роздуми

 
 

    Хто володіє інформацією, той володіє світом!

Трускавецький Вісник

Видається з 14 серпня 2008 року                                                  № 68 (94)  від  17 вересня  2009 р.

 

Новини Трускавця та регіону

Дві сесії в один день

У вівторок, 15 вересня, відбулися дві сесії Трускавецької міської ради – XXVI чергова та  XXVII позачергова. Що прикметно, відсутніми були голови партій та депутатських фракцій двох найбільш опозиційних до чинної влади політичних сил – БЮТ та Нашої України, що, в принципі, особливо на роботі 28 депутатів не позначилося. Депутати заслухали доповідь заступника міського голови Віктора Марченка щодо перспективної схеми теплопостачання міста, а згодом обговорили її. Були порушені і інші питання, зокрема, водопостачання та про протест прокурора Трускавця № 07/2262-09 від 9 вересня 2009 року. Праця обранців тривала з 10 до 14 години з перервою в 15 хвилин (12.15 – 12.30)

103 справи в трускавецькому суді

Трускавецький міський суд має до розгляду 103 справи щодо невиплат у повному обсязі допомоги матерям по догляду за дітьми до трьох років, повідомила спеціально для «Трускавецького вісника» заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення у Трускавці Ольга Гарасим`як. По 100 з них вже є рішення, які Управління оскаржуватиме в Апеляційному, а згодом і Касаційному суді. Справа стосується виключно тих матерів, чиї діти народилися в період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно і підґрунтям для позитивних рішень суду є рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року. Проте гроші для виплат в бюджеті не передбачені і ніхто з тих, хто виграв суди, компенсації ще не отримав. Представляє інтереси матерів та дітей у судах прокуратура.

Трускавцю невигідна заборона грального бізнесу

Через заборону грального бізнесу в Україні Трускавець втратив 942 тисячі гривень доходу, повідомляє газета «Трускавецькурорт» із посиланням на слова начальника фінвідділу ТМР Миколи Федоричака на щопонеділковій нараді та даючи невеликий коментар міста Лева Грицака з цього приводу. З 1 січня до 1 вересня 2009 року кількість працюючих осіб у Трускавці скоротилася на 1 тисячу осіб, а середня зарплата зменшилася з 1267 до 1236 гривень (і це при шаленому рості цін), хоча тут можна говорити і про тонізацію економіки. В загальному ж бюджет Трускавця з початку року недоотримав кілька мільйонів від запланованого.

Салюти порушують спокій

Півгодини (з 23.00 до 23.30) тривав салют на честь чиїхось уродин в понеділок, 14 вересня в одному з будинків навпроти міської лікарні. Про цей факт повідомив головний лікар ТМЛ Йосип Свіжинський. Він зазначив, що такі факти непоодинокі, в цьому його підтримали депутати із інших фракцій (Ковальчин з УНП, Лаврінок та Шиманська з Нашої України, Карпин з Пори). Правила додержання тиші затверджено ще депутатами попереднього скликання (у вересні 2004 року), за ними салютувати можна лише до 22.00, проте на ці правила особливо ніхто не зважає. Депутати підняли теж питаня щодо нереагування працівників міліції на такі правопорушення по факту.

А депутат Яворський з партії «Пора» звернувся із запитом щодо порушення тиші біля будинків 16 та 18 по Сагайдачного через те, що магазин «Вишенька» там функціонує і після 22 години, реалізуючи спиртні напої, що спричиняє мешканцям дискомфорт та навіть побоювання за власну безпеку.

З квартирного обліку можуть зняти без попередження

У Трускавці проводять перереєстрацію всіх, хто стоїть на квартирному  обліку, для цього потрібно до 1 листопада цього року поновити певні документи, інакше можна опинитися поза обліком. Детальніше можна про це все дізнатися в каб. № 40 міської ради на Бориславській, 1 (4-й поверх) або за телефоном 5-14-25.

За дитячий відділ лікарні забули?

Хоча реконструкція системи теплопостачання для міської лікарні виконана на 85%, тепломережі до дитячого відділення ніхто і не думав ще проводити, такий закид міському УЖКГіБ зробив головний лікар ТМЛ Йосип Свіжинський. На наше запитання з цього приводу відповів в. о. начальника УЖКГіБ Іван Гайванович. Він зазначив, що з п’ятниці вийде на роботу п. Василь Стечкевич після відпустки і в п’ятницю ж це питання будуть вирішувати безпосередньо з проектантами. А після внесення в проект відповідних змін можна буде братися і за реальну роботу в цьому напрямі.

Депутат Яворський відстоює інтереси мешканців

На сесії 15 вересня вже не вперше депутат фракції «Пора» та її голова Юрій Яворський показав, що потрібно працювати не словом, а ділом. Він знову один з небагатьох став в обороні мешканців гуртожитку, що на Сагайдачного, 3, запропонувавши прискорити процес передачі будівлі у комунальну власність. В цьому Юрія Михайловича підтримав мер Трускавця Лев Грицак, який сказав, що ще минулого тижня міська рада направила відповідні листи керуючому «санацією» Собенку, мешканцям будинку та в прокуратуру міста. Знають добре Юрія Михайловича і мешканці вулиці Мазепи, яким він неодноразово допомагав вирішувати різні питання.

На сесії депутат Яворський підняв і проблеми будинку 1а, що по вулиці Сагайдачного, який затоплює фекаліями щомісяця, а то й двічі – тричі на місяць вже з грудня 2008 року, в будинку тріснула плита перекриття, а ремонт в будинку не проводився вже 36 років. Попередньо мешканці будинку зверталися до адміністрації КП «Наше місто», а саме до п. Алієва та п. Мінчака.

Депутат Іванишин – за вирішення проблеми гарячого водопостачання

Депутат Іванишин (фракція «Наша Україна») був єдиним, хто на сесії 15 вересня підняв питання гарячого водопостачання у Трускавці. Він зауважив, що значна частина тих, хто самовільно встановлює автономне опалення, робить це і через цілковиту відсутність у місті гарячого водопостачання. Натомість депутат від ХДС Юрій Алієв зазначив, що КП «Наше місто» готове з початку опалювального сезону подавати гарячу воду мешканцям міста, проте заборгованість саме за цю послугу є чи не найбільшою і що це приноситиме підприємству суцільні збитки.

Петро Кирилович сказав теж, що цю проблему можна було б вирішити встановленням бойлерів (був би одночасно і запас води), проте навряд чи витримають внутрішньобудинкові електромережі збільшення навантаження аж в такій мірі.

29 вересня засідатиме міськвиконком

Чергове засідання  трускавецького міськвиконкому планують провести менш ніж за два тижні – у вівторок, 29 вересня. Між іншим, на ньому розглядатиметься питання включення до оплати нарахувань за площу прибудов, в тім і неузаконених. Відповідно планується збільшення  квартирної плати та плати за тепло для тих, хто здійснив прибудову, адже збільшилася кількість площі (квадратних метрів), які обслуговуються та опалюються. Цього добивалися в основному ті мешканці, які жодних прибудов не будували.

Дрогобичанин став заступником голови обласної ради

У вівторок 15 вересня обрано двох заступників голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника, який представляє «Нашу Україну». Першим заступником став бютівець Роман Ілик (донедавна посаду І заступника обіймала бютівка Людмила Козак), добре відомий у Дрогобичі. На його користь зняв свою кандидатуру ще один бютівець-дрогобичанин – Михайло Задорожний. Обрали заступником і представника ВО «Свобода» п. Колодія, так що тепер на Львівщині «Свобода» вже не в опозиції, а при владі.

З 2010 року сесії проходитимуть в новій сесійній залі

З наступного року сесії ТМР проходитимуть у приміщенні на Бориславській, 1, в Народному Домі, який на даний час перебуває у стадії ремонту. Депутати вже оглянули нове приміщення та в цілому висловилися позитивно про «новосілля», адже в залі засідань міської ради і душно, і шумно, і місця явно мало.

Проти гомосексуалізму та окультних програм на TV

Церква «Добра Новина» у Трускавці підтримує збір підписів проти пропаганди гомосексуалізму та проти окультних і небезпечних програм на телебаченні типу «Битва екстрасенсів» чи «Магія на щодень», які впливають негативно на психіку молодого покоління українців, повідомляє наше джерело.

Вояки УПА отримають допомогу від міста

В Трускавці проживає 165 осіб, які мають посвідчення учасників національно-визвольних змагань, повідомила заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення у Трускавці Ольга Гарасим`як. До Дня створення УПА 14 жовтня всі вони  отримають  одноразову допомогу від міської ради в сумі 100 гривень.

Програма перебування Яценюка у Трускавці в п’ятницю, 18.09

9.00 – зустріч з підприємцями міста в ПК імені Шевченка, вхід за запрошеннями та акредитованим журналістам.

10.00 – зустріч з медиками Трускавця в приміщенні санаторію «Шахтар».

11.00 – 40-хвилинний брифінг для акредитованих журналістів в конференц-залі газети «Джерела Трускавця».

12.00 – віче біля нижнього бювету.

Після Трускавця Арсеній Яценюк відвідає і Борислав, там о 17.00 18 вересня він матиме зустріч з виборцями біля Бориславської міської ради. А між Трускавцем та Бориславом Яценюк «заскочить» до Дрогобича на зустріч з професорсько-викладацьким складом вузів та інших навчальних закладів.

На вихідні в Дрогобичі – День міста

В неділю та понеділок Дрогобич відзначатиме День міста. Програму святкувань нам люб’язно надав відділ внутрішньої політики Дрогобицької міської ради.

20-21 вересня

11.00 Святкова торгівля, виставка-продаж народних ремесел. Пл. Ринок

11.00 Художній вернісаж. Виставка дитячих робіт переможців конкурсу.

Пл. Юрія Дрогобича

11.00 Виставка-презентація підприємств, організацій та їх здобутків. Пл. Ринок

Фотовиставка «Місто очима молодих» Пл. Ринок

Екскурсійний маршрут «Вежа Ратуші». Вежа Ратуші

20 вересня

12.00 Святкова Літургія Храм Пресвятої Трійці

12.00 відкриття художньої виставки «Назад у дитинство» (за сприяння Фонду Степана Баторія)

Мистецький центр театру «Альтер» (вул.. І.Нечуя-Левицького,2)

14.00 Свято «Питні меди Дрогобиччини» Пл. Ринок

15.00 показові виступи на скейтбордах, роликових ковзанах та велосипедах Пл. Ринок

15.00 Зустріч з поетесою Ольгою Пагутяк “Шукай мистецтво у собі» (за сприяння фонду Степана Баторія) ДДПУ ім. Івана Франка (г. к., ауд. 20)

15.00 Презентація відреставрованої ікони «Богородиця Одигітрія» 1660 р. з іконостасу церкви св. Юра Музей “Дрогобиччина»

16.00 Персональна виставка художника Юрія Гуменного Палац мистецтв

16.00 Конкурс «Красуня Дрогобича» Народний дім ім. І.Франка

17.00 Концерт джазової музики (за сприяння фонду Степана Баторія)

ДДПУ ім.. Івана Франка (г. к.,аудиторія 20)

19.00 Концерт «Молодь за здоровий спосіб життя» пл. Ринок

21 вересня

12.00 Святкова Літургія

Храм Різдва Пресвятої Богородиці вул. І.Франка

13.00 Зустріч за круглим столом з учасниками проекту «Мистецтво в жінці, жінка в мистецтві» (за сприяння Фонду Степана Баторія)

ДДПУ ім. Івана Франка (актова зала)

13.30 Циркова вистава Пл. Ринок

14.30 Привітання міського голови, благословення Владики, плац-концерт Пл. Ринок

15.00 День кухаря Пл. Ринок

15.30 Святковий концерт мистецьких колективів, окремих виконавців міста та зірок української естради Пл. Ринок

20.00 Урочисте частування дрогобичан тортом Пл. Ринок

22.00 Святковий феєрверк.

До речі, в Дрогобичі 21 вересня буде вихідним днем, тоді як субота, 19 вересня – робочим. А в понеділок – свято і в сусідньому Стебнику. Тут в церкві Різдва Пресвятої Богородиці (центральна церква Стебника) – престольне свято.

Трускавецьке сміття перероблятимуть французи?

Мер міста Трускавця Лев Грицак в середу 16 вересня виступив з коментарем по міському радіо стосовно ситуації, яка склалася з вивезенням та переробкою сміття. Він зазначив, що пропозиції канадського підприємця є надто заманливими для того, щоб бути реалістичними і розповів про переговори з французькою фірмою «Віола», знаною в Європі та і в цілому світі як фахівець в цій галузі. З керівництвом цієї фірми мер  мав зустріч у п’ятницю, 11 вересня. Проте дрогобицька влада вперто бажає мати справу виключно з канадцем, який обіцяє «шукати інвестора для будівництва сміттєпереробного заводу», а сам Трускавець навіть у парі з Бориславом та Стебником не матимуть скільки сміття, скільки потрібно для початку нормального функціонування заводу, збудованого «Віолою». Для остаточного вирішення проблеми переговори потрібно продовжувати.

Власна інформація

Підприємства Дрогобича заборгували своїм працівникам майже 6 млн. грн. зарплати

Підприємства Дрогобича заборгували своїм працівникам 5 924 тис. грн. Про це 16 вересня повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на начальника відділу праці і соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради Миколу Монастирського.З його слів, 4 456 тис. грн. зарплатні боргують своїм працівникам 26 активних підприємств, 1 064,8 тис. грн. – 12 економічно неактивних і 402 тис. грн. – 5 підприємств-банкрутів. Серед боржників: ВАТ «Дрогобицький долотний завод» – 912 тис. грн., дочірнє підприємство «Кераміка» – 430 тис. грн., ЗАТ БУ-15 – 140 тис. грн., ТзОВ «Петрус» – 37,4 тис. грн., тарний комбінат – 10 тис. грн.

Комунальні підприємства заборгували 743 тис. грн. Найбільшими боржниками є КП «Комбінат міського господарства» – 573 тис. грн., КП «Будинкова управа №3» – 155,4 тис. грн.

БЮТ подарував свято жителям Болехівців

13 вересня у с. Болехівці Дрогобицького району у рамках Всеукраїнського концертного туру «Від серця до серця» відбувся концерт, в якому взяли участь заслужені артисти України Дмитро та Назарій Яремчуки. Про це ЗІК повідомила прес-служба БЮТ у Львівській області.

Концерт відбувся за підтримки та під патронатом Блоку Юлії Тимошенко та Прем’єр-міністра України. До слова, це вже не перший захід за участі братів Яремчуків в області.

Численна громада Болехівців дуже радісно прийняла гостей, про що свідчить вщент заповнений зал Будинку «Просвіти» та бурхливі оплески на адресу заслуженим артистам та Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко.

Окрім того, варто зазначити, що напередодні у селі відбулося святкування 600-річчя Болехівців.

Громада Болехівців висловлює щиру подяку за організацію свята сільському голові с. Болехівці Віцковській Д. М., голові парторганізації БЮТ «Батьківщина» Андріїву М. М., голові первинної організації Кітраль М. М., директору Народного дому Доскоцькій М. І. та художньому керівнику Сегилин Г. М.

www.zik.com.ua

Центр Душпастирства Молоді: від очікування до дій

Саме такою була тема круглого столу, який відбувся 4 вересня у приміщенні Центру душпастирства молоді за ініціативи молодіжної комісії Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. Ділилися роздумами й ідеями щодо шляхів духовного виховання юнаків і дівчат представники Церкви, влади міста і району, молодіжних організацій, навчальних закладів, преси. Усім було роздано плани заходів, які буде проводити Центр душпастирства молоді від 7 вересня до 27 грудня цього року.

Перед тим, як розпочати обговорення, голова комісії у справах молоді о.Василь Поточняк запросив усіх присутніх до спільної молитви за те, щоб дві години, відведені для зустрічі, пройшли у конструктивному руслі й у теплій атмосфері. Після цього о.Василь коротко ознайомив аудиторію із етапами діяльності комісії, яку він очолює. Він згадав і 1997 рік, коли владика о.Юліан Вороновський призначив його керувати молодіжною комісією, і 1999-2000 рр. – час апогею співпраці влади міста, організацій із комісією. Пам’ятними щодо матеріальної розбудови Центру душпастирства молоді були роки від 2000 до 2008-го. Духовний наставник висловив вдячність колишньому меру Дрогобича Олексію Радзієвському за передання на баланс церкви приміщень колишнього Будинку офіцерів, де вже не один рік зосереджується діяльність єпархіальної молодіжної комісії. Отець Василь Поточняк образно окреслив і своє бачення Центру душпастирства молоді: «Це вулик, до якого злітається молодь, і де має бути настільки багато меду, щоб молоді хлопці і дівчата поверталися до своїх домівок нагодованими, насолодженими і підживленими ним». Упродовж останніх років духівники УГКЦ разом із владою, молодіжними організаціями, навчальними закладами докладали зусиль, щоб у цьому вулику молодь почувала себе затишно і скуштувала якнайбільше «духовного» меду. Кожен із організаторів проведення молодіжних проектів мав певні надії, очікування, ідеї, які намагався втілити у відповідні, з позитивними результатами дії. На практиці ці намагання вилилися у три виміри діяльності Центру: молитовно-катехитичний, педагогічний, дозвілля. Перший передбачає проведення Святої Літургії, духовних занять під керівництвом священиків і семінаристів, молитовно-катехитичні зустрічі з молодіжним братством «Проміння любові. Другий – організацію молодіжних тренінгів, зустрічі спільноти «Рух Назаретських родин», біблійні читання членів «Харизматичної спільноти», духовні бесіди зі студентами, дружню молитовну зустріч із молодими подружжями. Третій вимір передбачає проведення молодіжних дискотек, започаткування вечорів у колі музики і слова, курсів навчання танців, а також активну участь молодих людей у прощах. Організатори круглого столу поставили собі за мету підбити підсумки проведеної роботи з молоддю і накреслити нові кроки у діяльності Центру душпастирства молоді відповідно до зазначених трьох напрямів.

Першим до слова о.Василь Поточняк запросив популярного співака, нашого земляка Тараса Курчика, який погодився взяти на себе нелегку ношу співорганізатора молодіжних проектів – дискотек. Ще перед його виступом отець Василь висловив занепокоєння, що проведення розважальних заходів у Центрі проходить не завжди на належному рівні, інколи трапляються прикрі інциденти. Тому для того, щоб забезпечити дисципліну, раціональний підбір музики і пісень під час дискотек і вечірок необхідно було залучити компетентних у цій сфері людей. Тарас Курчик із запалом взявся за цю справу і запропонував учасникам круглого столу кілька цікавих ідей. Насамперед, як наголосив Т.Курчик, треба подбати про належну охорону порядку в ході проведення музично-розважальних заходів. Для реалізації цього задуму планується замовити послуги працівників приватної охоронної структури. Вони стежитимуть, щоб на дискотеку не приходили хлопці і дівчата у нетверезому чи неадекватному стані, вгамовуватимуть суперечки, непорозуміння, якщо такі виникатимуть. Вечірка триватиме упродовж трьох годин щовівторка, щочетверга і щонеділі, вартість квитка – 15 гривень. Кожен із відвідувачів матиме спеціально замовлений у Києві паперово-пластиковий браслет.

Тарас Курчик представив усім рекламний плакат дискотеки із оригінальною назвою «OZON». Пан Тарас зазначив, що така назва якраз відповідає сучасним поняттям. Попри те, має позитивний підтекст, бо у перекладі з грецької озон означає «пахучий», а це сприятиме хорошій атмосфері під час вечірок. З вуст Тараса Курчика прозвучала ще одна слушна пропозиція – організовувати ретродискотеки і вечірки 90-их для тих, кому вже за 25. Представники цього покоління зможуть не лише гарно розважитись і відпочити, але й позбутись самотності – знайти свою другу половинку. Аудиторія одноголосно підтримала ідею Тараса Курчика, запропонувавши ще й проводити тематичні вечірки, ігри, а також залучати до «музичного» дозвілля і неповносправних дітей.

Начальник відділу сім’ї, молоді і туризму Олександра Пашко розповіла про своє бачення організації розважальних заходів. Вона підкреслила, що «OZON» повинен мати свій стиль, розроблені правила і норми. Насамкінець пані Олександра додала, що варто було б виготовляти запрошення на дискотеки для певних соціальних категорій.

Ігор Гівчак, голова профкому студентів ДДПУ ім.І.Франка, посилаючись на відсутність приміщення, виявив бажання проводити також і студентські вечірки з нагоди свят, Днів факультетів у приміщенні Центру душпастирства молоді.

Студентський капелан о.Олег Кекош, який уже вісім років співпрацює із молоддю, підкреслив, що Центр душпастирства молоді повинен бути не лише центром для розваг, але й осередком духовного виховання молодих хлопців і дівчат. Отець Олег закликав усіх учасників зустрічі робити свій вклад у духовне виховання й проводити спільні заходи також і на культурному, інтелектуальному, спортивному рівнях.

Для тих, хто закоханий у музику і слово, хто має свій поетичний чи музичний доробок і прагне бути вислуханим і належно оціненим, хто мріє зустрітися і поспілкуватися із відомими поетами, піснярами, бардами, у кожну останню середу місяця проводитимуться вечори «У колі музики і слова». Про це повідомила автор концертних проектів, пісняр-бард Лілія Кобільник. У її планах запрошувати на зустрічі, які триватимуть три години, відомих бардів, поетів із різних куточків України. Але кожен захід пані Ліля хоче присвячувати творчості лише однієї людини, щоб детально познайомитись із її творчою натурою. Після завершення виступу Лілії Кобільник учасники круглого столу позитивно відгукнулись про започаткування таких вечорів. Згадали про цікаві й задушевні дійства, організовані пані Лілею, навіть було запропоновано створити проект «Дрогобич має талант».

Оксана Матчишин (Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) звернулася до о.Василя Поточняка із проханням надати приміщення для проведення на початку листопада конференції «Збережи життя», фестивалю «Повір у себе» для неповносправних дітей, який відбудеться у жовтні. Пані Оксана також запропонувала співпрацю у проведенні тренінгів для молодих людей з вадами, навчання правильної поведінки умовно засуджених.

Марія Николаїшин (Спілка Української Молоді) розповіла про шкільні служби примирення, організовані сертифікованими тренерами, і виступила за спільні дії СУМу й Центру душпастирства молоді у проведенні заходів з вирішення конфліктних ситуацій.

Заступник міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай схвалив запропоновані ідеї, які пролунали упродовж круглого столу, і закликав організаторів молодіжних проектів вкраплювати у заходи патріотичні моменти або ж спеціально приурочувати національним святам певні дійства. Найбільший акцент пан Пристай зробив на ефективності проведення проектів. Він сказав, що великий коефіцієнт розлучень в Україні викликає у нього велике занепокоєння. До того ж не тішить і той факт, що сьогодні багатьох молодих людей позбавляють батьківських прав через їхню неготовність до труднощів, які виникають у сім’ї. Богдан Пристай закликав організовувати спільні заходи з розв’язання сімейних проблем, щоб запобігти цим негативним явищам.

Думку Богдана Пристая про духовно-національне спрямування проектів і заходів підтримали і представники молодіжних організацій – Марта Єндик («Братство Української молоді»), Соломія Мілян («Молодіжний парламент»). Пані Соломія наголосила, що під час молодіжних розваг, дискотек варто було б надавати навіть бонуси тим дівчатам і хлопцям, які приходять у вишиванках. Це буде заохоченням для молоді і сприятиме популяризації національних традицій і одягу.

Коли дві години круглого столу швидко промайнули, я поверталася на своє робоче місце з морем позитивних вражень і думок. Найбільше тішило одне, що у Дрогобичі дійсно дбають про моральний і духовний розвиток молоді, її дозвілля, об’єднавши навколо цього завдання зусилля не лише Церкви, але й влади, різних організацій і навчальних закладів. Дай, Боже, щоб на цьому шляху від очікування до дії був лише один крок.

Ірина Михаць, газета «Галицька зоря»

Донька оголосила матері психологічний терор і каже їй: “Твоє місце на кладовищі”

Про цю історію знають у Дрогобицькій міжрайонній прокуратурі та Дрогобицькому місквідділі міліції, але лише безпорадно розводять руками: мовляв, ми нічого не можемо зробити. Проте бездіяльність правоохоронців може призвести до фатальних наслідків.

Марії Іванівні Г. 87 років. Вона проживає в одному з будинків на вулиці Осмомисла. Старенька поховала чоловіка, який тривалий час був прикутий хворобою до ліжка. Тепер, за словами Марії Іванівни, її тероризує донька – Жанна Ш. І причиною всьому – квартирне питання.

Донька має дві двокімнатні квартири на вулиці Лесі Українки. Придбала собі також однокімнатну квартиру на вулиці Осмомисла – за стіною у матері. Втім, стіни як такої вже нема. За словами Марії Іванівни, дев’ятого вересня цього року донька прорубала стіну і тепер має безперешкодний доступ до її помешкання.

Свого часу доньку побили на базарі. Внучка і її чоловік привезли Жанну Ш. до Марії Іванівни, аби та доглядала за постраждалою. А Марія Іванівна сама потребує сторонньої допомоги, до неї приходять з соціальної служби, приносять продукти.

За словами Марії Іванівни, донька лікувалася у неї щось із п’ять місяців. Старенька припускає, що це їй дуже сподобалось і відтоді вона накинула оком на її помешкання.

Згодом з Жанною Ш. сталося ще одне нещастя: вона зламала ногу. І знову поселилася у матері. Добре, що хоч її донька і зять приносять їй продукти харчування.

Марія Іванівна каже, що донька влаштувала їй психологічний терор і каже : “Твоє місце на кладовищі”.

Є ще у старенької син, який живе у Рівному. Він цілком на боці матері, але часто приїжджати до Дрогобича не може, оскільки його дружина перенесла декілька інфарктів.

Спочатку Марія Іванівна здійснила заповіт і поділила свою двокімнатну квартиру між сином і донькою. Але потім, зважаючи на поведінку доньки, змінила рішення. Фактично тепер Жанні Ш. належить одна шоста помешкання. І тут виникає юридична колізія. Будучи непрописаною за цією адресою, але претендуючи на частину помешкання, Жанна Ш. веде себе як одна з потенційних господинь квартири.

Також Марія Іванівна стверджує, що донька викрала у неї десять тисяч 314 гривень. За такої ситуації довести, чи мав цей факт місце, практично неможливо.

Бідна жінка зверталася в різні інстанції, до політичних партій у Дрогобичі, але ніхто не може зарадити її біді. Зателефонувавши до редакції нашої газети, сказала, що має останню надію на нас. Вона каже, що боїться за власне життя: мовляв, донька може піти на все, аби заволодіти її помешканням.

А у Дрогобицькій міжрайонній прокуратурі та Дрогобицькому міськвідділі міліції, мабуть, очікують на смерть Марії Іванівни. Не стане людини – проблема розв’яжеться сама по собі. Ось тільки чому ці люди у погонах називають себе правоохоронцями? Чиє право вони захищають?

Думаю, що у ситуацію втрутиться і Дрогобицьке управління архітектури. Чи розвалювати стіни теж є законно?

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

"Медіастар" нагородив сто найвпливовіших львів'ян

Інформагентство "Медіастар" оприлюднило сотню найвидатніших та найвпливовіших людей Львівщини. Серед них представники влади, політики, бізнесу, ЗМІ та культутної еліти. Рейтинг учасників ТОП-100 формувався за результатами опитування, в якому брали участь політологи, соціологи, представники громадських організацій та мешканці Львова.

 "Ми довго планували проект "Топ-100". На всеукраїнському рівні засоби масової інформації часто оприлюднюють списки найвідоміших та найвпливовіших особистостей. Львівщина також повинна знати в обличчя тих, хто причетний до її політичного, економічного та культурного розвитку. Проект покликаний насамперед ознайомити громадськість із цими людьми", - пояснює керівник проекту  Зоряна Іленко.

Очолив рейтинг у номінації "Влада" нинішній губернатор області Микола Кміть. Другу та третю позицію відповідно посіли голова Обласної ради Мирослав Сеник та головний міліціонер Василь Пісний. Міський голова Львова Андрій Садовий цього разу опинився на четвертому місці.

 У номінації "Політика" першість надали головному свободівцю Олегу Тягнибоку. За ним далі – народний депутат України від БЮТ, голова ЛОО партії «ВО Батьківщина», Іван Денькович та львівський регіонал Петро Писарчук. Загалом до проекту "Топ-100" потрапило тридцять осіб з політичної арени. Серед них найбільше представників від БЮТ: Степан Курпіль, Володимир Пилипенко, Роман Ілик та інші. Народний депутат України від БЮТ Андрій Шкіль посів тринадцяте місце.

"Звісно, приємно, коли тебе називають одним із найвпливовіших людей у своєму регіоні, але насправді ці дипломи ще нічого не означають. Ми працюємо на людей та для людей. Львів – моє рідне місто, тому допомагати усіляко допомагати львів'янам – мій обов'язок. Тішуся, що сьогодні, будучи народним депутатом, маю змогу виконувати цей обов'язок", - каже  Андрій Шкіль, президент благодійної організації "Фонд розвитку України".

Слова подяки та дипломи "Топ-100" за вагомий внесок у розвиток культури отримали такі відомі діячі як Тадей Едер, керівник театру опери та балету, громадський та політичний діяч Юрій Шухевич, поет Ігор Калинець та Глава Української Греко-католицької церкви Любомир Гузар. Першість у "Культурі" отримав голова обласного товариства політв'язнів та репресованих Петро Франко, нащадок відомого українського поета та письменника Івана Франка.

Організатори проекту назвали також впливових представників  засобів масової інформації. За версією "Медіастару" такими стали  головні редактори найбільш популярних на Львівщині видань, газет  "Експрес" (Ігор Починок), "Високого Замку" (Наталія Балюк), "Суботньої Пошти" (Ігор Гулик), генеральний директор Львівської обласної дердавної телерадіокомпанії Ярослав Климович  та інші. Перше місце в номінації "ЗМІ" посів головний редактор муніципальної газети "Ратуша" Микола Савєлєв.

Христина Каспшишак, «Фонд розвитку України»,

спеціально для «Трускавецького вісника»

Совєти

Сімдесят років тому, 17 вересня 1939го, розпочалася окупація Західної України совєтськими військами. “Золотий вересень”, здається, триває й досі. Принаймні жахливі наслідки насаджування російськоазійського способу життя і мислення ми пожинаємо й нині.

Совєтський менталітет спотворив наші історичні українські гени. Мутація дала жахливий результат. З одного боку, вважаємо себе європейцями, але потворна московщина у кожному з нас не дозволяє відчути себе господарем на власній землі. Особливо це видно на Сході та Півдні України. Зросійщені українці не мислять себе без Росії, тоді як людина зі здоровим глуздом повинна втікати чимдалі від Москви. Західна Україна погрузла у корупції, нещирості, жидівській захланності. Здається, при владі всі свої  “щирі українці”, а й кроку ступити не можуть, аби не здерти з побратимів важко заробленої копійки.

Основний наслідок московської окупації - відсутність духовності. Відвідування церков не є показником відродження духовності. Це може слугувати лише першим кроком на шляху до цього. Замість того, щоби іти вглуб і вшир, церковники будують нові храми за людські гроші. А хто винен у тому, що горять старі церковці минулих століть? Палять вороги чи нашим священикам у старих приміщеннях ніде розвернутися?

Відродження України розпочнеться лише тоді, коли кожний у своїй душі позбудеться совєтської окупації.

Анатолій Власюк, часопис «Тустань»

Співпраця Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, Світового банку та Шведського агентства міжнародного розвитку з комунальними підприємствами з водопостачання та водовідведення з питань підвищення рівня їх енергоефективності

Сьогодні важко собі уявити, що за радянських часів електроенергії було настільки багато, що питанню енергоефективності приділялась незначна увага. Результатом цього є те, що в Україні одна з найбільш енергозбиткових економік. Зв’язок між постачанням води та енергоефективністю на сьогодні дуже тісний.

Україна отримує 6% від всієї видобутої електроенергії завдяки гідроенергетиці. В той же самий час, сектор з водопостачання та водовідведення споживає 4% від всієї видобутої електроенергії. Найшвидший шлях для покращення цього показника - це покращити ефективність споживання електроенергії в секторі водопостачання та водовідведення. На підставі розрахунків потенційно можна заощадити в секторі до 30% споживання електроенергії, а з часом навіть більше.

Світовий банк і Шведське агентство міжнародного розвитку разом з Урядом України надають допомогу Міністерству з питань житлово-комунального господарства України у забезпеченні підвищення енергоефективності за проектами міст Чернігова, Івано-Франківська, Одеси та інших українських міст. Загальна кількість подібних інвестиційних проектів з енергоефективності, поданих на конкурс з відбору комунальних підприємств з водопостачання та водовідведення для участі у Проекті розвитку міської інфраструктури велика у співвідношенні з об’ємом позики, яку отримала Україна від Світового банку, і це свідчить про те, що питання енергоефективності у цьому секторі фактично стало одним з головних пріоритетів в Україні.

На прохання Уряду України Світовий банк і Шведське агентство міжнародного розвитку сфокусували свою увагу на системах водопостачання і водовідведення в регіонах. Застарілі насоси для водопостачання та водовідведення неефективно витрачають електроенергію, за рахунок чого підвищуються операційні витрати і країна стає більш залежною від підвищення вартості імпортованого газу та нафти. Таким чином питання енергоефективності стало одним з першочергових в будь-яких перебудовах систем з водопостачання та водовідведення в Україні.

Беручи до уваги національний бюджетний дефіцит, зовнішнє фінансування має дуже важливе значення для покращення якості цих комунальних послуг. Міністр з питань житлово-комунального господарства України пан Кучеренко наголошує, що Уряд України має надію, що Світовий банк обізнаний про всю складність у роботі з місцевими органами влади і має відповідний досвід і знання для роботи з представниками місцевої і центральної влади на різних рівнях. Уряд відчуває, що співпраця із Світовим банком допоможе забезпечити подальше фінансування з боку донорів, що, фактично, вже було започатковано з встановлення гарних робочих відносин зі Шведським агентством міжнародного розвитку.

Більш того, з початком децентралізації державний бюджет вже не надає допомогу у питаннях реабілітації, і у центральної влади вже бракує коштів для надання субсидій, навіть якщо б це було доречним.

Реабілітація систем водопостачання та водовідведення на основі повернення витрат виробництва за рахунок тарифів, що є найбільш оптимальним рішенням, наштовхується на великі труднощі. Те, що за часів радянської влади вода розглядалася як безкоштовний товар сьогодні викликає труднощі зі збором оплати за спожиту воду і охороною водних ресурсів. Навіть споживачі, які мають сплатити за спожиту воду, ухиляються від оплати, скаржачись на незадовільні послуги, рівень яких погіршується.

Відповідно до плідного співробітництва Світового банка зі Шведським агентством міжнародного розвитку, результатом якого є надання Україні гранту у 45 млн. шведських крон (6 млн.дол.США) для, поміж іншого, програм з енергоефективності у додаток до 140 млн.дол.США позики, що була надана за Проектом розвитку міської інфраструктури, Світовий банк відгукнувся на звернення Уряду України допомогти в питаннях реабілітації та підвищенні рівня управління з надання послуг з водопостачання та водовідведення. Підходи до інвестування прості. Застарілі насоси замінюються новими насосами з меншим рівнем споживання електроенергії, що зменшує рівень операційних витрат і підвищує надійність надання послуг. Заходи з реабілітації передбачають відновлення обладнання, заміну розподільчої системи води та збору використаної води. Подібні інвестиції були здійснені Світовим банком у Львові. За результатом впровадження проекту споживання електроенергії було знижено на 30%.

Але є ще багато шляхів зниження енергоспоживання в секторі водопостачання та водовідведення. Для цього Проект розвитку міської інфраструктури фінансує проведення енергоаудитів в багатьох водоканалах. Метою проведення енергоаудитів є розрахунок споживання всіх видів енергії у відібраних водоканалах, визначення найкращого можливого шляху для покращення енергетичного балансу і рекомендації щодо необхідних інвестицій в реабілітацію і оптимізацію наявного обладнання і процесів водоканалів. Вартість і очікувані заощадження зі споживання електроенергії кожної із запропонованої інвестиції мають бути розраховані для забезпечення періоду повернення позики. Досвід показує, що інвестиції в енергозбереження повертаються менш, ніж за чотири роки, а іноді і швидше.

Очікується, що енергоаудити мають визначити заощадження з енергоспоживання у п’яти напрямках діяльності водоканалів. По-перше, видобуток і обробка води мають бути більш ефективними після заміни застарілого електротехнічного обладнання. По-друге, вартість розподілу води та її споживання може бути значною мірою знижено за рахунок впровадження низки заходів. Вимірювання видобутку та споживання води є найбільшим пріоритетом. Актуальний досвід країн Балтії та Львівського водоканалу демонструє, що після застосування лічильників споживання води знизилось на одну третину від норм споживання за радянських часів.

Завдяки правильному вимірюванню стає можливим з великою точністю визначити рівень втрат води, який за підрахунками у п’ять разів більше, ніж у водоканалах країн Заходу. По-третє, вартість збору використаної води може бути знижено. Недбалий монтаж системи збору використаної води призводить до проникнення значної кількості підземних вод до каналізаційної системи. В результаті підвищується ціна за рахунок роботи насосів.

По-четверте, споживання електроенергії при обробці використаної води може бути знижено за рахунок заміни застарілих насосів та повітродувок на сучасні. Також, можна добувати енергію за рахунок біогазу, який виділяється з мулу при обробці використаної води. По-п’яте, вартість великої кількості інших заходів, таких як обігрів приміщень та транспортних засобів може бути знижена за рахунок інвестування у кращі регулятори процесів та заміни зношеного обладнання та транспортних засобів.

Користь від впровадження програм Проекту розвитку міської інфраструктури обіцяє бути значною. Гроші будуть заощадженні як водоканалами, так і споживачами.

Заощадження електроенергії є важливим для України, так як буде знижено залежність від імпортованих енергоресурсів, таких як природний газ.

Стаття надана Міністерством з питань ЖКГ, опублікована на www.drohobychanyn.io.ua

 

Реклама та оголошення

 

СПА-готель «П’ятий океан» запрошує гостей міста Трускавця зупинитися, відпочити, оздоровитися. На території комплексу функціонує СПА-центр «П’ятий океан» і ресторан «Мисливський рай». Елітність, професійність, конфіденційність та небагатолюдність гарантовано. Детальніша інформація – на сайті www.karpatypremium.com

Дорогі жителі та гості міста Трускавця! Запрошуємо вас відвідати Єпархіальний музей.  Тут Ви зможете дізнатись про історію Самбірсько-Дрогобицької єпархії, про життя і діяльність видатних світочів нашої Церкви, таких як Митрополит Андрей  Шептицький  та Патріарх Йосиф Сліпий,  а також оглянути одну із виставок сакрального мистецтва. Музей працює щоденно з 10:00 до 18:00 окрім вихідних та церковних свят за адресою м. Трускавець, вул. С. Бандери, 19 (біля церкви св. Миколая), тел. 6-85-91

Запрошуємо трускавчан та гостей міста відвідати вечори органної музики, поезії та співу. Початок концертів – о 20.00 в неділю, вівторок та п’ятницю. Адреса – римо-католицький костел, вул. Суховоля, 1

Пропонуємо співпрацю з Інтернет-виданням «Трускавецький вісник» щодо  публікації свіжих новин та цікавих матеріалів. Свої матеріали можете надсилати на мейл anda_panda@ukr.net

До відома парафіян церкви св. пр. Іллі Молоді пари, що мають намір вступити в подружній стан, прошу зголошуватися до священика за 3 місяці до шлюбу.                                                                  

о. прот. Ярослав Шафран, УГКЦ св. пр. Іллі Трускавецького деканату

    На нашій парафії діє «Братство Матері Божої Неустанної Помочі». Збори членів братства, а також сповідь в останню неділю місяця в 16:00, Молебен або Акафіст до Матері Божої у храмі св. Миколая.

  Братство “Матері в молитві”, що діє при храмі, де члени його моляться за дітей, а особливо за ненароджених(проти абортів) зустрічаються кожної неділі після вечірні.

   Братство «Добрий самарянин», що старається надавати посильну допомогу потребуючим.

  «Школа левітів» - спільна молитва і наука 1 раз в тиждень 

Молоді, красиві, талановиті та енергійні дівчата!!!!!! Конкурс «Красуня Дрогобиччини» оголошує новий набір учасниць!!!!!

Якщо вам від 16 до 26 років, ви маєте шанс прийняти участь, отримати хороші подарунки та перемогти.

Конкурс «Красуня Дрогобиччини 2009». Заявки приймаються з 7 вересня по 7 жовтня 2009 року.

Інформація за телефоном (247) 6-55-55; 8 067 985 08 02.

Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск –   Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел. 8-097-38-36-112. Публікація  в Інтернеті  - на  www.protruskavets.org.ua   – «Сайт Трускавця про Трускавець».

 

 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України