ДЕПУТАТАМ НЕ ВДАЛОСЯ ПОВЕРНУТИ РОМАНА КАЛАПАЧА У КРІСЛО МІСЬКОГО ГОЛОВИ
Останнім часом у великому залі Народного дому відбулося декілька концертів, які привернули увагу багатьох стебничан. Спочатку тут виступив “Дударик”, потім прозвітувала музична школа з нагоди свого 40-ліття. А минулої п’ятниці, 5 червня, справжній “концерт” пролунав у виконанні депутатів Стебницької міської ради.
“ЦЕ НЕ НАША СЕСІЯ”
Позачергова сесія, про яку так довго говорили, нарешті відбулася. На ній мали відмінити рішення сесії від 31 жовтня минулого року, коли дочасно припинили повноваження міського голови Романа Калапача. Напередодні депутати зібрали 17 підписів. Здавалося, все говорило про ймовірність повернення Романа Калапача у крісло мера. Але від самого початку не все так склалось, як задумувалось його організаторами.
Насамперед вони хотіли кулуарно провести сесію в міській раді, подалі від людського ока. Коли зрозуміли, що це не вдасться зробити, пішли на маленькі хитрощі.
Під час проведення позачергової сесії один із підписантів Микола Гориславський зауважив, що, мовляв, це ... “не їхня сесія”. “Ми не збирали комісію, не готували доповідь, а тимчасова комісія, яка розслідувала діяльність Романа Калапача, саморозпустилася”. Замість розгляду питання по суті він запропонував розглянути ситуацію, яка склалася у Стебницькій міській раді.
Мабуть, недаремно прихильники Романа Калапача побоювались проведення сесії у Народному домі. Стебничани були обурені таким ходом подій. Залунали вигуки: мовляв, навіщо було збирати підписи за повернення Калапача, а тепер розглядати інше питання?
Секретар міської ради Геннадій Куцан, який вів сесію, спростував закиди Миколи Гориславського, нагадавши, що робота комісії була продовжена на одній із сесій. На допомогу п. Гориславському кинувся депутат Олег Ковальчин, який посилався на чинне законодавство. Натомість колишній мер звинуватив нинішнього виконуючого обов’язки міського голови в узурпації влади, бо, мовляв, не подано документів до Верховної Ради України про дочасне проведення виборів у Стебнику. Геннадій Куцан сказав, що таке подання є, але зараз триває суд за позовом Романа Калапача, так що у Києві ніяк не можуть розглянути цього питання.
Депутат Марія Губицька стверджувала, що не всі депутати, які підписали звернення, будуть голосувати за відміну рішення сесії від 31 жовтня минулого року. Як політичний тиск вона назвала вимкнення напередодні світла у гуртожитках.
“ЇМ НЕ ПОТРІБНА ПРАВДА”
Слово взяв голова тимчасової контрольної комісії Ігор Боднар. Він сказав, що їхня комісія не є слідчою, як обмовився Микола Гориславський. Вона змушена була засідати, бо колишній мер не провів засідання комісії, яку очолює, і яка би мала підготувати дане питання на сесію. “Їм не потрібна правда, - сказав Ігор Боднар, вказуючи на тих, хто хотів би відмінити рішення сесії від 31 жовтня 2008 року. - Вони хочуть колотити правдою”. Він запевнив, що тут немає самозванців, а тому опонентам не треба ображати депутатів, які проти такого рішення. Крім того, на його думку, це є проявом зверхності до громади.
І хоча комісія визнала недоцільним виносити це питання на сесію, за його розгляд проголосувало 16 депутатів із 21 присутнього. При цьому депутат Роман Юзефович зауважив, що не голосували ті депутати, які підписали листа з вимогою про проведення позачергової сесії.
Відтак увагою присутніх заволодів Орест Середницький. Насамперед він звично “пройшовся” по Асоціації підприємств і підприємців Стебника та газеті “Воля громади”, звинувачуючи їх мало не у всіх смертельних гріхах. Ми розуміємо, що панові Оресту не подобаються деякі публікації про його світлу персону, пов’язану насамперед з рейдерським захопленням меблевого магазину, але ж колись доведеться відповідати за свої слова і вчинки.
Орест Середницький розтлумачив стебничанам, чим він керувався, коли підписався під зверненням. Свого часу він критикував Романа Калапача (і голосував за його відставку - додамо ми). Він стверджував, що з приходом до влади Геннадія Куцана нічого у місті не змінилося, а міська рада не стала відкритішою. Він поставив під сумнів твердження, буцімто депутат Марія Губицька запропонувала свої 200 квадратних метрів в гуртожитку на Мельника, 4а Ощадбанку. Мовляв, п. Радзієвська з Дрогобича це заперечила.
Фактично депутат став читати лекцію, вдаючи із себе кришталево чесну людину, яка наставляє на “путь істинний”, і це не сподобалось стебничанам. Лунали вигуки: “Розкажи про меблевий магазин”. Аналогічне питання задав Орестові Середницькому і Геннадій Куцан, якому набридли безпідставні звинувачення на свою адресу. Але слухати “правдиву” історію з вуст депутата присутні вже не захотіли, тим більше що він зайняв чимало часу.
“СТЕБНИЦЬКА МІСЬКА РАДА Є ПРООБРАЗОМ ТОГО, ЩО НИНІ ВІДБУВАЄТЬСЯ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ”
З прихильністю стебничани вислухали виступ депутата Тараса Паньківа. Народний обранець має великий досвід, аби втрафити смакам будь-якої аудиторії. Він визнав, що і йому пропонували поставити свій підпис, але він відмовився. На його думку, якщо Калапач повернеться, він буде вирішувати не проблеми міста, а віддячувати тим депутатам, які за нього проголосували. Зокрема, поверне Ігоря Кузьмака до керівництва КП “МВУЖКГ”, а Орест Середницький не матиме проблем з меблевим магазином.
Негативно Тарас Паньків відгукнувся про діяльність Геннадія Куцана. Мовляв, той “керує не в той бік”. Він звинуватив його у створенні депутатської комісії, куди ввійшли “потрібні люди”, які поділили між собою гуртожиток на Мельника, 4 а. Депутат виступив за поіменне голосування, а ще запропонував розпустити міську раду. Тарас Паньків переконаний: якщо якісь партії хочуть повернути Романа Калапача, нехай скажуть про це, але тоді відповідальність за стан у місті ляже на їхні плечі.
Виваженим був виступ депутата Миколи Яковлєва. Він пояснив, що минулого року не голосував за відставку Романа Калапача, бо його обрала громада, а не депутати. Микола Яковлєв зауважив, що Стебницька міська рада є прообразом того, що нині відбувається у Верховній Раді України.
Не виговорившись на початку сесії, біля мікрофона знову з’явився Микола Гориславський. Він заявив, що зневажає Геннадія Куцана за те, що той “при підписі про “Рукавичку” взяв гроші”. Секретар міської ради закликав виступаючого відповідально ставитися до своїх слів, а вже після сесії у кулуарах заявив, що підготує судовий позов проти Миколи Гориславського за наклеп. Але депутат не вгавав. Він звинуватив Геннадія Куцана і його прихильників у тому, що “вони дерибанять об’єкти”, “наїхав” на депутатів Миколу Вариводу, Ольгу Мицак, а наприкінці сказав, що сесії нема, а є лише шоу. З останнім твердженням Миколи Гориславського варто погодитися. Але виникає логічне запитання: чи не він один з тих, хто долучився до цього шоу?
Виступ Миколи Гориславського зачепив за живе Ігоря Боднаря. Він сказав, що раніше ставився з повагою до нього, але тепер позиція колеги по депутатському корпусу є незрозумілою. Микола Гориславський звинувачує інших, але невже все так було ідеально, коли він керував містом? Скажімо, чому й досі люди не живуть в будинку на вулиці Курбаса, 1?
Депутат Богдан Гера, який, несподівано для багатьох, теж підписав листа про проведення позачергової сесії, сказав, що йому соромно за депутатів, за Геннадія Куцана. “Я не вірив, що київське шоу дійде до Стебника”, - підкреслив він. На його думку, господар вдома має всіх об’єднувати, а не виносити сміття з хати. Минулого року 25 депутатів проголосували за відставку Романа Калапача. Нині ситуація змінилася, бо, на думку Богдана Гери, Геннадій Куцан вніс розкол у депутатський корпус.
Звичайно, нелегко було Геннадієві Куцану вислуховувати такі звинувачення, а тому він видав ще одну інформацію: Ігор Говірко хотів бути першим заступником міського голови, а Богдан Гера - директором ринку. Звичайно, ті заперечили, але негативне ставлення до них з боку багатьох стебничан залишилося.
Депутат Ольга Гнатів заявила, що депутатський корпус - це жах. Вона сказала, що підписала звернення про позачергову сесію, але хотіла послухати на ній Романа Калапача, який не прийшов. Депутат запропонувала провести міський референдум щодо відміни рішення сесії від 31 жовтня 2008 року.
“НЕХАЙ ЄВРЕЙ ОЧОЛИТЬ СТЕБНИК”
Наслухавшись депутатів, стебничани з залу почали підходити до мікрофонів. Їхні виступи були набагато цікавішими і конструктивнішими, ніж депутатські. Один зі старших чоловіків сказав, що йому не байдуже, хто буде головою міста, бо він найближче стоїть до розподілу бюджетних коштів. На його думку, індикатором роботи стебницької влади є сміття. “Якщо у місті є сміття, то і у владі є сміття”, - підкреслив він. Стебницькі депутати, переконаний він, “переплюнули” народних депутатів України. Насамкінець поважний стебничанин жартома запропонував єврею очолити Стебник, якщо українці не можуть дати собі раду.
Депутат Ольга Мицак, відкидаючи закиди на свою адресу, говорила про депутатів-байкарів, казкарів і чудотворців. Депутат Микола Варивода дивувався, чому ініціатори проведення сесії не хочуть говорити по суті поставленого питання.
Чи не найбільше присутнім сподобався виступ молодої стебничанки Вікторії Стародуб. Вона назвала всіх депутатів злодіями, підкресливши: “Цирк поїхав - клоуни залишилися, мери міняються, а депутати ті самі, пора депутатам піти геть”.
Щось намагався сказати на своє виправдання Ігор Говірко, але своїм гулом невдоволення стебничани не дали йому договорити.
Колишній міський голова Іван Корнута запропонував: якщо Калапач повернеться, то відшкодування йому повинне бути за рахунок безпринципних депутатів.
В результаті поіменного голосування рішення про дочасне припинення повноважень Романа Калапача як міського голови не відмінили, причому ініціатори зібрання взагалі не голосували.
На сесії був присутній міський голова Дрогобича Микола Гук, якого Гагарінський суд Севастополя поновив на роботі. Проте Микола Петрович не мав наміру виступати і посередині сесії тихесенько покинув зал.
Люди розходились і були однозначними в оцінках: це не сесія, а шоу. Також вони негативно поставилися до депутатів - як до тих, хто захищав Калапача, так і до тих, хто був проти нього.
За межами обговорення на сесії залишилися проблеми сміття, ремонту доріг і дахів, екологічні проблеми “Полімінералу”...
Анатолій Власюк, стебницька газета «Воля громади»
Анекдот до теми. Вовк, Лисиця і Свиня впали у яму. Вовк запропонував Лисиці:“Давай займемося сексом, а Свиню з’їмо”. Дали Свині останнє слово. Вона щосили закувікала. Прибігли люди, застрелили Вовка і Лисицю, а Свиню витягли з ями. Помираючи, Вовк сказав: “Секс був, жратва була. Ні - шоу захотілось!”.