роздуми

 
 

Вибухонебезпечні предмети – небезпечні для життя людини!

В наш час земля-годувальниця допомагає багатьом вижити у скрутну годину, тому на земельних ділянках можна побачити як досвідчених господарів, так і початківців. Але в землі можна знайти й різні підозрілі предмети, які можуть опинитися небезпечною зброєю минулих війн.

Піротехніки МНС України виконують дуже потрібну i небезпечну роботу зі знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів часів Другої i навіть Першої світової воєн. Ще й досі, як вважають фахівці, в землі України е чимала кількість (за окремими підрахунками, кілька мільйонів одиниць) вибухонебезпечних предметів, у тому числі 100 тисяч авіабомб, з яких кілька сот із підривачами сповільненої дії. Головну небезпеку в таких „подарунках" містять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу. Від вологи, перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки - пікрати, які дуже небезпечні (зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів). Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, іскри, удару. Тому, якщо ви виявили підозрілий предмет, до нього не можна навіть доторкатися.

У разі виявлення вибухонебезпечного предмету необхідно:

1. Припинити роботу.

2. Запам’ятати місце (орієнтиром можуть служити – кущі, дерева, стовпи, окремі каміння і т. д.).

3. Встановити огородження та позначити вибухонебезпечний предмет (палиці встановлені навхрест, кам’яні стовпи або купи каміння, кольорові стрічки та інші знаки маркування).

4. Негайно повідомити в МНС за тел. 101, або міліцію.

Пам’ятайте, що після Вашого повідомлення фахівці знищать вибухонебезпечний предмет встановленим порядком, тому

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

брати в руки, витягувати із землі, робити спроби розрізання, завдавати по них ударів, робити спроби розбирання, переносити або перекочувати, кидати в багаття,

збирати і здавати їх на брухт.

Пам’ятайте! В кожній авіабомбі, снаряді, міні таїться смертельна небезпека, яка приводить до загибелі або каліцтва людини!

ДЕРЖАВНИЙ ПОЖЕЖНИЙ  НАГЛЯД М. ТРУСКАВЦЯ

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України