роздуми

 
 

    Хто володіє інформацією, той володіє світом!

Трускавецький Вісник

Видається з 14 серпня 2008 року                                                  № 26 (52)  від  31 березня  2009 р.

 

Новини Трускавця та регіону

Чоловік зарізав дружину та доньку

Страшна трагедія розігралась в понеділок на вулиці Дрогобицькій – чоловік зарізав дружину та її доньку, після чого спробував здійснити самогубство. Хлопчик, який навчається в другому класі, врятувався тим, що заліз під ліжко. Він втратив дар мови і перебуває в шоковому стані.

В четвер – сесія

2 квітня відбудеться чергове пленарне засідання сесії міської ради в Трускавці. Щоправда, проходитиме воно не в санаторії „Карпати”, а в актовому залі міської ради, де кількість місць значно обмежена. Вести сесію буде мер Лев Грицак.

Операція „Денне місто”

В Трускавці, як і в цілому по Україні, зафіксовано ріст корисливих злочинів, зокрема квартирних крадіжок. Про це в інтерв’ю міському радіо Трускавця 30 березня повідомив начальник Трускавецького МВ УМВСУ у Львівській області  п. Василь Бурик. Василь Іванович наголосив, що від 50 до 70% подібних злочинів у Трускавці здійснюють гастролери. Квартири обкрадають часто і за „наводкою”, інколи в денний час, коли більшість мешканців знаходиться на робочому місці. Так, нещодавно злодії через пожежну драбину залізли на другий поверх одного з санаторіїв і з підсобного приміщення викрали гроші та цінні речі з сумочки медсестри. Наводилися і інші приклади злочинів.

Головний міліціонер Трускавця закликав трускавчан бути пильними та про всіх підозрілих осіб повідомляти за телефоном 02 чи 5-15-02 (з мобільного – 102). А тим часом у Трускавці триває оперативно-профілактична операція „Денна варта”, до якої задіяні і люди в цивільному. Вже є перші результати.

Матерям більше грошей не дадуть

Начальник Управління праці та соціального захисту в місті Трускавці п. Юстина Когут повідомила, що розміри допомог при народженні дитини (з диференціацією щодо черговості народженої дитини) в порівнянні з минулим роком не змінилися, чим спростувала як чутки щодо невиплат таких допомог, так і чутки щодо доплат по допомогах для догляду за дітьми до трьох років. Багато матерів, діти яких народилися в 2007 році, подали позовні заяви до суду, проте навіть у випадку їхнього виграшу, міське управління соцзахисту подаватиме апеляцію, адже коштів для таких компенсацій не передбачено.

Водночас в інтерв’ю міському радіо п. Юстина повідомила, що сім`ї, де проживає двоє чи більше інвалідів, двоє дітей-інвалідів, інваліди І та ІІ групи по зору, інваліди без обидвох ніг та абсолютно одинокі інваліди І групи, отримують адресну допомогу від міської ради на покриття витрат за оплату житлово-комунальних послуг в сумі від 150 до 180 гривень.

Наш суд – найгуманніший суд у світі

На 3 квітня призначено попередній розгляд справи в Трускавецькому суді за позовом п. Андрія Пристая щодо бездіяльності міської ТВК. В принципі, ТВК має причини бути бездіяльною, адже посісти таке красне місце в сфері Держбудконтролю – це вам не пройшло б (і не прийшло б) просто так.

В міській раді Трускавця до цього часу (вже понад рік) семеро депутатів не можуть приступити до виконання своїх обов’язків через порушення міською ТВК виборчого законодавства та недотримання елементарних правил логіки.

Власна інформація

Вісті зі Стебника

  • За словами головного лікаря Стебницької міської лікарні Романа Пукала, минулого року в Стебнику на туберкульоз захворіло 27 осіб. Основним джерелом інфекції є особи, які вийшли з місць позбавлення волі. Лікарі звертаються до правоохоронців з проханням вказати, де ці люди проживають, аби вони могли пройти флюорографію. Якщо цього не зробити, то кожний хворий на туберкульоз упродовж року може заразити 20 – 30 осіб.
  • На нараді в вівторок, 24 березня, заступник міського голови Стебника повідомив, що на вулиці Микилити, де знаходяться хрест та фігура Матері Божої, хтось зумисне постійно викидає  сміття. За цим місцем буде встановлено спостереження, а винний після виявлення буде покараний.
  • 20 березня в Стебнику відбулося засідання, на якому розглянули питання всестороннього розвитку дітей та молоді. Ініціатором виступила асоціація промисловців і підприємців Стебника. Участь в ньому взяли представники влади, освіти, медицини, духівництва, підприємці та всі небайдужі. Було обговорено питання встановлення дитячих майданчиків, ремонту спортзалів та спортмайданчиків, порушувалися питання алкоголізму, наркоманії, СНІДу. В результаті вирішено розробити програму  щодо розв’язання проблем стебницької молоді, для цього вже створюється робоча група на чолі з Богданом Уневичем, головою АППС.
  • Виконком Стебницької міської ради своїм рішенням створив комісію з питань благоустрою та утримання території міста.. Її головою став спеціаліст І категорії по будівництву Василь Петруляк, заступником призначено начальника КП „МВУЖКГ” Ігоря Кузьмука, інші члени - Богдан Думайло, майстер по благоустрою, Микола Загорбенський, спеціаліст І категорії по оренді та приватизації та дільничний інспектор Ігор Карп`як. Обстеження території Стебника проводитиметься щоп’ятниці за участі когось з міських депутатів.
  • На початку квітня Стебник відвідає комісія зі Львова на чолі з п. Шайтаном, яка перевірить експлуатацію ліфтів. Прогнозується, що частину ліфтів доведеться зупиняти через чисельні порушення.
  • В Стебнику майже немає вакантних місць, які можна було б запропонувати безробітним. Про це повідомила директор стебницького центру зайнятості п. Леся Качмар.
  • Конкурс „Таланти твої, Україно!” проходив у березні в стебницькому Будинку художньо-естетичної творчості учнівської молоді. Конкурс проходив за номінаціями: українська народна вишивка, бісероплетіння, в’язання та гачкування у двох вікових категоріях. Визначено переможців конкурсу.
  • На всеукраїнському чемпіонаті із кік-боксингу в Сумах честь Стебника захищатиме спортивний клуб „Фаворит”, про це повідомив  президент клубу Іван Куць.

Анатолій Власюк, газета „Воля громади”, м. Стебник

У Бориславі троє у масках увірвались у будинок вчительки, побили її та забрали 400 грн.

28 березня о 00.50 год. у Бориславський міський відділ міліції звернулася громадянка М., 1980 року народження, вчитель ЗОШ № 8 у м. Борислав, місцева мешканка, та заявила про пограбування. Про це 28 березня ЗІК повідомили у правоохоронних органах. Жінка заявила, що  27 березня о 22.50 год. троє невідомих осіб у масках на обличчі ввірвалися в її будинок. Там жінку нападники побили, після чого відібрали у неї 400 гривень. Правоохоронці розшукують злочинців.

У Дрогобичі комбінат міського господарства утилізуватиме сміття без посередників – будинкових управ

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради прийняв рішення, яким з квартирної плати виведено послугу вивезення сміття. Тепер комбінат міського господарства, що вивозить і утилізує тверді побутові відходи, буде працювати з мешканцями без посередників, якими були будинкові управи. Рішення вступає в дію з 1 травня. До цього часу комбінат міського господарства має укласти угоди з усіма мешканцями, організувати збір коштів через банкові установи. Дрогобицький міськвиконком змушений був вдатися до таких змін через фінансово-економічні проблеми, які нині мають будинкові управи. Адже вони нерідко використовують кошти, які надходять разом з квартирною платою за вивезення сміття, для виплати заробітної плати своїм працівникам чи на інші нагальні потреби. Нині будинкові управи заборгували комбінату міського господарства майже 300 тис. грн. У результаті підприємство немає коштів для придбання пального для автомобілів, які вивозять сміття, а також для техніки, з допомогою якої на Броницькому сміттєзвалищі здійснюють відповідні природоохоронні заходи.

Зараз у Дрогобичі вивозить і утилізує сміття комбінат міського господарства, а плата за цю послугу для мешканців міста, будинки яких є на балансі будинкових управ, входить у квартирну плату. Будинкові управи перераховують комбінату міського господарства належні йому кошти часто з великим запізненням, що створює неабиякі проблеми для останнього.

www.zik.com.ua

Інтерв’ю з депутатом ТМР, членом фракції „Наша Україна” Богданом Процишином.

На наш заклик прозвітувати про свою роботу відгукнувся п. Богдан Процишин, один з наймолодших депутатів в міській раді. Активний, самодостатній, наполегливий. Розмова з п. Богданом, з яким ми одразу перейшли на „ти”, відбулася 27 березня в офісі приймальні депутата, що по вулиці Івасюка, 19.

В міській раді ти єдиний представник «Народної Самооборони» і в той же час член найбільшої депутатської фракції «Наша Україна». Що з обіцянок вдалося виконати, з ким співпрацюєш зі складу депутатського корпусу. І чи не плануєш ти йти на мерські перегони?

Те, що представник «Народної Самооборони» є в ТМР, є чистою випадковістю. Адже вибори відбулися в березні 2006 року, а партія «НС» Луценка була створена на основі партії «Вперед, Україно» аж в 2007 році. Бо саме в травні 2007 було прийнято рішення про перейменування «Вперед, Україно!» в «Народну Самооборону». І взагалі я б не екстраполював «Народну Самооборону» в Києві і «Народну Самооборону» в Трускавці, бо це просто смішно. До речі, як і інші партії. В мене, наприклад Руслан Крамар ну ніяк не асоціюється з Юлією Тимошенко чи Анатолій Стародуб з Михайлом Поплавським. Подібно і з іншими депутатами та політиками. Я вважаю шкідливим перенесення всеукраїнських брендів на місцевий рівень, бо це означає перенесення київських чвар, війн, протистояння. А це нам тут, на місці, непотрібно.

Обіцянки… Я був співавтором програми «НУ» на виборах до міської ради ( в межах розумного, звичайно) і ми старалися в принципі не обіцяти більше, ніж можна буде виконати.

Результати?.. Співпрацею наші стосунки з владою важко назвати, це швидше співіснування. В 2008 році профінансовано розробку Концепції теплопостачання міста, яка, якби її втілити, коли ще в місті були гроші, так як задумувалося, зняла б повністю проблему теплопостачання мікрорайону вулиць Сагайдачного – Бориславської. І якщо з парною стороною вулиці Сагайдачного ще можна миритися, то стосовно непарної – там може бути справжня катастрофа. В бюджеті були гроші, великі гроші, розробка програми була профінансована, але... Поставлена була система терморегуляції тільки на парній частині Сагайдачного. Було передбачено систему терморегулювання в освіті, в бюджетних закладах, проте до кінця справу так і не довели. Добре, що поміняли батареї, труби в школах, а газ в тих об’ємах, в яких споживався, споживається і далі. Якщо б зробити все, як задумувалося, то це була б фантастична економія бюджетних коштів.

Щодо співпраці… Одне діло – співпрацювати в бізнесовому плані, інше – піти на пиво, а ще інше – робота в депутатському корпусі. Можна назвати багатьох, але я б хотів виокремити таких професіоналів як Лаврінок, Шумин, а що стосується розробки рішень щодо фінансів – це, безперечно, екс-депутат ТМР, начальник фінансового управління Микола Федоричак. На комісії з питань законності, регламенту, правопорядку і зв’язку із ЗМІ – це з головою комісії Романом Корчинським.

А участь в мерських виборах у Трускавці 2010 чи 2011… Я подумаю.

Трускавецькі депутати відстоюють інтереси громади?

Ні. Кількість тих, хто хоче зробити щось добре для міста, недостатня для прийняття рішень. І навіть якщо такі рішення приймаються, не факт, що вони будуть реалізовані так, як належиться. Я можу назвати 150 «позитивних» рішень, які в результаті були «мильними бульбашками». Наприклад, було прийнято 3 рішення про реструктуризацію КП «Наше місто». Або «Про благоустрій міста Трускавця», авторами якого є депутати Лаврінок, Шумин і я. Якби ці рішення були виконані, вдалося б уникнути багатьох проблем, а місто виглядало б як лялька. Що є насправді – ви бачите самі.

Вибори до міської ради Трускавця, на твою думку, відбуватимуться в 2010 чи 2011? І як краще було б для громади – за мажоритарною чи пропорційною системою?

В місті Трускавці це взагалі дуже цікаво. Повноваження депутатів розпочинаються з моменту прийняття присяги депутатським корпусом. Зміни до Конституції були прийняті в кінці квітня – на початку травня 2006 року, а Трускавецька міська рада прийняла присягу в кінці травня.

То що, в 90% міст України вибори до міських рад відбудуться в 2010, а в Трускавці та подібних йому містах аж через рік і так триватиме вічно? Це ж абсурд.

Коли вони відбудуться? По великому рахунку мені все одно, це тільки б поміняло темп моїх дій. В будь-якому випадку це рішення буде не законодавче, а суто політичне.

Мажоритарна, пропорційна… Важке запитання… Я, наприклад, чітко усвідомлюю, що мажоритарна система в чистому вигляді виключає будь-яку можливість оновлення депутатського корпусу, принаймні в місті Трускавці. Якщо б ми тільки повернулися до мажоритарки, міська рада буде подібна на Клуб Головних Лікарів міста.

Пропорційна теж не є ідеальна в тому сенсі, що виборці на 70% позбавлені можливості впливати на склад міської ради. Можливо, висновок можна зробити  буде лише шляхом емпіричного пошуку, шляхом проб і помилок,  «тику». Відкрита партійна система, де виборці показують рівень довіри чи недовіри до кандидатів у депутати, унеможливлює появу нових облич.

Люди в нас все одно досить інертні. В нас як – вирішив  раз на п’ятирічку певні питання, наприклад, дістати чи замінити кусок труби, допоміг, бо маєш вплив, зв’язки  – і ти вже „золота” людина. А суть депутатства не повинна зводитися лише до цього...

Проблема з автономним у Трускавці вийшла на одну з перших позицій. А тут ще і зірвана сесія. Щось можеш сказати з цього приводу?

 Проблему з автономним вирішувати потрібно. Я є прихильник від’єднання від централізованого опалення будинками. Так, як це планує робити 19 будинок на Івасюка. Бо інакше ті, хто не може собі встановити автономне, отримуватимуть астрономічні рахунки – Алієв знайде спосіб, як це зробити, для прикладу, вартість доставки тепла до будинку буде не 100 гривень за якусь довжину, а 500. І буде розроблена нова схема розрахунків, люди обурюватимуться, а питання і надалі не вирішуватимуться.

Вирішення  в тій формі, в якій це робиться зокрема Крамаром, це неправильно. А щодо присутності людей на сесії… В статті 4 Закону України «Про місцеве самоврядування» говориться про основні принципи місцевого самоврядування. Я не бачу підстав, по яких міська рада  мала би боятися присутності мешканців на сесії. Це з одного боку, а з іншого існує питання поведінки людей, які прийшли на сесію. Чи мають право люди бути на сесії – безперечно. Інша справа – втручатися в роботу сесії. Це вже, підкреслю, перебір. Ми не у Верховній Раді, наша основна робота зав’язана не на раді. Люди відірвалися від своїх справ, щоб виконати обов’язки й розійтись.

Газета «Територія слова» була проектом досить цікавим, гострим та актуальним. Плануєш відновити її випуск, будуть якісь зміни?

З квітня 2009 року. Планується видавати газету на постійній основі. Питання стоїть хоча б в одній постійній штатній одиниці.  Журналіст повинен бути там, де треба і зафіксувати те, що треба. Мені поєднувати депутатські функції з журналістськими було б дещо некоректно. Подаючи своє бачення, наприклад, сесії міської ради,  я буду подавати його з позиції «всі дурні – Процишин молодець». Абсурдно грати з самим собою в шахи, бо в процесі гри ти приймеш сторону білих чи чорних. Це неминуче. А «Територія слова» має бути об’єктивною.

На твою адресу лунають звинувачення, що ти недостатньо відстоював інтереси мешканців кількох будинків по Івасюка у їх справі проти ПП «Роко», а також, що в курортному парку ти ущемив діяльність турфірм, а сам здобув зиск…

Якщо підняти аудіозаписи сесій, то майже рік питання «Роко» було «підвішено», тому що кожен раз вставав такий «вар`ят» Процишин і казав, що будівництво не погоджене з мешканцями будинку 7 по Івасюка. Але прийшов момент, коли набралася «критична маса» голосів депутатів і одного голосу депутата Процишина виявилося замало, щоб можна було на щось вплинути. Те, що там будуть конфлікти з мешканцями – це однозначно. Депутат Шумин пропонував «соломонове» рішення – будувати там будинок не на відстані 8 – 10 метрів від існуючого, а робити «стиковку» з цим існуючим і розширити існуючи житлову площу тамтешніх мешканців. Вони б з радістю на це погодилися, але забудовник мав щодо цього іншу думку. Тепер він хоче там будувати три- чи чотириповерхову будівлю та ще й з мансардою – не думаю, що мешканці пасивно спостерігатимуть.

Щодо ситуації в парку (мова йде про діяльність турфірм порівняно з попереднім періодом – прим. ред.). Ставив я там свій рекламоносій. Місяць я ходив по парку і спостерігав, як виглядає його партерна частина в результаті діяльності турфірм. Думаю, ти пам`ятаєш, що там творилося. «Шанхай» в два ряди і таке інше. Це мене наштовхнуло на думку, що в курортному місті, в самому парку так не мало би бути. Звернувся я в КП «Парк Курортний» і там мені сказали, що у Львові розробляється проект реконструкції парку. Я посидів з проектантами, ми підняли архівні світлини рекламоносіїв часів бабці Польщі, стилізували під новий час і як небайдужа людина і здоровий підприємець я звернувся до міської ради, щоб встановити уніфікованість рекламоносіїв. Плюси від цього очевидні – кращий вигляд парку та приблизно 25 тисяч доходів в рік до бюджету курортного парку. Всіх не задовольниш. Це бажання – задовольнити всіх – призвело, наприклад,  до того, що ми зараз маємо цю тупикову ситуацію з автономним опаленням.

Яким є твоє бачення майбутнього Трускавця?

Курорт мав би не розбудовуватись, а розвиватись. Можливо, в когось і є системне бачення його розвитку, але системного бажання і роботи нема в нікого. Хто б не став міським головою, ми стикаємося з тим, що тих грошей, які були останні три роки, в місті не буде ніколи. Грубі гроші закінчилися. Як використані були ці кошти? Нераціонально – відповідь сумна і однозначна. З цим вже не можна нічого зробити, а можна лише констатувати факт

18 мільйонів – це остання велика сума грошей, яка зайшла в місцевий бюджет. Є ще правда, єдиний варіант, щоб відомчі санаторії (маються на увазі „Трускавець”, „Трускавецький”, „Кришталевий палац”, „Перлина Прикарпаття” та ще кілька – прим. ред.)  та ЗАТ “Трускавецькурорт” викупили землю, яка є в їх постійному користуванні, але я дуже сумніваюся, що вони на це підуть найближчим часом. Постійне користування передбачає ставку плати за землю — 1 до 1 ставки податку, а оренда може бути і 12 до 1.  В нас до недавнього часу був екстенсивний метод існування міста - продати і потратити, проте ця епоха вже закінчилася. Гроші від продажу  будуть, але це вже будуть копійки.

Будь-який міський голова, а під будь-яким я не виключаю і теперішнього, мав би зібрати за круглим столом всіх серйозних гравців курортного бізнесу і узгодити план дій. Де є реклама: Трускавець, Нафтуся, вода, місто? Кожен гравець рекламує себе окремо, а єдиної рекламної політики курорту Трускавець немає. Її треба розробити. Східниця і Моршин наступають на п’ятки, в тому числі і в інформаційному просторі.

Чому міський парк утримується з бюджету міста? Я особисто в парку гуляю десь раз – двічі на місяць. В основному там щодня – відпочиваючі. Парк треба утримувати кожен рік. На його утримання по повній програмі потрібно біля 1 мільйона гривень (на рік)  – це орієнтовно по 50 тисяч з кожного санаторію. Путівка на 24 дні в середньому коштує 5 тисяч. Один із санаторіїв за газ заплатив за місяць (!) 600 (не 60!) тисяч гривень. Коментарі потрібні? І це я тільки взяв парк курортний, за ці кошти була б куплена техніка, парк був би, як то кажуть, «під ключ».

Я цих людей за круглим столом не організую, для цього потрібно бути як мінімум міським головою. Якщо чогось подібного не буде, то нічого доброго в Трускавці не слід чекати.

Людина, яка їде не по профспілковій путівці, а платить живі гроші, вибирає. Уявіть собі, хтось приїхав і вийшов на Суховолі в період «напіврозпаду», коли будувалася «Женева». Що він скаже? «Я в житті сюди не поїду більше. І друзям скажу, щоб не їхали».

Дивлюся на старі світлини – в парку виносні пальми, на Помярках – немов кримські курорти, пляжі з пісочком (ці світлини ми публікували і в нашому «ТВ» - прим. ред.). Якщо це не зробити найближчим часом, то нічого доброго в місті не слід очікувати. Бо людина десять раз подумає, чи потрібно їй сюди їхати. Якщо вона приїде, то тратить гроші. Ці гроші мають вертатися людям, які працюють в інфраструктурі. Без відпочиваючих Трускавець буде вмирати як курорт. А як не-курорт Трускавець в принципі не існує.

Проте не хочу закінчувати на такій сумній ноті, адже ми мусимо в щось вірити, вірити, що в Трускавці будуть зміни на краще, а інакше – чого ж ми тут сидимо, а не їдемо, для прикладу, в Португалію. Думаю, що сумним є те, що є зараз, а не те, що буде в майбутньому.

Всі проблеми від того, що йдучи на поводку власних інтересів, всі йдуть на компроміс з суспільним. Бо якщо тобі виділили землю з волі першої особи, ти не можеш піти проти її волі. Всі компроміси потрібно перевернути так, як ти, Володя, перегортаєш сторінки свого зошита чи я перекидаю цей настільний календар і почати все з нової сторінки, від такого-то  числа. І не взаємними хабарями займатися, не популізмом, а по-іншому – от, є місто Трускавець, є курорт, є його інтереси. І треба діяти, захищати ці інтереси, робити те, що треба і для міста, а не лише те, що треба для себе.  Але так поки що не буде. На жаль. А щоб не закінчувати на песимістичній ноті, скажу, що при вмілому підході до справ  Трускавець може мати блискучі  перспективи.  І ми повинні не чекати, що хтось прийде та й зробить нам тут рай у Трускавці, а брати ініціативу і в свої руки. :)

Дякую за розмову.

Розмовляв Володимир Ключак

Молодь хоче жити краще!

З 27 по 29 березня 2009 року в приміщенні Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії проводились реколекції для академічної молоді Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка.

Цей захід проводиться кожного року за організацією о. Олега Кекоша, духівника молоді ДДПУ.  Отцем-реколектантом був о. Василь Поточняк, Голова Комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. За його згодою,  у неділю 29 березня відбулась зустріч консультанта ІКЦ м. Трускавця НПФ «Покрова» Наталі Копичин із молоддю. На зустрічі були присутні 63 особи. Більшість із них студенти та школярі старших класів.

Розмова була надзвичайно цікавою та живою. Зустріч розпочалась із питань «Про що ви мрієте?» та «Чи відладали ви коли-небудь гроші на свою мрію». Молодь наводила яскраві приклади заощадження грошей із власного життєвого досвіду, розповідала, у який спосіб вони це робили, як вкінці витрачали зібрані накопичення. Із цікавістю слухали також про планування власного бюджету та контролю своїх витрат.

Зустріч закінчилась представленням пенсійної реформи в Україні та  ознайомленням із НПФ «Покрова». На даному заході було проведене анкетування. За даними опитування, усі дуже позитивно віднеслись до такої зустрічі. Багато учасників зустрічі виявили бажання отримати додаткову інформацію про діяльність НПФ «Покрова», а дехто навіть вирішив стати його учасником.  Солодке частування, організоване за підримки адміністратора НПФ «Покрова» ТОВ ВСеАПФ, було приємним подарунком для усіх присутніх.

Поки старше покоління чекає змін на краще, молодь вже сьогодні змінює своє Життя. На питання: «Хто хоче бути бідним?»,-  позитивної відповіді не було.  Молодь любить Життя! Молодь хоче жити краще!

Прес-центр НПФ „Покрова”

Хто вчитиме культури працівників культури?

В інтерв’ю одній з міських газет начальник відділу культури в Трускавці п. Світлана Ковальчин дозволила собі ряд некоректних висловлювань на адресу директора центральної міської бібліотеки Ківацької Катерини Василівни, „вітаючи” її таким чином з всеукраїнським днем культури (відзначається 23 березня). Це викликало хвилю обурення багатьох небайдужих людей, зокрема і творчої інтелігенції міста, адже саме в бібліотеці проводяться зустрічі з цікавими людьми, вечори поезій, гостями бібліотеки бувають і історик Раїса Іванченко, і поет Антоніна Листопад, нещодавно створено Клуб спілкування,  до кожної пам`ятної дати завжди готуються певні заходи. Світлана Богданівна обмовилася в причині своєї нелюбові до директора бібліотеки, сказавши, що „хочеться нового ... керівника”, маючи, напевно, на увазі пані Вертихвістку, яка оббиває пороги відділу культури, щоб лише посісти таке заповітне для неї місце.

А звинувачення щодо результатів перевірки КРУ виглядають щонайменше дивними, адже саме до п. Ковальчин було найбільше претензій щодо прямого таки тринькання грошей під час святкування 180-річчя курорту Трускавець в 2007 році. Можемо це розцінювати як спроба помститися за наше зауваження в минулому номері „Батьківщини – Трускавець” щодо не вшанування пам`яті Івасюка, але в Трускавці знає чи не кожен – більшість власне позитивних культурних акцій проходять саме в бібліотеці, тоді як відділ культури обмежується лише „масовками”, без яких не обійдешся – День міста, День Незалежності та ще два – три на рік.

В цій конфліктній справі є ще багато підводних каменів, про які ми не хочемо розголошувати, зокрема щодо ігрової залежності, причин, чому на одні заклади культури гроші виділяються постійно, а на інші ні, щодо обліку чи не-обліку певних цінних речей,  щодо комп’ютера і „не-допуску” до нього та багато інших. В час Великого Посту, а для культурної людини і в будь-який час дня чи ночі,  такі речі, які дозволяють собі наші керівники, неприпустимо навіть і говорити, не те що публікувати. Але кожен думкою багатий...

P. S. Сподіваюся, що мені більше не доведеться повертатися до цієї неприємної теми – конфліктів в середовищі людей культури. Ми старатимемося тримати цю справу на нашому постійному контролі (якщо б, не дай Боже, виникли якісь ускладнення J ).

Володимир Ключак

Скільки навколо нас цікавого...

Скільки  навколо нас є цікавого. І ми не помічаємо цього. Наприклад,  побувавши на останній сесії міської ради, вияснилось, що присутність нетитулованих осіб (звичайних людей) - це пряма образа для міського голови. За що  і подано на них в прокуратуру. Але найбільше  потішив головний оратор Алієв Ю. А. Його талант переконувати викликає захоплення, особливо як для комунальника. Хоча так як працює КП «Наше місто», то залишається переконувати людей, що все нормально,  а всі негаразди - це галюцинації… Але на цей раз навіть Алієв Ю. переборщив. В запалі дискусії змірявши з голови до ніг жіночку заявив : „Та я корінний трускавецький”. Пані Рома (прадід якої народився в Трускавці) замислилася вголос : „Хвилиночку, а хто ж тоді я???” В одній відомій нам газеті з глибоким галицьким акцентом описувались останні події на сесії  про ГО «Воля» і т. д. Тепер зрозуміло, хто писав матеріал  для статті,  мабуть корінний галичанин Алієв…..

Підпис до фото: Хто ви такі? Я корінний і вас не знаю….

Олег Шило

Система пенсійного забезпечення в Україні. Історичний аспект (продовження).

Зародження страхування в Україні припадає на 90-ті роки ХІХ століття, коли в південному регіоні у 1899 році почало діяти Одеське товариство взаємного страхування фабрикантів та ремісників від нещасних випадків з їх робітниками і службовцями. З 1933 року соціальне страхування почало перетворюватись у соціальне забезпечення, що було притаманне країні з державною формою власності.

Метою реформи соціального забезпечення населення України є:

  • Створення стійкої фінансової системи для економічного захисту людини у разі настання безробіття, тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів, народження дитини, догляду за нею, нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, старості та інших випадках, передбачених законодавством, за рахунок страхових внесків роботодавців та застрахованих осіб.
  • Створення ефективної системи управління соціальним страхуванням за участю представників трьох сторін соціального партнерства.
  • Удосконалення системи виплат.
  • Встановлення дієвого контролю за цільовим використанням коштів цільових страхових фондів.

Впровадження системи соціального страхування в Україні

У 1993 році Україна стала незалежною державою. Саме тоді була розроблена і прийнята Концепція соціального забезпечення України, яка передбачала реформування соціального захисту працюючого населення, зокрема запровадження соціального страхування.  8 квітня 1996 року, згідно з постановою Президії Верховної Ради України від 18 березня 1996 року, були проведені парламентські слухання щодо законопроекту "Основи законодавства України про загальнообов?язкове державне соціальне страхування". З урахуванням положень Конституції «Основи законодавства України про соціальне страхування» були доопрацьовані і подані до Верховної Ради. Парламент розглядав їх тричі у першому читанні, двічі в другому і 14 січня 1998 року прийняв.

Верховною Радою України були прийняті Закони України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (23 вересня 1999 року № 1105-XIV), "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (2 березня 2000 року № 1533-III), "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (від 18 січня 2001 року № 2240-III).

Таким чином, в Україні було створено законодавчі умови для становлення системи загальнообов?язкового державного соціального страхування, яка базується на вимогах Європейського кодексу соціального забезпечення (1964 року) та рекомендаціях Міжнародної Організації Праці № 67 (1944 рік). В липні 2003 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закон України "Про недержавне пенсійне забезпечення", які вступили в дію з 1 січня 2004 року.

 В Україні створена трирівнева система пенсійного забезпечення:

Перший рівень – солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що базується на засадах солідарності і субсидування та здійснення виплати пенсій і надання соціальних послуг;

Другий рівень – накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (накопичувальна система пенсійного страхування), що базується на засадах накопичення коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді та здійснення фінансування витрат на оплату договорів страхування довічних пенсій і одноразових виплат громадянам (введення цього рівня планується з 2011 року);

Третій рівень – система недержавного пенсійного забезпечення, що базується на засадах добровільної участі громадян, роботодавців та їх об’єднань у формуванні пенсійних накопичень із метою отримання громадянами пенсійних виплат.

Підготувала: Наталя Копичин, регіональний консультант м. Трускавець

Інформацію по НПФ «Покрова» можна отримати по безкоштовній гарячій лінії: 8 800 503 63 90, на сайті  www.pokrova.in.ua. Свої запитання, відповіді на які Ви хочете отримати, надсилайте на адресу консультаційного центру в місті Трускавець:  НПФ «Покрова», оф.117, вул.С.Бандери 19, м. Трускавець, 82200; e-mail: truskavets_nk@vseapf.com.ua

 

 

Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск –   Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел. 8-097-38-36-112. Публікація  в Інтернеті  - на  www.protruskavets.org.ua   – «Сайт Трускавця про Трускавець».

 

 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України