роздуми

 
 

    Хто володіє інформацією, той володіє світом!

Трускавецький Вісник

Видається з 14 серпня 2008 року                                                  № 33 (59)  від 06 травня  2009 р.

 

 

Новини Трускавця та регіону

У Трускавці буде новий начальник міліції?

До кінця цього року в Трускавці може бути новий начальник міліції. І справа не в тому, що п. Василь Бурик не справляється зі своїми обов’язками, навпаки, він піде на підвищення. Василь Іванович вже працює в Трускавці більше року і зарекомендував себе з хорошої сторони.

За неофіційною інформацією, новим начальником міліції стане людина з сусіднього міста.

А от міліцію в Дрогобицькому районі очолить п. Зеновій Галюлько, відомий з ДАІ, в той час як начальник колишньої об’єднаної дрогобицької міліції п. Денис Гусашвілі переходить на роботу до Львова і вакантною залишається посада головного міліціонера міста Дрогобича.

ЗАТ «Трускавецькурорт» перевірять

На прийом до депутата Львівської обласної ради Наталії Лаврецької 30 квітня прийшли кілька працівниць ЗАТ «Трускавецькурорт», які поскаржилися на те, що їхні зарплати скоротилися на 25 – 50% в той час, коли обсяг виконуваних робіт не зменшилися. Наповнюваність в оздоровницях цієї структури не є критичною, тому дивує, чому економлять в першу чергу на тих, хто і так зводить кінці з кінцями. Наталія Вікторівна пообіцяла розібратися, тим більше що і працює у профільній комісії обласної ради та займається відповідними питаннями у Львівській ОДА.

Ветеранів залишилося небагато

В Трускавці вшанують ветеранів ІІ світової війни. Запрошення на святкування ветерани отримують в територіальному центрі обслуговування пенсіонерів, що на Річках.

КП «Наше місто» роздуває борги

Станом на початок другого кварталу борг населення для КП «Наше місто» складає біля 4 мільйонів гривень, з них понад 3 мільйони – по теплу та гарячій воді. Якщо врахувати, що гаряча вода відвідала крани трускавчан від 1 жовтня по 1 квітня всього лише на неповні два тижні, то можна сміло казати, що ці 3 мільйони – це борги за тепло. Скільки з них становлять суми, які безпідставно нараховувалися тим мешканцям, які розірвали договори з КП «Наше місто» та послугою з централізованого теплопостачання не користувалися, сказати важко.

Розмальовані дороги

У вівторок 5 травня  в Трускавці на стебницькому кільці здійснювали дорожні роботи, робили  розмітку, малювали «зебру» - пішохідний перехід. Це має сприяти покращенню безпеки руху в цьому рухливому районі.

Мером якого міста хоче стати Богдан Матолич?

Нещодавно в окремих місцевих ЗМІ з`явилася інформація про можливе повернення екс-мера Трускавця Богдана Матолича, який не добув до кінця свого терміну, помінявши посаду мера нашого міста на посаду в обласній держадміністрації. Подейкують, що під нього буде створена ще одна громадська організація в Трускавці, вже четверта в цьому році – орієнтовна назва – «Патріоти Трускавця».

А тим часом поговорюють, що п. Матолич претендуватиме на пост мера не Трускавця, а Дрогобича. Що ж, поживемо - побачимо. Наразі єдиним реальним кандидатом на посаду дрогобицького мера називають хіба що депутата обласної ради п. Михайла Ваврина.

Трускавецьку лікарню перевірили

Ми вже повідомляли, що міську лікарню Трускавця перевіряє обласна санстанція. І ось нам стало відомо, що львівська комісія завершила свою роботу, за її результатами на руки головного лікаря лікарні п. Йосипа Свіжинського скеровано припис.  Йосип Михайлович, який є і депутатом міської ради від «Відродження», обіцяє на найближчій сесії ТМР, яка орієнтовно відбудеться на початку червня, підняти питання термінової заміни водопровідних мереж, що могло б сприяти і вирішенню іншої проблеми – проточної гарячої води. Для цього потрібні кошти, які, до того ж, мали б надходити регулярно, а вирішує такі питання лише міська рада. Є сподівання, що депутати незалежно від політичних уподобань, спільно підтримають нашу трускавецьку медицину, як робили це вже не один раз.

В Доброгостові будують церкву

Розпочалося будівництво нової церкви в с. Доброгостів Дрогобицького району. Вірні УАПЦ, причому не лише з цього одного села,  вже кільканадцять років молилися в невеликій дерев`яній капличці, а ось тепер після закладення фундаменту, розпочато зведення нової цегляної церкви.

В Бориславі добудовують костел

Настоятель римо-католицької парафії Трускавець – Борислав о. Якуб Зелінський ЧНІ (Чин Найсвятішого Ізбавителя – редемптористи) в дописі до газети «Kurier galicyjski» повідомив, що станом на 1 травня костел св. Варвари в Бориславі вже накритий дахом, вмонтовані вікна та розпочато монтаж електропроводки. Костел в Бориславі місцеві поляки почали будувати восени 2006 року, а перед тим молилися в капличці, яку знищила пожежа в травні 2005 року. Місце для нової святині освятив єпископ Мар`ян Бучек. В цьому році планується закінчити будівництво вежі, встановлення ринв та громовідводу, а всередині поштукатурити та здійснити монтаж мереж водо- та теплопостачання. Отець-настоятель зазначив, що в планах бориславських парафіян є зустріти Різдво 2009 року вже в новій святині.

Що цікаво, неподалік від місця будівництва стоїть діючий колишній костел св. Варвари, який тепер діє як греко-католицька церква св. Анни. Інший бориславський костел (на Мразниці) передано парафії РПЦ.

Минулої неділі, 3 травня, гостем бориславців був консул Республіки Польщі у Львові п. Єжи Герма, який взяв участь у галицьких забавах, послухав бориславський хор «Капела галіцийська» та пояснив суть документу «Карта поляка», який на Україні можуть отримати особи польського походження. Перед тим пан консул три дні провів на відпочинку в курорті Трускавець.

Хату спалили, а відшкодовувати збитки не будуть?

Сім`я Венгрин, чиє помешкання в 74 будинку по Стебницькій згоріло в листопаді минулого року, отримала відмову з міської ради стосовно матеріальної допомоги. Що прикметно, до влади Трускавця п. Михайло звертався не за відшкодуванням витрат по ремонті помешкання, а просто за матеріальною допомогою, подавши відповідні документи. Ось яку відповідь підготувала «юрист» міськради п. Савченко:

«Шановний Михайле Ярославовичу! У відповідь на ваше звернення від 09 квітня 2009 року про надання матеріальної допомоги для проведення відновлювальних ремонтно-будівельних робіт в житловому приміщенні, що було пошкоджене в результаті пожежі 12.11.2008 р., повідомляю:

Статтею 1166 Цивільного кодексу України встановлено загальні підстави відшкодування шкоди, а саме майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Подані Вами матеріали товарознавчої та будівельно-технічної експертизи не підтверджують протиправну дію та вину органу місцевого самоврядування – Трускавецької міської ради.

Статтями 88, 91 Бюджетного кодексу України встановлено вичерпний перелік видатків, які здійснюються із міського бюджету. Бюджетом міста на 2009 рік, який затверджено рішенням міської ради, не встановлено видатки на відшкодування шкоди громадянам, які постраждали в результаті пожежі. А тому, виплата Вам матеріальної допомоги для проведення відновлювальних ремонтно-будівельних робіт в приватному житловому приміщенні буде розцінюватися як нецільове використання коштів міського бюджету.» Відповідь надано за підписом в. о. міського голови В. Марченка 16 квітня 2009 року.

Виставка творчості робіт інвалідів

пройде в Трускавці 14 травня. В цей день в приміщенні центральної міської бібліотеки зберуться, щоб обрати делегатів на VI з`їзд Львівської обласної асоціації інвалідів, а також обговорити насущні проблеми. Серед запрошених гостей – Лев Грицак, мер міста, Наталія Пономаренко, секретар міської ради, Ігор Пастернак, який в мерії відає питаннями транспорту, гості зі Львова. Можливо, що для інвалідів виступить гурт «Сусідки» з народного дому Трускавця (директор –  п. Олена Соляник).

Власна інформація

Трускавецька «Батьківщина» допомагає інвалідам.

В неділю 3 травня 2009 року члени Трускавецької міської асоціації інвалідів здійснили паломницьку поїздку до Гошівського монастиря, який заснований в 1509 році у Чорному Ділку біля теперішнього Гошева.

Прибувши в монастир, трускавчани мали змогу: пройтися стежкою, вздовж якої тягнеться Хресна Дорога, помолитися біля штучної печери святого Онуфрія, благати прощення своїх гріхів перед розп’яттям Ісуса Христа, приступити поцілунком до Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці в храмі Преображення Господа нашого Ісуса Христа, попити води з джерела, яке знаходиться на території монастиря, а також помилуватися незабутнім краєвидом з Ясної гори на вершині якої, власне, і знаходиться Гошівський монастир.

Про історію виникнення та становлення монастиря, про його тернисту долю та сьогодення членам асоціації інвалідів Трускавця розповів брат Вікентій.

Після відвідин святого місця та невеличкої трапези з почуттям очищення душі, піднесення духу та зміцнення віри трускавчани повернулися додому.

Трускавецька міська організація партії „ВО” Батьківщина” та Блок Юлії Тимошенко щиро раді, що мали змогу долучитися до організації не пізнавальної екскурсії чи розважального походу для отримання приємностей, а паломницької поїздки, метою якої було оновлення і очищення серця та вдосконалення душі.

Руслан Крамар, голова Трускавецької міської організації партії „ВО” Батьківщина”

Вісті зі Стебника

  • В Будинку художньо-естетичної творчості учнівської молоді Стебника відбувся конкурс до 200-річчя від Дня народження Миколи Гоголя «Україну він завжди носив у душі», в якому взяли участь як вихованці цього закладу, так і учні шкіл №№ 6,7,11,18.
  • В міській лікарні Стебника проходила виставка пасок, писанок та великодніх рушничків, про це повідомив Роман Пукало, головний лікар стебницької лікарні.
  • Головний бухгалтер стебницького міськвиконкому п. Оксана Німеровська поставила під сумнів доцільність рішення сесії щодо виділення коштів для відстоювання у судах справи щодо повернення у власність міста меблевого магазину та відстоювання позиції правомірності припинення повноважень стебницького мера Романа Калапача.
  • Стебничани з 1 травня можуть оплачувати рахунки за електроенергію і в Дрогобичі, в будь-якому банку, а мешканці приватного сектору («Стебник-село») – і на вулиці Микелити, в приміщенні електромереж.
  • «Ой, не смішіть мої тапочки» - так би в Одесі прокоментували суми премій, які отримали стебничани як результат конкурсу на краще прибирання територій напередодні Великодня. Перше місце розділили між собою три ОСББ, представниці кожної з них на руки отримали по … сто гривень.

Анатолій Власюк, газета «Воля громади»

Префект Дрогобицької духовної семінарії прийняв малу схиму

3 травня владика Юліян (Вороновський) відвідав Унівську Свято-Успеньську Лавру, де відслужив Божественну літургію. Під час Служби Божої ігумен лаври о. Венедикт Алексійчук здійснив постриг у малу схиму о. Андрія Федуна, надавши йому нове чернече ім'я - Аліпій. Опісля, згідно з чином Святої Літургії, відбулись єрейські свячення Віталія Комарова. Наприкінці владика Юліян привітав о. Аліпія з прийняттям малої схими, яку в монашій традиції прийнято називати ангельським образом, та о. Віталія з прийняттям священичого сану.

 Біографічна довідка: Єромонах Аліпій (Андрій) Федун закінчив Дрогобицьку Духовну Семінарію у 2001 році. Протягом 2001-2003 рр. о. Аліпій навчався у Папському Орієнтальному Інституті за спеціалізацією східна духовність. Після закінчення студій отця призначено префектом Дрогобицької Духовної Семінарії. У 2005 р. о. Аліпій вступив в монашу обитель Унівської Святоуспенської Лаври Студійського уставу.

 Минуло 20 років з часу виходу УГКЦ з підпілля на Дрогобиччині

2 травня у Дрогобичі поруч з церквою св. Параскеви греко-католицьке духовенство відсвяткувало ювілей з дня першого відкритого богослужіння місцевої громади УГКЦ. Як повідомив прот. Іван Паньків, декан Дрогобицький, святкування розпочалось Божественною літургією, після якої митр. прот. Мирон Бендик, ректор Дрогобицької Духовної Семінарії, поділився спогадами про історичні події того часу. Торжество відбувалось біля пам'ятного Хреста, який було встановлено неподалік храму св. Параскеви у 1989 р.

Історична довідка: 2 травня 1989 року у зв’язку з святкуванням тисячоліттям Хрещення Руси-України у Дрогобичі було оголошено, що поруч з храмом Воздвиження Чесного Хреста, відбудеться перше відкрите богослужіння греко-католицької громади. Дізнавшись про плани духовенства, місцева міліція з гучномовцями оточила місце майбутнього богослужіння, щоб стати йому на заваді. Насправді ж дана інформація була неправдивою. В дійсності проведення Служби Божої було заплановане біля храму св. Параскеви, який сьогодні належить громаді УАПЦ. Першу привселюдну Службу Божу відслужили о. Михайло Волошин, о. Микола Куць, о. Володимир Юрга та о. Іван Білик. Після завершення Служби Божої о. М. Волошина було арештовано на 15 діб.

о. Олег Чупа, прес-секретар єпархії, за матеріалами сайту http://sde.org.ua  

Архітектори трускавецької оздоровниці «Ріксос-Прикарпаття» мають шанс отримати Державну премію

У Трускавці з офіційним візитом перебували представники Комітету з присудження Державної премії України в галузі архітектури. Комісію, яка працювала у місті впродовж трьох днів, очолював заступник голови Комітету Костянтин Гладиш.  "Архітектурний комплекс «Ріксос» справив на членів Комітету надзвичайне враження, – розповів головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко. – Вони визнали, що вперше бачать таке універсальне поєднання готелю, санаторію, сучасного лікувально-діагностичного і відпочинково-реабілітаційного комплексу. Справила враження чимала площа прилеглої території, дитяче містечко. Члени комісії запевнили, що об’єкт має усі шанси потрапити в «п’ятірку» лідерів і отримати Державну премію".

Трускавець постійно подає найбільше номінантів на отримання Державної премії в галузі архітектури. Для порівняння – Львів з величезними своїми можливостями має лише два дипломи, а Трускавець чотири у різних номінаціях. Переможцями в галузі архітектури були санаторій «Карпати» (1993 р.) та реабілітаційний центр «Еліта» (2006 р.), житловий будинок фірми «Універсал» на вул. Данилишиних зайняв друге місце в Україні серед об’єктів житлового-цивільного призначення (2000 р.), кращим об’єктом реставрації названо також  віллу «Світязянка-Гражина» (2002 р.). Незавершене будівництво 12-поверхового корпусу санаторію «Прикарпаття» – довгобуд з двадцятирічним стажем . Після того, як оздоровниця отримала нових власників,  проектну документацію було розроблено авторським колективом Волинського державного інституту «Містопроект» під керівництвом Андрія Бедзілі, який зумів надзвичайно вдало пристосувати пропозиції, запропоновані турецькими проектними фірмами, до місцевості колишнього санаторію «Прикарпаття». Саме цей колектив і отримає Державну премію з архітектури у разі її присудження. Результати діяльності державного Комітету будуть оприлюднені 1 липня з нагоди професійного свята – Дня архітектора.

У Дрогобичі підприємці Веселі будують пам’ятник Борцям за волю України

Підприємець Василь Веселий разом зі своїм сином Андрієм, який також займається підприємницькою діяльністю, приступили до будівництва пам’ятника борцям за волю України біля церкви Юра в мікрорайоні Млинок, яке вони ведуть власним коштом. Це буде висічена з білого каменя скульптура, в центральній частині якої зображена Матір Божа, яка склала руки в молитві за Україну, у верхній – Хрест, в центрі якого – Тризуб, а в нижній напис – Борцям за волю України. Скульптуру вже встановлено, ведеться благоустрій території. Зі слів Василя Веселого, пам’ятник планують урочисто відкрити на Зелені Свята.

У Бориславі у парку відкрили весняно-літній сезон

3 травня в Бориславському парку культури та відпочинку відбулося відкриття весняно-літнього сезону. Зі слів директора парку Катерини Пакули, в цей день в парку відбулося театралізоване дійство під назвою «Люба весно», під час якого діти відображали українські традиції зустрічі весни, а також концерт, присвячений матерям. Людно було біля дитячих атракціонів. Весняно-літній сезон триватиме до жовтня. У цей період діти, юнацтво та молодь матимуть змогу брати безпосередню участь у масових дійствах та святкових виступах і концертах. Серед них святкування Дня захисту прав дітей, Дня Конституції, Івана Купала, Дня незалежності і Дня міста, а також традиційного дійства «Лемківський кормиш».

У Дрогобичі 21-річний чоловік згвалтував пенсіонерку

30 квітня о 14.00 год. у Дрогобицький міськвідділ міліції звернулась громадянка А., 1953 року народження, яка проживає у місті Дрогобичі на вул. Грушевського, пенсіонерка, та заявила про згвалтування. Про це 1 травня ЗІК повідомили у правоохоронних органах. Жінка заявила, що 19 квітня біля 15.00 год. в її квартирі громадянин Г., 1988 року народження, який проживає у Дрогобичі на вул. Стрийська, непрацюючий,  раніше судимий, застосувавши фізичну силу, згвалтував її. Ведеться слідство.

У Дрогобичі відзначать престольне свято найстарішого дерев’яного храму

6 травня у Дрогобичі відбудеться святкування престольного празника найстарішого дерев’яного храму Святого вмч. Юрія – пам’ятки архітектури національного значення. У програмі свята – відкриття фестивалю «Галицька Гаївка»; Архиєрейська Літургія; гаївки. Дрогобицька дерев'яна тридільна (тризрубна) церква кінця 15 – початку 16 ст. перевезена у 1656 р. з с. Надієвого. Низ церкви обведений широким опасанням у вигляді аркади-ґалерії на стовпах. Над бабинцем хори з аркою-ґалерією і Введенська каплиця. Церква увінчана над головними зрубами трьома верхами без заломів, а криласи малими верхами з одним заломом, всі на восьмибічних підбанниках. Інтер'єр церкви розписаний фресками, виконаними під керівництвом Стефана-маляра поповича Медицького. Крім релігійних композицій (Страсті Христові), багатий декоративний орнамент переважно рослинного характеру. Іконостас та ікони того самого маляра («Акафист Богоматері», «Діяння апостола Павла», «Відсічення голови Великомученика Юрія») в коричнево-вохристій та оливково-зеленій гамі. Скромними малярськими засобами мистець надав індивідуального, майже портретного виразу зображуваним постатям. Рельєф різьби виноградної лози на колонках іконостасу близький до різьби на камені.

 

www.zik.com.ua

Мама і любов – для мене слова тотожні

У нашім раї на землі

Нічого кращого немає,

Як тая мати...

(Тарас Шевченко)

     В материнському обличчі є щось споріднене з самими небесами! Той ангельський усміх над колискою дитини, той легкий дотик до слабого, та надлюдська витривалість в журбі та терпінні, та геройська самопожертва заради дитини надають їй якоїсь надземної святості! Природа визначила матері особливе місце. Протягом життя ми безупинно простягаємо руки до мами, як до святості. Камінець, кинутий в озеро, створює мільйони малих хвиль по всьому озеру. Так само вплив материнської любові охоплює нашу душу i стає наче відгуком до кінця життя.

Мама! Це ангел-хоронитель дому. Її любов ніколи не завмирає, ніколи не згасає. Прислів’я каже: «Найвища любов – Господа, найкраща любов – Матері». Друга неділя травня – Всесвітній День матері Ми відзначаємо це свято, щоб кожна матуся відчула любов і доброту своїх дітей. У цей день кожна дитина, мала чи велика, вітає рідну матір, з вдячністю цілує її натруджені руки. Це свято схоже на ніжну травневу квітку, від якої не хочеться відводити очей. Воно пробилося до нас із забуття, переживши нещадні забобони, й повертає нас душею до давніх традицій, щоб ми вміли проносити крізь усе життя шану до матері.

Початок окремого вшанування жінок-матерів сягає в сиву давнину, хоча офіційне визнання Дня матері мало місце в Конгресі США тільки 8 травня 1914 року. Історики кажуть, що передвісником Дня матері були весняні святкування у Давній Греції, присвячені матері усіх богів – Реї. Це їй, найбільше шанованій жінці-матері, влаштовували окремі святкування, їй належали найбільші почесті. Згодом традиція вшанування жінки-матері потрапила до Англії. І там на початку 1600-их років, у четверту неділю Великого посту, святкували день вшанування матерів Англії, що його називали «Неділею материнства». З поширенням християнства в Європі це святкування змінилося на вшанування «Матері Церкви». З часом воно сплелося з «Неділею материнства», і народ почав вшановувати обидва свята – і Церкви, і Матерів. У США вперше заговорили про святкування Дня матері в 1872 році. У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері офіційним святом, а у 1914 році його визнали законним святом для всіх Сполучених Штатів Америки. Тепер День Матері відзначає більшість країн світу.

В Україну святкування Дня матері прийшло вперше в 1886 році. Його відзначив Союз Українок Галичини. Цей окремий день – свято вшанування матері в Україні – прижився легко. Офіційний же указ про встановлення в Україні Дня матері з’явився в травні 1999 року. Тоді ж вперше це свято відзначалося на державному рівні. Мета цих святкувань – висловити пошану Матері. Це зобов’язані робити всі люди: і ті, кому пощастило бути коло своїх матерів, і ті, хто може до них приїхати чи тільки зателефонувати. Пошана жінки-матері в Україні є давньою традицією: її з давніх-давен возвеличували як берегиню сім’ї, роду та народу. Опісля ця шана посилилася передусім через поклоніння Матері Божій – заступниці і покровительці всіх українців, а згодом вилилася і в незгасиму любов до вимріяної матері-України.

У троїстому єднанні живе у душі українського народу любов до матері. До Матері Божої, Матері-України та до Матері рідної, котрій завдячуємо життям. Багато народів у світі пережили, переживають і будуть переживати важкі та радісні події своєї історії. Одначе на долю українського народу випало багато лиха. І тут треба підкреслити, що впродовж всіх переживань українська жінка-мати була тією, що зуміла зберегти незнищенну велич духу української людини. Вона не розгубила у вікових негараздах спадщини, а захистила і передала наступним поколінням її найбільші скарби – життєдайні джерела: сильної віри в Бога, багатства традицій, рідну мову та культуру праці. Правду кажуть, що великі люди не народжуються – їх вирощують матері. Все це факти, котрі тільки підтверджують, що впродовж тисячоліть, незважаючи на всі лихоліття, жінка-мати є вічним джерелом невичерпної любові та єдиним острівцем спокою.

 Мати, тільки вона нічого не пожалкує для своєї дитини, це вона у хвилину небезпеки ніколи незгадає про себе, все віддасть для того, щоб захистити свою дитину, зазнає будь-якихтруднощів, щоб жилось їй краще. Віддасть всю свою мудрість, тепло свого серця, своє здоров'я. Материнська любов не знає кордонів, страху, сумнівів, розрахунків. Вона очищаєнас, зігріває, зупиняє нас перед безоднею. Мати тяжко страждає, якщо її дітей спіткало лихо, і розцвітає, стає молодшою, веселішою, сильнішою, коли бачить,що її діти виросли порядними людьми. Мати - захист і притулок для дитини – вона її опора і совість. Все-все, що є в нас найкращого, все від неї, від рідної неньки.

      У цей день вшанування матері зупинімось на хвилинку та відтворімо в пам’яті образ людини, що дала нам життя. Як би далеко чи близько ви не були, завжди повинні відчувати серце матері, бачити її очі, які не досипали ночей, руки, які пестили вас у дитинстві, чиї кроки і душа завжди ідуть з нами життям, підтримують нас у годину радості й печалі.

     Мати, матуся, ненька, просто мама... Чи є щось святіше і дорожче у кожної людини від матері, золотих її рук і серця?! Низький вам уклін, дорогі наші матусі, за вашу працю, за вашу ласку і любов!

Наталя Пономаренко, секретар  Трускавецької міської ради

 

«Мама…»

«Мама» - таке просте, коротке слово, а таке ємке. Так багато любові в ньому приховано. Як часто ми не цінуємо тим, що маємо, не замислюючись над тим, що   декому просто немає ким цінувати. В них немає мами. Вони не відчувають цього душевного зв’язку, не можуть доторкнутися до маминих теплих рук, не чують такого ніжного та переповненого любов’ю голосу, який кличе їсти, підтримує, наставляє, благословляє, і який лине до неба в молитвах з надією вимолити в Бога шматочок щастя для своєї кровинки. По-справжньому цінується це тоді, коли втрачаєш, але як важливо вчасно це зрозуміти. Як важливо дякувати Богові за цей неоціненний подарунок.

Тому, друже мій, сьогодні почни проявляти свою любов до того, хто дорогий для тебе. Почни дякувати Богові за того, хто любить тебе і є підтримкою для тебе.  Ми звикли, що мама й так буде любити нас. Але, можливо, пора не тільки приймати її любов, але й віддавати їй свою.

Подумай… Хіба не вона огортала тебе теплом, ласкою, добротою і любов’ю, з першої миті твого життя у неї під грудьми? Вона провела чимало безсонних ночей, схилившись над колискою, підносячи до Бога тихе благання за своє немовля. Хіба  не вона віддавала нам останній шматочок хліба, залишившись голодною, в часи скрути? Хіба не вона? Хіба не вона посіяла в наше серденько це перше насіннячко Божого Слова? Хіба не їй Бог посилав Слово Своє, щоб потішити нас у  важкий  момент?… Хіба не Вона є нашим хорошим другом?… Хіба не вона…? 

Чи варто постійно згадувати її в своїх молитвах? Чи заслуговує вона на те, щоб її вухо почуло теплі та ніжні слова? Давайте будемо проявляти свою любов  більше й більше, адже й від цього залежить наше благословення!

Аліна Сачук, для «Трускавецького вісника» надіслав Валентин Опря

На книжковій полиці. Пропонуємо вашій увазі дві книги з серії «Квіткова» видавництва «Кальварія», що у Львові. Перша з них – «Нянька-Ненька. Зі щоденника заробітчанки» Оксани Драчковської. Це і документальна повість про життя українки в Іспанії, і приклад емоційної психологічної прози. Друга – «Новели для нецілованих дівчат» Євгенії Кононенко.  Хто читав «Без мужика» Євгенії Кононенко, той обов’язково прочитає і цю книжку. А хто не читав – ось вам фраза з цього твору: «Є три великі категорії нестерпних мужиків: п’яниці, бабії та мамії». Далі можна догадатися, про що йде мова.

До Дня Матері можна і перечитати «Мама Маріца – дружина Христофора Колумба» Марії Матіос – про життя матері, яка виховує після того, як овдовіла, сама сина-інваліда. Цю книгу, до речі, письменниця написала саме в Трускавці, коли відпочивала в санаторії «Карпати» і бачила дітей, які проходили реабілітацію в клініці професора Козявкіна.

А ось «Весняні ігри в осінніх садах» Юрія Винничука – суто чоловіче чтиво. Видана у Львові ЛА «Піраміда» в 2005 році, ця книга вартує того, щоб подати вашій увазі окремі цікаві моменти з неї. «…всі інтелігентні кацапки рано чи пізно спиваються або присідають на наркоту. Боже борони тебе оженитися на кацапці. Вони нікудишні господині. Це у них в крові. Вони не вміють ні варити, ні гратися, у них у хаті вічний бардак. І ціла виварка зупи на тиждень. Щі називається…» А окрім цього – еротика, така, як її бачить та відчуває автор «Житія гаремного» та «Дів ночі».

 

Духовні вправи на травень-2009.

 

Не всі можуть постити, здійснювати далекі подорожі на хвалу Божу, не всі можуть давати багату милостиню, але всі можуть любити Бога: цього треба тільки хотіти.  Св. Йоан Боско

Усміх нічого не коштує, але він багато чого вартий. Збагачує того, хто його отримує і того, хто ним обдаровує.  Фредерік Фабер

Усі люди, з якими ви стикаєтесь, повинні помічати, що сьогодні також існує безкорислива християнська любов.   Бл. Роберт Майєр

Шлях Любові називається Жертвою.  Св. Йосиф Ескріва

Молитва – це міст, що поєднує це життя з вічністю, землю із небом, людину з Богом.  Св. Урсула Лєдуховська

Покора відкриває духовний погляд на всі цінності світу. Виходячи з думки, що в жодній дії немає заслуги, - усе є лише даром і дивом, вона робить так, що людина здобуває все.  Макс Шелер

На трояндових кущах в’януть квіти, а залишаються колючки; коли живеш у благодаті, терни в’януть, квіти ж залишаються.  Св. Франциск з Салези

Бути священиком означає  бути свідком чуда.  Норберт Лофінк

Пам’ятай про те, що твої вільні та незайняті ніякою роботою хвилини обтяжені найважливішими завданнями і відповідальністю.  Св. Августин

Я повинен усвідомити, що мій ближній завжди кращий від мене, і тому заслуговує на більшу повагу.  Бл. Йоан ХХІІІ

Боже Провидіння дало тобі тих батьків, у тому місці і в тому періоді часу, у таких обставинах, щоб ти мав найкращі можливості бути спасенним.  Св. Максиміліан Марія Кольбе

Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск –   Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел. 8-097-38-36-112. Публікація  в Інтернеті  - на  www.protruskavets.org.ua   – «Сайт Трускавця про Трускавець».

 

 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України