роздуми

 
 

Інтерв’ю з Наталею Пономаренко – секретарем Трускавецької міської ради, заступником голови Трускавецької міської організації “Батьківщина”

Пономаренко1. Ви вже три роки працюєте секретарем міської ради в м. Трускавці і зарекомендували себе як хороший спеціаліст, людина, яка не просто виконує свої посадові обов’язки, але старається по максимуму допомогти людям (і це незважаючи на урізання повноважень). Робота секретаря ради Вам подобається?

Питання подобається  чи не подобається робота  просто не можна ставити, коли реально потрібно працювати - допомогти людям, які потребують допомоги реальної, бодай хоч вислухати, вирішуючи їх проблеми, які перед ними поставило життя. Вирішуючи багато питань, що стосується життєдіяльності мешканців міста, багато вчишся і в них. Адже мешканці міста можуть багато що підказати, порекомендувати, запропонувати шляхи розвитку міста. І владі варто прислухатися до них.

В моїй роботі мені допомагає Бог. І звісно це моя праця. А все інше – це результат. Кладеш цеглину до цеглини і з`являються перші зрушення в розв’язанні будь-якої проблеми. Має домінувати єдність, без найменших ознак розбрату. Маємо стати вище вчорашніх образ, негативних емоцій, містечкової суєти. Маємо не опускати, а піднімати, не розділяти, а поєднувати. Якби ми щиріше говорили один з одним про те, як зробити Трускавець щасливим - кар`єрні устремління були третьорядними. І тоді…

2. Під вашим патронатом проходять цікаві заходи в м. Трускавці, один з прикладів - концерт Ромчика Саланя, а окрім цього і культурний обмін із Слов`янськом, і плани щодо цирку „Каскад”. Що спонукає Вас це робити?

Важко передати відчуття словами, коли очі дітей сяють радістю. І для цього ми, дорослі, повинні все зробити, щоб вони були щасливі. Ці проекти, про які ви згадали виникли не випадково. Взаємозв`язок між містами-побратимами Трускавцем і Слов`янськом власне розпочали діти - наше майбутнє. Немає принципових відмінностей між мешканцями Заходу і Сходу, як нам нав’язують політики перед черговими виборами, адже  одна Україна була соціалістичною багато  років, одне виховання отримували діти. І тоді,  на зламі утвердження незалежної України, потрібно було  активно впроваджувати взаємозв’язки між східними і західними областями, містами то сьогодні, не стояло б питання прізвищ політиків східних і західних, а стояло лише питання єдиної УКРАЇНИ.

Щодо інших проектів місцевого значення, хотілось побільше нетипових заходів, тому коли звертаються люди з цікавими ідеями, я завжди радо іду їм назустріч. Адже стільки у нас трускавецьких талантів! Їм потрібно лише наша підтримка, і не завжди матеріальна. Гості нашого міста повинні не тільки запам’ятати місто здоров`я Нафтусею, але й нашими традиціями, звичаями і людьми. Адже люди – це наше найбільше багатство.  Щоб кожен трускавчанин гордився, що він є жителем міста-курорту.

3.Які, на вашу думку проблеми Трускавця як курорту і як населеного пункту на теперішньому етапі і які можуть виникнути в майбутньому? І яка ваша думка щодо можливих шляхів вирішення цих проблем?

Для Трускавця надзвичайно актуальною є проблема  з нестачею питтєвої води. Ще депутати 4 демократичного скликання  у 2004 році затвердили Концепцію розвитку водопостачання міста Трускавця, яку неодноразово ми переглядали, затверджували  графік робіт по втіленню цієї Концепції. В порядок денний 26 сесії було внесено питання звіту по виконання  рішення сесії, але у зв’язку з відсутністю на засіданні інвестора ТзОВ „Альфа-Плюс” дане питання не було розглянуто. А Трускавець -  це бальнеологічний курорт.

Наступна проблема, як би не прикро про неї говорити, -  це утилізація сміття. Не зрозуміло, чому це питання не вирішується на державному рівні, не відчувається гостроти цього питання. Адже такі проблеми мають практично всі міста України.

Звичайно,  держава зацікавлена у подальшому розвитку одного з найкращих своїх курортів. Однак, вважаю, що піклування має бути ширшим. Без допомоги держави на обійтися при реконструкції і споруджені водогонів, оновленні каналізаційного господарства, вулиць, парків, захист природного середовища. Також вважаю, що Трускавець має всі підстави претендувати на статус курорту державного значення (для цієї роботи в Трускавці створено комунальне підприємство ГГРЕС).

4. Чи відстоюють депутати міської ради інтереси міста чи лобіюють власні інтереси? Вам з президії це, напевно, видно дуже добре…

Я вважаю, що політичні амбіції часто домінують над прагматизмом. Роль депутата  взагалі зменшується. Депутат, який закріплений за своїм округом, несе персональну відповідальність перед виборцями, бо йому звітувати перед ними. З іншого боку, коли є депутатська група чи фракція, легше вирішити питання місцевого значення, звернувшись і до обласної фракції. Все залежить від окремо взятого депутата. Більшість депутатів активно стараються вирішувати питання громади міста. А як це їм вдається –скажуть трускавчани.

5. Що, на Вашу думку, потрібно зробити, щоб влада в Трускавці була більш відкритою для мешканців міста, для вирішення їхніх насущних і найактуальніших проблем?

Шановні трускавчани! Не вірте тим, хто гарно говорить, вірте собі, аналізуйте, порівнюйте! Співставляйте, хто що зробив. Кожен в місті старається працювати  на звичайного трускавчанина, на місто. Зрозумійте, сильне місто, сильна область - сильна держава. Тільки разом працюючи, роблячи кроки один назустріч одному ми зможемо досягнути європейського рівня нашого Трускавця. І власне Вам оцінювати роботу кожного з нас.

6.В період  Великодніх свят що хочете побажати трускавчанам?

Своїм служінням Ісус спонукав людей любити ближнього, відстоювати істину, прозріти від темряви та бездуховності. Нехай він торкнеться кожного серця трускавчанина, дарує здоров`я, вселяє мир і спокій в душу, спонукає залишити після себе спадщину любові та добра. В світлий час Великодніх свят щиро бажаю Вам святкового настрою, душевного тепла, злагоди в родинах. Хай охороняє вас Господь на всіх дорогах життя.

Розмовляв Володимир Ключак

 

 
 
 
Lemky.com Каталог сайтів України