Хто володіє інформацією, той володіє світом!
Видається з 14 серпня 2008 року № 83 (109) від 10 листопада 2009 р.
Новини Трускавця та регіону
Без світла, без газу, без води
Ще від четверга мешканці будинку 19 по вулиці Івасюка (біля котельні) живуть без світла – електропостачання не подається через те, що повністю згоріла електрощитова. Станом на понеділок було зібрано кошти для усунення неполадок, але їх виявилося недостатньо, повідомили спеціально для «ТВ» мешканці будинку. Натомість на понеділковій нараді гендиректор КП «Наше місто» звинуватив ОСББ у відсутності укладених договорів з його підприємством та те, що в цьому ОСББ немає в штаті слюсаря та електрика, на цьому економити не можна. Він теж «проїхався» по іншому депутату міської ради, який живе в цьому будинку, який начебто має великий борг за оренду, а ОСББ там ніби діє вкрай неефективно. В даній ситуації ми утримуємося від будь-яких коментарів, щоб не ставати на чиюсь позицію.
Натомість проблему газопостачання будинків 3, 7 та 9 на Скоропадського не вирішено й досі, про це члени ініціативної групи «Захист прав пайовиків» (голова – адвокат Василь Герльовський) говорили на зустрічі в п’ятницю, 6 листопада, з представниками компанії-забудовника та мером Трускавця. 14 жовтня було визначено терміни усунення недоробок, в четвер, 5 листопада, було прорито траншею, а в п’ятницю погоджено, що ці терміни змістять в часі орієнтовно на 10 днів. Вся проблема в газовій трубі, яка два роки тому ніби була справною, газопровід після випробування був переданий на баланс газової служби, але тепер він пропускає і не може бути експлуатований.
Через проведення робіт по цих будинках мешканці 9 та 11 будинків на Стуса залишалися без води через пошкодження водогону. Як повідомив генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк, поліетиленову трубу вже замінили, водопостачання відновлено. Він теж зазначив, що до 1 листопада завершено реконструкцію водоочисних споруд.
Якщо Євро буде у Львові, воно буде і в Трускавці
7 – 8 листопада у Трускавці побували виконавчий директор UEFA New Company Девід Тейлор, директор УЄФА Євро-2012 Мартін Каллен, директор ТОВ "Місцевий організаційний комітет "Євро-2012 Україна" Маркіян Лубківський, віце-прем`єр-міністр Іван Васюник, голова ЛОДА Микола Кміть, інші офіційні особи, які інспектували готовність до Євро-2012. Вони оглянули готелі «Ріксос», «Шале Ґрааль», «Женеву», проїхалися в загальному містом (через погану погоду екскурсію по місту відмінили), на 15 хвилин заїхали і в Моршин. Девід Тейлор запевнив, що якщо Львів прийматиме Євро-2012, то Трускавець обов’язково прийматиме гостей, він теж зазначив, що і сам приїде до нас на відпочинок як приватна особа, так йому сподобалося в нашому Трускавці. Високі гості провели розмову і з мером Трускавця Левом Грицаком.
Освіта зекономила
Як повідомив начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик, через карантин міська освіта значно зекономила на харчуванні та опаленні (в школах та садочках підтримується мінімальний температурний режим). В той же час вчителі та вихователі, які тепер працюють в режимі чергування, можуть не переживати за свою зарплату – вона їм буде виплачена в повному обсязі. Щоправда, ще невідомо, як буде з відпрацюванням пропущених занять.
Кількість звернень до лікарів зменшилась
Як повідомив на понеділковій нараді головний лікар міської лікарні Йосип Свіжинський, у Трускавці зменшилася кількість звернень до лікарів – на вихідних їх було до 10. Всього за час епідемії зареєстровано 921 звернення по ГРЗ, найгірше ускладнення – атипова пневмонія. Станом на понеділок в трускавецькій лікарні хворих з діагнозом «пневмонія» було 57 осіб, з них 6 дітей. Міська лікарня отримала препарат «Таміфлю», який можна використовувати лише для лікування свинячого грипу, а також захисні маски. Ситуація перебуває під контролем.
Алієв хоче півмільйона
Для проведення всіх необхідних робіт в будинках 9 та 15 по Івасюка, потрібно біля півмільйона гривень. Про це заявив на понеділковій нараді головний комунальник Трускавця. Натомість на даний час місто може виділити лише 200 тисяч для потреб нормального функціонування теплопостачання в цих будинках.
Заворушилися й «литвинівці»
Поряд з іншими політичними силами заворушилися й активісти Володимира Литвина – у Трускавці свій перший жовтий намет «Час Литвина» вони поставили в понеділок, 9 листопада, на Стебницькому кільці, біля магазину «Болоння» - одне з улюблених місць політичної реклами різномастих політсил.
Засідав міськвиконком
В четвер, 5 листопада, відбулося засідання міськвиконкому ТМР. З прийнятих двох рішень одне стосувалося виборів (дільницю з ПК «Мир» перенесли на Бориславську, 34, в садочок «Сонечко»), а інше – створення прийомної сім`ї для трьох дітей-сиріт Анастасин на базі сім`ї знаного трускавецького підприємця і мецената Ігоря Кісака.
Богдан Волошин працюватиме в Києві
Колишній директор дрогобицького ринку та депутат Дрогобицької міської ради від БЮТ Богдан Волошин працюватиме в Києві, в апараті Верховної Ради України, повідомляє наше джерело. Таке просування є виправданим, адже він достатньо добре зарекомендував себе в партійній роботі, відзначився відмінною виконавчою дисципліною та по праву вважався в дрогобичан правою рукою депутата обласної ради Михайла Ваврина – кажуть, що саме Михайло Васильович посприяв новому працевлаштуванню п. Волошина після відсутності порозуміння з мером Гуком.
В четвер – сесія Дрогобицької міської ради
12 листопада відбудеться чергова сесія міської ради Дрогобича, одним з питань буде звіт управління комунальних ресурсів щодо невдалої оборудки з універмагом. Мер Дрогобича Гук дуже незадоволений тим, що універмаг не вдалося продати. Він теж не відмовився від своєї нав’язливої ідеї розпустити дрогобицьку міську раду, а тепер ще й хоче зменшити кількість депутатів міста Дрогобича з 50 до 30, а для боротьби з грипом пропонував їсти хліб з маслом та цибулею. Він навіть пропонує пам’ятник цибулі поставити, невідомо лише за які гроші. А може ще й пам’ятник севастопольському судді поставити? Гарний у Дрогобичі мер – спеціаліст широкого профілю, видно, дружина «підтягнула».
Немає тепла через сусідів
Одним із проблемних будинків по теплопостачанні є Мазепи, 2. Там не гріє цілий стояк через неможливість доступу до однієї з квартир, яка розміщена на 5 поверсі. Через проведення робіт влітку подібна ситуація склалася і по інших будинках – часто не гріє в одній з кімнат, на кухні чи рушникосушка в ванній залишається холодною через недбалість сусідів, як це має місце хоча б в будинку 2 на Стуса.
Прийом міського голови
У вівторок, 10 листопада, проходив прийом міського голови за участю двох його заступників (Чистогорського та Марченка), секретаря міської ради Наталії Пономаренко, начальника УЖКГіБ Василя Стечкевича, керівників та представників відділів міської ради. На прийом звернулося більше десятка громадян. Серед питань, які піднімалися – ситуація з будинком 25 по Бандери, який залишається без газу, бо в нас газова – як держава в державі і часто диктує свої вимоги. Там теж проблемна ситуація через наявність в будинку службового помешкання працівниці КП «Парк Курортний». На Івасюка, 3 страшно протікає дах, а під`їзд ремонтують мешканці власними силами, хоча КП «Наше місто» списує ці кошти (п. Алієв це заперечив). Фірма «Альбіон», яка ремонтувала дахи в Трускавці і давала гарантійні зобов’язання, вже не існує, проте людям обіцяли допомогти. Мешканка Садової, 2 п. Стебельська має проблеми з сусідами через туалет, який хоче приватизувати один з сусідів – колись ці туалети були спільними, а тепер, швидше за все, боротьба триває за шматок землі, на якому вони розміщені. Не обійшлося на прийомі (вже без участі мера) і без скандалу, який розгорівся між мешканцем Трускавця Крупою та депутатом Алієвим. Сварка мало не переросла в з`ясування стосунків по-чоловічому.
Спортивні заходи попереносили
В зв’язку з епідемією грипу в Трускавці було перенесено ряд спортивних заходів – значна їх частина замість листопада відбуватиметься в грудні. Спортивно-розважальні ігри «Старт до Олімпу» серед учнів четвертих класів шкіл Трускавця мали відбутися 12 листопада, відбудуться в грудні. Вони проходитимуть під патронатом Лева Грицака, міського голови Трускавця. Суть ігор полягає в тому, що кожен клас виставляє команду з 12 чоловік (по 6 хлопців та дівчат), які змагаються між собою.
7 – 12 грудня на тенісних кортах санаторію «Карпати» та ДЮСК «Спортовець» проходитиме турнір з тенісу за участю перших ракеток України, це – всеукраїнський юнацький турнір «Карпати». А 16 – 20 грудня на базі тих самих «Карпат» та «Спортовця» пройдуть міжнародні змагання з міні-футболу. Список запрошених команд вражає – «Динамо» (Мінськ), «Динамо» (Тбілісі), «Спартак» (Москва), «Динамо» (Бухарест), «Карпати» (Трускавець), команди з Вільнюса, Риги, Києва. Діти не лише змагатимуться, але і візьмуть участь в святі святого Миколая. Цей захід теж під патронатом мера, як і всеукраїнський турнір з вільної боротьби «Трускавецькі джерела», який теж перенесуть на грудень (мав відбутися 16 – 18 листопада).
В планах ДЮСК «Спортовець» ще й проведення спортивних сімейних змагань «Тато, мама, я», спортивно-розважальні ігри для учнів 2 та 3 класу (але це вже після Нового року). Поки що через карантин вчителі займаються методичною та господарською роботою. А так щодня в басейні плавало біля 400 дітей, до обіду – школи, після обіду – спортивні секції, повідомляє директор ДЮСК Любомир Мацькович.
А відділ у справах сім`ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради посприяв проведенню 46 спортивних заходів, з яких 28 – у Трускавці, а 18 – відрядження трускавецьких юних спортсменів на змагання всеукраїнського і міжнародного рівня, повідомляє начальник відділу Зенон Пристай. І це – не враховуючи заходів, які проводить міський відділ освіти. Що цікаво, багато спортивних заходів проходять за підтримки трускавецького мера, який буває на кожному з них, шукає спонсорів, так що трускавецький спорт розвивається.
У Трускавці теж роздавали захисні маски
Хоча епідемія грипу пішла на спад і вже багато трускавчан та гостей міста ходить без захисних масок, потрібно згадати тих, хто долучився до безкоштовної роздачі масок. Це трускавецький міський осередок партії «Батьківщина» (маски роздавали в соціальному кіоску на Мазепи, 21Д), терцентр (роздано маски пенсіонерам та працівникам), відділ у справах дітей (маски роздавали дітям-інвалідам). Натомість у Дрогобичі політичні сили були більш активніші – там роздавали маски і свободівці, і пористи, і регіонали.
Страждає туристична галузь міста
Як повідомила спеціаліст відділу рекреації та туризму ТМР Наталія Кобись, під час карантину не здійснювалися жодні туристичні поїздки – тепер турфірмам залишається лише хіба що підраховувати збитки.
Власна інформація
У Стебнику більше народжується, ніж помирає
У жовтні в Стебнику народилося 29 дітей, а померло 14 осіб. За цей час одружилось дві пари. Найчастіше дітям давали імена Софія і Назар, але були й рідкісні для нашого краю - Каріна, Дарина, Кароліна, Аделіна.
На біржі праці нікому обслуговувати людей
За словами керівника Стебницького центру зайнятості Лесі Качмар, понад 60 відсотків працюючих зараз знаходяться на лікарняному. Людям, які стоять на біржі праці, нема нагальної необхідності з’являтися сюди, але вони повинні з’ясувати, коли з ними будуть проводити відповідні співбесіди, які перенесуть у часі. Для стебничан, які захворіли і не змогли з’явитись у Центрі зайнятості, вагомою підставою повинна бути довідка про лікарняний листок непрацездатності.
Газета «Воля громади», м. Стебник
«Магістраль» робить подарунок Дрогобичу, безкоштовно ремонтуючи вул. А. Шептицького
Стрийське підприємство «Магістраль», яке не перший рік виконує підрядні роботи з ремонту доріг у Дрогобичі, виявило ініціативу за свій кошт провести ямковий ремонт вулиці А. Шептицького. За словами міського голови Миколи Гука, вул. А. Шептицького перебуває у жахливому стані, щодня нею возять хворих до лікарні. "Оскільки у міському бюджеті нема коштів на ремонт доріг, ми з радістю прийняли таку прекрасну ініціативу “Магістралі», - сказав Микола Гук.
У Дрогобичі заговорять світлофори
Міський голова Микола дав доручення директору департаменту Юрію Кондратюку забезпечити озвучення світлофорів. Таке нововведення має сприяти поліпшенню безпеки руху людей з особливими потребами. Усього у Дрогобичі є 10 світлофорів.
Дрогобицький мер став на захист відвідувачів лазні, яких карантин позбавив можливості помитися
Дрогобицький міський голова Микола Гук на нараді у Ратуші розкритикував рішення штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про закриття на час карантину міської лазні. Керівник штабу, перший заступник міського голови Петро Суда пояснив закриття лазні вимогою медиків-членів штабу, а також навів економічні обґрунтування доцільності закриття лазні: напередодні оголошення карантину цей заклад відвідало лише кілька осіб, не окупилися навіть затрачені енергоносії. Санепідемстанція та відділ охорони здоров’я також висловилися проти того, щоб у час карантину лазня працювала. Лазня, на їх переконання, це місце скупчення людей і там може швидко розповсюджуватися вірус. А ще коли людина вийде розпарена на вулицю - має великий ризик застудитися.
Мер, якому по телефону скаржаться мешканці, котрі не мають де помитися, вважає, що купання в лазні – це спосіб оздоровлення і вона має працювати. Микола Гук дав вказівку відновити роботу лазні протягом тижня. До речі, у Дрогобичі КП «Теплоенерго» не забезпечує квартири гарячою водою.
У Дрогобичі за останню добу крива захворюваності на грип та ГРВІ піднялася вгору, однак шпиталізованих дітей - менше
Як повідомили сьогодні, 10 листопада, у відділі охорони здоров’я виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, за минулу добу на грип та ГРВІ захворіла 271 особа, з них 131 дитина. Шпиталізовано 30 осіб, серед них 14 дітей. На пневмонію захворіло 8 осіб, зокрема 1 дитина. Всіх шпиталізовано.
З початку епідемії у Дрогобичі і Стебнику захворіли на грип та ГРВІ 9 561 особа, з них 4 вагітні жінки та породіллі та 4 394 дітей. Шпиталізовано 920, зокрема 630 дітей. Виписано зі стаціонару 637 осіб (за останню добу 45), з них 528 дітей. Померло 8 осіб, з них 1 дитина. Продовжують хворіти медичні працівники. З початку епідемії на грип та ГРВІ захворіло 84 особи, з них 1 за останню добу. Нагадаємо, за інформацією на 9 листопада за добу кількість захворілих на грип та ГРВІ у Дрогобичі та Стебнику, порівняно з попереднім днем, зменшилася на 64 особи: з 205 до 141. 7 листопада і 8 листопада кількість захворілих дітей зупинилася на цифрі 46. За добу шпиталізовано 15 осіб, з них 10 дітей
Дрогобицький стадіон "Галичина" готується до реконструкції
Як повідомив начальник відділу з фізкультури і спорту виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Василь Карпин, ТзОВ "Арка Моріс" розробило проект реконструкції стадіону "Галичина" у Дрогобичі. В даний час продовжується роботи над проектно-кошторисною документацією, які буде завершено до кінця року.
З міського бюджету муздрамтеатр отримає 100 тисяч гривень
Міський голова Микола Гук доручив управлінню фінансів вишукати у бюджеті 100 тис. гривень, щоб змонтувати сцену у муздрамтеатрі, який уже тривалий час на реконструкції. Як відомо, цього року театр цього року відзначає своє 70-річчя, однак у приміщенні і досі не завершена реконструкція, а театр проводить вистави на виїздах.
Іван Тихий, м. Дрогобич
Злодії полюють на золото і мобілки
За повідомленням центру зв’язків з громадськістю ГУ МВСУ у Львівській області, 3 листопада у Дрогобицький районний відділ міліції звернулась непрацююча 32-річна мешканка с. Меденичі. Жінка повідомила, що 2 жовтня близько 20-ої години у селі Криниця невідомий заволодів її грошима в сумі 300 гривень та золотим хрестиком. За підозрою у скоєнні злочину був затриманий непрацюючий мешканець села Криниця Дрогобицького району.
*До дрогобицьких правоохоронців звернувся дрогобичанин В. Чоловік розповів, що у Дрогобичі на продуктовому ринку із його кишені викрали мобільний телефон «Соні Еріксон» вартістю 790 гривень. За скоєння злочину притягується до кримінальної відповідальності 20-річний непрацюючий К.
*У Трускавці в мешканця Дрогобича викрали мотоцикл "Восход-3м". За злочин затриманий 50-річний чоловік.
*До Бориславського міськвідділу міліції звернувся 59-річний пенсіонер. Він повідомив, що з його квартири шляхом вільного доступу було викрадено 4500 гривень. Правоохоронці встановили, що цей злочин скоїла 59-річна пенсіонерка з Борислава.
Ярослав Грицик, газета «Галицька зоря»
Сім тисяч доларів – за довірливість
*3 листопада до Дрогобицького міськвідділу міліції із заявою звернулася стебничанка. Вона повідомила правоохоронцям, що невідома особа проникла до підвального приміщення її будинку і, зламавши замок дверей, викрала майно вартістю 1200 гривень. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Шляхом проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено особу, котра скоїла злочин. Нею виявився дрогобичанин Л. За даним фактом здійснюється перевірка.
*3 листопада до Дрогобицького міськвідділу міліції звернулась дрогобичанка К. Вона розповіла, що протягом березня-липня поточного року громадянин К. шляхом обману заволодів її грошима в сумі 7 тисяч доларів США. Проводиться перевірка.
Олександр Дідик, в. о. начальника Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл., капітан міліції,
газета «Галицька зоря»
Лев Салабун – першорозрядник!
Відділ фізичної культури та спорту Дрогобицької міської ради наказом № 47 від 28.09.2009 року присвоїв перший спортивний розряд з боксу Салабуну Леву Юрійовичу (тренер – Смалій Олександр Леонідович).
Нагадаємо, що 2009 рік став доволі плідним у спортивній кар’єрі Лева Салабуна. Він став членом команди Львівської області з рукопашного бою, переміг у Міжнародному турнірі з рукопашного бою в місті Ямпіль, зайняв друге командне місце на Всеукраїнському турнірі з рукопашного бою в місті Трускавці, став чемпіоном Львівської області з боксу.
Сподіваємося, що Лев Салабун не зупиниться на досягнутому.
Олег Григоренко, голова ГО “Спортивний клуб “Патріот”,
газета «Воля громади»
Мисливці обурені
Великий резонанс викликала стаття «Не треба нам трускавецького Лозінського», опублікована в минулому номері «ТВ». В ній, зокрема, йшлося про плани «прихватизації» 6 тисяч гектарів мисливських угідь, створення альтернативного діючому товариству мисливців та рибалок «Лісівнику» так званого «Кола мисливців» та інші дотичні питання. Щоб прояснити ситуацію та довести до відома всіх мисливців нашого регіону плани, які загрожують перетворенням лісу поблизу Трускавця в приватне мисливське угіддя одного з кандидатів на посаду мера Трускавця, члени низової організації та і взагалі Дрогобицького районного ТМіР «Лісівник» провели в понеділок, 9 листопада, збори. Збори проходили в приміщенні трускавецького лісництва, що біля залізничного переїзду, зареєструвалося 56 учасників-мисливців. Перед присутніми виступили голова райради мисливців та рибалок Богдан Сушириба, керівник низової організації Трускавця Олександр Ковальчук, старший єгер Павло Гусяк, мисливці Ігор Снітинський, Василь Стечкевич, Сергій Черняк, Лев Грицак, доповіді плавно переросли в дискусію. Абсолютна більшість присутніх в залі була обурена створенням мало що не сектантського угруповання, яке може захопити рейдерським способом мисливські угіддя і мисливці залишаться ні з чим. Спроби пояснити панами Снітинським та Черняком, чого ж хоче новоспечене «Коло мисливців», не внесли жодної ясності та лише загострило і так напружену ситуацію довкола цього питання. Небажання прямо відповісти, яким способом хочеться загарбати мисливські угіддя «для корінних трускавчан», скільки коштує ліцензія в приватних мисливських господарствах (хоча б такому, яким керує п. Черняк, а це «Тустань» поблизу Коростова в Сколівському районі), чому незаможних мисливців хочуть позбавити права насолоджуватися спілкуванням з природою, були проігноровані любителями польського, а не нашого, українського, укладу в мисливському господарстві. Ось лише окремі фрази: «Я за колгосп, але не в нашому селі», «Угіддя мають бути для трускавчан» (Снітинський), «Хто має гроші, той полює» (Черняк).
Дивувало й те, що взагалі може йти мова про ліс виключно для трускавчан, адже фактично угіддя біля Доброгостова, Уличного, Зимівок, Орова навряд чи можна назвати «чіста трускавецькими». Виглядало на те, що присутні на зборах члени «Кола мисливців» просто кепкують та знущаються з багатьох дійсно поважних трускавецьких природолюбів із сивими головами. Адже пропонувалося збільшувати ліміти, «щоб кожен щороку міг вполювати цапа», говорилося, що керівник фірми «Арко» ніби взагалі непричетний до цієї афери, а лише надає приміщення, запрошувалося людей прийти на збори кола в четвер, 12 листопада, словом, представники кола вели себе так, якби угіддя вже належали їм, а не перебували в веденні «Лісівника». Лев Грицак сказав, що дійсно існує загроза рейдерським способом позбавити реальних мисливців прав полювати на цих угіддях задля вигоди двох – трьох багатіїв. За приклад він навів ситуацію навколо 17 гектарів землі, яку природоохоронна прокуратура вперто називає модрицькою. З нашими законами та корупцією в багатьох кабінетах все може бути – такий висновок для себе зробив не один з присутніх мисливців.
Результатом зборів стало звернення до Дрогобицької районної ради Товариства мисливців та рибалок «Лісівник» та прохання делегувати низовому трускавецькому осередку частину повноважень. Підтримали це звернення 56 присутніх членів товариства, тобто одноголосно. Розходилися всі з думкою, що рейдерську атаку краще попередити, ніж потім доводити по судах свої законні права. А перед майбутніми місцевими виборами подія набуває ще й політичного забарвлення.
Володимир Ключак
Дрогобицькі хруні
Багата земля дрогобицька на хрунів! Не можуть здолати їх ні повінь, ні грип каліфорнійський. Множаться вони, мов таргани. На жаль, ми самі їх і плодимо.
Найяскравіше дрогобицькі хруні виявили себе в 1999 році, коли всі як один виступили на підтримку Леоніда Кучми. Аякже: Україна в небезпеці! Не допустимо до влади комуніста!
Минуло якихось п’ять років і наші хруні всі як один виступили на підтримку Віктора Ющенка. Аякже: Україна в небезпеці! Не допустимо до влади зека Януковича!
І що спостерігаємо зараз? Ті ж самі хруні виступають на підтримку Юлії Тимошенко. Аякже: Україна в небезпеці! Не допустимо до влади ну, вже не зека, а все одно Януковича!
Найбільше у хрунівстві виявила себе дрогобицька так звана творча еліта, якій до творчості, тим паче до еліти так само далеко, як я можу сподіватися на старості років стати артистом балету. Ці люди не мають ні сорому, ні честі, а дбають лише про власну кишеню, міняючи господарів, як шкарпетки.
У тому, що на землі дрогобицькій плодяться хруні, винна насамперед громада. Бо саме громада обирає хрунів до різних органів влади, дозволяє їм виступати від свого імені. Немає нічого дивного в тому, що саме громада спочатку виступала за Кучму проти Симоненка, потім за Ющенка проти Януковича, а зараз підтримує Тимошенко. Хруні лише озвучують те, чого хоче громада, але, на відміну від неї, ще й заробляють на цьому.
А подивіться на тих, хто упродовж цих десяти років нашої історії примудрився прислужитися різним політичним силам. Я би ще повірив у те, що людина змінила ідеологічні погляди, якби не знав, що у нас нема ідеологічних політичних сил. Навіть комуністи не знають творінь Маркса-Енгельса-Леніна, а роблять так, як їм підказує гаманець у кишені. Але ж не можна поміняти те, чого нема. Скажіть мені, будь ласка, чим ідеологія “Нашої України” відрізняється від ідеології “Батьківщини”, а ідеології цих двох політичних сил від ідеології Партії регіонів? Ви читали програмні засади цих буцімто ідеологічних створінь? Я змусив себе це зробити і прийшов до однозначного висновку: нічого українського, національного в цих програмах нема, вони базуються на принципах ліберального космополітизму, а риторика не повинна ввести в оману, так само, як, скажімо, риторика “Свободи”, яка лише декларує національне, українське, а ось механізм втілення цього в життя або не виписаний, або явно пахне провокацією, прагненням виставити своє “я”, не думаючи про те, що від цього потерпатиме народ.
Деякі дрогобицькі хруні за ці десять років проробили такі кульбіти, що заслуженим акробатам і не снилося. Вони зуміли поміняти декілька партій і громадських організацій, і всюди виконували якщо й не головну, то й не другорядну роль. Я вже не кажу про кучмістів, які стали ющенківцями, а тепер тимошенківцями, вони коливалися разом з громадою, очолюючи цей процес задля власного зиску. Але я не можу зрозуміти тих, хто свого часу підтримував Ющенка, а зараз з піною у рота виступає на захист Януковича і вийшов з “Нашої України”, ставши членом Партії регіонів. І навпаки, будучи у таборі Януковича, нині переметнувся до Тимошенко, написавши заяву про вступ до “Батьківщини”. Це так огидно, це так неприродньо, що шляк трафляє. І мовчали би, скромно потупивши голову, мовляв, біда заїла, грошей треба, а то ж ні, виступають святішими за пап римських, разом узятих, виправдовуючи своє хрунівство.
Ось саме це виправдовування власного хрунівства і є найбільш поширеною хворобою серед дрогобицького електорату. Це як алкоголізм, коли пияк не визнає, що він серйозно хворий, залежний від оковитої. У його розумінні цироз печінки хвороба, рак хвороба, інсультінфаркт хвороба, а ось алкоголізм ні. Так само хворі на хрунізм не визнають своєї патологічної залежності від грошових знаків і нема на те ради.
Вилікувати від хрунізму практично неможливо. Це вам не таміфлю від свинячого грипу: з’їв декілька пігулок і збирай манатки, пендзлюй з лікарні додому. Тут треба починати з профілактики, зі щеплення проти аморальності. Як щеплення проти грипу в час його панування не принесе жодних результатів, а, навпаки, притлумить імунну систему і лише погіршить стан пацієнта, так само під час виборчої кампанії аж ніяк не достукаєшся до совісті хруня. В глибині душі він розуміє, що робить паскудну справу, що Ющенко, чи Тимошенко, чи Янукович не є його кумирами, на яких слід молитись, але вже не може зупинитись, виправдовуючи себе хоча би тим, що всі так роблять. Звісно, далеко не всі, але коли алкоголік п’є, йому здається, що й усі вживають оковиту. Хронічні хруні в цьому випадку нічим не відрізняються від хронічних алкоголіків.
Наше суспільство загалом і дрогобицька громада зокрема серйозно хворі, якщо хрунізм процвітає буйним цвітом, не викликає осуду, зневаги до його носіїв. Справа навіть не в тім, хто кого підтримує і за кого фактично буде голосувати на виборах. Зрештою, це поняття честі й совісті кожного. Хтось розчарувався в Ющенку й буде голосувати за Тимошенко. Хтось зрозумів, що Тимошенко лицемірка і брехуха й віддасть перевагу Януковичу. А хтось вже давно усвідомив, що Янукович з того ж бандитського кубла, просто за ним стоять інші олігархи, ніж за Ющенком і Тимошенко, а тому проголосує проти всіх. Але головне, щоби кожний усвідомив свій вибір, не захворів на небезпечну хворобу хрунівство, а якщо вже підчепив цю небезпечну заразу, то намагався би якнайшвидше вилікуватися, а не переконувати всіх, і насамперед себе! що він цілком здоровий, чого й усім бажає.
Не заразіться від хрунів і самі не станьте хрунями! Не дозволяйте хруням керувати вами!
Анатолій Власюк, часопис «Тустань»
Всі гравці відомі, хоча й нема реєстрації
Виборчі баталії переходять в активну фазу. Всі, хто хотів позмагатися чи попіаритися – подали свої заявки. Що нас чекає? Ось власне про це розмова з гостем Майдану професором Сергієм Кисельовим.
Майдан: Ну, ось уже і той день реєстрації прийшов. І що Ви можете сказати про кандидатів?
Сергій Кисельов: Ну, я обіцяв сказати про кожного. Не обов’язково 16 разів, можливо й менше, скоріше за все менше. Проте, для початку – список. Між іншим, офіційний список кандидатів від ЦВК ми побачимо 13 листопада. Я б не став виділяти так званих технічних кандидатів, тобто таких, що покликані просто відтягувати голоси. Тим більше, що в своїй «технічності» ніхто не зізнається. Виняток – п. Рябоконь, але ж він технічний кандидат «громадянського суспільства», а це зовсім інша справа. Звичайно, різні кандидати мають різні шанси на президентство, проте, давай перелічимо їх просто за абеткою.
Отже,
№ 1. Інна Богословська, народний депутат, партія «Віче. Якщо, хтось пам’ятає провальний проект Команди озимого покоління на виборах у ВР 2002, то вона була саме з цієї команди;
№ 2. Михайло Бродський, Партія вільних демократів. Був достатньо відомим під час його депутатської каденції завдяки епатажній поведінці та висловлюванням;
№ 3. Анатолій Гриценко, народний депутат, член фракції НУНС, колишній міністр оборони. Між іншим, в трьох урядах – Тимошенко (2005), Януковича та Єханурова;
№ 4. Юрій Костенко, народний депутат. Між іншим, обирався п’ять разів. Українська народна партія;
№ 5. Володимир Литвин, народний депутат, Голова ВРУ, Народна партія;
№ 6. Олександр Мороз, Соціалістична партія України, колишній двічі Голова ВРУ;
№ 7. Олександр Пабат, депутат Київської міської ради, Громадянській актив Києва;
№ 8. Василь Противсіх, Президент Івано-Франківської торгівельно-промислової палати;
№ 9. Олег Рябоконь, юрист-міжнародник, у свій час (1997) заснував юридичну фірму, з якої вийшов у вересні цього року;
№ 10. Петро Симоненко, народний депутат, Комуністична партія України;
№ 11. Сергій Тігіпко, колишній віце-прем’єр (в уряді П. Лазаренка), колишній голова НБУ, колишній керівник виборчого штабу В. Януковича;
№ 12 Юлія Тимошенко, прем’єр-міністр України, партія Батьківщина;
№ 13. Олег Тягнибок, колишній народний депутат (1998 – 2006), Всеукраїнське об’єднання «Свобода»;
№ 14. Віктор Ющенко. Президент України;
№ 15. Віктор Янукович, народний депутат, Партія регіонів України;
№ 16. Арсеній Яценюк, колишній міністр економіки, колишній міністр закордонних справ, колишній Голова ВРУ, Фронт змін.
Поки що, все. Звичайно, у одних кандидатів шансів більше, у інших – менше, у декого – просто немає, і таких – більшість. Добре, що з’явилися нові (відносно) обличчя. Я думаю, ти розумієш, що у мене, як у виборця є свої симпатії та свої антипатії. Проте, я маю намір дати стислий аналіз кожного кандидата безвідносно до моїх почуттів. І, якщо немає заперечень, то зроблю це на вашому Майдані.
Майдан: Чому, як на Вас, пане професоре, щоразу вибори в Україні так нагадують, з одного боку певний театр абсурду, а з другого все населення жваво все це обговорює й ті, хто мають право, беруть у спектаклі участь?
Сергій Кисельов: Так тому й жваво обговорюють, що абсурдно. Ось у північних сусідів нема чого обговорювати. Рейтинг влади – стабільно високий. Щоб не зовсім вже було непристойно, виступають деякі дисиденти, якщо їх зараз можна так назвати. Пропагандистська машина працює як новісінький Мерседес і, між іншим, далеко не без результату. Хоча у нас багато спільного. У мене був колись приятель –канадієць. Так ось, він постійно дивувався, чому ми так любимо поговорити про політику та дивитись різні навколо політичні передачі на ТБ. А я не знаю. Проте, звичайно, запитав, про що чоловіки говорять у Канаді. З’ясувалося – про три речі. Перша – хокей, друга – автомобілі, третя – жінки. Про жінок – після третьої. А у нас розмовляють про роботу, про політику. Ми всі політизовані. Але, я б сказав, теоретично – любимо за кухлем пива поговорити замість того, щоб організувати хоч мінімальний опір владі. Якщо чесно, то я сподівався, що після 2004 так і буде, що з’явиться певний смак до свободи, до її захисту… Подібний абсурд неможливий, якщо громадяни мають та й відстоюють свою громадянську позицію, якщо вони здатні контролювати владу… Проте, звичайно простіше поговорити про все це за горнятком кави…
Майдан: Не так давно в статі для Майдану ти згадував країн Балтії та Польщу. Чому подібне не вдалося в Україні? Лише тому, що не „відлучили” колишніх компартійних й совєтскьких функціонерів?
Сергій Кисельов: А як ми могли їх відлучити, коли у нас цю «буржуазну» революцію комуністи й робили. Про це можна було тільки мріяти. Я думаю, що в тих країнах, те, що вдавалося отримати ззовні лише частково розкрадалося, а частково вкладалося у власний розвиток. Хто на межі 80-х й 90-х був відносно дорослим, той пам’ятає, як наші возили товар до Польщі продавати. Аж до викруток та оцинкованих цебрів… Тобто там нічого не було. Я не думаю, що можна на когось все це списати – на комуністів, націоналістів, інтернаціоналістів. Якщо ти відчув у своїй кишені чужу руку, – маєш її схопити та – бажано – дати в пику, а не розмазувати соплі на своєму обличчі та жалітися на життя. Після такої реакції кількість охочих залізти у кишеню тільки збільшиться.
Майдан: Норвегія, що так тобі близька, не є членом Європейської Унії. Однак – повноцінним членом великої європейської родини. А що попереду в України. Коли вона вже не буде хутором на узбіччі континенту?
Сергій Кисельов: Людина є тим, ким вона себе почуває. Це стосується й народу. Є зараз таке модне у політичній науці поняття – «ідентичність». Хто з нас, якщо серйозно, ідентифікує себе з європейцями? Якось я розмовляв з «просунутими» молодими людьми на цю тему. Вони всі казали, що є проєвропейськими та пронатовськими. Коли я їм сказав, що європейськість – це, крім усього іншого, ще й повага до іншого, толерантність, то вони погодились. Тоді я розповів, що в Німеччині не можна після 19-00 вмикати гучну музику вдома, а святкувати вдома день народження можна тільки за умови наявності на вхідних дверях до парадного оголошення, що з 20-00 до 22 – 00 буде трохи шумно, а в разі, якщо на цьому оголошенні один сусіда напише, що він проти, то святкування переноситься у найближче кафе або ресторан. Після цього в Європу ніхто не захотів. Тобто ми хочемо в Європу зі своїми звичками, своєю ментальністю, своїм життям, відмінними від європейських стандартів. А кому ми такі потрібні? Я те ж не хочу жити в одній квартирі зі злодієм чи п’яницею. Ми потрапимо до Європи, як повноцінна нація, незалежно від волі Брюсселю, тільки тоді, коли відчуємо себе трохи більше європейцями, ніж зараз.
Майдан: Вибори таки, мабуть, відбудуться. Твої прогнози й побажання тій частині електорату, яка ще критично сприймає та адекватно оцінює те, що бачить довкола?
Сергій Кисельов: Стосовно прогнозів я б порекомендував звернутися до астрологів. Павло Глоба, наприклад, вважає, що ім’я нового Президента буде… Юлія… Рейтинг її за соціологічними опитуваннями навіть у другому турі – другий. Хоча, якщо б соцопитування справджувалися на 100 відсотків, то й вибори були б непотрібні, як і політичні технології.
А побажання… напевне, все ж таки усвідомити, чого ти хочеш, чого чекаєш і діяти відповідно до власних інтересів.
Майдан: Дякую за розмову й чекаємо наступної твоєї публікації – аналізу претендентів на найвищий пост в Україні.
Леонід Ґольберґ, http://maydan.drohobych.net
Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел. 8-097-38-36-112. Публікація в Інтернеті - на www.protruskavets.org.ua – «Сайт Трускавця про Трускавець».