся чемпіонат області з боксу серед юнаків 1994-1995р. н., який проходив у спорткомплексі Державного університету «Львівська політехніка». У цих змаганнях взяло участь близько 70 боксерів зі Львова, Стрия, Червонограда, Нового Роздолу, Новояворівська, Самбора, Дрогобича, Стебника та Борислава. Це були відбіркові змагання до участі в чемпіонаті України з боксу. Борислав представляли вихованці СОТ «Гладіатор» та ДЮСШ «Атлант» - Андрій Галишин (ЗОШ № 1), Роман Клімаш (ЗОШ № 4) га Микола Корженець (ЗОШ села Кропивник). І цього разу наші юні боксери порадували чудовими результатами. Третє місце у півфіналі виборов Роман Клімаш, поступившись тільки чемпіону України та кандидату в майстри спорту зі Стебника у ваговій категорії 54 кг. А перше місце і звання чемпіона Львівської області серед юнаків вибороли Андрій Галишин {57 кг) та Микола Корженець (40 кг).
Яскравими боями вкотре відзначився Андрій Галишин, більше відомий, як «Тайсон». У фінальному поєдинку Андрій міг перемогти вже у першому раунді свого противника зі Стрия, але не вистачило декілька секунд. А в наступних двох раундах Андрій, хоч і не зміг достроково завершити бій, але переважав суперника за кількістю точних ударів.
Андрія Галишина та Миколу Корженця включено до збірної команди Львівської області з боксу, де вони мали виступити на чемпіонаті України в м. Енергодарі Запорізької області 28 лютого. На жаль, вони не змогли туди поїхати. Бо не так багато у нас людей, які могли б допомогти фінансово у розвитку цього важливого виду спорту.
До новин боксу додамо, що ще двох наших вихованців — Антона Кмітя та Назара Куротчина, які зараз навчаються у ЛДУФК, викликано до складу збірної команди України з боксу на тренувальні збори в м. Ковель. Нагадаю, що у грудні минулого року на міжнародному турнірі в Харкові Назар переміг найсильніших противників з України в чотирьох поєдинках, виконав норматив майстра спорту України. Антон поступився тільки у півфіналі, завоювавши третє місце.
15-22 лютого у Львові відбувся турнір найсильніших боксерів України. Змагання проходили у приміщенні Палацу спорту «Україна». У кожній ваговій категорії виступало тільки вісім найсильніших боксерів України. Наші спортсмени Назар Куротчин ( в. к. 48 кг) і Антон Кміть (в. к. 51 кг), кожен у своїй ваговій категорії посіли третє місце.
А юнаків та дівчаток від 7 до 18 років, які мають бажання займатися боксом та кікбоксингом, запрошуємо до нас! Заняття проходять у малому залі ЗОШ .№ 1 міста Борислава. Молодша група (7-12 р.) - понеділок, середа, п'ятниця з 36.00 до 17.30, старша група (13-18 р.) - понеділок, середа, п'ятниця з 18.00 до 20.00.
Олег Загірський, голова СОТ «Гладіатор», майстер спорту з кікбоксингу, газета «Нафтовик Борислава»
Незалежне видання «ТРУСКАВЕЦЬКИЙ ВІСНИК». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир КЛЮЧАК. Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди. Контакти: Email: anda_panda@ukr.net, тел. 097 38 36 112. Публікація в Інтернеті: на www.turportal.org.ua/visnyk «Інформаційний портал курорту Трускавець», окремі матеріали на www.protruskavets.org.ua – «Сайт Трускавця про Трускавець».