роздуми

 
 

Порушення Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми”

                     

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми”, в редакції 2001 року непрацюючим матерям, які здійснюють догляд за дітьми віком до 3 років, щомісячно має надаватись допомога у розмірі, встановленому законом щодо прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

9 липня 2007 року Конституційний Суд України, розглянувши справу 1-29/2007 за конституційним поданням 46-и народних депутатів України щодо відповідності Конституції України, визнав неконституційними вказані положення закону щодо обмеження розміру виплат допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, встановивши таким чином, що зазначені виплати для непрацюючих осіб не можуть бути меншими, ніж передбачений законодавством розмір прожиткового мінімуму для особи віком до шести років.

Відповідно до вимог ст. 62 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік” розмір прожиткового мінімуму для особи віком до шести років становив – з 01 січня 2007 року по 31 березня 2007 року – 434 (чотириста тридцять чотири) гривні на місяць, з 1 квітня 2007 року по 30 вересня 2007 року – 463,00 (чотириста шістдесят три) гривні на місяць, з 1 жовтня – 470 (чотириста сімдесят) гривень.

Згідно ч. 2 ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованим особам у формі матеріального забезпечення у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у період цієї відпустки.

Відповідно до вимог ст. 62 Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік” розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб: з 1 січня – 525 гривень, з 1 квітня – 561 гривня, з 1 жовтня – 568 гривень.

Отже, для того, щоб відшкодувати свої законні кошти, необхідно подати в прокуратуру м. Борислава по три копії:

  1. паспорта матері з пропискою;
  2. свідоцтва про народження дитини;
  3. ідентифікаційний код матері

Кошти стягуються лише за період липня – грудня 2007 року.

Джерело:    газета  „Нафтовик Борислава”

 
 
 
Lemky.com Каталог сайтів України