роздуми

 
 

    Хто володіє інформацією, той володіє світом!

Трускавецький Вісник

Видається з 14 серпня 2008 року                                                  № 24 (50)  від  25 березня  2009 р.

 

Корисна інформація для гостей міста Трускавця.

Населення Трускавця становить біля 20 тисяч осіб, щороку місто може прийняти кількість відпочиваючих, яка в кілька разів перевищує це число.

З Трускавця в Дрогобич маршрутки їздять з залізничного вокзалу, а до Львова – з автостанції. Ціна до Дрогобича – 1.75 грн., до Львова – 18 грн. Автобусне та залізничне сполучення Трускавець має з великою кількістю міст України та зарубіжжя.

В Трускавці є два внутрішньоміські маршрути № 1 та № 2, якими можна доїхати до абсолютної більшості санаторіїв міста. До санаторію „Дніпро” та готелю „Бескид” з автостанції маршрутками їхати не потрібно, оскільки вони розташовані поруч з автовокзалом. До санаторію „Полонина” найкраще їхати з автостанції маршруткою „Борислав – Стебник” в напрямку Стебника, а з залізничного вокзалу – маршруткою „Трускавець – Стебник”. Проїзд по місту – 1 гривня.

Незважаючи на певні проблеми з водопостачанням для населення, відпочивальники цих проблем майже не відчувають. Особи в приватному туристичному секторі, які обслуговують відпочивальників, намагаються створити всі якнайкращі умови для гостей Трускавця.

Продукти в Трускавці краще купувати в супермаркетах та на міському ринку, а за одягом чи речами краще поїхати на базар в сусідній Дрогобич.

Трускавецькі мінеральні води, в тому числі знаменита „Нафтуся” не мають аналогів у цілому світі і виліковують повністю чи частково різноманітні хвороби печінки, сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту. Повноцінному відпочинку сприяють і чисте повітря, чудові карпатські краєвиди, споживання екологічно чистої їжі та води. В місті постійно проходять виступи виконавців української та зарубіжної естради.

Мінеральна вода „Юзя” сприяє омолодженню шкіри та всього організму, вживають її зовнішньо, ефект – вражаючий і не має аналогів в Україні.

Кількість задоволених та незадоволених відпочинком у Трускавці можна навести в пропорції 96:4.

Мешканці Трускавця надзвичайно привітні та доброзичливі люди, які абсолютно спокійно реагують на звернення до них не лише українською, але і російською чи польською (ці мови тут розуміють досконало), вони завжди готові з радістю допомогти кожному, хто має таку потребу.

Розташування Трускавця на певній віддалі від основних перехресть шляхів сполучень сприяє тому, що тут атмосфера є чи не найчистішою у всій Львівській області, а шумове забруднення відсутнє.

З Трускавця можна поїхати на цікаві та корисні змістовні екскурсії не лише до визначних недалеких місць як давньоруська фортеця Тустань в Уричі чи в Східницю або Дрогобич, але і відвідати протягом одного дня чи то Почаївську Лавру, чи замки Закарпаття, чи шедеври Львівського мистецтва, зокрема старовинну архітектуру міста Лева, чи то інші природні чи рукотворні захоплюючі пам’ятки.

В місті функціонують церкви чи не всіх християнських конфесій України – УПЦ МП, УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ, РКЦ, різні протестантські спільноти (баптисти, п’ятидесятники, харизмати, свідки Єгови та інші).

Мінеральну воду, яка знаходиться в Трускавці, неможливо придбати поза межами міста, оскільки її унікальність полягає в тому, що пити її потрібно тільки свіжу, безпосередньо на бюветі, інакше вона повністю втрачає свої цілющі властивості. Вживати її потрібно протягом певного часу (пройти курс) і регулярно, все це визначає спеціаліст, зважаючи на індивідуальні особливості кожного організму.

Кожен з престижних санаторіїв міста має свій сайт чи сторінку в Інтернеті, де Ви можете отримати максимум інформації, яка Вас зацікавить, а також забронювати місця. Найбільше інформації про відпочинок у місті Трускавці, в тому числі і в приватному секторі, можна отримати на сайті www.turportal.org.ua .

Якщо вас цікавлять питання історії міста, влади в Трускавці, Ви можете завітати на офіційну сторінку Трускавецької міської ради www.truskavets-city.gov.ua .

Трускавець відрізняється від більшості курортів України саме тим, що тут Ви не лише отримаєте повноцінний відпочинок на всі 100%, але і маєте унікальну можливість значно поправити своє здоров`я.

Трускавець невеликий за площею, тому протягом двох - трьох тижнів відпочинку Ви зможете обійти все місто вздовж та вшир, насолоджуючись побаченим. Карту Трускавця можна придбати майже в кожному книжковому магазині чи кіоску.

Кожен окупант та загарбник намагався використати свій побут у Трускавці для свого оздоровлення – і австрійці, і поляки, і росіяни, і німці. Вони вже сюди не повернуться, а Ви можете приїжджати до Трускавця знову і знову.

В місті функціонують три музеї – історії міста, Єпархіальний церковний музей та прижиттєвий музей митця Михайла Біласа. Всі вони розміщені неподалік один від одного – по вулиці Степана Бандери. Є в місті теж три бібліотеки для дорослих та одна для дітей, а окрім цього, майже кожен санаторій має власну бібліотеку.  В Трускавці  є і широчезний вибір розважальних закладів. Стриптиз, казино, більярд, боулінг, покер, басейн, сауна, тренажерні зали, дискотеки, кінотеатри, ресторани, всі можливі зручності європейського рівня, вишукана українська, європейська, східна та інші види кухонь – все це ви можете знайти в нашому Трускавці.

В місті знаходиться кілька суперсучасних установ, де можна пройти об’єктивну діагностику всіх без винятку захворювань. Окрім цього кожен з санаторіїв має якусь свою „фішку” – неповторний букет пропозицій, які нададуть Вам змогу дізнатися всю правду про Ваше здоров`я.

Трускавець гостинно чекає на Вас. Приїхавши сюди хоч один раз, Ви закохаєтеся в це прекрасне місто і захочете повертатися сюди знову і знову.

Підготував Володимир Ключак

Новини Трускавця та регіону

Трускавцем пройшов хресний хід

В Хрестопоклонну неділю 22 березня вулицями Трускавця пройшла хресна хода. Розпочалася вона від церкви святого отця Миколая і завершилася в церкві святого пророка Іллі. Подібна хресна хода пройшла і вулицями Дрогобича, правда, по часу це відбулося дещо швидше. А от у Стебнику цього року, на відміну від попередніх, такий духовний захід не влаштовували. Участь в ході як в Дрогобичі, так і в Трускавці брали вірні та духовенство УГКЦ.

Лев Грицак звернувся в прокуратуру

Міський голова Трускавця Лев Грицак ще 13 березня звернувся в прокуратуру з вимогою розслідування причин „зриву” сесії ТМР 12.03.2009 р. Нагадаємо, що саме в цей день сесія не розглянула жодного питання та не прийняла жодного рішення через те, що між присутніми в залі людьми (орієнтовно 55 – 60 чоловік), які прийшли відстояти свої права та мером Трускавця розпочалися дебати, які згодом перейшли в словесну перепалку та взаємні образи. Через три дні після цього в п. Грицака стався трансмуральний інфаркт і на даний час його обов’язки виконує перший заступник п. Ярослав Чистогорський.

Прокуратура Трускавця доручила провести слідство в цій справі міській міліції, яка вже розпочала пошуки ініціаторів зборів громадян та очільників ГО „Воля”. Чи це просто так людей хочуть „зашугати”, чи мер серйозно вдається до помсти, нам наразі невідомо. До речі, це вже не вперше наш мер „накапав” на людей, які в принципі нічого поганого і не зробили.

Влада Трускавця за перегляд тарифів на вивезення сміття

Депутат ТМР від партії „Третя сила” та можливий кандидат на мерські перегони 2010 року п. Анатолій Стародуб виступає за  перегляд критеріїв нарахування плати за вивезення твердих побутових відходів з житлових мікрорайонів. Про це повідомило Інтернет-видання  ЗІК з посиланням на джерело в міській раді. На думку депутата, плата за вивезення сміття нараховується несправедливо – за квадратні метри житлової площі. «Кількість сміття залежить не від площі помешкання, а від кількості людей, які в ньому проживають, – каже Анатолій Стародуб. – Кожному зрозуміло, що чотири мешканці у двохкімнатній квартирі матимуть більше сміття, ніж двоє в чотирикімнатній». Проте такий підхід теж не є панацеєю, адже відомо теж, що є люди, які мають і по кілька квартир, тримають в них відпочивальників, а платитимуть тоді за вивезення сміття по мінімуму в той час, коли, для прикладу, багатодітні сім`ї чи малозабезпечені змушені будуть покривати це вивезення сміття зі своїх мізерних доходів. Тому можливим варіантом виходу з цієї ситуації могло б стати узгодження якоїсь усередненої позиції, тобто враховувати і площу помешкання, і кількість мешканців, зареєстрованих в ньому.

Нагадаємо, що плата за вивезення твердих побутових відходів у Трускавці минулого року для мешканців не нараховувалася – витрати на це покривалися з кошти міського бюджету.

Міська влада Трускавця хоче зробити водіїв двірниками

Водії, які порушили правила дорожнього руху на трускавецьких вулицях, тепер не лише сплачуватимуть штрафи, але можуть бути і використані як робоча сила в КП „Наше місто”, зокрема, для прибирання вулиць. Двірників ця структура і так „перезавантажила”, так що їм підмога знадобиться. І це не жарт до 1 квітня, адже трускавецький міськвиконком реально зафіксував у своєму рішенні прибирання вулиць як форму громадської роботи при виконанні покарань. Дана інформація поступила нам з джерела в ТМР.

Трускавчанина Ігоря Банковського нагородять

Трускавчанин Ігор Банковський буде нагороджений відзнакою Львівської обласної ради, приуроченою 100-літтю від дня народження Степана Бандери. Про це нам повідомило наше джерело в обласній раді. Таке рішення було прийнято президією ЛОР в понеділок, 23 березня. З 21 осіб окрім п. Ігоря, є ще один дрогобичанин, представників Борислава, Стебника та Дрогобицького району в списку немає.

Пан Ігор Банковський довший час був в епіцентрі національно-визвольної боротьби кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, очолював тривалий період трускавецький осередок партії „Конгрес Українських Націоналістів”, який тепер очолює вчитель ЗСШ № 2 п. Ігор Ластовецький. Редакція „ТВ” вітає п. Ігоря Банковського із заслуженою відзнакою.

Наступна сесія ТМР в законні терміни не відбудеться

Наступна сесія ТМР, яка мала б бути проведена до 12 квітня ( протягом місяця часу від дня останнього засідання), швидше за все відбудеться аж після Великодня.  Приводом для цього є хвороба міського голови, а справжньою причиною є небажання влади міста серйозно взятися за вирішення проблем міста, серед яких проблема автономного опалення є лише однією з багатьох.

Дрогобич виявляв хворих на туберкульоз

У вівторок, 24 березня в Дрогобичі кожен бажаючий міг пройти безкоштовне обстеження на новому сучасному флюорографі і за 1 хвилину отримати результат. Акція проводиться вже вдруге, торік вона мала шалений успіх не в останню чергу через безкоштовну гальбу пива, хоча це і викликало обурення в антиалкогольних колах. Цього річ акція мала підтримку як магазину „Ромашка” і МКП „Геяна”, так і Дрогобицького відділення Червоного Хреста.

Збільшилася кількість звернень в прокуратуру

Протягом 2008 року до Дрогобицької міжрайонної прокуратури поступило 776 звернень громадян, з них 262 – особисто. Про це місцевим ЗМІ повідомив старший помічник Дрогобицького міжрайонного прокурора п. Любомир Кріцак. Ця цифра є значно вищою в порівнянні з 2007 роком.

„Родинний архів Степана Бандери. Документи. Спогади. Пошуки”

Книга краєзнавця Романа Пастуха під такою назвою побачила нещодавно світ в дрогобицькому видавництві п. Святослава Сурми. Назва книги говорить про її зміст.

Акціонери санаторію „Полонина” зберуться на загальні збори

25 квітня відбудуться загальні збори акціонерів санаторію „Полонина” (ВАТ). Розпочнуться вони о 12.00, а зацікавлені особи можуть отримати необхідну інформацію за телефоном 5-14-13.

Пройдуть реколекції для молоді

В найближчі п’ятницю та суботу, 27-28.03, в найбільшій трускавецькій парафії св. Миколая (настоятель – отець-декан Петро Івасівка) відбудуться реколекції для молоді. Так, в п’ятницю окрім Літургії о 7.30 та духовної науки, відбудеться зустріч із студентами біофаку Дрогобицького педуніверситету, а ввечері, о 17.00 – Хресна дорога для молоді. Натомість в суботу Літургія за молодь та дітей Трускавця за участю освітян, батьків, дітей, молоді відбудеться о 10.00. Окрім духовної науки, можна буде і посповідатися, і переглянути виставу-розважання „Через Хрест до Воскресіння”. Закінчаться реколекції в суботу, після Вечірньої та Утрені о 17.00.

„Купуй українське”

14 березня міська організація УНП в Трускавці (голова – п. Олег Ковальчин, адвокат, депутат ТМР) провела одноденну акцію „Купуй Українське”. Акція проходила біля супермаркету „Рукавичка”, що по вулиці Довженка.

Власна інформація

НПК «Галичина» за 2 місяці зменшив переробку нафти на 11,9 % – до 95,9 тис. т

У січні – лютому 2009 року НПК «Галичина» зменшив переробку нафти в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року на 11,9% – до 95,9 тис. тонн. Про це 23 березня ЗІК повідомили у Міністерстві палива та енергетики. Постачання нафти в лютому 2009 року на НПК «Галичина» зменшилося на 49,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року – до 32,1 тис. тонн. У січні – лютому 2009 року НПК «Галичина» зменшив виробництво бензину на 49,3%, у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року – до 15,1 тис. тонн, виробництво дизельного палива зменшилося на 45,5% – до 23,4 тис. тонн, мазуту на 25,4% – до 27,6 тис. тонн. Як зазначають в Мінпаливенерго, нафтопереробний завод переробляє тільки українську нафту. Майже вся добута в Україні нафта надходить на переробку на Кременчуцький нафтопереробний завод. НПК «Галичина» не має достатньо нафти для переробки.

25% акцій заводу належить державі, Allstream Ventures Ltd володіє 20,44% акцій нафтопереробного комплексу, «Лідер-Істейт» – 20,1% акцій й «Сітіторг» – 21,82%. Британська компанія Allstream Ventures Ltd афілійована із групою компанії «Приватбанку».

У Дрогобицькому районі для профілактики пожеж «надзвичайники» обійшли сільські оселі

У п’ятницю, 20 березня працівники ГУ МНС України в Львівській області разом з працівниками Дрогобицького РВ ГУ МНС України в Львівській області організували акцію в с. Нагуєвичі з проведення профілактичної роботи та надання допомоги незахищеним верствам населення району у сфері протипожежного захисту їхніх осель. Про це 23 березня  ЗІК повідомили у центрі пропаганди ГУ МНС України в Львівській області. До заходу були залучені також працівники житлово-комунальних господарств, електрики та сажотруси, які вирушили по заздалегідь визначених маршрутах . За день проведення акції працівники МНС навідалися до помешкань близько 50 селян. Дане село було обрано не випадково, адже з початку року тут вже виникали пожежі і ,на жаль, у вогні загинула одна особа.

Враховуючи те, що дане село не газифіковане, під час і акції було виявлено чимало порушень при користуванні пічним опаленням та електрообігрівальними приладами. Серед основних недоліків – застосування саморобних обігрівальних електроприладів, несправності розеток та штепсельних вилок, тріщини у печах, зберігання біля них легкозаймистих речей та предметів тощо.

Статистика загибелі людей на пожежах прикро вражає. З початку року на Львівщині виникло 311 пожеж. У вогні загинуло 30 осіб, ще 21 людина зазнала травм. Стрімке зростання кількості таких випадків стурбувало працівників Головного управління МНС України в Львівській області та спонукало їх вдатися до перевіреного та дієвого способу – особистого обходу будинків.

На круглому столі у Дрогобичі обговорили розвиток партнерства та міжнаціональної толерантності нацменшин

23 березня регіональне об'єднання громадських організацій Підкарпаття «Асоціація «Нові Горизонти» разом з міським відділом ГУ МВС України у Львівській області провели у Дрогобичі круглий стіл «Партнерство та толерантність на Дрогобиччині». Цей захід відбувся у рамках проекту «Етнічне взаємосприйняття – шлях демократичного розвитку» за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні . У ньому взяли участь перший заступник Дрогобицького міського голови Петро Суда, голова Дрогобицької районної держадміністрації Михайло Кравець, голова Дрогобицької районної ради Леон Литвин, міжрайонний прокурор Олег Соболь, начальник відділу УСБУ у Львівській області Роман Лех, начальник міського відділу ГУ МВСУ у Львівській області Денис Гусашвілі, голова асоціації «Нові горизонти» Олександр Магльона, керівники об’єднань національних меншин, представники громадських організацій, освіти тощо.

Учасники круглого столу зазначали, що на Дрогобиччині національним меншинам створено можливості для реалізації своїх прав, не зафіксовано жодного випадку проявів ксенофобії та дискримінації. Разом з тим йшлося про необхідність більше уваги приділяти національним меншинам як з боку влади, так і громад в цілому, приверненню уваги спільноти міст і сіл до проблеми розвитку міжнаціональної толерантності. Порушувалось також питання про виховання та навчання лідерів, спроможних об’єднати представників різних національних громад. Наголошувалось, що для забезпечення толерантності дуже важливо, щоб представники національних меншин з повагою ставилися до корінної нації, її культурних надбань.

Було прийнято резолюцію, в якій узагальнено пропозиції на накреслено заходи, які необхідно здійснити на Дрогобиччині для подальшого забезпечення толерантності у міжнаціональних стосунках.

У Дрогобичі у мікрорайоні Млинки проживає найчисельніше у Львівській області поселення ромів. Чисельною є польська та російська громада, менш чисельною – єврейська. В останні роки на теренах Дрогобиччини з'явилися й громадяни із Середньої Азії та Кавказу, які легально та напівлегально здійснюють підприємницьку діяльність.

www.zik.com.ua

Без коментарів.            Порушення Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми”

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми”, в редакції 2001 року непрацюючим матерям, які здійснюють догляд за дітьми віком до 3 років, щомісячно має надаватись допомога у розмірі, встановленому законом щодо прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

9 липня 2007 року Конституційний Суд України, розглянувши справу 1-29/2007 за конституційним поданням 46-и народних депутатів України щодо відповідності Конституції України, визнав неконституційними вказані положення закону щодо обмеження розміру виплат допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, встановивши таким чином, що зазначені виплати для непрацюючих осіб не можуть бути меншими, ніж передбачений законодавством розмір прожиткового мінімуму для особи віком до шести років.

Відповідно до вимог ст. 62 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік” розмір прожиткового мінімуму для особи віком до шести років становив – з 01 січня 2007 року по 31 березня 2007 року – 434 (чотириста тридцять чотири) гривні на місяць, з 1 квітня 2007 року по 30 вересня 2007 року – 463,00 (чотириста шістдесят три) гривні на місяць, з 1 жовтня – 470 (чотириста сімдесят) гривень.

Згідно ч. 2 ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованим особам у формі матеріального забезпечення у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у період цієї відпустки.

Відповідно до вимог ст. 62 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік” розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб: з 1 січня – 525 гривень, з 1 квітня – 561 гривня, з 1 жовтня – 568 гривень.

Отже, для того, щоб відшкодувати свої законні кошти, необхідно подати в прокуратуру м. Борислава по три копії:

  1. паспорта матері з пропискою;
  2. свідоцтва про народження дитини;
  3. ідентифікаційний код матері

Кошти стягуються лише за період липня – грудня 2007 року.

Джерело:    газета  „Нафтовик Борислава”

 

 

Трускавецьке радіо

В еру передових технологій, зокрема Інтернету, могло б здаватися, що така річ як радіо, а особливо радіо проводове, чи як його ще називають, мережене, є пережитком минулого. Проте це зовсім не так. І хоча FM-станції набувають щораз більше популярності, особливо серед молоді, все ж для багатьох трускавчан, особливо людей старшого покоління, радіо залишається важливим джерелом інформації.

Щоб не образити FM-ки, скажу, що в Трускавці найпопулярнішим є місцеве „Твоє радіо”, колись воно було виключно трускавецьким, базувалося в санаторії „Карпати”, як і телекомпанія „ТРТ”, а тепер ситуація дещо змінилася, відколи воно переїхало до Дрогобича. Проте все одно приємно прокидатися чи снідати під звуки „Прокидайся, це ТВІЙ ранок!”, слухати гумористичні „Синій горобець” чи „Веселий маршрут”, розслабитися під час „Денної варти” чи „СМС-тайму”. Хоча хтось може і полюбляє й інші станції, так, великою популярністю користуються і „Львівська хвиля”, і „люкси”, і „Ретро-FM”, а дехто слухає „Наше радіо” чи „Мелодію”.

Проте ми хочемо зупинитися саме на офіційному міському радіо, головним редактором та директором якого є пані Світлана Марецька. Всі дні, окрім суботи, можна почути як чарівний голос п. Світлани, так і спокійний, розважливий і такий приємний голос п. Світлани Швадчак, довголітньої дикторки на ниві трускавецького радіо. Останнім часом деякі передачі готує молода, але достатньо талановита і перспективна п. Олеся Трубач – всі вони разом з бухгалтером п. Іриною становлять невеличкий, але дружній колектив тих, хто старається подати трускавчанам інформацію про поточні події, про анонсувати важливі заходи в місті, привітати з Днем народження чи іншою важливою датою, як це має місце щонеділі о 14.00, вірніше, після християнської передачі „Скарбничка віри”, яку веде директор греко-католицького Єпархіального музею Тарас Шафран. І хоча не завжди інформація, подана на міському радіо, може виглядати об’єктивною, проте всі в Трускавці чудово розуміють, що фінансується воно за кошти міського бюджету і не може виступати з критичними речами на адресу міського голови. І чекають старенькі пенсіонери знайомого сигналу о 11.40, щоб довідатися, і що, і де, і як в Трускавці, бо це для багатьох є єдиним джерелом інформації про життя в нашому місті, особливо лежачих, не ходячих, немічних. Саме тому ми і вирішили сьогодні згадати про радіо журналістів та подякувати їм за роботу, яку вони стараються виконувати по максимуму, а також подякувати за співпрацю з нашим виданням. Адже частина новин, хоча і невеличка, до нас потрапляє саме завдяки радіо „Трускавець”.

Пройде час, зміниться влада в Трускавці, запанує спокій, лад, добробут в нашій славній Україні, те, що започаткував наш мер, підхоплять чи не підхоплять його наступники якщо не через рік, то через п’ять чи десять років, а для багатьох трускавчан такими ж радісними та приємними як сьогодні будуть слова „Говорить Трускавець...” Бо саме завдяки цих слів багато хто не відмовився від радіоточки, коли за неї треба було платити по 6 гривень, не відмовляється і тепер.

Отож від імені всіх слухачів хочемо Вам, працівники трускавецького міського радіо, висловити щиру подяку за Вашу благородну і таку потрібну роботу. Щасти Вам Боже!

Володимир Ключак

Історія із життя.

Я вас люблю, мамо

Спогади мого дитинства не пов’язані з ніжним і добрим образом матері. Мати не співала мені колискові, не читала казки, не дарувала цілунків, і я навіть не здогадувався, як тепло і безпечно в її обіймах. Я знав, що мама десь є, але жодного разу її не бачив. Перебуваючи в Добромильській школі-інтернат, відчував відкинутість і внутрішній вакуум, боровся з усвідомленням своєї непотрібності. В підлітковому віці, щоб притупити біль самотності, намагався влитися в компанію, поріднитися з дітьми. Але все це було дуже поверхнево. В глибині душі жагуче хотілося, щоб поряд була рідна людина, яку можна було б любити.

Сірі будні інтернатського життя розвіювалися приїздами християнської молоді. Ігри, спілкування, подарунки… А коли я отримав можливість відсвяткувати Пасху і Різдво в колі гостинної сім’ї, повертатися в стіни інтернату зовсім не хотілося. Проте і про усиновлення не мріяв, усвідомлював, що я – чужий. В такі хвилини лише підсилювалася туга за сімейним вогнищем, за мамою. Я не раз пробував її уявити і навіть намагався  розшукати, але все даремно. Нас розділяли тисячі кілометрів, а відповіді на листи не було. Я закинув і гадку про зустріч з мамою.

Проте рішенням долі зі швейного училища, в якому я навчався після закінчення 9-го класу школи-інтернат, потрапив у саме привабливе і водночас болюче місце – місто, де проживала моя мама. Щось в душі затріпотіло, я вирішив, що це не випадковість і вирушив на пошуки мами. Мої зусилля не увінчалися успіхом. З мамою ми так і не зустрілися, і я повернувся на Львівщину.

Думки осуду не раз закрадалися в мій розум, але я проганяв їх і старався не думати погано про маму.

Не знаю, як би склалося моє життя, якби на моїй дорозі Бог не поставив щирих християн, які допомогли мені пізнати істину Божого Слова, допомогли і підтримали у служінні і навіть у пошуках мами. 2 роки тому ми знову приїхали в місто, де проживала моя мама. Пастор, який погодився мені допомогти, розмовляв з матір’ю, проте на зустріч зі мною мати не погодилася, вона не була готова до такої зустрічі. Я навчався у семінарії, розпочав видавництво бюлетеня «Промінь надії». Проте  думка про зустріч з мамою не покидала мене. Тепер, як ніколи раніше, я усвідомлював, що повинен побачити її. Я розумів, що в глибині душі її життя буде супроводжувати відчуття провини за скоєне. Я повинен був принести їй прощення. І я вирішив, що не знаю як, але ця зустріч повинна відбутися у цьому році.

Омріяна зустріч

Направляючись уже за знайомою адресою, я дуже хвилювався, по дорозі готувався до всього: то малював в уяві картину неприйняття, то уявляв, як обіймаю маму, говорю їй тисячі лагідних слів. Проте, зустріч не була ні такою холодною, ні такою палкою, як я уявляв. Страх перед зустріччю поволі покидав мене. Дзвінок у двері. На порозі з’явилася симпатична жінка, свою схожість з якою я уловив в перші ж секунди. «Доброго дня! Я ваш син – Валентин». Цього вона зовсім не чекала. Вона не відмовлялася, не оправдовувалася, лише повторювала в зніяковінні: «Пробач, що все так сталося». Я простягнув коробку цукерок: «Я прийшов сказати, що не тримаю на вас образи. Я вас люблю, мамо».

Так лаконічно і просто. Стан афекту не покидав мене ще декілька днів. Я відчув, що у цьому бурхливому світі, хай в іншому кінці країни, але у мене є хтось рідний. Ця зустріч заповнила ту комірку душі, яка пустувала усе життя. Через цю зустріч я також по-іншому подивився на Бога. Ми часто думаємо, що відповідь від Бога повинна прийти по нашому замовленню, саме так, як ми хочемо і уявляємо. Але Бог робить так, як хоче Він. І в цьому немає парадоксів. Все має бути саме так, як дає Він. Я не чекав і не чекаю матеріальної допомоги від матері, не бажав зіпсувати їй життя і не марив, щоб доказати комусь, що я герой – таки знайшов маму. Я просто хотів, щоб вона почула з моїх вуст, що син, якого вона залишила, не тримає на неї образи. Це було рішення розуму і серця. Дуже важливо пережити прощення.

Зараз я мрію про власну щасливу сім’ю і хочу бути хорошим батьком  для своїх дітей.

Валентин Опря, Трускавець – Львів, спеціально для „Трускавецького вісника”

На книжковій полиці. Нещодавно у Львівському видавництві “Центр Європи” вийшов путівник “Вулицями старого Трускавця” авторського колективу: Христини Харчук, фотографів Зеновія Підіпригори, Богдана Ілика та Юрія Николишина, який оповідає про вілли курорту у світлинах початку 20 століття та сучасні вигляди будівель дерев’яної архітектури Трускавця. На сторінках видання міститься інформація про історію, стиль архітектури, імена проектантів і власників вілл, рік побудови і походження назви. Безумовно, заслуга у цьому є і наших земляків, нині покійних Ореста Мацюка і Івана Павліковича, які поділились цією інформацією з автором книги. Путівник зайвий раз підтверджує, яким своєрідним і неповторним виглядало курортне поселення в минулому і яким безликим і стандартним “європейським” містом стає зараз, втрачаючи своє історично-природне обличчя. На жаль, є в буклеті деякі неточності, які могли б і не бути, якби автор звернулась до трускавчан за рецензією вже написаної книжки. Так на сторінці 12 приведена світлина вілли “Зося”, але всі трускавчани знають, що ця нова будова виросла лише п’ять років тому. А ось вілла “Зося” знаходилась поруч з готелем “Постій”. На сторінці 29 замість вілли “Вавель” слід читати вілла “Рекорд”, а світлина нижче явно не вілла “Діана”, а вілла “Згода”. Прикро, бо цих дрібних помилок можна було б уникнути, якщо іногородні автори співпрацювали з місцевими краєзнавцями. Дрогобицький літописець Роман Пастух радий від того, що автор запозичила у нього подібну назву книги. Однак проект видавництва і авторів заслуговує на увагу трускавчан та гостей міста.

Микола Іваник, голова трускавецького клубу „Сива давнина”, газета „Джерела Трускавця”

Політичний гумор.

 

 

Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск –   Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел. 8-097-38-36-112. Публікація  в Інтернеті  - на  www.protruskavets.org.ua   – «Сайт Трускавця про Трускавець».

 

 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України