роздуми

 
 

Інтереси Трускавця відстояні

Епопея навколо земельної ділянки розміром в 17 га, проданої ТзОВ «Аторней» добігла кінця. У Вищому адміністративному суді України оскаржено рішення Господарського суду Львівської області від 18 серпня 2009 року у справі №12/109 за позовом Львівського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах Модрицької сільської ради. Згідно судового рішення Господарського суду договір купівлі-продажу ділянки по вул. Бориславській для будівництва та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу було визнано недійсним, тому постанова суду зобов’язуваала Трускавецьку міську раду перерахувати назад кошти (близько 20 млн. грн.) фірмі «Аторней» та  повернути даний земельний ресурс його «законному» власникові – себто Модрицькій сільській раді. Позивач, який «відстоював» інтереси держави – Львівський міжрайонний природоохоронний прокурор за клопотанням депутата обласної ради Володимира Говірка.

Чиї ж інтереси захищав депутат Володимир Іванович, надсилаючи депутатське звернення до природоохоронної прокуратури з клопотанням перевірити законність земельних торгів від 25.12.2008 року? Зважаючи, що на оренду цієї ділянки свого часу претендувала доволі відома в Трускавці фірма «Делакс Плюс», виникає ряд запитань. Тим паче, як відомо, 10% від вартості проданої земельної ділянки сплачується в державний бюджет. Себто в даному випадку це – 180 тис грн. Навіть дуже далека від земельно-кадастрових питань людина розуміє, що ділянка землі в Трускавці котирується вище,  ніж така ж ділянка скажімо десь в Модричах. Образно кажучи, якщо за трускавецьку землю держбюджет отримав близько двохсот тисяч гривень, то за модрицьку отримав би у кілька раз менше. Логіку в такому «захисті державних інтересів» угледіти вкрай важко. Можна розгледіти хіба що меркантильні інтереси, як , наприклад, бажання придбати землю в кілька раз дешевше, що трапилось би, якби вона таки була визнана власністю модрицької громади.

Ряд документів чітко свідчить, що власником з володіння, користування та розпоряджання землею по вул. Бориславській б/н є Трускавецька міська рада, оскільки  згадана земельна ділянка площею 17,8608 га знаходиться в адміністративних межах міста Трускавця  і належить на праві комунальної власності  територіальної громади міста Трускавця. Це -  генеральний план міста-курорту, розроблений Державним інститутом “Діпроміст” у 1963 році на замовлення Держбуду УРСР, погоджений заступником голови Ради Міністрів УРСР Андріановим С.М. 11.12.1964р. і затверджений рішенням виконкому Львівської обласної ради депутатів трудящих  № 96 від 20.01.1965р., -  вище вказана територія входила в проектовані адміністративні межі міста. Далі, згідно двостороннього договору № 7464-2002 від 11.11.2002р. і додаткової угоди № 1 від 14.04.2005р. між Трускавецькою міською радою і Державним інститутом проектування міст “Містопроект”, виготовлена концепція корегування Генерального плану розвитку міста Трускавець, яка затверджена рішенням Трускавецької міської ради № 99 від 16.02.2007р., де вище вказана ділянка площею 17 га ввійшла в адміністративні межі Трускавця. Також містобудівне обґрунтування розміщення спортивно-оздоровчого комплексу у м. Трускавці по вул. Бориславській на ділянці площею 17 га, розроблене Державним інститутом проектування міст “Містопроект”, що було затверджене рішенням Трускавецької міської ради № 352 від 26.06.2008р. Крім того підтверджують входження даної земельної ділянки в адміністративні межі міста-курорту Трускавця наступні документи: державний акт на право користування землею по м.Трускавець 1966р.; план землекористування м. Трускавець; проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки для продажу на земельних торгах (аукціонів) по вул. Бориславській для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу, пройшов комплексну державну землевпорядну експертизу Держкомзему України; проект формування території Модрицької сільської ради; форма 6-зем Управління земельних ресурсів у м. Трускавці станом на 01.07.2007р.; форма 6-зем Управління земельних ресурсів у м. Трускавці станом на 01.07.2008р.; звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки для продажу на земельних торгах (аукціоні) по вул. Бориславській для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу.

Коментуючи рішення ВАСУ головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко не приховував здивування щодо ситуації та задоволення від прийнятого рішення: «Природоохоронна прокуратура, захищаючи інтереси не трускавецької громади, а Модрицької сільської ради, опротестувала аукціон, де Трускавецька міська рада здійснила продаж земельної ділянки фірмі «Аторней» для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу. Основним мотивом протесту було те, що начебто земля належить не Трускавецькій міській раді, а Модрицькій сільраді. На судових засіданнях нами було представлено ряд документів, які доводили приналежність цієї ділянки саме нашому місту:  Державний акт на землекористування, виданий ще далекого 1966 року,  генеральний план Трускавця 1965 року, згідно якого ця ділянка пропонувалась під створення спортивно-оздоровчого комплексу та ряд інших. На підставі цих нормативних документів здійснювались усі правовстановлюючі документи та проведений аукціон.

Варто наголосити,  що весь перелік землевпорядної документації пройшов комплексну державну землевпорядну експертизу на рівні Держкомзему України. Тому було дивно, що захищаючи інтереси однієї із громад, єдиним документом, на який посилалась природоохоронна прокуратура, був проект формування Модрицької сільської ради, в якому, до того ж, ця територія була зазначена як землі Трускавецької міської ради.

Вбачаю в цьому чиїсь приватні інтереси».

Марічка Кульчицька, газета «Голос ради»


 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України