Хто володіє інформацією, той володіє світом!
Видається з 14 серпня 2008 року № 29 (55) від 09 квітня 2009 р.
Тема номера: На місці мешканців будинку 15, що на Річках, може опинитися кожен
Не встигли затихнути розмови про трагедію, яка мала місце в будинку 74 по вулиці Стебницькій в листопаді минулого року, коли в мешканців внаслідок халатності при виконанні електроробіт працівниками-комунальниками погоріла побутова техніка, як подібне повторилося 8 квітня. Мешканці будинку 15 на вулиці Річки („Пельменна”) отримали “передвеликодній подарунок” – телевізори, холодильники, пральні машини, комп’ютери, інша побутова техніка, яка була ввімкнена, згоріла дощенту. З 22 квартир 14 (а саме стільки мешканців підписалося під колективним зверненням-скаргою до міської ради) отримали серйозні реальні збитки. Пані Ярослава та пані Ірина, з якими спілкувався наш кореспондент, бідкаються – надії на відшкодування майже немає, так само як не отримали жодного відшкодування мешканці 74 на Стебницькій та й ще зі здивуванням прочитали подяку пану Грицаку від свого імені, що інакше як знущанням і не назвеш.
15 будинок на Річках – це колишній комунальний гуртожиток, роботи з електрикою тут проводилося цілий день 8 квітня, оскільки встановлювали нові опори. Коли ж ввімкнули світло, то пішла величезна напруга і багато техніки вийшло з ладу. „В мене згорів DVD”, „А в мене радіотелефон, відеомагнітофон та телевізор”, „На щастя, в мене з ладу нічого не вийшло” – розповідають мешканці будинку в розмові з представником Інтернет-видання „Трускавецький вісник” та з супроводжуючим його членом ГО „Воля”. Довідуємося, що о 18.00 9 квітня до мешканців має завітати „майстер”, який подивиться, „що можна буде зробити”. Вина електриків з дільниці електромереж більш ніж очевидна, проте в мешканців виникають сумніви, чи той один майстер, який прийде, такий спеціаліст широкого профілю, що всім все полагодить. Люди не хотіли б нагнітати ситуацію, проте розуміють, що сидіти і просто чекати нема чого, треба рухатися, інакше їх можуть пошити в дурні і залишити ні з чим.
Ситуація навколо споживання електрики в Трускавці є більш ніж проблемною, в чому мали нагоду пересвідчитися мешканці Сагайдачного, Бориславської, Лисенка на Святий Вечір – винним зробили здохлого кота, а висновків ніхто не виніс. Пан Мирон Стечкевич на одному з засідань міськвиконкому зауважив, що на Трускавець можна подати вдвічі більше електроенергії, ніж подається на даний час, але сама внутрішня проводка будинків не витримає цього, адже вони будувалися і проводка прокладалася в ті часи, коли не в кожного були телевізор та холодильник, не кажучи вже про комп’ютери чи мікрохвильовки. Три лиха за останніх неповних півроку мали б насторожити владу міста та шукати шляхів виходу з непростої ситуації, але, схоже, нею зайнята позиція страуса з головою в піску та стратегія Людовіка XV “після нас хоч потоп”. Рік до виборів ніхто не хоче присвячувати розв’язанню цієї проблеми, адже тут відмити кошти буде проблематично, отже і робити нічого не потрібно.
А тим часом мешканці невеличкого будинку 15 на Річках хоч-не-хоч змушені гуртуватися у відстоюванні свої прав, вони очікують, що горе-ремонтники визнають свою помилку щодо включення не „фаза-нуль”, а „дві фази”, з цим документом звертатимуться з вимогою відшкодування заподіяних збитків, в тому числі звертатимуться і в міську прокуратуру. Розпочнеться тяганина. А решта з нас чекатимуть, наче кролик на удава, чекатимуть, що подібне повторюватиметься де-інде, лише не в нашому будинку, лише не в нашому під`їзді, а якщо і в нас, то в нашій квартирі нічого не станеться. Тричі вже вдарив грім, а „мужик”, відповідальний за ці неподобства, ще й досі не перехрестився.
Новини Трускавця та регіону
Гроші пішли нечистим на руку
Управління Служби Безпеки України у Львівській області матиме роботу – в Трускавці викрито аферу з відмиванням коштів в житлово-комунальній сфері. Гроші перераховувалися за неякісно виконані роботи тим підрядникам, які ду-у-же далекі від цієї галузі народного господарства, роботи відповідно виконувалися абияк, чим завдано прямих збитків як державі, так і міській казні на кругленьку суму. Як нам стало відомо з надійних джерел, триває збір документів для подання спочатку в міську прокуратуру, проте паралельно особи, які вже не хочуть більше терпіти свавілля з відмиванням коштів та тим, що кожен, кому не лінь, пхає свої довгі пальці в трускавецьку казну, нададуть факти підтвердження злочинних дій в інші відповідні органи.
В розпорядженні редакції є матеріали по одному з будинків на Шевченка, які свідчать, що з 2002 по 2008 рік людей водять за носа, кошти на ремонти ніби виділяються, але де вони діваються – невідомо. Таких фактів по Трускавці є безліч. По цій справі проходитиме і дружина одного з нових наближених осіб до нашого мера, яка працює в дотичній галузі. Поки що більше ми нічого не можемо додати по цій темі, оскільки це могло б зашкодити об’єктивному розслідуванню, проте після Великодня до цієї теми ми ще повернемося.
Прохання віддати зброю
В квітні в Трускавці проводиться місячник добровільної здачі вогнепальної зброї, спецзасобів, боєприпасів та вибухових матеріалів. Порядок здачі наступний: добровільно здана зброя перевіряється по обліках в інформаційному центрі України, проводиться експертиза відстрілу зброї, після оформлення відповідних документів на придбання зброї вона повертається власнику в користування, в іншому випадку здається на склад озброєння міліції, повідомляє міська газета „Голос ради” з посиланням на капітана міліції Василя Дудру. Місячник проходить і на території обслуговування лінійного пункту міліції залізничної станції Трускавець. Всі довідки за телефонами 5-13-33, 5-15-02 (в трускавецькій міліції) та 5-03-34 (лінійний пункт міліції на залізничному вокзалі в Трускавці).
Перша гроза
прогриміла над Трускавцем в середу 8 квітня, після обіду. Пилюка змита, повітря очищене, травичка різко пішла вгору. За народною традицією, коли вперше почуєш весняний грім, потрібно легенько вдарити головою до каменя, щоб голова не боліла, щоб блискавиці не були страшними і взагалі щоб нічого злого не сталося в цьому році. 9 квітня над Трускавцем теж пройшла гроза.
Повісився через борг
Минулого тижня в Дрогобичі повісився хлопець, причина банальна – через залежність від ігрових автоматів вліз у величезні борги. На жаль, війна з ігровими автоматами не дає жодних наслідків ні в Дрогобичі, ні в нашому Трускавці (особливо це стосується школярів-підлітків, як, для прикладу в ЗСШ № 1, звідки до „точки” рукою подати).
Інший казус стався в Дрогобичі через необережність – жінка мила вікна неподалік включеної газової плити, не втримала рівновагу і впала, попікши собі частково руки та ноги, а сідниці повністю. В коментарі нашому виданні нещасна зауважила, що мусить тепер спати виключно на животі, а сексом займатися виключно стоячи.
ДАІшники нахабніють
У вівторок 7 квітня працівники ДАІ зупинили автомобіль, за кермом якого перебував лікар одного з санаторіїв ЗАТ „Трускавецькурорт” і спробували зробити водія винним у споживанні алкоголю, якого той не споживає принципово. В Трускавці це їм зробити не вдалося, тому вирішили їхати з ним на обстеження до Львова, проте чомусь від „Катюші” звернули до Дрогобича, де, видно, мали свою людину в лікарні. Справа набирає таких обертів, що про неї вже повідомлений міністр Юрій Луценко. Виглядає на те, що в скорому часі пан Кирчей та його напарник позбудуться своїх чарівних смугастих паличок.
Магазин „Естер” переїжджає
Невеличкий приємний магазинчик „Естер”, в якому можна було придбати квіти, вазони, сувеніри, іграшки, подарунки, картини, книги та інші дрібниці, переїхав з вулиці Шевченка на вулицю Суховоля. Переїзд відбувся 8 – 9 квітня.
Програма соціально-економічного розвитку Трускавця прийнята
Про це повідомила у своєму виступі на міському радіо 9 квітня секретар ТМР п. Наталія Пономаренко. Наталія Анатоліївна розповіла про хід XXVI сесії ТМР, про прийняті рішення, зокрема щодо прийняття звіту про роботу КП „Редакція міського радіомовлення”, щодо згоди міських депутатів на членство Трускавця в асоціації малих міст України, щодо затвердження переліку об’єктів, завершення реконструкції яких буде профінансовано з коштів бюджету розвитку в 2009 році та інші питання.
Також секретар міської ради зазначила, що депутати продовжують працювати, готують нові напрацювання в постійно діючих депутатських комісіях і зберуться на чергову сесію ТМР вже після Великодніх свят.
Трускавецька гімназія набирає учнів
СЗШ № 2 в Трускавці має статус гімназії ( 5 – 9 класи загальноосвітньої школи – це 1 – 4 класи гімназії). Протягом 12 – 29 травня батьки випускників четвертих класів шкіл міста можуть подавати документи (заява батьків, табель успішності, 2 учнівські зошити – в лінійку та в клітинку і грамоти переможців олімпіад, якщо такі є) на конкурс, за результатами якого їхні діти можуть стати гімназистами. Прийом документів проводиться з 9 до 15 години щодня крім неділі за адресою: вулиця Данилишиних, 19. Телефони для довідок: 5-11-84 та 5-41-36.
Батьки зможуть обрати профіль навчання для дітей – гуманітарний чи природничо-математичний.
Дороги потребують ремонту
„... Мешканці Трускавця бачать, що майже всі вулиці потребують ямкового ремонту...” – така фраза заступника міського голови Трускавця п. Віктора Марченка прозвучала в ефірі міського радіо 9 квітня. За словами Віктора Миколайовича, першочерговість проблеми ремонту доріг було ним обговорено з мером міста минулого тижня. В першук чергу здійснюватиметься ремонт Дрогобицької, Воробкевича, Городище, Галицького, кільцевих розв`язок, ремонтом планується охопити і найбільш „рухливу” вулицю Мазепи. Передбачених в бюджеті коштів на ці потреби буде недостатньо, проте і ремонт не капітальний, а ямковий.
Основна маса робіт по ремонту вулиць має бути виконана до Пасхи. Цікаво лише, чому ямковий ремонт робиться на дорогах, де ще не так давно був проведений капітальний ремонт? Адже і на Мазепи, і на стебницькому кільці, і на дрогобицькому кільці, і по інших названих дорогах ще недавно ремонтували „капітально”. А може, не все так капітально робилося, як „капітально” списувалося? Це вже нам невідомо...
КП „Наше місто” пропонує роботу
Вільна вакансія – це дорожній робітник з благоустрою. Хто має бажання, може звертатися на Стебницьку, 100 або телефонувати 6-83-26. А ви може подумали, що треба генерального директора?
Санстанція незадоволена станом внутрішньобудинкового переходу по Стебницькій
між будинками 64 та 70. Про це повідомило міське радіомовлення. ПП П. М. Супрунюк, який мав намір збудувати там зубопротезну лабораторію, не зміг цього зробити через супротив мешканців. А територія захаращена і загиджена.
Звернула увагу СЕС і на інші об’єкти, де стан справ далекий від задовільного, зокрема в одному з супермаркетів „Рукавичка”, на деяких інших торгових підприємствах.
Місячник благоустрою завершиться 15 квітня
Про це повідомив в. о. начальника управління рекреації, туризму, охорони природного навколишнього середовища та контролю за благоустроєм п. Василь Крук. Василь Степанович зазначив, що протягом місяця часу (з середини березня до середини квітня) потрібно було придбати від сміття свої і прилеглі території, вивезти це сміття, кронувати дерева та обрізати сухі гілляки, насадити (по можливості) нові дерева, квіти, щоб наше місто виглядало як лялька і дійсно виглядало на курорт. Оскільки в березні погода не дозволяла активно взятися за прибирання, то основний обсяг робіт виконується саме в квітні. Вже традиційно.
Власна інформація
Владика Ярослав Приріз помолився у в'язничному храмі в Дрогобичі та зустрівся з засудженими
Єпископ-Помічник Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Ярослав Приріз здійснив візитацію капелянського служіння у виправній установі № 40 м. Дрогобича. Архиєрей очолив Божественну Літургію та виголосив повчальну проповідь у в'язничному храмі святих мчч. Бориса і Гліба. Єпископ поспілкувався із в'язнями, мав зустріч із керівництвом установи. Владика детально ознайомився із працею та труднощами капелянського служіння з уст ієрея Василя Грома, капелана в'язниці.
Три готелі у Трускавці зможуть прийняти учасників «Євро -2012»
У Трускавці приймати учасників Євро-2012 можуть три готелі – «Ріксос», «Женева» та „Карпати”. У Трускавці є можливість розміщення однієї команди групового турніру, що відбуватиметься у Львові, – вважає начальник головного управління містобудування, архітектури та просторового розвитку Львівської облдержадміністрації Степан Лукашик, який побував з робочим візитом у Трускавці.
На Львівщині в озері знайшли труп 47-річного чоловіка
7 квітня в місцевому озері с. Дорожів Дрогобицького району виявлено тіло гр. А., 1962 року народження. Тіло без ознак насильницької смерті, скеровано до моргу, причина загибелі встановлюється.Нагадаємо, з початку року на водоймах області виявлено тіла 6 загиблих осіб, з них 2 дитини.
Дрогобицький стадіон «Галичина» має шанс стати тренувальною базою для учасників "Євро-2012"
Дрогобицький центральний стадіон «Галичина» має шанс стати тренувальною базою для двох національних команд, які братимуть участь у "Євро-2012". Про це 8 квітня повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на начальника відділу архітектури і містобудування виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Михайла Винницького. З його слів, компетентна комісія розглядала три пропозиції: побудова стадіону в Трускавці, використання стадіону в с.Доброгостів Дрогобицького району і стадіону в Дрогобичі. Побудувати стадіон досить проблематично через відсутність джерел фінансування, а до Доброгостова погана дорога.«Пропозиція дрогобичан виглядає найбільш привабливою, – каже Михайло Винницький. – Тому сподіваємося, що вибір буде зроблено на користь «Галичини».
Екс-депутат ЛОР пропонує змінити статус Стебника, щоб врятувати місто від техногенної катастрофи
Екс-депутат Львівської обласної ради Костянтин Іваночко вважає, що Стебник, який було розбудовано разом із калійним комбінатом, нині перетворився в депресивне місто, яке нікого не цікавить – ні львівську, ні столичну владу. Зі слів Костянтина Іваночка, місто нині на грані техногенної катастрофи – шахти валяться і ніхто за це не несе відповідальності. У Стебнику накопичилося багато комунальних та інших проблем, які не вирішуються через безгрошів’я. На думку Костянтина Іваночка, щоб змінити ситуацію на краще, необхідно визначитись зі статусом Стебника. Нині місто ніби-то належить до Дрогобича, але одночасно є самостійним зубожілим містом.
Костянтин Іваночко бачить три виходи з ситуації: надати Стебнику статус міста обласного підпорядкування, що дало б йому змогу отримувати дотацію з державного бюджету. Надати Стебнику статус міста районного підпорядкування і, можливо, зробити районним центром. Або ж позбавити Стебник статусу міста і влити його до складу Дрогобича чи Трускавця на правах мікрорайону.
Міжнародна клініка доктора Козявкіна у цьому році планує відкрити новий центр у Херсонській області
У 2009 році Міжнародна клініка відновного лікування Володимира Козявкіна (м. Трускавець Львівської області) планує відкрити новий центр у Херсонській області. «Центр у Херсонській області планують здати в же цього року», – зазначають у клініці. У 1993 році метод реабілітації Козявкіна був офіційно визнаний в Україні. Його основою є підвищення якості життя пацієнтів та їх максимальна побутова адаптація. Аналіз понад 12 тисяч пацієнтів, які протягом 20 років проходили курс відновного лікування за методом Козявкіна, показав підвищення активності у 91% пацієнтів. Осяг пасивних рухів підвищився у 84% хворих на ДЦП дітей. Почали тримати голову в лежачому положенні 75% пацієнтів з відсутнім до лікування контролем голови; 62% пацієнтів почали сидіти, поява повзання помічалася у 28% пацієнтів; самостійно стояти навчився 41% пацієнтів, почали ходити 19% з раніше не ходячих.
Без коментарів. Рішення трускавецького міськвиконкому від 8 квітня 2009 року.
„Про регулювання нарахування мешканцям міста Трускавець за послугу по теплопостачанню за опалювальний сезон 2008 – 2009 роки”
Розглянувши протокол № 11 від 15.03.2009 р. постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, благоустрою, керуючись Законом України „Про житлово-комунальні послуги”, Законом України „Про теплопостачання”, підпунктом 2 пункту б) ст. 28 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” виконавчий комітет Трускавецької міської ради, -
Вирішив:
- КП „Наше місто” (Алієв Ю. А.) здійснити перерахунок мешканцям квартир житлових будинків за адресами: Бориславська №№ 40, 44, Сагайдачного № 21 (з квартири № 1 по квартиру № 85) за недостатньо надану послугу з теплопостачання за опалювальний період 2008 – 2009 роки, зменшивши її на 20% нижче встановленого тарифу за весь опалювальний період, за винятком тих квартир по окремих періодах, яким підприємством фактично проведений перерахунок за вказану послугу в сторону зменшення.
- КП „Наше місто” (Алієв Ю. А.) здійснити перерахунок мешканцям квартир житлових будинків, в яких встановлені теплові лічильники за адресами: Бориславська №№ 36, 38, Сагайдачного №№ 19, 21 (з квартири № 86 по квартиру № 115) за надану послугу з теплопостачання за січень – лютий 2009 року, зменшивши її на 20% нижче встановленого тарифу за вказаний період.
- КП „Наше місто” (Алієв Ю. А.) визначити об’єми робіт та провести організаційні заходи щодо виконання робіт на об’єктах теплопостачання підприємства та системах теплопостачання міста в міжопалювальний період 2009 року, які би забезпечили в наступних опалювальних сезонах належну якість послуги з теплопостачання у вказаному мікрорайоні.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Марченка В. М.
Міський голова: Л. Грицак
Загадкові і віртуальні хвороби …(Медична енциклопедія для посадових осіб України)
Хвороба під назвою – Раптовонедомоганус кончинус (майже латинь). Хвороба виникає несподівано і прогресує в залежності від обставин які оточують хворого. Чим більше пікантних подробиць, тим складніше процес лікування. Наприклад у п. Рудьковського (екс-міністра транспорту) при згадуванні про пасію, яку за державний кошт возили у Францію, віднялися ноги. Своїм виглядом в візку він доказував, що йому не до коханки, не лишитися б інвалідом… Правда йому було достатньо вибачитись, щоб все забули і списали (чи списали би простому хлопу міх бульби?). Нашого посівальника п. Зварича хвороба підкосила зразу після візиту відповідних органів. Правда, через пару днів йому стало легше і він дременув з лікарні. Добре, що наше СБУ через два місяці розробили план операції і затримали його в тещі (в центрі Львова). Вони затримали би скоріше (припустимо за місяць), якщо б він був вдома а хто міг припустити, що можна ховатися у тещі…? Недавно вірус цієї хвороби завітав в Трускавець. Не хотілось би ставити під сумнів чиїсь болячки, але після інфаркту два місяці людина має відлежуватись в ізоляції від усіх проблем, а тут така надзвичайна активність… А в суботу навіть сів за штурвал вертольоту. Так собі і уявляю, як, тримаючись за штурвал однією рукою, а другою за серце, зазирає чиясь голова вниз і думає: „Ну що там? Як там мої виборці? Чи тепло в оселях, чи мають що їсти, чи є вода в кранах…” А може трішки не так: „Ну що там? Як там моя нерухомість? Може є ще хоч метр квадратний, який можна продати….».
Підпис до фото: А з космосу видно краще… Олег Шило
Загальнообов`язкове солідарне пенсійне забезпечення. Звідки беруться пенсії ?
На кінець 2008 року Пенсійному фонду для виконання зобов'язань із виплати пенсій не вистачило близько 14 млрд. грн. Це відзначив Президент на нараді з міністром фінансів, головами Податкової та Митниці. Незалежні експерти питають: яких наслідків чекати 13,5 млн. українських пенсіонерів? (за словами Віталія Мельничука до ЕП).
Однак цьогорічний дефіцит носить специфічний характер, і є відображенням суто українських реалій. Для того, щоб визначити обсяги видатків Пенсійного фонду на рік, треба перемножити середню заплановану пенсію на кількість пенсіонерів. У бюджеті ПФУ на 2008 рік було затверджено 141,2 мільярдів гривень видатків. Пичинами дефіциту ПФУ виявились додаткові зобов'язання уряду, прийняті за межами затверджених видатків ПФУ, а саме: суттєве підвищення державних пенсій з 1 жовтня та закон про підвищення престижності шахтарської праці.
Беручи "підвищені" зобов'язання, що вийшли за межі видатків фонду, уряд, схоже, сподівався на додаткові надходження у зв'язку з економічним зростанням, яке мало місце 2007 року. Але ж у час, коли ці рішення приймалися, головний індикатор фінансового стану України - фондовий ринок - уже впав майже на 50%, а у світі мали місце всі ознаки фінансової кризи.Треба було зважати на це, не брати нових пенсійних зобов'язань, а принаймні дотриматися раніше прийнятих, які містяться в затвердженому бюджеті ПФУ на 2008 рік. Натомість, як результат, маємо дефіцит у 14 мільярдів гривень і проблему можливої затримки чи невиплати частини пенсій 13,5 мільйонам пенсіонерів у грудні-січні. І що гірше - "помилка" закладена тепер і на 2009 рік, коли нас може чекати не "специфічний", як цього року, а реальний дефіцит ПФУ, бо, згідно з рішенням Конституційного Суду, розміри пенсій у бік їх зменшення переглядати не можна.
А вже сьогодні підприємства металургії, будівництва, машинобудування, фінансового сектору, інших галузей і сфер економіки зменшують кількість працівників, а також знову переходять на "тіньову" зарплату та скорочений робочий тиждень, що автоматично зменшує доходи ПФУ.
Вже цього року, через демографічну ситуацію, на одного платника податків у ПФУ припадало майже 0,9 пенсіонера. Наступного року кількість працюючих може стати меншою за кількість пенсіонерів, хоч таке співвідношення очікувалось більш ніж на 10 років пізніше. Пенсійна система України, на жаль, майже на 100% залежить від її державної складової (солідарної системи). Звідси й величезні ризики для держави та уряду, які сьогодні "вилізли на поверхню".
Сьогодні в уряді опрацьовується низка вкрай важливих для пришвидшення темпів пенсійної реформи законів. Серед них - законопроекти України про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а також про проведення експерименту із організаційно-технічного забезпечення впровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Не залишено поза увагою уряду й зміни до законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення" (щодо розширення переліку об'єктів та нормативів інвестування коштів, удосконалення порядку розподілу інвестиційного прибутку), "Про страхування" (щодо приведення діяльності страхових організацій у відповідність до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення"), "Про банки і банківську діяльність" (щодо приведення діяльності банків у відповідність до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення"), - продовжила Олена Гаряча. Вона повідомила також, що опрацьовується проект Закону України "Про професійну пенсійну систему". Документ передбачатиме здійснення пенсійного забезпечення окремих категорій осіб, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, або на посадах і в професіях, зайнятість на яких дає право на призначення пенсії на пільгових умовах та за вислугу років, через недержавні пенсійні фонди.
Прийняття парламентом цих законів та втілення їх норм у життя, переконана заступник міністра праці, дозволить незабаром запровадити трьохрівневу пенсійну систему. "Нарешті будуть забезпечені диверсифіковані джерела отримання доходів у старості, встановиться пряма залежність пенсійних виплат від заробітної плати, з якої здійснювались відрахування на пенсійне забезпечення. Громадяни отримають можливість успадковувати кошти, які були накопичені на персоніфікованих пенсійних рахунках застрахованої особи, оскільки ці гроші вважатимуться власністю людини", - підсумувала Олена Гаряча. Підготувала: Наталя Копичин, регіональний консультант м. Трускавець
Інформацію по НПФ «Покрова» можна отримати по безкоштовній гарячій лінії: 8 800 503 63 90, на сайті www.pokrova.in.ua. Свої запитання, відповіді на які Ви хочете отримати, надсилайте на адресу консультаційного центру в місті Трускавець: НПФ «Покрова», оф.117, вул. С.Бандери 19, м. Трускавець, 82200; e-mail: truskavets_nk@vseapf.com.ua
Яка різниця між любов’ю і закоханістю?
Звичайно, для молодої людини це питання чи не найважливіше на певному етапі життя. Саме тоді, коли потрібно визначатися із супутником життя, про якого молода людина роками мріє, молиться і просить у Бога. Біблія і щаслива практика християнського подружнього життя стануть тут у пригоді для всіх, кому не байдужа власна доля. Саме в Своєму Слові Бог показує, що таке справжня любов і які її основні ознаки.
Любов приходить поступово, закоханість - швидко. Любов росте, а ріст вимагає часу. Закоханість же, як правило, немов звалюється на голову. Дійсно, пізнати людину, зустрівшись з нею всього кілька разів, неможливо. Багато людей носять маску і відразу не можливо дізнатися, що під нею приховують. Деякі вмудряються приховати справжню свою суть до самого весілля, а після вже предстають в дійсному світлі. Знайте, щоб добре пізнати людину потрібний час. Багато хто з вас чув вираз “любов з першого погляду”. Але такої любові в реальному житті не буває. Можна відчувати сильний потяг до людини, яку тільки що зустріли, але, не зважаючи на свою силу, цей потяг поверхневий. Це закоханість. Для того, щоб людину по-справжньому полюбити, вам належить пройти шлях.
Любов дарує бажання творити, закоханість же руйнівна. Любов благотворно позначиться на вашій особі, вона розкриє все найкраще у вас. Любов наповнить вас новою енергією, намітить цілі і збудить інтерес до життя. Вона сприятиме творчості і гідним справам. Вашому особистому розвитку. Любов відродить відчуття власної гідності, відчуття впевненості в собі. Вона рухатиме вас до успіху. Ви старанно вчитиметеся, планомірно житимете і не будете розмінюватися на дурниці. Закоханість на відміну від любові руйнівна. Вона несе безлад. Коли ви закохані, то знижується ваша успішність і працездатність, ваші таланти не можуть виявлятися. Ваші рідні і близькі друзі тут же помітять: «Що з тобою трапилося? Ти нікуди не ходиш і нічого не робиш, може, ти хворієш?» Закоханість будує повітряні замки, де все ніби-то добре, і ви відмінно розумітимете один одного, і де немає школи, роботи, навчання, грошей і відповідальності перед іншими. Закоханість дивиться крізь рожеві окуляри.
Для любові важлива сумісність, закоханість нехтує нею. Якщо ви любите, то вас привертає не тільки зовнішність і поведінка коханої людини, але і її характер, ідеї, життєва позиція. Вам цікавий її спосіб мислення і реакція на ту чи іншу ситуацію. Вам цікаво чи є вона доброю, вихованою і дбайливою людиною? Чи любить вона щиро Бога чи тільки вдає, чи співпадають ваші погляди на освіту, сім’ю, фінанси? Чи однаково ви відноситесь до друзів? У чому співпадають ваші інтереси? Чи вважаєте за краще ввечері спілкуватися з сім’єю і друзями або вибиратися аби-куди? І чим більше спільного у вас буде в цих сферах, тим більше у вас шансів розвинути справжню любов. Може це звучить не дуже романтично, але ймовірно ваш майбутній чоловік чи дружина живе в тому ж місті та відвідує ту ж церкву, що й ви (хоча це не правило). Люди, які мають спільні інтереси і однакову систему цінностей, мають більше шансів створити щасливу сім’ю.Любов враховує недоліки, закоханість ігнорує їх (не помічає). Любов допоможе вам розпізнати в людині прекрасні якості. Любов також бачить недосконалість коханої людини, але не загострює її, а робить наголос на якостях, які гідні пошани і захоплення. Закоханість взагалі не дозволяє вам розгледіти в людині що-небудь негативне. Ви захищаєте її від будь-якої критики. Закоханість робить вас настільки легковажними, що ви думаєте, що одна, дві захоплюючі вас якості (красива, спортивна зовнішність, язик «підвішений»), переважать всі її недоліки і проблеми (грубість, легковажність, лінь). Любов же приймає справжню людину, не дивлячись на її недоліки (малий ріст, великий ніс, вуха).
Любові не страшна розлука, для закоханості - це розрив. У розлуці любов може навіть скріпнути. Коли кохана людина далеко від вас, то ви краще розумієте, як багато вона значить для вас. Закоханість же вмирає, варто тільки людині зникнути із виду. Оскільки закоханість живе за рахунок фізичного ваблення, то вона не витримує перевірки часом.
Любов обережна у фізичних контактах, а закоханість використовує їх. Справжній любові властиве фізичне ваблення, але люди, які по-справжньому люблять один одного, ніколи не ставлять статеві стосунки на перше місце в своїх відносинах, для них це як вершки на торті. Спочатку вони поважають і цінують один одного, а вже потім близькість виражає їх почуття один до одного в шлюбі. Вони навпаки оберігають один одного.
Любов безкорислива, закоханість егоїстична. Любов грунтується не тільки на емоціях, вона виражається ще в діях, коли ви уважні до людини, робите що-небудь хороше для неї, і не тільки коли вам це хочеться, а постійно. Природно, що якщо до вас так само відносяться, то і любити легко. Але існує один тест для справжньої любові: змогли б ви любити людину, якщо вона не помічає ваших потреб або забуває зробити те, про що ви її просили?
Любов - це коли одружені служать один одному. Наприклад, приносять сніданок в ліжко. Тобто нелегко першому встати і приготувати і піднести сніданок коханій людині, яка тільки що прокинулася і не важливо чоловік чи дружина це робить. Це робить любов. Закоханість егоїстична. Закоханий думає тільки про те, щоб отримати від іншого, щоб мене любили і леліяли.
Любов враховує реальність, закоханість ігнорує її (не помічає). При справжній любові ви дивитеся на проблеми відкрито і не намагаєтеся применшити їх значення. Наприклад: двоє студентів, які люблять один одного, прикладають всі сили, щоб закінчити ВУЗ, не одружуються, знаючи, що від цього їх відносини стануть ще міцнішими, їм нічого побоюватися, що їх любов остине. Така сім’я буде дуже міцною. Люди, які по-справжньому люблять один одного, не ховаються від проблем, а намагаються їх вирішити. Якщо щось загрожує їх відносинам, вони відкрито обговорюють це і намагаються знайти розумний вихід. Раби закоханості не звертають ніякої уваги на обставини. Невеликі проблеми руйнують їхні стосунки.
Ми живемо в нелегкий час, коли молодим людям пропонується нібито «практичніший» спосіб створення сім’ї: поживіть разом, пізнайте один одного. І так до тих пір аж поки не знайдете того, кого потрібно. Дорога молоде, не потрібно йти на повідку тимчасових пристрастей. Запам’ятайте, якщо будете покладатися на Господа, то обов’язково зустрінете свою справжню любов, призначену вам від Бога, а якщо знайдете, то вона від вас вже нікуди не подінеться - ні через тиждень, ні через місяць, ні через рік!
Богдан Галюк, надіслав спеціально для „Трускавецького вісника” Валентин Опря
Увага! Наступний номер „Трускавецького вісника” вийде після всіх Великодніх свят, в третій декаді квітня. А тим часом редакція бажає всім радісно та достойно зустріти Воскресіння Христове.
Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел. 8-097-38-36-112. Публікація в Інтернеті - на www.protruskavets.org.ua – «Сайт Трускавця про Трускавець».