роздуми

 
 

ДРОГОБИЦЬКІ ПІДПРИЄМЦІ МАЮТЬ НАМІР БЛОКУВАТИ РОБОТУ РАТУШІ

Ще з 1996 року дрогобицька влада намагається очистити центр міста від приватних підприємців, які торгують, що називається, на асфальті.

Справа ніби благородна, але цим самим підприємцям ніяк не можуть облаштувати місць на вулиці Пилипа Орлика, в районі автобусної станції.

Микола Гук, який повернувся після севастопольського “заслання”, зробив спробу розрубати цей гордіїв вузол. 2 липня сесія Дрогобицької міської ради вкотре відтермінувала переселення підприємців з центру міста. Це не сподобалося мерові, і вже 16 липня за його ініціативою міськвиконком фактично відмінив це рішення. Підприємців мали  зігнати з насиджених місць до першого серпня.

Минулої п’ятниці підприємці з плакатами зібралися біля ратуші, вимагаючи відмінити рішення міськвиконкому. Були серед пікетувальників і стебничани, які торгують на дрогобицькому ринку.

Ситуація ускладнилась тим, що містом поповзли чутки, буцімто підприємців має розганяти “Беркут”. Щоправда, один високопоставлений чин з міського відділу міліції запевнив, що “Беркут” цього робити не буде, а просто чергує у місті, бо не вистачає працівників патрульно-постової служби.

Того дня у Дрогобичі відбувалася сесія міської ради, і депутати змушені були повернутися до цього питання. Вони підтвердили рішення попередньої сесії.

Розповідає Тетяна Литовченко, голова громадської організації “Об’єднання підприємців”:

- Влада каже, що на Пилипа Орлика підготує для нас усі умови для роботи. Але спочатку підготуйте, а потім переселяйте. Ринок повинен мати відповідні умови для торгівлі. На Пилипа Орлика нема ніяких умов. Ми постійно стояли в центрі 13 років, нас перенесли на Пилипа Орлика, а там далі лишилися торгувати в центрі. Тобто влада не робить кардинальних дій. Вона просто перекидає людей, а не забезпечує їх нормальними торговими місцями, тоді би люди перейшли свідомо. Майданчику ще немає, він ні з ким ще не погоджений. Там є недобудова, треба визначити її аварійний стан, на якій відстані може знаходитися людина, щоб не було завдано шкоди життю людей, і тому ми протестуємо проти таких кардинальних рішень. Ми не проти того, бо центр треба привести до ладу, але не можна людей переносити так хаотично. Два роки роблять майданчик, і нічого не зроблено.

- І які ваші пропозиції?

- Є постанова Кабінету Міністрів про те, що всі ринки повинні пройти інвентаризацію, тобто хай зроблять документи на всі ринки, і на Пилипа Орлика теж немає документів. Не має влада грошей, підприємці самі згідні собі облаштувати територію. Нехай віддадуть землю підприємцям, і не буде проблем.

- Скільки треба часу?

-Якщо буде співпраця з владою, це порядку до двох років можна буде зробити. Облаштування нового майданчика на Пилипа Орлика - це близько тисячі торгових місць, а зараз криза, ви самі розумієте, що в умовах кризи не кожен зможе виділити велику суму грошей.

- А скільки всього є підприємців?

- На промисловому ринку є більше 700 підприємців, але там торгових об’єктів є більше тисячі, і тут, в центрі, є більше 160 підприємців.

- А якщо зараз влада не прийме рішення, яке вас задовільняє, - що далі?

- Ми будемо блокувати роботу ратуші, будемо бити по бюджету міської ради.

До розмови долучається Ольга Хомічак, голова громадської організації “Підприємницька ініціатива”:

- Поки в центрі буде ринок, доти біля нього завжди будуть ставити столики, потім виростати палатки, і так уже багато років, просто Гук цього не знає, бо він був у Севастополі в той час. Але якщо знає, то він, значить, виконує чиєсь замовлення. Ми як дрогобичани розуміємо, що такого бардаку в центрі міста не може бути. Ми приходимо до нього вже три роки з різними пропозиціями, з різними проектами, нас не слухають.

Її підтримує Віктор Сабат, заступник голови громадської організації “Підприємницька ініціатива”:

- Ініціатива завжди мала бути від влади, не така ініціатива: на голу землю кинути куди-небудь. Мала бути завжди якась ідея. Вони тільки збирали кошти і казали, що ринок неприбутковий. Постійно казали, що ринок не приносить гроші. Великі кошти надходять у бюджет міста з ринків. А завжди чомусь ринок стає неприбутковим. Чому? Що, нема кому перевірити, як це так - великий ринок і підприємці платять великі кошти, і нема далі прибутку в місті? Якщо у владі нема кому цього перевірити, це просто абсурдні речі.

До підприємців вийшов міський голова Микола Гук. Він сказав, що “торгашів” виселять ще за його каденції, за що отримав справедливе: “Ганьба!” і повернувся до ратуші.

Анатолій Власюк, газета «Воля громади»

 

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України