роздуми

 
 

    Хто володіє інформацією, той володіє світом!

Трускавецький Вісник

Видається з 14 серпня 2008 року                                                  № 20 (46)  від  12 березня  2009 р.

 

 

Куди дівається  тепло?

Від редакції: Одна з міських газет написала, що на одній з  світлин, опублікованих в ЗМІ, де видно, що теплотраса обігріває землю, сфотографовано (!!!) „лісовий струмок”. Пан Олег надав нам кілька фото з вказанням адрес – ось вони: вулиця Івасюка, 7, вулиця Івасюка біля котельні, вулиця Стуса, 4 (біля „Червоної Рути”), вулиця Івасюка, 17 – 19. На світлинах видно і дату, коли вони були зроблені.

Оскільки  наші шановні  «можновладці» не можуть  збагнути куди все ж таки  зникає  тепло,  яке подають котельні, то пропоную більш детальну інформацію з вказанням безпосередньо адрес. На сесії міської ради нам говорили про геотермальні станції  як  альтернативу газу, спалюючи який вигрівають землю, а не  помешкання людей. Все стало ясно, коли я робив ці фотографії. Якщо подивитись на каналізаційні люки, то побачивши пару, яка піднімається, можна подумати, що це гейзер. Хтось з нашого шановного керівництва так і подумав, але ми живемо не на Камчатці, де це є природним  явищем. А для того, щоб побачити, як котельні гріють землю, треба частіше виходити до людей, бо з службової «Тойоти Авалон», а тим більше з приватного вертольота проблем звичайних людей не  видно…

Олег, вул. Сагайдачного

Новини Трускавця та регіону

Кадрові рокіровки в Трускавці: на добре чи на зле?

Трускавець має нового начальника податкової – п. Романа Гладія, який до цього часу був заступником начальника податкової в Стрию. Про те, що таке призначення неминуче, ми інформували ще минулого року, в № 15 від 14 листопада. І ось минулого тижня відбулося представлення, приїхав п. Сергій Маловський, заступник голови ДПА у Львівській області. А Віктор Петрович  Бац, депутат ТМР від „Нашої України”, тепер буде заступником податкової в Стрию замість Романа Михайловича.

Має Трускавець і нового головного лікаря санстанції – п. Когут Наталію Миколаївну. Ми теж писали, що Леонід Павлович Аркатов навряд чи повернеться в своє крісло після хвороби, так воно і сталося. А от кандидатура яку, як подейкують, лобіював мер Трускавця, не пройшла через різкий спротив керівництва обласної санстанції, яка „не в ладах” з трускавецькою владою. Ця інформація нам поступила з надійного джерела.

Що нового до кінця місяця?

  • 23 березня трускавецька „Наша Україна” збереться для того, щоб вирішувати подальшу долю парторганізації та розробити план на поточний рік.
  • 24 березня в приміщенні залі засідань виконкому міської ради Борислава відбудуться громадські слухання з питань розміру плати за розміщення зовнішньої реклами.
  • 25 березня в Дрогобичі відкриють пам’ятник В’ячеславу Чорноволу до 10-річчя від дня його трагічної загибелі. Пам’ятник буде встановлено перед міською бібліотекою ім. Чорновола по вулиці Шевченка.

 

10 березня – нещасливий день

10 березня з п’ятого поверху гуртожитку в Дрогобичі випав студент. На даний час він знаходиться в лікарні.

В цей же день чадним газом отруївся мешканець с. Грушів на Дрогобиччині, він теж залишився живий.

„Життя, віддане боротьбі”

Зустріч-спогад під такою назвою відбулася 12 березня о 14.00 в ПК ім. Шевченка в Трускавці. Її організатором став міський музей історії, а приурочена зустріч 88 річниці від дня народження трускавчанина, розвідника УПА Романа Різняка (псевдо – Макомацький).

Власна інформація

Борислав вшановує Івасюка...

З нагоди 60-річчя від дня народження Володимира Івасюка в бібліотеках міста Бориславаоформлені тематичні полиці та добірки матеріалів : „Твоя пісня буде поміж нас...”, „Життя, як обірвана пісня”. Цій же даті присвячені музично-поетичні анонси та літературні подорожі „Пісні його серця співає Україна”. Працівники бібліотек запрошують відвідати бібліотеки міста та ширше ознайомитись із творчістю композитора. 

... і Шевченка

9 березня в міському Палаці культури м. Борислававідбувся  урочистий вечір – концерт,  присвячений 195-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка. В програмі вечора: виступи провідних мистецьких  колективів міського Палацу культури, дитячої школи мистецтв, відділу освіти, переможців загальноміського конкурсу читців. Організатори дійства – відділи культури та освіти, дитяча школа мистецтв, міський Палац культури. О 12- ій годині квіти до підніжжя пам’ятника цьому українському письменнику  поклали працівники культури, учні загальноміських шкіл, представники громадськості.

www.boryslavmvk.gov.ua

У Дрогобичі ліквідовують будинкові управи, які не можуть себе прогодувати

У Дрогобичі торік через фінансово-економічну неспроможність припинило функціонування КП «Будинкова управа № 4». Схоже, що в цьому році така ж доля чекає КП «Будинкова управа № 3». Нині підприємство в боргах, що не дає змоги виконувати поставлені перед ним завдання. Якщо минулого року цю структуру рятували вливанням бюджетних коштів у її статутний фонд, то зараз це зробити неможливо, бо вільних грошей у міській скарбниці нема.

Виконувачка обов’язків міського голови Алла Гладун каже, що вивчається питання щодо створення структури з експлуатації ліфтів у житлових будинках і, відповідно, виокремлення оплати за цю послугу з квартирної плати.

«Накладно утримувати в будинкових управах від 60 до 90 працівників, – каже Алла Гладун. – Ми мусимо так організувати справу, щоб кожна структура заробляла гроші і фінансово забезпечувала свою діяльність. Зміни, які будуть проведені в житлово-комунальній галузі, мають забезпечити її бездотаційне функціонування».

У виконавчих структурах міської ради розпочали втілювати план реформування житлово-комунальної сфери з тим, щоб зробити її самоокупною. Першим успішним кроком на цьому шляху стало створення в комбінаті міського господарства дочірнього підприємства із вивезення твердих побутових відходів.

«Найважче було переконати людей в необхідності платити за вивезення сміття, – каже директор департаменту міського господарства Степан Кізима. – Тепер від мешканців мікрорайонів індивідуальної забудови щомісяця надходить до 20 тис. грн».

www.zik.com.ua

 

Тема номера:                                                         Великопісні реколекції

Великий піст є для кожного з нас нагодою заглибитися в себе, зрозуміти себе та інших людей. Для цього потрібен якийсь поштовх, крок і часто таким поштовхом є реколекції. Участь в Хресній Дорозі, більша увага для вчинення добрих діл, обов’язкова сповідь, примирення та прощення – ці атрибути є значно головнішими, ніж просто обмеження в споживанні м`яса, бо і так немає можливості в теперішній скрутний час споживати його донесхочу.

Протягом 4 днів, з 8 по 11 березня в трускавецькій латинській парафії Успення Пресвятої Діви Марії відбулися великопісні реколекції, тобто наука, яка має допомогти християнам краще зрозуміти суть Великого Посту, спонукати їх до покаяння, очищення, початку змін у своєму житті, особливо в духовному плані.

Головною темою цьогорічних реколекцій були слова Матері Терези з Калькутти, яку Католицька Церква проголосила святою, стосовно того, що кожна людина повинна бути немов олівець – в тому плані, що як олівець має стержень, так людина має душу, як олівець повинен бути в чиїхось руках, так і ми повинні бути в руках Божих та руках добрих людей, як олівець час від часу потрібно загострювати, так  і ми регулярно маємо „оновлюватися”. Проте найголовнішим правилом є четверте – що олівець мусить залишити після себе слід, подібно і людина має так прожити життя, щоб залишити добрий слід. Реколекції проводив отець Мирослав, настоятель з Дрогобича, він говорив і про те, що на даний час молодь не вміє зберегти любов, яка виникає з закоханості, а інколи не хоче „зв’язувати” себе любов`ю, оскільки любов – це відповідальність. Як сказав о. Мирослав, часто молоді хлопці жартують, що мати одну дівчину невигідно, бо це багато коштує,

Сподобалася притча і про господаря виноградника, який за намовою чорта пристрастився до вина і коли випивав по одній склянці, був подібний до барана, після другої був як осел, після третьої йому здавалося, що він хоробрий як лев, а після четвертої чи більше перетворювався на свиню. Ця тема є особливо актуальною для нас в теперішній час, коли алкоголізм набрав загрозливих масштабів.

А вже з середи до суботи (11 – 14 березня)  великопісні реколекції  відбудуться в сусідньому Дрогобичі – в костелі святого Варфоломія їх попровадить о. Христофор Щигло з варшавської провінції редемптористів, трускавецький вікарій.

Володимир Ключак

До теми.                                                                                 Хресна Дорога

Готовий вирок, юрба шаліє, Пилат Понтійський вмиває руки,

Юрба не знає, що сам Месія, Господь Предвічний іде на муки.

 

Бере на плечі хрест дерев`яний, без виправдання, німа покора...

Ледве ступає... стиснуті губи і тихий стогін... та без докорів.

 

Перше падіння... Тягар великий – усі провини в хресті одному,

Тяжко вставати, але потрібно далі рушати в путь невідому.

 

Страдальна Мати бачить Синочка, в горі великім наче німіє,

Туга страшенна ножем у серці, дати розраду ніхто не сміє.

 

Із Киренеї Симона дали, щоб допоміг він цей хрест понести,

Примус – не воля... хоч неохота, та боязнь кари змушує нести.

 

А Вероніка бачить страждання, жінка звичайна лице втирає,

За милосердя, за добрий вчинок ізраїльтянка пам`ятку має.

 

Друге падіння. Сил вже немає дійти до місця своєї страти,

Та відпочити ані хвилини ніяк не можна, треба вставати.

 

Єрусалимські жінки ридають, бо є насправді над чим ридати,

Та чи потрібні ці їхні сльози? Ісус їм мусить відповідь дати.

 

Третє падіння. Вже недалеко Череповище, місце терпіння,

Якби ж то знали люди лукаві, що саме звідси прийде спасіння.

 

Одяг здирають, жереб кидають, щоби пророцтво сповнилось нині,

Слово Господнє в устах Ісаї знайшло відбиток в оцій хвилині.

 

Вже прибивають руки і ноги, дерево плаче, стогне з розпуки,

Не розуміє людську натуру: як то невинний іде на муки?

 

Ісус вмирає... Страшно і лячно, сонце тьмяніє, земля трясеться,

Жах огортає живі істоти, заслона в храмі надвоє рветься.

 

З хреста знімають, кладуть на руки Діві Марії Тіло Господнє,

П`ятниця чорна, але й велика, це ж бо спасіння людське сьогодні.

 

Поклали Тіло Бога до гробу. Помер Спаситель? Бути не може!

Прийшов до своїх – і не впізнали, пробач нам, Боже, прости нас, Боже!!!

 

Ще Воскресіння повинно бути – Божого плану акорд останній,

І воно буде обов`язково, ніч ця пройде і прийде світання.

20.03.1999

Політичний гумор.

 

Тайны Парижского двора

 

 

Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск –   Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел. 8-097-38-36-112. Публікація  в Інтернеті  - на   www.turportal.org.ua    -     «Інформаційний портал курорту Трускавець» та на  www.protruskavets.org.ua   – «Сайт Трускавця про Трускавець».

 

 
 
Lemky.com Каталог сайтів України