Репортаж: Двадцять шоста сесія розпочалася, або Хроніки хроніків.
12 лютого, в свято Трьох святих (Григорія Богослова, Івана Золотоустого та Василія Великого) трускавецькі депутати зібралися на чергове пленарне засідання – 26 сесію 5 демскликання. Як завжди, не о 10.00, а з 15-хвилинним запізненням, бо ж ми Європа хіба на мапі, а не насправді. І не на правді, а на брехні були побудовані виступи більшості депутатів, особливо демагогів, які розпиналися перед присутніми в залі мешканцями, які прийшли, щоб їхнє питання було вирішено раз і назавжди, остаточно.
Але про все по порядку. Конфлікт в сесійній залі розпочався ще від моменту формування порядку денного. Мер та його поплічники жодним чудом не хотіли допустити, щоб будь-яке інше питання, окрім розподілу коштів бюджету розвитку на 2009 рік було першим. І незважаючи на всі зусилля та виступи керівників політичних сил міста БЮТ та НУ, вони домоглися свого. Домоглися завдяки порушенню фракційної дисципліни під час цього голосування окремими депутатами від «Нашої України», які, до речі, вже не вперше чхати хотіли на рішення своєї фракції – в них свій божок та свій інтерес, адже Лев Ярославович «заводіла» у Трускавці, а не якісь партійні лідери. Немов добрий доктор Кашпіровський, пан мер хотів приспати пильність присутніх, вішаючи їм на вуха лапшу, що не можна щось інше розглядати, поки це питання не буде розглянуте, бо ось, мовляв, басейн недобудували, який мав би коштувати Трускавцю 4,5 млн. грн., а коштуватиме десь 8,5 млн. І це через вас, погані ви мої такі, що не хочете мене послухати та ще не завжди хочете робити те і так, як я вам скажу. І в результаті порядок денний чи, як обмовився не хотячи наш мер, «порядок розвитку», прийняли 26 чи 27 голосами, тобто більшістю (в Трускавці більшість – це 24 голоси).
А згодом перейшли до депутатських запитів і все йшло більш-менш спокійно, поки знову не зачепили проблему автономного опалення. Михальцевич подав запит по маршруту «Трускавець – Львів» до панів Умнова та Пастернака, йому вторили Юник та інші депутати. Були звернення до п. чистогорського по смітті та те, що ЗАТ «Трускавецькурорт» ніби веде політику русифікації на нашій українській землі. Немов Сень з конопель, вискочив депутат С., який згадав про часи, коли баба дівкою була, коли хтось там десь там ходив та фіксував незаконні встановлення автономного. Здивував та викликав обурення присутніх в залі мешканців Трускавця депутат з партії вбивць Чорновола та розкольників Руху, який пропонував людям іти шукати правди до Києва, бо питання автономного, мовляв, не в компетенції міста.
Фактично єдиними тверезомислячими та виваженими були виступи лише кількох представників дійсно народу, а не олігархічних структур – Крамара та Беднарчука від БЮТ та Пілька, Іванишина та Лаврінка з НУ. Бо йшла мова і про хронічне невиконання рішень міської ради міськвиконкомом (ось чому в заголовку ми згадали про «хронів»), і про дивні назви закладів по Довженка, і про «амбалів», які є господарями на дорогах, і про непорядки на Садовій, і про те, що найбільше коштів місто вкладає в вулицю Макомацького, яку вже в народі прозвали Депутатською, і плавно сесія перейшла в з`ясовування чи не особистих стосунків. Поряд з тим, що одні виступали на трибунах, інші депутати та присутні вели дискусії між собою. Несхвально люди зустріли і виступ заступника мера Марченка, а окремі депутати відкрито вказали Леву Ярославовичу, що порядний голова таку людину на посаді заступника не тримав би. І вони були абсолютно праві. Так як і правий був Руслан Крамар, заявивши, що люди не прийшли в цей зал дивитися на клоунаду, а реально вирішити наболіле не лише для них, але і для тих, хто через об’єктивні причини був відсутній.
Бо дійсно, депутати говорили багато, особливо ті, які хотіли «порисуватися» перед мешканцями, хоча часто досягали зворотнього ефекту. Говорили, усвідомлюючи, що все це без реального для людей результату, бо питання не внесли в порядок денний. Від людей виступив головуючий на мітингу 10 лютого п. Олег Шоломіцький, перед тим резолюцію зачитав Р. Крамар, генеральний директор КП «Наше місто» депутат Алієв посварив людей, що вони прийшли на сесію в таке велике християнське свято (він обраний за квотою ХДС) та пообіцяв людям, що відповідно створена комісія їхні питання вирішить, проте хто б йому вірив? Адже ті, що встановили самовільно, технічних умов не отримали, робили їм це опалення не ліцензійні фірми, які за таке могли б втратити свої ліцензії, так що ще не одне митарство доведеться пережити до того часу, коли в цій справі буде поставлено крапку.
О 12.50 депутати пішли на 10-хвилинну перерву, окремі мешканці пішли додому, сесія продовжила роботу після обіду і триватиме надалі. Про її перебіг ми постараємося Вас інформувати в оперативному режимі.
Володимир Ключак