Хто володіє інформацією, той володіє світом!
Видається з 14 серпня 2008 року № 25 (148) від 2 квітня 2010 р.
Новини Трускавця та регіону
Заходи з проведення Великодніх свят
29.03 – 03.04 Мистецькі акції «Розписуємо писанки» – Художній музей М. Біласа, ДШМ
29.03–03.04 Виставка – конкурс «писанка – символ життя» – Дитяча бібліотека
29.03–03.04 Виставка «Великдень – воскресіння сонця і душі» – Центральна бібліотека
29.03 – 03.04 Тематична екскурсія «Великодня тематика у творчому світі Михайла Біласа» – Художній музей М.Біласа
З 30.03 Виставка учнів та викладачів Будинку учнівської творчості «Великдень душі» – Художній музей М.Біласа
4-5.04 Великодні гаївки “Гаївочка-весняночка” за участю дитячих колективів Народного дому – Церква Святої Покрови, Церква Святого Миколая
06.04 Година краєзнавства «Великодня писанка» – Бібліотека – філія №1
6-7.04 Перегляд художніх робіт учнів відділення образотворчого мистецтва, присвячених Великоднім святам – дитяча школа мистецтв (ДШМ)
7.04 Великодній концерт за участю колективів школи мистецтв – Церква у м. Стебнику
8.04 Великодній концерт за участю колективів школи мистецтв – ДШМ
08.04 Літературно – музичне свято «Свята Пасха йде до хати, будемо Великдень справляти» – Дитяча бібліотека
09.04 Великодній концерт за участю творчих колективів Народного дому – Курортний парк
10.04 Великодній концерт за участю естрадно – джазового ансамблю «Ретро-синтез-джаз» – Санаторій «Шахтар»
Офіційний сайт міської ради
У Трускавці побував віце-прем’єр-міністр України
30 березня в рамках свого робочого візиту на Львівщину у Трускавці побував віце-прем’єр-
міністр України Борис Колесников. В нашому місті він провів двогодинну зустріч-нараду, яка стосувалася передусім готовності готельного бізнесу в регіоні до прийняття гостей Євро-2012. Разом з п. Колесниковим до нашого курорту прибули ще 5 міністрів. Серед високопоставлених гостей, які завітали до Трускавця, були заступник міністра економіки Юрій Вітренко, міністр регіонального розвитку та будівництва Володимир Яцуба, міністр у справах сім’ї та молоді Равіль Сафіуллін, директор ТОВ «МОК «Євро-2012 Україна» Маркіян Лубківський, зі Львова прибули голова ЛОДА Микола Кміть, голова ЛОР Мирослав Сеник, мер Львова Андрій Садовий, ряд інших відповідальних за Євро-2012 осіб.
Представниками Трускавця на нараді, яка тривала від 12 до 14 години, були такі особи: міський голова Лев Грицак, головний архітектор Олександр Грищенко, керівники готелів «Ріксос-Прикарпаття», «Женева» (Андрій Юрків) та «Шале Грааль» (Тетяна Пономаренко), генеральний директор ЗАТ «Трускавецькурорт» Віктор Жданов, депутат ТМР Орест Сарахман, керівник «Конвалії» Володимир Нагурний, був і добре знаний у Трускавці Богдан Аксентійчук, але вже тепер в якості гостя з Моршина.
Перед тим київська делегація побувала у Львові на летовищі, стадіоні, автобусному заводі, було змінено генпідрядника. Згодом маршрут чиновників пролягав через Моршин, Стрий, Дрогобич. У Дрогобичі Борис Колесников оглянув місцевий стадіон, який планується використати як тренувальну базу для однієї з команд, що братиме участь у Євро-2012. Відвідинами Трускавця віце-прем’єр залишився задоволеним, він високо оцінив умови перебування в готелі типу «Ріксос».
Слід зазначити, що в очікуванні високих гостей відбулося ряд розмов стосовно різних питань на місцевому рівні. Так, міський голова Лев Грицак обговорив з представником фірми «ТКС», депутатом ТМР Орестом Сарахманом питання, болючі для жителів трьох будинків на Скоропадського, з керівництвом «Ріксосу» зачепив питання рекламування всього курорту в цілому, а не лише бренд. В свою чергу представники готельного бізнесу висловили сподівання, що мораторій на гральний бізнес (принаймні на курортах чи в кільказіркових готелях) буде скасовано, а також, що готелі, які прийматимуть гостей Євро-2012, матимуть певні податкові пільги, які можна буде використати для подальшого розвитку інфраструктури.
В ексклюзивному коментарі нашому Інтернет-виданні представник одного з престижних готелів у Трускавці поскаржився, що в нашому місті немає, на жаль, порядних престижних розважальних закладів, а ті, що є, він назвав «сараями, в які порядна людина піде тільки, випивши попередньо зо 300 грам». Як нам стало відомо, над цією проблемою міська влада теж працює.
До речі, на куплених не так давно земельних ділянках в 17 та в 132 гектари, планується ряд атракціонів, а що цікаво – і будівництво стадіонів. На даний час у Трускавці існуючий стадіон не доведений до пуття, але цілком імовірно, що в нашому курорті до Євро-2012 може постати цілих 3 стадіони.
Стосовно питання тролейбусного сполучення, то напередодні зустрічі в «Ріксосі» в коментарі для «ТВ» головний архітектор Трускавця О. П. Грищенко зауважив, що воно не передбачено існуючим генпланом ні іншими документами, але в понеділок ввечері в посиленому режимі для київських гостей працівники Управління архітектури та містобудування ТМР готували ряд документів, в тому числі і з цього питання.
Володимир Ключак
Кінофестиваль «Золота пектораль» у Трускавці
10 квітня у Трускавці в санаторії (СПА-готелі) «Женева» пройде І Міжнародний фестиваль телевізійних фільмів «Золота пектораль». В програмі – церемонія нагородження переможців та гала-концерт. Ведучими фестивалю будуть Ольга Сумська та Віталій Борисюк, президентом фестивалю є відомий журналіст Костянтин Стогній. В концертній програмі візьмуть участь пародист Андрій Касьяненко та ілюзіоніст Віктор Войтко.
Дрогобич згадає про підняття Державного прапора
В Дрогобичі 7 квітня пройдуть урочистості в честь 20-річчя підняття над Ратушею Державного прапора України. Розпочнуться вони о 12.00 сесією ДМР в Народному Домі ім. Франка, потім буде урочиста хода на площу Ринок, де пройдуть віче, освячення та підняття синьо-жовтого знамена.
Володимир Омельянчук стане заступником міністра?
Попередник п. Віктора Жданова на посту генерального директора ЗАТ «Трускавецькурорт» Володимир Омельянчук може стати заступником міністра оборони, повідомляє наше джерело в Києві. Принаймні перемовини про це ведуться протягом цього тижня.
Світ дитинства
Як повідомив головний спеціаліст відділу сім’ї, молоді і туризму дрогобицької міської ради І. Юзефович, 23 травня у Дрогобичі відбудеться фестиваль дитячої пісні «Світ дитинства». Вокалісти можуть подавати заявки в каб. 33 (тел. 2-05-84). Також за цим телефоном можна замовити собі екскурсію на вежу дрогобицької ратуші (для груп не менше 5 осіб).
Станиля – одне з найчистіших сіл
Львівська ОДА підбила конкурс «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку». В наказі головного управління ЖКГ ЛОДА відзначено і наших сусідів – село Станилю, повідомляє сектор з питань внутрішньої політики Дрогобицької РДА.
Власна інформація
Інформація Трускавецького ДЮСК «Спортовець» про проведення спортивно-масових заходів 22 – 31.03. 2010
З 22 по 24 березня команда борців ДЮСК «Спортовець» приймала участь у відкритій першості Львівського державного училища фізичної культури вільної боротьби серед учнів 1995-1997 р. н. Найкращі результати виступу у Колос Мар’яни, яка серед дівчат 1997 року з п’яти поєдинків не програла жодного і виборола 1 місце (тренер Семен Гардій ). Колос Мар’яна запрошена на участь у навчально-тренувальному зборі, на якому відбиратимуться найкращі спортсмени для подальшого тренування та навчання у місті Львові в ЛДУФК.
У суботу 27 березня – у плавальному басейні ДЮСК проводились спортивно-розважальні ігри на воді «Разом до Олімпу» серед учнів 1- 4 класів та їх батьків. Змагання проводились з метою пропаганди здорового способу життя серед поколінь батьків і їх дітей та залучення учнів до систематичних занять фізкультурою та спортом.
Організатори змагань – відділ освіти Трускавецької міської ради ( завідувач Орест Лобик) та ДЮСК «Спортовець» (директор Любомир Мацькович). Змагання проходили під патронатом міського голови Лева Грицака за сприянням Трускавецької спортивної молодіжної організації «ЗМАГ» ( президент Ігор Гургула). Обслуговувала змагання суддівська бригада з числа тренерів ДЮСК «Спортовець». Це вже другі такі змагання у цьому місяці – 13 березня 2010 р. у спортивно-розважальних іграх на воді приймали участь сім’ї учнів 5-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста.
На голубих доріжках, у різноманітних естафетах та іграх ,змагались збірні команди від кожної загальноосвітньої школи міста. Перемогу отримали сім’ї учнів СЗШ №1 – Кісак Галини, Салань Анастасії, Горічко Олега та Сазонова Олександра. Дві інші команди набрали однакову кількість очок у всіх видах програми і за рішенням суддівської колегії розділили друге місце. Отже срібні медалі та грамоти дістались всім сім’ям учнів із НВК «СЗШ №2 – гімназія» - Наконечної Евеліни, Абдуліної Валерії, Уєчко Лілі та Габриша Владислава та учням СЗШ №3 – Пастернака Андрія, Богуцької Дарини, Гудз Михайла, Скольського Андрія та Куцого Юрія.
Нагороди переможцям вручали міський голова Лев Грицак, який є Почесним президентом Трускавецької спортивної молодіжної організації «ЗМАГ» та директор ДЮСК «Спортовець» Любомир Мацькович.
30-31 березня 2010 року у м. Червонограді команда плавців ДЮСК «СПОРТОВЕЦЬ» взяла участь у Всеукраїнському турнірі з плавання «Кубок Термобуду» серед учнів 1997-1999 р.н. Представляли Трускавець вісім учнів тренера ДЮСК «Спортовець» Богдана Смеречинського.
Ігор Гургула, заступник директора ДЮСК «Спортовець»
Трускавець буде просити владу повернути міській раді повноваження контролю за прибудовами
Трускавецька міська рада має намір звернутися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів з проханням повернути повноваження контролю за прибудовами міській раді. Про це повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на головного архітектора Трускавця Олександра Грищенка. За його словами, інспекція архітектурного контролю, яка знаходиться у Львові, ухиляється від виконання своїх прямих обов’язків – контролю за прибудовами, які здійснюється у місті. Зокрема, у місті налічується 54 справи щодо хаотичної прибудови. «Такі справи не доведені до суду. Хаотична забудова спотворює фасади в місті», – зазначив Олександр Грищенко.
Віруючі сказали: «Гидота не пройде!»
У неділю, 29 березня, трускавчани взяли участь в акції протесту проти запланованого на Страсну п’ятницю гей-параду в Івано-Франківську. Участь також взяли віруючі інших міст, зокрема Дрогобича та Самбора.
Збиралися віруючі греко-католики після першої ранкової недільної Служби Божої біля церкви Різдва Христового у Дрогобичі, там на них очікувало декілька містких автобусів.
Організатором маніфестації виступив Комітет за збереження християнської спадщини „Покров Богородиці”. У довжелезній колоні Івано-Франківськом йшли сестри контемплятивного монастиря з Брюхович та Тисмениці, єпископи, священики та монахи, віруючі західного регіону. Ходою вони прямували від драмтеатру імені Івана Франка вулицею Незалежності до Вічевого Майдану, далі вулицею Галицькою, площею Ринок, вулицями долучалися небайдужі івано-франківці.
Організатори наголошували, що ця маніфестація – жива відповідь на лист-звернення ЛГБТ (лесбійок, геїв, бісексуалістів, трансгендерів) до президента України від 3.03.2010 року та запланований ними гей-парад. За інформацією організаторів маніфестації, 3 березня до новообраного президента В.Ф. Януковича звернулися представники 25-ти гей-лесбійських і ток званих благодійних організацій та вимагали «забезпечення в Україні повної громадянської рівності для ЛГБТ (лесбіянок, геїв, бісексуалістів і трансгендерів), перш за все, шляхом прийняття комплексного антидискримінаційного законодавства і легалізації існуючих одностатевих сімей».
Комітет поставив вимогу, щоб в Україні якнайшвидше були прийняті чотири охоронні закони:
Закон про охорону дітей, молоді і сім’ї від пропаганди гомосексуалізму. Цей закон має вводитися, насамперед, у сфері політики, освіти, культури, охорони здоров’я, мас-медіа.
Закон проти так званого реєстрованого партнерства. Йдеться про закон, який забороняє ставити стосунки двох збочених людей однієї статі на один рівень з нормальною сім’єю.
Закон про заборону переслідування за так звану гомофобію. Термін «гомофобія» є обманом, щоб захищати злочинців і карати жертви, які обороняють себе перед ними.
Закон про заборону усиновлення дітей гомосексуалістами. Геї неспроможні здорово і морально виховати майбутнє покоління. Бідні діти стають жертвами цієї групи збоченців.
Копію вимог учасники маніфестації надіслали Президенту України Віктору Федоровичу Януковичу та народним депутатам України. Відеосюжет по даній темі можна переглянути на http://video.community.org.ua/ua/video/index.php/article/.52/
Василь Кирилич, спеціально для «Трускавецького вісника»
Як хотіли "прокатати" мера
У трускавецькому парку відпочинку появився новий вид бізнесу - прокат автомобілів. "Появився" - слід розуміти дослівно, бо уже й зник - запровадити новизну не дала влада, оскільки усе було всупереч прийнятим для першої курортної зони нормам.
А було це так: біля "каштанової алеї" парку зупинилася елегантна світла автівка і молода людина, ставши біля неї, пропонувала цей транспортний засіб напрокат, звісно ж, за гроші. Хтось комусь доклав, і вже за коротку хвилю відповідальні особи складали протокол, появилися і всюдисущі журналісти - моя колега Іра Циган ретельно знимкувала й розбиралася в ситуації. А ситуація була такою: знаючи про заборону в відпочинковій зоні всякого бізнесу, що шкодить довкіллю, хтось із відпочивальників звернувся до міського ради щодо прокату автівок: "Ви це дозволяли?"
Наступного дня "свою" за характером тему вивчав уже автор цих рядків, найпершим було запитання до мера: "Такий вид послуг дозволений у курортному парку?"
- Звісно ж, що не дозволений, - відповідав Лев Ярославович Грицак. - Неподалік бювету усякого роду підприємці постійно намагаються влаштувати свій бізнес - то скутери напрокат, то ще щось. Але в першій курортній зоні усе це заборонили, бо воно заважає відпочинку приїжджого люду та засмічує довкілля. Виняток зробили лише для художників.
- Хто ж дозволив зробити в парку "прокатний пункт" автівок? - запитую Лева Ярославовича.
У тому, що з'ясувалося з розповіді мера та подальшого вивчення ситуації, "випливли" декілька цікавих деталей. Перша: у місті-курорті свою впливовість усяк намагаються продемонструвати певні особи, що не мають на це відповідних владних повноважень. Свіжий доказ цьому - випадок з автівкою. Про видачу дозволу ВДАІ, для "перебування двох автомобілів компанії "Оптіма-лізинг" /Sixt у м.Трускавець на бульварі Торосевича, а також на вулиці Суховоля з метою здійснення прокатної діяльності" клопотали депутат Трускавецької міськради разом зі своїм впливовим тестем. "Даішників", котрі поцікавилися дозволом від влади, запевнили, що матимуть його за особистим підписом Лева Грицака, а заки автівок в парку не буде. Проте, вирішили обійти мера, вважаючи достатньою особисту "авторитетну" протекцію.
Наступне. Коли у стінах міськради стали наводити довідку про фірму, власника автівок напрокат, то це зробити не вдавалося, оскільки дві "Оптіми-Лізінги" з різними засновниками зареєстровані в Києві, а про фірму з львівською адресою інформації не знаходили. Чи "липова" вона, може з'ясують згодом.
Після невдалої спроби запровадити в трускавецькому парку новий вид бізнесу його ініціатори та протектори-посередники мали б зробити для себе висновок: у місті є господар - влада, яка приймає остаточні рішення про існування будь-яких впроваджень, діяльність того чи іншого бізнесу. А вона, влада, виконує волю громади.
Василь Кирилич
А він усе-таки стоїть – наш Герой
Днями до Трускавецької міськради зі Львова передали документ, який засвідчує внесення до переліку пам’яток культурної спадщини пам’ятника членові ОУН, вояку УПА Роману Макомацькому. Привіз його ініціатор та організатор спорудження пам’ятника член історико-просвітницької і правозахисної організації «Сумління» трускавчанин Богдан Гуцило.
Поява у Трускавці пам’ятника славному землякові має свою історію - не без ускладнень та навіть терня на шляху до втілення задуму. Сьогоднішній монумент – реконструкція первинного пам’ятника, його відродження.
- Задум щодо спорудження пам’ятника Роману Макомацькому визрів у 1989 році, - розповідає Богдан Гуцило. – Тоді ж громадою розпочали збір коштів на його побудову. До 1995 року уже нагромадилася певна сума, з усього було видно, що трускавчанам самим не під силу назбирати більше грошей, тому вирішили будувати пам’ятник на зразок невеличкого погруддя чи щось подібно, виходячи з фінансів. Звернутися до тодішньої місцевої влади в особі міського голови Богдана Матолича. Слід віддати йому належне, бо вислухавши мене, ініціативно підключився до втілення задуму з тим, щоб пам’ятник був збудований не занадто скромний, а відповідав величі нашого Героя.
Тоді ж, за словами пана Гуцила, коли з грошами стало більш-менш ясно, почали вирішувати інші сторони втілення почину. За порадою скульптора Володимира Ропецького зі Львова пам’ятник вирішили зводити з каменя-пісковика. Смішний курйоз, що трапився при пошуку матеріалу: у Львівському міському господарстві на матеріал для пам’ятника Макомацькому запропонували… знесеного наприкінці вісімдесятих кам’яного «вождя». Висловивши подивування з такої пропозиції, Богдан Гуцило, звісно ж, відмовився від неї. Камінь знайшли і невдовзі трускавчани та гості побачили у парковій зоні курорту монумент славного земляка.
- Та як це у нас, на жаль, буває, - продовжував свою розповідь Богдан Гуцило, - не вміємо шанувати своїх Героїв. Пам’ятник через деякий час стояв недоглянутий, бувало, що навіть, осквернений. То ж, довелося робити його реконструкцію, знову знадобилися чималі кошти. Попервах для оновлення та облаштування пам’ятника треба було п’ять тисяч гривень, згодом, через інфляцію, сума побільшала вдвічі.
Цього разу Богдан Гуцило знову завдячує владі – тепер уже в особі нинішнього міського голови Лева Грицака. Лев Ярославович, свідчить пан Богдан, без зайвого обдумування витяг потрібну суму зі своєї кишені й вручив гроші йому та тому ж Володимирові Ропецькому, котрий відразу взявся за роботу. Всередині березня цього року оновлений пам’ятник знову милував око трускавчан та приїжджих.
- Що дає цей папірчик, що я привіз зі Львова? – перепитав, повторивши моє запитання Богдан Гуцило. – А те, що пам’ятник відтепер є об’єктом, який охороняється державою. В буквальному розумінні біля монумента не буде охорони, але, скажімо, за його осквернення людину вже притягнуть до серйозної відповідальності, а не просто пожурять за хуліганські дії й відпустять. Це вже об’єкт державної ваги, а не просто якась ліпка чи сувенір.
Тішить, що наш славний земляк Макомацький усе-таки стоїть та возвеличує нашу історію в очах приїжджого люду, він такий стійкий, як за життя, він – наш Герой.
Василь Кирилич
У Єпархіальному музеї м. Трускавця відкрилась виставка «Дитячі великодні фантазії»
У Єпархіальному музеї м. Трускавця 30 березня 2010 року відкрилась святкова виставка робіт «Великдень очима дитини» із колекції Сихівської дитячої школи народних мистецтв (м. Львів).
В 1991 році на Україні була відкрита Львівська школа народної творчості для дітей віком від 6 до 18 років. Навчання в ній базується на глибокому вивченні народного мистецтва, його переосмисленні і трансформації у сучасному глобалізованому світі. Головною метою художньо-естетичного виховання учнів є формування у світогляду дитини самоідентифікації як громадянина України, засвоєння естетичних набутків світової художньої культури. Реалізації зазначених завдань сприяють навчальні програми, розроблені провідними викладачами школи, а також низка мистецько-культурних заходів: виставок, конкурсів,фестивалів, пленерів, творча співпраця з громадськими організаціями, партнерами з-за кордону. Під енергійним керівництвом директора п. Галини Вихованської школа виросла від одного класу до учбового закладу, в якому навчаються 120 учнів, що займаються різними видами художньої творчості. У школі працюють справжні ентузіасти, які понад усе люблять дітей і мистецтво і є випускниками Львівської академії мистецтв. Все це забезпечує надзвичайно творчу атмосферу у школі, де є класи кераміки, живопису, графіки, ткацтва, писанкарства, моделювання одягу, комп’ютерної графіки і фотосправи. Школу відвідують дуже багато дітей з львівського району Сихів, де мешкають також і переселенці з Чорнобиля. Виховуючи художньо-естетичні смаки юних митців, такі викладачі, як Галина Вихованська (директор школи), Тетяна Коломийчук, Лілея Квасниця, Надія Каплиш, Богдан Гнилюк, Володимир Шимаюн, Ігор Баран, та інші доносять до серця дитини унікальний спадок української та світової культури. Творчий колектив школи прагне, щоб чисті серцем і помислами, сповнені високих ідеалів та прагнень, юні митці могли з гордістю усвідомлювати себе гідними громадянами України, представляючи в майбутньому мистецтво у світі.
На виставці представлені роботи учнів віком від десяти до шістнадцяти років. Метою великодньої виставки є відродити українські народні традиції та звичаї серед дітей, а також сприяти естетичному, художньому розвитку дитини, поліпшенню духовного стану через залучення їх до мистецтва. Багатством фантазії, витонченістю, гамою візерунків, гармонією яскравих кольорів вирізняються роботи учнів. У них можна побачити відображення дитячого сприйняття нашого життя, а також духовний світ дитини через малюнок. Нам, дорослим, варто повчитися у дітей щирості та безпосередньості. Кожна дитяча художня робота зазвичай легка, світла й справді унікальна своєю несхожістю. Дитина передає те, що бачить, а бачить вона життя. Можливо, ці роботи ще не такі досконалі, але вони випромінюють щирість, любов і святковість.
Тарас Шафран, директор Єпархіального музею
На дорозі в Еммаус
Вітаю усіх читачів газети "Добра Новина", Інтернет-видання «Трускавецький вісник» та всіх християн з великим святом - Святом перемоги світла над темрявою, життя над смертю, праведності над гріхом - Святом Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Свято воскресіння Христа - це свято надії та радості, бо Живий Христос перебуває із нами Духом Святим, чує наші молитви, зміцнює нас та направляє до вічності. І навіть коли ми падаємо, Він піднімає нас, коли сумніви наповнюють серце, Він додає нам віри та проганяє всякий страх. Давайте прочитаємо історію, записану у Євангелії від Луки 24:13 - 35, як воскреслий Христос з'являється двом своїм учням на дорозі в Еммаус. "І ото, двоє з них того ж дня йшли в село, на ім'я Еммаус, що від Єрусалиму лежало на стадій із шістдесят. І розмовляли вони між собою про все те, що сталося. І ото, як вони розмовляли, і розпитували один одного, підійшов Сам Ісус, і пішов разом із ними. Очі ж їхні були стримані, щоб Його не пізнали. І спитався Він їх: "Що за речі такі, що про них між собою в дорозі міркуєте, і чого ви сумні?" І озвався один, йому ймення Клеопа, та й промовив до Нього: "Ти хіба тут у Єрусалимі єдиний захожий, що не знає, що сталося в нім цими днями?" І спитався Він їх: "Що таке?" А вони розповіли Йому: "Про Ісуса Назарянина, що Пророк був, могутній у ділі й у слові перед Богом і всім народом. Як первосвященики й наша старшина Його віддали на суд смертний, і Його розп'яли... А ми сподівались були, що Це Той, що має Ізраїля визволити. І до того, оце третій день вже сьогодні, як усе оте сталося... А дехто з наших жінок, що рано були коло гробу, нас здивували: вони тіла Його не знайшли, та й вернулися й оповідали, що бачили й з'явлення Ангелів, які кажуть, що живий Він... І пішли дехто з наших до гробу, і знайшли так, як казали й жінки; та Його не побачили..." Тоді Він сказав їм: "О, безумні й запеклого серця, щоб повірити всьому, про що сповіщали Пророки! Чи ж Христові не це перетерпіти треба було, і ввійти в Свою славу?" І Він почав від Мойсея, і від Пророків усіх, і виясняв їм зо всього Писання, що про Нього було. І наблизились вони до села, куди йшли. А Він удавав, ніби хоче йти далі. А вони не пускали Його й намовляли: "Зостанься з нами, бо вже вечоріє, і кінчається день". І Він увійшов, щоб із ними побути. І ото, коли сів Він із ними до столу, то взяв хліб, поблагословив, і, ламаючи, їм подавав... Тоді очі відкрилися їм, і пізнали Його. Але Він став для них невидимий... І говорили вони один одному: "Чи не палало нам серце обом, коли промовляв Він до нас по дорозі, і коли виясняв нам Писання?... І зараз устали вони, і повернулись до Єрусалиму, і знайшли там у зборі Одинадцятьох, і тих, що з ними були, які розповідали, що Господь дійсно воскрес, і з'явився був Симонові. А вони розповіли, що сталось було на дорозі, і як пізнали Його в ламанні хліба." Коли Христос воскрес, Його ціллю було підняти дух своїх учнів, сповнених смутком та невірством. Тож Він з'являвся їм по - різному. У даному випадку Він з'явився двом своїм учням на дорозі в Еммаус. В той час, коли вони розмовляли між собою про всі події, що сталися тими днями, Сам Ісус пристав до їхньої розмови і почав розпитувати їх про все, що відбулося. Вони ж один наперед одного почали розповідати про всі події, про свою біль і розчарування. І завершили свою мову словами: "А ми сподівались були, що Це Той, що має Ізраїля визволити". Повна безнадія, біль та розпач. А хіба не так буває із нами, дорогі друзі? Ми теж чогось очікуємо, щось просимо у Бога в молитві, але через деякий час, не отримуючи того, ми перестаємо довіряти Богу і потрапляємо в депресії, смуток та розчарування. Ми перестаємо бачити ціль і кожен ідемо у свій Еммаус, повні тривоги та болі. Ідучи по цій дорозі, ми часто зустрічаємо подібних до нас людей, спілкуємось із ними, і приходимо у ще більше невірство та проблеми. Але дяка Богові, що Він не залишає нас самих на цій дорозі, а пристає до нас, щоб нам допомогти. Тож перше, ніж Він допоможе нам і подібним до нас, Він вислуховує і виясняє нам Писання, показуючи нам, що все, що відбувається з нами чи навколо нас, мало статися. Дуже часто ми самі пишемо собі сценарій нашого життя, і коли щось стається не так, ми розчаровуємося і навіть відходимо від Бога, ображаючись на Нього. А має бути навпаки. Це Він має написати нам сценарій, а ми лише маємо підписатися внизу, даючи свою згоду. А Його воля для нашого життя, як навчає Святий апостол Павло, є доброю, приємною та досконалою. Те, що дає нам Бог, принесе нам тільки добро, воно буде приємним для нас, а саме головне - воно буде досконалим, тобто таким, яким хоче бачити його Бог. Слово Боже говорить: "Благословення Господнє - воно збагачує, і смутку воно не приносить з собою." Пр.10:22. Тож пишіть свої плани, дорогі друзі, олівцем, а Богу дайте гумку та ручку, щоб виправляти вас та писати те, що вам дійсно необхідне.
Дуже часто ми настільки переймаємося своїми проблемами, що не бачимо навіть Христа, який іде поруч з нами. Але коли ми прислухаємося до Його Слова, то з кожним кроком ми все більше впевнюємося, що все, що стається у нашому житті, нам вийде на добре. І настає та мить, коли Христос знову стає видимий для нас, ми починаємо бачити Його милості та чудеса у своєму житті, і наші уста знову промовляють молитву подяки Богу. Ми знову бачимо ціль і повертаємось до Єрусалиму, щоб розділити свою радість з братами і сестрами по вірі. Ми підбадьорюємо інших та свідчимо їм про Божу Славу у своєму житті. Тому сьогодні, у день Світлого Христового Воскресіння, скинь з себе всяку печаль та смуток і прийми Божу потіху і підбадьорення. Постав Боже Слово та Божу волю на перше місце у своєму житті, бо Бог має прекрасний план на твоє життя. Довір Йому своє теперішнє і майбутнє, і ти ніколи не пошкодуєш про це. Послухай, що Бог говорить через пророків до кожного з нас: "Бо я знаю ті думки, які думаю про вас, - говорить Господь, - думки спокою, а не на зло, щоб дати вам будучність та надію" Єр. 29:11 "… щоб потішити всіх, хто в жалобі, щоб радість вчинити сіонським жалобникам, щоб замість попелу дати їм оздобу, оливу радості замість жалоби, одежу хвали замість темного духа!.." Іс. 61: 2-3 Тож нехай радість Великодня ніколи не залишає вас, дорогі читачі. З Святом вас! Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
Анатолій Кузьмич, старший пастор церкви «Добра Новина» (м. Трускавець)
Редакція «Трускавецького вісника» вітає всіх читачів з наступаючим світлим святом Христового Воскресіння! В ці світлі і радісні дні бажаємо Вам, дорогі Ви наші, Господнього миру, Божої опіки, матеріального та душевного добробуту, успіхів, радості, щастя, здоров’я та всього найкращого. Смачної паски, рум’яної ковбаски та Божої ласки!
Христос воскрес!
Шановна трускавецька родино!
Прийміть мої сердечні вітання зі світлим днем Воскресіння Христового! Немає для нас більш величної, важливої події, ніж отриманий від Бога подарунок вічного життя. Нехай ця звістка додає вам сил і наснаги у повсякденному житті, нехай у весняний час, у час пробудження природи й зародження нового життя, у Ваших душах народжуються лише світлі думки і добрі ідеї та наміри.
Від щирого серця зичу Вашій сім’ї успіхів, достатку, благополуччя, плідної праці в ім’я розквіту Трускавця. Хай яскраве світло Господнього Воскресіння щедро обдаровує Вас небесними і земними ласками, зміцнить здоров’я й об’єднає у щирому прагненні творити добро на землі в ім’я розвитку й духовного оновлення нашого міста, України!
Запашною нехай буде Великодня паска
І довіку буде з Вами світла Божа ласка!
Христос воскрес!
Воістину воскрес!
Ваш міський голова Лев Грицак
Незалежне видання «ТРУСКАВЕЦЬКИЙ ВІСНИК». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир КЛЮЧАК. Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди. Контакти: Email: anda_panda@ukr.net, тел. 097 38 36 112. Публікація в Інтернеті: на www.turportal.org.ua/visnyk «Інформаційний портал курорту Трускавець», окремі матеріали на www.protruskavets.org.ua – «Сайт Трускавця про Трускавець».