роздуми

 
 

    Хто володіє інформацією, той володіє світом!

Трускавецький Вісник

Видається з 14 серпня 2008 року                                                  № 72 (98)  від  01 жовтня  2009 р.

 

Фоторепортаж. Міжнародний економічний форум у Трускавці 1 жовтня 2009 р. (І-й день)

О 11.30 на базі готелю «Ріксос» у Трускавці розпочався економічний форум на тему «Інвестиції. Інновації. Конкурентноздатність. Як українським регіонам вийти оновленими з глобальної економічної кризи». Перед присутніми в першій половині дня виступили Віктор Ющенко, Президент України, Микола Кміть, голова Львівської ОДА, Іван Васюник, віце-прем`єр, Хорхе Зукоскі, Президент Американської Торгівельної Палати в Україні, Маргарета Д. Хануз, старший економіст Всесвітнього Економічного Форуму, Ігор Бураковський, директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Віталій Антонов, голова Наглядової Ради ВАТ «Концерн Галнафтогаз», Андрій Садовий, мер Львова, інші офіційні особи. Трускавець на форумі представляли мер міста Лев Грицак, а також О. Чебаненко та В. Козявкін. О 14.00 відбувся бізнес-ланч в ресторані «Максимум», після чого форум продовжив свою роботу.

Завтра натомість до Трускавця приїжджає Юлія Тимошенко, яка окрім участі в форумі біля 16.00 відвідає і спорткомплекс «Спортовець» (вхід обмежений). Чутки про те, що президент Ющенко відвідає цю установу чи СШ № 3, виявилися всього-навсього чутками. Детальніше про два дні форуму у Трускавці – в наступному номері «ТВ».

На фото: виступи Президента України В. Ющенка, а також І. Васюника, В. Антонова, Х. Зукоскі

 

Новини Трускавця та регіону

Запроваджують електронні щоденники

В Трускавці розпочато рекламну кампанію, метою якої є заохотити батьків більше слідкувати за успішністю своїх дітей. З цією метою їм пропонується сплачувати по 20 гривень на місяць і вони отримуватимуть кожного дня СМС-повідомлення про оцінки їхніх дітей, поведінку, пропуски занять тощо. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті www.schoolinfo.com.ua

Трускавець до опалювального сезону готовий

Про це на засіданні міськвиконкому у вівторок, 29 вересня доповів начальник Управління житлово-комунального господарства і будівництва ТМР Василь Стечкевич. Він, а також генеральний директор КП «Наше місто» Юрій Алієв та завміськво Орест Лобик відповіли на запитання присутніх у залі засідань щодо підготовки до опалювального сезону в СШ № 2, щодо ситуації з газом тощо. Найбільшою проблемою було названо укладення договорів з ДК «Газ України», яка використовує своє монопольне становище. Натомість мер Трускавця Лев Грицак зазначив, що це питання навряд чи може бути вирішене силами самого Трускавця без залучення вищестоящих органів.

Сухі цифри

  • На вулицю Проектну вже витрачено 193 тисячі гривень, на реконструкцію котельні міської лікарні – 1 млн. 245 тис., а на реконструкцію житлових будинків – 439 тис. грн.
  • Цього року встановлено 28 металевих дверей в багатоквартирних будинках Трускавця.
  • За рахунок квартплати в цьому році здійснено санітарну побілку будинків 7 по Данилишиних, 5 та 7 по Івасюка, 21 та 28 по Сагайдачного, 16 по Мазепи.
  • З 10 одиниць техніки до зими готові станом на 1 жовтня 7 одиниць, майже завершено ремонт комбінованої машини для поливання доріг соляною сумішшю.
  • Управління експлуатації газового господарства перевірило у Трускавці 5,6 км газопроводів.
  • По вулиці Воробкевича водоканалом проведено заміну 18 м водопровідних мереж.
  • Завершено реконструкцію системи опалення другого корпусу школи мистецтв, тепер приступили до реконструкції корпусу № 1; теж здійснено реконструкцію виставкових залів музею М. Біласа.
  • 25 – 30% робіт по встановленні насосів по підкачці теплоносія до частини приміщень СШ № 2 вже зроблено, до кінця тижня дані насоси будуть встановлені.
  • Сума боргу КП «Наше місто» за газ складає 325 тисяч гривень.
  • Через ненадходження податку з доходів фізичних осіб трускавецький бюджет недоотримав біля 4 мільйонів гривень (лише ЗАТ «Трускавецькурорт» скоротило біля 800 працівників), ще близько 1 млн. недоотримано за патенти через заборону ігрового бізнесу.

Підприємці допоможуть церкві

Під час засідання міськвиконкому 29.09 до підприємців та керівників установ звернувся міський голова Л. Грицак з проханням посприяти в будівництві церкви св. прор. Іллі, що на Стуса.

Освітяни готуються до свята

Традиційно в першу неділю жовтня освітяни відзначають своє професійне свято. В трускавецьких школах з цієї нагоди пройде ряд заходів, концертних програм, учнівських виступів, в основному – в п’ятницю, 2 жовтня.

Спортивні змагання

29 – 30 вересня в Трускавці пройшли щорічні спортивні змагання молоді. Участь взяли учні середніх шкіл № 1, № 2, № 3, а також студенти двох вузів міста – МАУП та біологічного факультету Дрогобицького педуніверситету імені І. Франка. У вівторок пройшли легкоатлетичні змагання, як завжди, кінцевим пунктом кросу була Площа Кобзаря (біля колишньої вілли «Ґопляна»), а в середу юні спортсмени змагалися по волейболу, баскетболу та плаванні.

Власна інформація

Вісті зі Стебника

  • Начальник КП “МВУЖКГ” м. Стебника  Володимир Вакуленко попередив голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків про заборгованість його підприємству. Зараз спеціалісти КП “МВУЖКГ” готують судові позови щодо боржників. З деякими боргами керівники ОСББ не згодні.
  • Як відомо, у багатьох будинках заварили сміттєпроводи. Тепер стебничани лінуються спуститися вниз, аби винести сміття, а спускають його у каналізацію. Нещодавно працівники водоканалу в забитій трубі виявили ... піцу. Чимало в трубах відходів після євроремонтів, що теж виводить з ладу каналізації.
  • Якщо більш-менш налагодилось вивезення сміття, то нова проблема стає актуальною для Стебника. У підвалах багатьох будинків плавають фекалії. Люди звертаються до влади, але практичних дій не видно. Скажімо, мешканці будинку № 10 на вулиці Володимира Великого уже з місяць змушені миритися з подібним станом речей, але кардинальних мір щодо очищення від фекалій ніхто не робить.
  • У понеділок, 21 вересня, Дрогобицький міжрайонний суд вирішив стягнути зі Стебницької міської ради 315 тисяч 920 гривень в користь Степана Чулупа за заподіяну йому матеріальну шкоду, ще 20 тисяч гривень - за моральну шкоду і ще майже 2 тисячі гривень на судові витрати. Якщо так піде далі, то працівники міської ради можуть залишитися без зарплати.

Анатолій Власюк, газета «Воля громади»

Біля дрогобицьких річок облаштують набережні

У Дрогобичі біля річок Тисмениця і Серет облаштують доріжки і лавочки для відпочинку. Дрогобицький міський голова Микола Гук доручив комунальним службам організувати роботу з впорядкування прибережних територій річок Тисмениця і Серет. Міський голова вважає, що ці місця варто використати для облаштування зон відпочинку. Для цього необхідно буде здійснити комплекс заходів, насамперед проектування територій, прибирання з річок і прибережних територій сміття, встановлення засобів для очищення води тощо.

У Дрогобичі готуються до 20-річчя підняття над Ратушею синьо-жовтого прапора

2 квітня 2010 року минає 20 років від того дня, коли, вперше в історії України, сесія Дрогобицької міської ради першого демократичного скликання ухвалила рішення про підняття над Ратушею синьо-жовтого прапора. У той же день депутати, незважаючи на шалений спротив лідерів дрогобицької комуністичної організації , які на той час були господарями Ратуші, демонтували державний червоно-синій прапор і встановили на шпилі освячене синьо-жовте знамено.

Міський голова Микола Гук прийняв представників депутації першого демократичного скликання, з якими обговорено пропозиції щодо відзначення ювілею знаменної події. Міський голова доручив відповідальним працівникам міськвиконкому до 18 жовтня ц.р. розробити сценарій святкувань, в якому передбачити відкриття пам’ятної таблиці на приміщенні міського Народного дому ім. І.Франка, де відбувалася перша сесія Дрогобицької міської ради першого демократичного скликання, похід депутатів першого скликання від Народного дому до Ратуші, урочисті збори в Народному домі та святковий концерт, вручення депутатам першого демократичного скликання відзнак «За підняття прапора над Дрогобицькою Ратушею», святкову вечеря для депутатів першого демскликання. У навчальних закладах планується провести Уроки народознавства «Історичне всеукраїнське значення підняття національного прапора над Дрогобицькою Ратушею».

До 2 квітня 2010 року буде видано фотоальбом про знаменну подію двадцятирічної давності, підготовлено виставку малюнків та фоторобіт молоді міста. 20-річчю підняття над Дрогобицькою Ратушею синьо-жовтого знамена буде присвячено велопробіг вулицями міста з Державними прапорами.

Остаточний план святкувань буде вироблено на зборах депутатів першого демократичного скликання, які відбудуться 18 жовтня о 14 годині в сесійній залі Ратуші.

Іван Тихий, www.drohobychanyn.io.ua

На Львівщині названо переможців 18-х спортивних ігор серед допризовників

27 вересня у місті Дрогобичі завершилася обласна першість серед допризовної молоді у програмі 18-х спортивних ігор Львівщини. На стадіоні та стрільбищі місцевої ДЮСШ та в новому басейні м. Трускавця змагалися команди юнаків з 9 міст та 18 районів Львівської області, - повідомила ZAXID.NET заступник начальника управління з питань фізичної культури і спорту ЛОДА Оксана Вацеба.

Перше місце серед збірних команд міст обласного підпорядкування виборола перша команда Львова, яка була укомплектована шістьма юнаками Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут; друге місце посіли дрогобиччани, третє – юнаки Нового Роздолу.

Серед команд районів Львівської області переможцем у шести видах програми виявилася збірна Сокальського району, друге і третє місця посіли, відповідно, команди Городоцького і Дрогобицького районів.

www.zaxid.net

Пільгових пасажирів та інвалідів у Бориславі перевозитиме спеціальний мікроавтобус

У Бориславі на міських маршрутах з’явився мікроавтобус, який безоплатно перевозить пасажирів-пільговиків в межах міста. Цю благочинну акцію започаткував керівник ДП «Транспортник» Володимир Кузбит. Автотранспорт спеціально обладнаний для посадки інвалідів на колясках.

Щоб потрапити на центральну площу Дрогобича, водіям треба платити 150 грн. на місяць

Для впорядкування руху у Дрогобичі та забезпечення безпеки дорожнього руху, виконавчий комітет прийняв рішення дати право комісії із координації дорожнього руху приймати рішення про видачу безкоштовних та платних перепусток для заїзду на площу Ринок у Дрогобичі. Про це 29 вересня повідомив кореспондент ЗІКу.  На основі розрахунку витрат КП « Комбінат міського господарства» на утримання площі встановив платну перепустку в розмірі 150 грн. на місяць.

Дрогобич готовий до опалювального сезону на 50%

На нараді у Ратуші керівник КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як заявив, що готовність міста до опалювального сезону становить 50%. Проблема існує лише в котельні на вулиці В.Великого, де завершуються роботи із реконструкції. Ігор Хом’як просить у мера сприяння у виділенні 85 тис. грн.  для завершального етапу реконструкції згаданої котельні.

За теплоенергію Дрогобич заборгованості  не має, а за газ –  вона становить 400 тис. грн. Ця заборгованість буде реструктуризована,

www.zik.com.ua

 

 

Роман Калапач виграв суд

У середу, 23 вересня, Дрогобицький міжрайонний суд поновив Романа Калапача на роботі.

Враження від цього двоякі. З одного боку, рішення прийняте “іменем України”, так що які можуть бути претензії. А з іншого - Роман Калапач порушував Конституцію України, Закони України (наприклад, не звітував перед громадою, не давав відповіді на листи стебничан, робив махінації з комунальним майном і таке інше) - і дочасне припинення його повноважень вважають незаконним. Якась це не та справедливість, що мала би бути...

Першим з перемогою його привітав Геннадій Куцан, проти якого фактично й позивався новий-старий міський голова. Навіть якщо й сам Роман Калапач не захоче банально мстити, то чимало депутатів налаштовані на те, аби відправити Геннадія Куцана у відставку. Отже, знову почнеться перетягування влади на себе, а нагальні потреби стебничан не будуть розв’язуватися.

Дивною виглядала позиція відповідачів на чолі з Геннадієм Куцаном. То вони заявляють клопотання про розгляд справи колегіально, то забирають назад своє клопотання. Невже, здогадуючись про свою ймовірну поразку, намагалися продемонструвати лояльне ставлення до майбутнього переможця, сподіваючись на його милість? Невже не розуміють, що злісні вогники в очах Романа Калапача свідчать лише про одне: ця людина на словах може сповідувати філософію кота Леопольда: “Хлоп’ята, давайте жити дружньо”, а насправді..?

Роман Калапач не став висуванцем громади, більшість за нього не голосувала. А тому громада байдуже сприйняла його відставку, не пікетувала приміщення міської ради, аби не дати дочасно припинити повноваження “улюбленця народу”. Байдуже сприйме громада і повернення “блудного сина”, не зустрічатиме його хлібом-сіллю. Ось ця байдужість громади і призводить до того, що до влади приходять калапачі, що не розв’язуються елементарні місцеві і людські проблеми.

На тлі цієї байдужості гонорово почуває себе депутатський корпус. Роман Калапач тепер буде дути на воду, аби знову не ошпаритись на народних обранцях. А ті й далі будуть розв’язувати власні меркантильні проблеми, прикриваючись гарними словами про служіння народу.

Біда не в тім, що повернувся Калапач, що знімуть Куцана. Біда у тім, що люди втрачають віру в справедливість, беруться за вила, а різні циніки і негідники виводять їх на майдани. Ось і виходить замкнене коло нашої власної недолугості...

Анатолій Власюк, газета «Воля громади»

Слово директора

Роман Броницький: “Вісімнадцята школа була, є і буде»

Роман Зеновійович Броницький працює директором загальноосвітньої школи № 18. Про здобутки, проблеми й перспективи цього навчального закладу – в інтерв’ю газеті «Воля громади».

- Пане директоре, за цей час, що Ви працюєте у школі, що Вам удалося досягнути?

- Я працюю вже трохи більше, ніж півтора року. Перш за все, основним позитивом є те, що у школі сформувався колектив відсотків на вісімдесят або й більше однодумців, який переймається турботами школи, бачить перспективу. Поза межами залишилися ті негаразди, які були декілька років тому. А казали, що колектив непрофесійний, що школа не має розвитку, перспективи, що не буде наповнення школи учнями. Ми вже через це пройшли, і це вже є фактично позитив.

- Що плануєте здійснити у майбутньому?

- Маємо великі задуми. Проведено досить суттєво ремонти, відновлення школи, буде здійснена реконструкція спортивного залу, тобто створення нормальної спортивної бази. Наш найбільший позитив той, що вдалося з відділом освіти відкрити дошкільну групу, де вже є 15 діточок п’ятирічного віку. Це є лише перший крок до створення дитячого садочка. Великою проблемою для нас залишається те, що обласна рада має виділяти 20 відсотків коштів на реконструкцію школи. Але Євро-2012 гальмує цю річ, тому що кожна копійка в області є на рахунку. Пообіцяли, що в листопаді на сесії Львівської обласної ради це питання буде підняте, документи повністю передані до обласної ради. Приємно, що влада нас підтримує, на нашому рахунку вже є 136 тисяч гривень на реконструкцію. Якщо надійдуть ще кошти з обласного бюджету, тоді зможемо робити кошторисну проекцію, план реконструкції і вже потихеньку робити дошкільний заклад.

- У школі працює басейн. Як він використовується?

- Басейн використовується за призначенням, функціонував він повністю під час опалювального сезону, тобто від 15 жовтня до 15 травня. На цей рік кошти аналогічно виділено. Хотілося б, щоби басейн функціонував не лише для нашої школи, а й для громади Стебника. Можливо, влада би мала посприяти в тому, аби залучити до цього не лише інші школи, а й мешканців міста. Щоб плавати у нашому басейні, треба пройти медогляд, але, думаю, це не буде великою проблемою для багатьох. А так запрошуємо учнів стебницьких шкіл до нашої секції плавання, директори повинні подати колективного листа до відділу освіти, щоб частково проплачувалися послуги за енергоносії.

- Що плануєте найближчим часом зробити у школі?

- Ми відкрили “Українську світлицю”, побачили на Яворівщині екологічні класи, хочемо у себе відкрити щось подібне. Хочемо нормально облаштувати спортивну базу. Можливо, вдасться запровадити класи спортивного напрямку, тому що в 2010-2011 роках буде перепрофілізація загальноосвітніх шкіл, то якби вдалося зробити школу-комбінат, то ми би працювали над створенням напрямку оздоровчо-реабілітаційного. Маємо для цього всі передумови: спортивну базу, басейн і таке інше.

- Ви сказали, що у колективі 80 відсотків – це Ваші однодумці. А 20 відсотків – вставляють палиці у колеса?

- Немає такого, що вставляють палиці. Але кожна людина, як кажуть, має свій характер і має свою думку. Зрештою, в кожному колективі є така річ, і треба прислуховуватися до всього – і позитивного, і негативного. Позитив – це коли тобі пропонують щось або кажуть, що ти робиш не так і десь мав би виправитись. А інші свідомо роблять шкоду комусь і собі теж. Є й такі речі.

- Школа не повністю наповнена учнями. Як ви розв’язуєте цю проблему?

- Школа розрахована на 1568 учнів згідно стату. Є дві проблеми. Перша – це демографічна криза, щороку зменшується кількість учнів. По мережі наших шкіл щороку стає менше на 42-48 класів, тобто фактично закривається потужна середня школа. Ця тенденція буде продовжуватись. Я робив аналіз. За приростом ми зараз десь є на рівні 1997 року. Виникне маса проблем, і такі проблеми вже виникають по Україні, коли закривають школи або їх об’єднують. Враховуючи ситуацію з кризою, мабуть, влада теж буде ставити питання, чи доцільно, щоб середня школа мала 200 чи 300 учнів, тим паче, що якщо брати всі чотири стебницькі школи, то я думаю, що тут навчається 2200-2300 учнів. Тобто фактично можуть бути дві потужні середні школи. Але враховуючи базу, враховуючи потенціал, не тільки є бажання влади, а й, напевно, заперечення батьківського комітету, громади, що такі речі щодо закриття шкіл можуть пройти. Але, скажімо, у Дрогобичі кілька шкіл уже стоять на певній межі, будується п’ята базова школа, так що все може бути років через два-три. Щоб зробити на базі школи гімназію чи ліцей – це надзвичайно важко, тому що має бути середня наповнюваність таких навчальних закладів – не менше 350-400 учнів, тоді він буде рентабельним і відповідати своїй функції.

- Наскільки мені відомо, на базі 18 школи хотіли створити фізкультурний факультет Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Що то була за історія?

- Тут не хотіли. Тут зовсім інші стояли питання. Я думаю, що це була перша рейдерська атака. Певна група людей шукала хороше приміщення. Вибрали те, що є найновішим. Апетити собі ці люди вже втамували, вони знайшли один з навчальних закладів у Дрогобичі, і я гадаю, що наразі вони Стебника лишилися. Є ще одна людина з близького до Стебника міста, яка щось шукала і спинилася на нашій школі, сказала, що тут гарне приміщення і гарна територія. Але це власність громади, велику роль відіграють батьки і педагогічний колектив. Я гадаю, що ця школа була, є і буде школою і буде працювати за призначенням.

- Чи не можете більш детально розповісти про дитячий садочок при школі?

- Є рішення влади щодо того, що дошкільний заклад має бути на чотири групи, тобто 80 дітей. Від батьків надійшло на 2008 рік 67 заяв. Але треба здійснити реконструкцію першого і другого поверхів, які майже ідеально підходять під дитячий садочок. За кошторисом на реконструкцію потрібно один мільйон 360 тисяч гривень станом на 2009 рік. Це, гадаю, не такі вже й великі кошти. З тією ситуацією, що склалася в Стебнику з функціонуванням дошкільних закладів, ми би могли внести певний вклад у розв’язання цієї проблеми. Батьки до нас приходять, вже би були раді, аби дитячий садочок працював. Зараз у нашому дошкільному класі діти перебувають три години щоденно, п’ять днів на тиждень, тут проводяться уроки музики, образотворчого мистецтва, іноземної мови, письма, арифметики, тобто дають усе необхідне п’ятирічним дітям для підготовки до школи. Я гадаю, що це експериментальна база, тому що подібне є лише в першій і четвертій дрогобицьких школах. Батьки схвально відгукуються, діти мають бажання ходити до такого дошкільного закладу. Хочу через газету звернутися до батьків, щоби контактували з нами, а їхні діти навчались у нас.

Анатолій Власюк, газета «Воля громади»

Хто ви, Арсеніє Петровичу?

Наприкінці позаминулого тижня кандидат у президенти Арсеній Яценюк відвідав Львівщину. У п'ятницю, 18 вересня, Арсеній Петрович поспілкувався з журналістами регіону. На півгодинній прес-конференції присутні представники мас-медіа мали змогу задавати запитання, на які лідер "Фронту змін" охоче чи неохоче відповідав.

Другим запитанням, яке для Арсенія Яценюва не було, мабуть, несподіваним, було поставлене кореспондентом газети "Франкова криниця Підгір'я".

- Арсенію Петровичу, - розпочав діалог автор цих рядків. - Щоб моє запитання не здалося вам якимось провокативним чи незручним, викладу вам його таким чином. 19 серпня цього року в УНІАН відбулася прес-конференція на тему "Не допустимо в Україні нового Голокосту і Коліївщини". Учасники прес-конференції - професор Академії історії та культури євреїв ім. Шимона Дубнова, президент Львівської обласної єврейської общини, президент Міжнародного центру Голокосту імені Олександра Шварца Рудольф Мирський і виконавчий директор Академії історії та культури євреїв ім. Шимона Дубнова Олександр Найман озвучили звернення "Неприпустимо в Україні нового Голокосту і Коліївщини" та "Звернення єврейської громади до Арсенія Петровича Яценюка". Я процитую декілька рядків, а ви прокоментуйте, будь-ласка.

Уривки з першого документу, процитовані кореспондентом "ФКП": "…ми, євреї пишаємось тим, що Арсеній Петрович не тільки належить до нашого народу, а й виявив себе видатним урядовцем і патріотом України. …нам, любавичіським євреям, й мабуть, усьому єврейському народу дуже прикро, що своєї національності панічно боїться представник роду одного з самих відомих тлумачів Талмуда - рабина Бакаі". І рядки з другого документу (мовою оригіналу): "Как нам известно, Вы принадлежите к знаменитейшему еврейскому роду Бакаи, который официально признан Израилем. Ведь по родословной, в случае смешанных браков, евреем считается только тот, у которого мама еврейка. Ваша мама - Мария Григорьевна Бакаи (в девичестве) относится к древнейшему еврейскому роду Бакаи. Ваш глубоко уважаемых среди всех евреев предок - раввин Бакаи - самый известный сочинитель Талмуда, многотомного свода правовых и религиозно-этических положений иудаизма. К тому же Ваша жена Терезия также принадлежит к нашей нации и исходит из древнейшего еврейского рода Гур. …Все евреи готовы поддержать Вас, Арсений Петрович, как будущего кандидата в Президенты Украины, как опору нашей веры в спокойную Украину. Вы не должны чураться еврейства и, наконец, официально заявить, что Вы еврей и гордитесь этим".

- Що ви хочете цим сказати? - запитав Ансеній Петрович, вислухавши цитати зі звернень єврейських громад, вдавши, мабуть, що не розуміє про що йдеться, чи то провокуючи автора запитання на його прямий виклад. І далі відбувся такий діалог.

- Арсенію Петровичу, яке ваше національне коріння і чому вами так заопікувалися єврейські меншини?

- А хіба це має якесь значення?

- Щодо вашого національного походження як громадянина України - значення немає ніякого. Що ж до іншого, то для мене має. Мені, українцеві, не байдуже, чи в моєму паспорті є позначка про мою національність, чи ні, я хочу знати, хто є кандидатом на пост Президента моєї держави. І чому ним так заопікувалися представники єврейської національної меншини.

- Ви антисеміт?

- Я патріот України!

- То вам, українському патріотові, я дам газету "Наш лідер", де є мій родовід.

І лідер "Фронту змін" подав свій рекламний продукт, де під заголовком "Родина Арсенія Яценюка" є фотографії представників його генеалогічного дерева трьох поколінь з короткими відомостями про них. Усі - "щирі українці", сам Арсеній Петрович, навіть, греко-католик…

Будучи якось у справах в столиці нашої держави Києві, зі своїм близьким родичем недільного ранку відвідав Службу Божу у греко-католицькій каплиці на Аскольдовій могилі. З цікавості запитав його, хто з політиків відвідує цей єдиний у столиці греко-католицький храм. Назвав мені родич Оксану Білозір, Олега Тягнибока та ще декілька відомих політиків. Арсенія Яценюка у тому списку не було.

Після Служби Божої на Аскольдовій могилі, я дещо дізнався про самого Арсенія Яценюка. Наближені до владних кіл люди, знайомі мого родича, розповіли, що Арсеній є зятем людини, яка володіє трьома великими українськими банками, тому й пішов молодий політик так швидко по висхідній. Тесть Арсенія Яценюка, Віктор Іларіонович Гур, котрий тісно пов'язаний з теперішніми політиками, при перемозі Арсенія Яценюка на президентських виборах, скажімо, міг би претендувати на керівництво Національним банком чи бути міністром економіки…

Чи відповідає сьогодні рейтинг Арсенія Яценюка тим даним, які оприлюднюються різними "фаховими" соціологами, важко сказати, бо довіри до них мало через разючу розбіжність у цифрах. Але неозброєним оком видно, що в новоспеченого кандидата у президенти вкладаються величезні гроші. Його намети кольору "хакі" стоять сьогодні в усій Україні - навіть у невеликих містах та селах. "Наш лідер" розходиться мільйонними тиражами, на Арсенія Яценюка працюють Інтернет-ресурси. Важко навіть уявити, скільки грошей уся ця агітаційна машина "з'їдає" за день…

Ще в 2007 році Арсеній Петрович Яценюк заснував Фонд "Відкрита Україна". Назва проекту недвозначна. Може у "відкритій Україні" і є суть прагнень Арсенія Яценюка та тих, хто заявив про його підтримку: відкрити нашу державу для себе, а закрити для нас, простих українців. Їм стратегічні об'єкти, банки, а нам - вулиці та майдани з їх патріотичними назвами, на яких ці об'єкти розташовані…

Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Духовні вправи на жовтень-2009.

Коли б усі гріхи, які лише можна вчинити, об`єдналися в одне створіння, - була б це крапля оцту в морі порівняно з Божим Милосердям.  Св. Катерина з Сієни

Молюся неустанно і вболіваю про те, що час так швидко плине. Все одно мені його мало, скільки б не молився!   Св. Пій з Петрельчіни

З любові до Бога народжується любов до ближнього, а любов до ближнього розпалює любов до Бога.  Св. Григорій І Великий

Спів проганяє демонів, наближує Ангелів-Охоронців, вливає впевненість серед страхів ночі і спокій серед труду дня.   Св. Василій

Вчімося споглядати в небо, і тоді земля перестане бути пристановищем заздрощів, бунту та зла.  Св. Урсула Лєдуховська

Надія – це корабель, що веде до відкриття нового світу: світу віри, але тільки любов може кинути якір.   Рауль Фольро

Навернення – це звернення до Бога. Посвячення – наповненість Богом.  Св. Мати Тереза

Наше тіло має нам служити для того, щоб ми могли служити Богові.  Св. Августин

Економність є чеснотою, бо те, що хтось марнує, - забирає в убогих.  Бл. Йосиф Бальдо

Бути віруючим без благодаті неможливо.  Св. Едита Штайн

Крім праці, яку виконує кожна людина, аби жити, їй необхідно знайти час і бажання робити щось, що втішатиме Боже серце.  Зента Мауріна

Інформація для гостей з Польщі.

Truskawiec: mieszkanie, zywienie, wypoczynek, uzdrowienie

Panstwo wybiera sie do Truskawca i chce komfortowego odpoczynku, dobrej rozrywki i rzeczywistego uzdrowienia? Wtedy zapraszamy do hotelu spa <Piaty ocean>, który znajduje sie w cichym i malowniczym zakatku slawnego kurortu Truskawiec w Galicji Wschodniej (Ukraina), z dala od  miejskiego zgielku, otoczony pieknym krajobrazem porosnietych  lasem wzgórz, nieopodal od sanatorium <Karpaty>.

Wybudowany i udekorowany z nadzwyczajna fantazja i wykwintnym gustem, kompleks ten ma niepowtarzalny dyzajn, pojednany z domowym zaciszem.

<Piaty ocean> - to 9 pokojów i apartamentów (VIP-sal), mogacych zmiescic jednoczesnie nie wiecej niz 30 osób, SPA-centrum dla wodnej sanacji i omolodzenia, z lazienkami (saunami) róznego sztybu, kosmetycznymi gabinetami i fitobarem, Restauracja z przepieknym przyrodniczym dyzajnem i smaczna kuchnia z Ukrainy (Galicji) i Europy, Pub z mozliwoscia pregladu sportowych wydarzen na biezaco i piwnym meniu, Sala konferencyjna z mozliwoscia jednoczesnego rozmieszczenia 30 osób, Sala dla billiardu ze 16-calowym stolem firmy <Husstler>, mozliwosc umieszczenia panskiego samochodu pod ziemia lub na otwartej przestrzeni.

To wszystko jest stworzone dla cudownego odpoczynku i jakosciowego uzdrowienia. Wszedzie – w hotelu, restauracji, SPA-centrum wyczuwa sie namacalna zdrowa i przyjazna atmosfera milosci do ludzi, pozytywna aura, wlozona w <Piaty ocean> natchnieniem i  mistrzostwem twórców i budowniczych oraz terazniejszych pracowników i personelu.

Kontakt – Ukraina, obwód Lwowski, miasto Truskawiec, ulica D. Halickiego, 2

Telefon dla rezerwacji  +38 (03247) 6-55-50. Wiecej informacji (po-ukrainsku) oraz zdjecia - na www.karpatypremium.com

 

Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск –   Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел. 8-097-38-36-112. Публікація  в Інтернеті  - на  www.protruskavets.org.ua   – «Сайт Трускавця про Трускавець».

 

 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України