роздуми

 
 

Депутатські запити озвучили П.Шумин, Є. Юник, П. Іванишин. Зокрема, Петро Іванишин прочитав скарги мешканців вулиці Бориславської, 38, які нарікають на незадовільне теплопостачання та подачу гарячої води, а також просять перерахувати оплату за використане теплопостачання, бо температура в батареях була нижче 15 градусів. Ці ж самі проблеми стосуються вулиць Бориславська, 40 та Дрогобицька, 12. Депутат запропонував доручити депутатській комісії з питань житлово-комунального господарства розібратися у цих проблемах і включити його у склад цієї комісії.
Продовження розгляду виконання Концепції реформування водопровідно-каналізаційного господарства Трускавця розпочали депутати з “Нашої України”. І. Пілько зазначив, що через те, що жоден пункт договору між владою і інвестором не виконаний, щоб інтереси громади міста були захищеними, ще раніше треба було подумати, щоби землю передавати у власність частинами, відповідно, як “Альфа Плюс” виконуватиме свої зобов’язання. Різким був виступ П. Іванишина. Обіцянки Л. Грицака по водопостачанню, зроблені під вибори у 2006 році, так і залишились обіцянками, наголосив він. Продана стратегічна цінність міста – земля, а кошти, одержані за неї, не пішли на цільове використання. Хто ж винен? Петро Кирилович назвав: це заступник міського голови В. Марченко, який практично нічого не вирішує у міській раді, та міський голова Л. Грицак. Депутат запропонував визнати роботу міського голови незадовільною, поставивши це рішення на поіменне голосування.
Схоже, Петро Кирилович тільки піддав жару до гострої дискусії. Зразу ж виникло питання: хто і як голосував, коли йшлося про продаж землі? “42 депутати з 44”, - наголосив І. Ластовецький. Квадратний метр землі було продано за 50 грн. Коли зайшла мова про підвищення цін на воду, Л. Грицак зазначив: “Люди не будуть платити більше за воду. Ціна збільшена тільки на коефіцієнт інфляції.” Залишається повірити міському голові на слово. Втім, ми вже стільки покладалися на віру...
Дивно, але факт: чим більше депутати накидалися на інвестора, тим більше міський голова його захищав. “Альфа Плюс” вклала у проект 21 млн.грн., - зазначив він. – І зараз вона не відмовляється фінансувати. Вже домовлено про 500 тис.грн. нового траншу. Ми не програли, а виграли, тільки криза вибила реалізацію концепції з графіку. І реалізація її буде. Половину цього шляху ми вже пройшли.”
Проте не такими оптимістичними були депутати. Є. Юник, зокрема, говорив про те, що “Альфа” не виконала свої зобов’язання на 10 млн.грн. І те, що у Трускавці немає води – це прикра реальність, проти якої не попреш. В. Лаврінок був не менш категоричним: “Є графік виконання концепції, за яким у 2009 році ми повинні мати цілодобову воду. Чому ж не виконується ця угода?” Володимир Іванович запропонував розглянути на нараді з участю інвестора: зміни до договору, до графіку, гарантії “Альфа Плюс”. О. Ковальчин, як член комісії по водопостачанню, теж висловився різко: “Ми збиралися десь біля десяти разів, але нас просто ігнорували. Навіть юридичної адреси інвестора нам не повідомили. Є відповідальність сторін за невиконання договору, тож нехай інвестор відповідає за це. А нарікання на роботу В. Марченка вважаю справедливими.”
На завершення сесійного засідання депутати заслухали інформацію начальника управління рекреації, туризму і охорони навколишнього середовища міської ради М. Слободяна про внесення доповнень до Правил благоустрою території Трускавця. За доповнення так і не проголосували. Міський голова перервав хід засідання, запропонувавши депутатам обговорити решту питань тридцятої сесії на наступному засіданні. Пропозиція П. Іванишина про поіменне голосування за визнання незадовільною роботу з водопостачання міського голови зависла у повітрі...

ТРУСКАВЧАН ВВОДЯТЬ В ОМАНУ



Іванишин


Петро ІВАНИШИН, депутат міської ради.
- 16 березня 2006 року у газеті “Франкова криниця” надрукований звіт міського голови Лева Грицака, зокрема, про виконання програми з водопостачання: “Цілодобове водопостачання для мешканців міста можливе вже протягом 2-х років. Завершення виконання робіт по всьому проекту планується здійснити до 2009 року, причому для населення вартість води протягом 10 років змінюватись не буде!” Нині вже 2010 рік, як же виконуються обіцянки мера?
В результаті продажу земельної ділянки 132 га ми дістали в бюджет розвитку 60 мільйонів грн. На покращення водопостачання з них не було виділено жодної копійки. Кошти виділялися тільки на реконструкцію доріг, і під час цього мінялися водопровідні і каналізаційні труби. У 2008 році ми запланували 5 мільйонів грн. на поповнення статутного фонду КП “Трускавецьводоканал”, які мали йти на прокладання водоводу на вул. Стебницькій до насосної станції 3-го підйому, яка б майже вирішила питання цілоденного водопостачання міста і значного зменшення втрат води. Проте ці кошти чомусь не були використані за призначенням. По договору, який є між “Альфою Плюс”, водоканалом і міською радою, якщо ми вкладаємо 5 млн., то “Альфа” – 15 млн.грн. Якщо б це сталося, питання станції 3-го підйому було б вирішене.
На сесіях я неодноразово піднімав питання про заміну водогону на вул. Воробкевича. У мене є довідка від УЖКГ, що за 2009 рік на вул. Воробкевича було найбільше отримано дозволів на розкопки по місту. Протягом двох років планувалося виділити кошти на заміну труб на цій вулиці. Але віз і нині там. Кошти виділяються не на першочергові цілі, зокрема водопостачання.
Протягом 2003-2006 років були закуплені залізобетонні плити КП “Наше місто” для будівництва ємності для зберігання води. На це було затрачено понад 1,5 мільйона гривень з бюджету розвитку. Але плити до сих пір лежать під відкритим небом. Міський голова говорить, що у зв’язку з інфляцією їх можна продати дорожче. То чому ж йому самому не викупити їх і продати?
У проекті рішення міської ради говориться, що роботу “Альфа Плюс” по виконанню Концепції реформування водопровідно-каналізаційного господарства Трускавця визнати незадовільною. Я пропоную так само визнати незадовільною роботу міського голови, тому що він є другою стороною підписання договору, він особисто контролює і відповідає за цей проект.
Дуже серйозно сьогодні стоїть питання і водовідведення. У нас є серйозні проблеми з цим в мікрорайонах. Л. Грицак у 2006 році запевняв, що вартість води для населення змінюватися не буде 10 років. А вже нині її істотно підвищили. Тому я вважаю, що невиконання міським головою своїх передвиборних гасел є не чим іншим як обманом трускавчан.

Любомир ПОЛИВКА Джерела Трускавця

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України