В неділю 2 серпня при хорошій погоді та не менш хорошому настрої Трускавець відзначив престольне свято пророка Іллі, який в нашому місті є покровителем зразу двох парафій – греко-католицької на Стуса та православної московського патріархату на Мазепи. І одна, і друга церква в Трускавці є «новими», збудованими нещодавно, проте за кількістю парафіян вони навряд чи поступаються іншим.
Урочисте Богослужіння в ільїнському храмі на Стуса розпочалося о 12.00. Біля півтора десятка священиків під проводом митрофорного протоієрея о. Петра Івасівки, декана трускавецького, а також величезна кількість вірного люду, взяли участь у Літургії. Отець Микола Ришковець, який виголошував проповідь після читання Слова Божого, говорив про віру та правду – те, чим жив старозавітній пророк Ілля. Отець в доступній формі, на простеньких прикладах показав, що нашому суспільству ще довго доведеться йти, як тому ізраїльському народу по пустелі, щоб відбулися зміни. Приклад невинного ув’язненого, який сидить в миколаївській тюрмі вже 6 років і продовжує сидіти навіть після того, як знайшли справжнього вбивцю, приклади хабарництва та корупції, про які не лише ми чуємо, але в яких ми беремо безпосередню участь, коли хочемо «добра» для наших дітей у вигляді несправедливих оцінок чи поступлень у вузи, здачі на водійські права чи «позитивного вирішення» справи у кабінетах чиновників – ці незручні для декого слова не могли не вразити своєю простотою та щирістю.
У вдячному слові на закінчення Служби Божої настоятель храму о. Ярослав Шафран подякував всім, хто прийшов розділити радість спільної молитви – отцю-декану Петру Івасівці, який вже відслужив дві служби і все-таки прийшов, незважаючи на певні проблеми із здоров`ям, о. Роману Василіву, декану бориславському, трьом отцям зі Стебника з парафій Різдва Пресвятої Богородиці (о. Михайло Бачинський та його сотрудник о. Андрій) та Христа-Чоловіколюбця (о. Павло Тяжкун), о. Петру Юрдизі зі Станилі та о. Василю Цифуляку, о. Василю Біласу, вихідцю з трускавецької парафії пр. Іллі та о. Володимиру Бондарчуку з церкви св. Покрови, іншим священикам. Висловив отець-настоятель подяку і всім вірним, які брали активну участь у підготовці храмового празника та майстрам, які працюють над тим, щоб довести зовнішнє та внутрішнє оздоблення храму до логічного завершення.
Звичайно, що після освячення води та мирування люди розійшлися додому, але свято в цьому найбільш чисельному мікрорайоні Трускавця тривало до пізньої ночі – в домівках жителів, з вишуканими наїдками та напоями, зі співами та добрим настроєм.
Володимир Ключак