Хто володіє інформацією, той володіє світом!
Видається з 14 серпня 2008 року № 21 (47) від 16 березня 2009 р.
Новини Трускавця та регіону
Мер потрапив до лікарні
Мер міста Трускавця Лев Грицак потрапив до лікарні. Про це нам стало відомо вчора, 17 березня. Проблеми зі здоров`ям розпочалися в очільника Трускавця ще в неділю, проте він як мужня людина думав, що перенесе це на ногах. Як повідомила нам людина з найближчого оточення міського голови, станом на сьогоднішній день Лев Ярославович почуває себе добре, ходить і вже готовий приступити до виконання посадових обов’язків. Натомість головний лікар одного з санаторіїв Трускавця, який побажав залишитися невідомим, сказав, що в такому постінфарктному стані для мера найкращим варіантом було б відпочити та повністю усунутися від всіх справ включно з вимкненням мобільного як мінімум на 2 – 3 тижні.
Ми бажаємо нашому меру п. Леву Грицаку швидкого одужання з Божою допомогою та повернення до роботи з новими силами та відновленим здоров`ям.
„Плазму” продадуть
Приміщення супермаркету електроніки „Плазма”, що знаходиться в Трускавці по вулиці Чорновола, 1, виставлено на аукціон через борги. Аукціон відбудеться 30 березня в приміщенні міського управління юстиції, що по Стебницькій, 72 (поруч з „Технолюксом”). Стартова ціна – трохи більше 5 з половиною мільйонів гривень.
А тим часом не підтвердилися чутки щодо продажу ЗАТ „Трускавецькурорт” кількох висотних санаторіїв по Суховоля москальській компанії, до якої причетний скандально відомий Черномирдін. Переговори про це велися минулого літа, проте криза поплутала плани щодо цього.
Дрогобичанин загинув на цвинтарі
Минулого четверга, 12.03 о 12 годині 58-літній мешканець Дрогобича загинув на цвинтарі. Причиною смертельного поранення стало порушення правил техніки безпеки.
В Стебнику зросли тарифи на тепло
З 3 березня стебничани платитимуть за тепло більше. За підігрів 1 м. кв. житлової площі потрібно буде заплатити по 6,31 грн., 1 Гкал. коштуватиме 273,19 грн. Так вирішив стебницький міськвиконком. Нагадаємо, що трускавчани ще від листопада 2008 року платять значно більшу ціну (біля 290 грн. за 1 Гкал.), оскільки трускавецьке кримінальне підприємство „Наше місто”, за словами його головного економіста п. Лесі Савчин, мусить „акумулювати кошти” (з інтерв’ю та коментарів до статті „Батьківщині” піар не вдався” в газеті „Франкова криниця Підгір`я”).
В попередньому абзаці нами було допущено технічну помилку, замість слова „кримінальне” слід читати „комунальне”, так що просимо вибачення за неправильно вжитий термін.
Сесія Дрогобицької районної ради
В четвер, 19 березня, розпочне свою роботу чергова сесія Дрогобицької районної ради. На порядку денному – звіт голови РДА, затвердження Програми соціально-економічного розвитку району, питання освіти, екології, змін до бюджету, охорони здоров`я, туризму та інші важливі для району питання.
Графік руху впорядковано
Маршрутка „Трускавець – Дрогобич” їздитиме з 7 ранку до 10 вечора з інтервалом 5 хвилин в години пік (8.00 – 10.00 та 16.00 – 18.00), в інший час інтервал становитиме 10 хвилин. Про це повідомив п. Ігор Пастернак, заввідділу ТМР, відповідальний за роботу транспорту. Про всі порушення щодо перевезень пасажирів можна повідомляти за телефоном в міську раду 005 чи 5-13-80. Проте питання не стоїть, чи дотримуються водії цього графіку при виїзді з залізничного вокзалу Трускавця чи дрогобицької автостанції, головним є те, коли вони РЕАЛЬНО виїжджають з Стебницького кільця чи від зупинки „Молочний магазин” в Дрогобичі, а проконтролювати це не є така легка справа.
Екс-мер Стебника подав до суду
Стебницький міський голова Роман Калапач, якого міська рада позбавила мерських повноважень, звернувся до Дрогобицького міськрайонного суду з проханням про поновлення на посаді. Слухання 13 березня не відбулося через неявку юриста мерії, тому судове засідання перенесли. А тим часом ставлення до екс-мера в Стебнику неоднозначне, одні трактують його урядування як найбільш непрофесійне та дилетантське, в той час як інші говорять про п. Калапача як про відважного борця з місцевою мафією, через що його і попросили „піти”. На даний час в.о. мера Стебника є Геннадій Куцан, секретар СМР від політичної сили „Наша Україна”.
Справа з меблевим магазином
у Стебнику виплила назовні. Приміщенню площею біля 3 тисяч квадратних метрів опинилося у власності підприємців, які раніше його орендували. В.о. мера Стебника п. Куцан на нараді в Дрогобичі назвав це „рейдерським способом привласнення” та сказав, що виконком готує судовий позов з цього приводу.
Власна інформація
ЗАТ «Трускавецькурорт» планує скоротити 400 працівників
ЗАТ «Трускавецькурорт» планує скоротити 400 своїх працівників. Про це ЗІК повідомили у дирекції «Трускавецькурорту» з посиланням на генерального директора Володимира Омельянчука.
Під скорочення потрапить 10-11% працівників підприємства. «Скорочення буде проводиться згідно закону і процедурних положень. Працівників вчасно попередять, процес скорочення буде відкритим, звільнені працівники отримають вихідну допомогу. Під скорочення у перш чергу потрапить частина пенсіонерів, яких на підприємстві налічується 350 осіб», – зазначають у дирекції підприємства. Наказ на скорочення працівників був підписаний 13 лютого.
ТОВ «ПоліІнвестГрупп» володіє 99% акцій ЗАТ «Трускавецькурорт». ЗАТ «Трускавецькурорт» об’єднує 7 санаторіїв: «Алмаз», «Берізка», «Весна», «Каштан», «Кристал», «Рубін» та «Янтар». Компанія має також 3 бальнео-озокеритні лікарні, 2 палаци культури, АТП, 2 бювети мінеральних вод.
З методикою лікування Володимира Козявкіна у Брюселі ознайомилися європейські лікарі
Лікарі «Міжнародної клініки відновного лікування» Володимира Козявкіна» (м. Трускавець Львівської області ) демонстрували свою методику лікування для 120 представників європейських країн 17 березня у Брюсселі. Візит відбувся на запрошення Європарламенту.
Принцип лікування за методом Володимира Козявкіна – підвищення якості життя пацієнтів та їх максимальна побутова адаптація. Аналіз з понад 12 тисяч пацієнтів, які протягом 20 років проходили курс відновного лікування за методом Козявкіна, показав підвищення активності у 91% пацієнтів. Обсяг пасивних рухів підвищився у 84% хворих на ДЦП дітей. Почали тримати голову в лежачому положенні 75% пацієнтів з відсутнім до лікування контролем голови; 62% пацієнтів почали сидіти, поява повзання помічалася у 28% хворих; самостійно стояти навчилися 41% пацієнтів, почали ходити 19% з раніше не ходячих.
У бориславській маршрутці у 74-річної бабусі вкрали 590 грн. та 95 євро
14 березня у бориславський міський відділ міліції з письмовою заявою звернулась громадянка М., 1935 року народження, пенсіонерка, яка повідомила про крадіжку. Жінка розповіла, що 14 березня у Бориславі в маршрутному таксі №2 із її сумки невідомий вкрав гаманець, у якому знаходилось 590 гривень та 95 євро. Наразі правоохоронці проводять розшук злочинця.
«Дрогобичводоканал» готує документи для отримання кредиту від Світового банку
«Дрогобичводоканал» займається збором інформації для виготовлення бізнес-плану, щоб стати учасником програми кредитування Світовим банком. Про це сьогодні, 18 березня, ЗІК повідомили у дирекції водоканалу.
«До кінця березня плануємо завершити цей етап роботи», – зазначають у дирекції.
Кредит буде видаватися терміном на 17 років, перші 5 років – під 4% річних. «Дрогобичводоканал» планує гроші витратити на енергозбереження, а саме –модернізацію насосного обладнання та частково на заміни мережі.
У січні 2009 року Дрогобицька міська рада дала водоканалу дозвіл на співпрацю зі Світовим банком. Крім того, влада міста повинна виступати гарантом повернення кредиту, якщо «Дрогобичводоканал» не зможе цього зробити.
У 2008 році «Дрогобичводоканал» зареєструвався для співпраці зі Світовим банком.
У вересні 2008 року Верховна Рада ратифікувала угоду про надання кредиту Світовим банком для водоканалів України на загальну суму 140 млн. доларів.
Дрогобицький солевиварювальний завод на ажіотажний попит відповів збільшенням випуску солі до 10 тонн на добу
Дрогобицький солевиварювальний завод працює на повну потужність – випускає 10 тонн солі в добу. Про це 17 березня ЗІК повідомили у ЗАТ «Галка-Дрогобич», у строковому користуванні якого знаходиться завод.
«Підприємство працює на межі своїх можливостей – випускає щодоби по 10 тонн солі. Більше наростити виробництво неможливо. Для цього потрібно суттєві інвестиції. Але з іншого боку чи потрібно розширювати виробництво, оскільки потреба в солі найближчим часом зменшиться. Причин для ажіотажу нема, оскільки всі чотири українські заводи з випуску харчової солі працюють на повну потужність і не збираються зупинятися», – зазначають на підприємстві.
Дрогобицький солевиварювальний завод постачає свою сіль у Львівську, Івано-Франківську, Волинську та Тернопольську області та в місто Київ.
У Дрогобичі доплачуватимуть робітникам, які працюють неповний день
У Дрогобицькому міськрайонному центрі зайнятості готуються до проведення доплат робітникам, які зайняті неповний робочий день через фінансово-економічні проблеми на підприємствах. Про це сьогодні, 18 березня, повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на директора центру Івана Назаревича.
З його слів, доплати нараховуватимуться з 15 березня. Вони торкнуться людей, які працюють як на великих, так і на середніх і малих підприємствах. Сума доплат кожному робітникові компенсовуватиме ті втрати, які він несе через вимушений скорочений робочий день.
«Кошти на це державою виділені, – каже Іван Назаревич. – Нині ми працюємо з підприємствами, щоб реально встановити, хто з робітників потерпає від так званого скритого безробіття, визначаємо розмір допомоги кожному з них».
Економіка Львівщини продовжує скочуватися у прірву: за січень-лютий спад промисловості 27,5%
За січень-лютий цього року проти січня-лютого минулого випуск промислової продукції у Львівській області зменшився на 27,5%. Знизили виробництво підприємства переробної промисловості (на 32,3%), з виробництва та розподілення електроенергії (5,0%), а також підприємства добувної промисловості (на 30,6%). Про це ЗІК повідомили у Головному управлінні статистики у Львівській області.
У січні-лютому 2009р. відносно січня–лютого 2008р. обсяг виробництва у добувній промисловості знизився на 30,6%. Скоротився видобуток вугілля готового; газу природного; газу нафтового попутного; пісків природних; гальки, гравію, щебеню та каменю дробленого.
У січні-лютому 2009р. проти січня-лютого 2008р. на підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів випуск продукції зменшився на 4,4%. Менше вироблено свинини мороженої; яловичини і телятини морожених; яловичини і телятини свіжих чи охолоджених; свинини свіжої чи охолодженої; виробів макаронних; сирів жирних; ковбасних виробів; води натуральної мінеральної газованої; молока обробленого рідкого; сиру свіжого неферментованого та сиру кисломолочного; пряників і виробів аналогічних; продуктів кисломолочних; крупи; виробів кондитерських з цукру, включаючи білий шоколад, без вмісту какао; шоколаду та інших продуктів харчових готових із вмістом какао; кави та її замінників.
У легкій промисловості обсяг виробництва проти січня-лютого 2008р. знизився на 25,6%. Відносно січня-лютого 2008р. менше виготовлено шкіри дубленої; светрів, джемперів, пуловерів, трикотажних; пальт, напівпальт, курток теплих жіночих і дівчачих; костюмів чоловічих та хлопчачих; штанів та бриджів жіночих та дівчачих; білизни постільної; взуття; курток вітрозахисних жіночих і дівчачих; одягу верхнього трикотажного; жакетів та блейзерів жіночих та дівчачих; трикотажу спіднього; шкіри обробленої.
Підприємства з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів знизили випуск продукції проти січня-лютого 2008р. на 29,8%. Зменшилось виробництво шпону струганого; фанери клеєної; плит деревостружкових; деревини, уздовж розпиляної чи розколотої; брусків, планок та фриз для паркетного покриття підлоги; піддонів дерев’яних.
У целюлозно-паперовому виробництві; видавничій діяльності зниження продукції у січні-лютому 2009р. становило 11,7%. Зменшилось виробництво мішків та пакетів пакувальних з паперу та картону; зошитів; друкування газет, журналів та видань періодичних, які виходять щонайменше чотири рази на тиждень; коробок, ящиків та сумок з гофрованих паперу чи картону; паперу побутового та санітарно-гігієнічного призначення.
На підприємствах з виробництва продуктів нафтоперероблення обсяг виробництва у січні-лютому 2009р. проти січня-лютого 2008р. знизився на 42,0%. Скоротились обсяги первинної переробки нафти; зменшилось виробництво бензину моторного, мазутів топкових важких, газойлів (палива дизельного).
У хімічній і нафтохімічній промисловості у січні-лютому 2009р. обсяг виробництва скоротився на 35,2%. Менше вироблено блоків дверних і віконних з пластмаси; коробок, ящиків, тари гранчастої пластмасових; трубок, труб, шлангів з полімерів; виробів пластмасових для транспортування чи пакування товарів; фарб і лаків на основі полімерів, газів промислових простих та складних; мішків і пакетів з полімерів етилену.
У січні-лютому 2009р. порівняно з січнем-лютим 2008р. обсяг виробництва на підприємствах з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції знизився на 63,8%. Менше, ніж у січні-лютому 2008р. виготовлено сумішей будівельних та бетонів (сухих); плит, плиток, черепиці з цементу, бетону чи штучного каменю; цегли керамічної; блоків та цегли з цементу, штучного каменю для будівництва, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону; сумішей бетонних, готових для використання; цементу.
У січні-лютому 2009р. порівняно з січнем-лютим 2008р. обсяг виробництва у машинобудуванні знизився на 44,8%. Проти січня-лютого 2008р. скоротилось виробництво обприскувачів тракторних; верстатів для оброблення дерева; апаратури електричної високовольтної; міксерів та соковижималок, електродвигунів та генераторів змінного струму; апаратури електричної низьковольтної; лічильників для рідин; телевізорів; трансформаторів електричних; світильників електричних; ламп електричних; автобусів.
На підприємствах з виробництва та розподілення електроенергії обсяг виробництва відносно січня-лютого 2008р. зменшився на 5,0%. Зменшилось виробництво електроенергії та теплоенергії.
www.zik.com.ua
Шановні трускавчани!
Хто з Вас не звертався в органи місцевого управління, в комунальні служби (на неякісні надання послуг), а також в інші інстанції. Кому з Вас вирішили особисте питання відразу (звісно якщо не дали хабара)? Мабуть, якщо є такі, то одиниці… Невже не набридло жити в умовах як після війни: без гарячої води (а холодної за графіком), без належного обігріву Вашого житла (де ціна не відповідає якості), серед тотальної корупції чиновників, які цинічно нехтують правами і інтересами людей, переслідуючи тільки власну вигоду?
Є люди, які відкрито заявляють, що так далі жити не можна. Ми створили громадську організацію «Воля», яка не належить до жодної партії. Наша ціль проста і зрозуміла показати владі, що люди не стадо баранів і вони можуть відстоювати свою людську гідність, захищаючи свої права (надані їм Конституцією України). Не залишайтеся байдужими, якщо не заради себе то заради своїх дітей, яким не байдуже як жити.
Якщо Ви поділяєте наші погляди, приєднуйтесь до нас.
Контактний телефон: 6-64-05 (з16.00 до 18.00)
Громадська організація «Воля».
Політичний гумор. Гра Президента.
Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел. 8-097-38-36-112. Публікація в Інтернеті - на www.protruskavets.org.ua – «Сайт Трускавця про Трускавець».