роздуми

 
 

Епопея з газовим лічильником

                                 

Кожному відомо, що найкраще платити за те, що тобі дійсно потрібно і платити не як за кота в мішку, а по справедливості. З цією метою люди встановлюють собі лічильники на холодну та гарячу воду, обліковують кількість спожитого тепла, ставлячи лічильник на теплову енергію на будинок, економлять електроенергію тощо. Коли все одно щось їх як споживачів не задовольняє, стараються знову іншими шляхами і покращити якість умов, в яких проживають, і одночасно зменшити навантаження на свою кишеню, адже відомо, що в Трускавці не завжди дорого означає якісно. Візьмімо для прикладу опалення – вже зеленіє травичка по теплотрасах по Івасюка, 7, 15, біля Червоної Рути, по мазепи та і по інших вулицях, в квартирах холодно, як співав Вакарчук з „Океану Ельзи”, а крім того і сиро, цвіль, грибок, а платити треба астрономічні суми. Хто ж встановив автономне – і гріється, і економить.

Першим кроком до встановлення автономного опалення є встановлення газового лічильника. Втім, його варто ставити хоча б тому, що споживач не платитиме тоді від кількості осіб, прописаних  у помешканні та ще й за підігрів води, якої в наших кранах так мало як кіт наплакав. Може не варто його ставити тій сім`ї, де проживає 4 – 5, а прописаний хтось один, проте для більшості трускавчан, вважаю, варто зробити це, хто ще не зробив.

Отож, моя епопея з газовим лічильником розпочалася 10 лютого, коли я отримав до оплати за газ біля 50 гривень з авансом (за 5 чоловік плюс підігрів води) – тобто майже за 100 кубів газу, який я буцімто використав у січні. Взявши довідку з водоканалу, що я використовую в середньому в місяць 4 – 5 кубометрів холодної води, пишу заяву в газову контору з проханням здійснити перерахунок за минулий рік. На моє превелике здивування, в газовій мою заяву з додатками та обґрунтуваннями категорично відмовляються реєструвати, посилаючись на те, що мені і так ніхто перерахунок не зробить, а відповідь в усній формі мені надали, хоча вона мене, ясна річ, зовсім не задовольняє. Я вже був готовий подати за такі речі в прокуратуру, а згодом і розпочати судову справу за порушення Закону України „Про звернення громадян”, якби не виняткова приємність керівника Трускавецької СЕГГ ВАТ „Львівгаз” п. Ігоря Осередчука. Після розмови з Ігорем Степановичем по цьому та іншому питаннях, в тому і щодо співпраці з нашим „Трускавецьким вісником”, я вирішую ставити газовий лічильник. За 5 хвилин до обідньої перерви бланк заяви щодо встановлення мені лічильника за власний рахунок завізовують в абонентському відділі (що я не маю боргу), майстер (що встановлення лічильника в моєму помешканні можливе) та сам начальник трускавецьких газовиків. З отриманим зверненням на ім`я заступниці п. Алієва п. Бошко я того ж дня, 11 лютого йду в ЖЕК на Стебницьку, 59а і залишаю його там. Наступного дня приходить працівник з ЖЕКу, перевіряє димовентиляційні канали і каже прийти в п’ятницю по готовий акт. 13 лютого зранку акт вже в мене в руках, причому я не витратив поки що жодної копійки. Після обіду їду в Борислав, на вулицю Потік, 49 – саме там виготовляють проекти на газовий лічильник і там все і домовляється. На жаль, проектант працює лише в понеділок, середу та п’ятницю з 9 до 12, тож залишаю свої документи для підпису і знову їду в Борислав вже в понеділок, 16 лютого. Здаю всі папери, по готовий проект маю приїхати 25 лютого. Приїжджаю, беру проект (коштує 142,06 грн.), купую сигналізатор загазованості за 160 грн. тут же, в газовій, оплачую 914,89 грн. за встановлення ПЛГ і наступного дня майстри встановлюють в моєму помешканні газовий лічильник. Щоправда, мушу ще кликати кума з перфоратором, щоб закріпити труби, але на п’ятницю, 27 лютого вже все гаразд. Недоліком є те, що рахунки як за проект, так і за встановлення треба проплачувати в Бориславському Ощадбанку (15 хвилин ходи від Бориславського УЕГГ), де постійно страшні черги та „загазоване” приміщення. Після всіх виконаних робіт звернутися в Трускавецьку СЕГГ, лічильник опломбовують та приймають в експлуатацію.

Всього потрібно біля двох тижнів, трохи вільного часу, трохи менше півтори тисячі гривень – і газовий лічильник є у вашій квартирі. Кажуть, що окупиться він десь за 3 – 4 роки, але це як у кого. Пригадую, що в мене лічильники на холодну та гарячу воду, поставлені в 2006, окупилися разом зі всім ремонтом за рік та два місяці. Повністю.

Так що розпочніть і ви свою епопею з газовим лічильником і це вам так сподобається, що ви переконаєтеся в істинності твердження: „ремонт неможливо закінчити, його можна тільки розпочати...”

Володимир Ключак

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України