роздуми

 
 

З сесії Стебницької міської ради

Стебничанам нарешті дали землю

ДЕПУТАТИ ПОЗА ЗОНОЮ ДОСЯЖНОСТІ

чергове пленарне засідання сесії Стебницької міської ради, яке відбулося в п’ятницю, 14 серпня, як і зазвичай, розпочалося з запізненням, - цього разу на 40 хвилин. Не допомогло депутатам вчасно зібратися й те, що на сесію прибув потужний дрогобицький “десант” – заступник міського голови Богдан Пристай, депутат обласної ради Михайло Ваврин, лідер нашоукраїнців Богдан Іванців, два представники міжрайонної прокуратури і представник СБУ.

ТРИ В ОДНОМУ

Здавалося, все буде відбуватися за сценаріями попередніх пленарних засідань. Нагадаємо, що упродовж останніх півтора місяця це вже була п’ята спроба депутатів затвердити порядок денний.

Як і завжди, каменем спотикання стало питання навколо особи виконувача обов’язків міського голови, секретаря ради Геннадія Куцана. Опозиційно налаштовані до нього депутати зажадали не лише звіту секретаря ради, а й виконувача обов’язків міського голови. Цю пропозицію подав Ігор Кузьмак, його підтримали Орест Середницький, Ігор Говірко, Олег Ковальчин. Геннадій Куцан нагадав, що до такого звіту він не готувався, адже у попередніх депутатських зверненнях народні обранці саме у такій інтерпретації звіту від нього не вимагали.

Дійти до порозуміння намагався депутат Тарас Паньків. Він зазначив, що Геннадій Куцан звітуватиме про роботу виконкому, а, отже, й про свою, як виконувача обов’язків мера, але це не влаштувало опозицію.

Ореста Середницького як керівника депутатської комісії з бюджету не влаштувало й те, що саме він повинен доповідати про виконання бюджету. “Це несерйозно, - заявив він. - Я не є розпорядником коштів. Нехай доповідає Куцан, хто використовує бюджет. Ви сидите на зарплатах, розкажіть, як ви це робите”.

Ситуація знову могла зайти у глухий кут, якби вкотре свої дипломатичні здібності не виявив лідер Блоку Юлії Тимошенко Ігор Боднар. Він запропонував розпочати не з розгляду бюджетних, земельних і приватизаційних питань, як це було передбачено порядком денним, а зі звітів Геннадія Куцана як секретаря ради (і в тому числі про роботу виконкому за перший і другий квартали поточного року), першого заступника міського голови Богдана Асафата і заступника міського голови Лілії Шологон.

Здається, ця пропозиція усіх задовільнила, хоча ще за інерцією депутати продовжували сперечатися між собою.

Ситуація загострилася, коли лідер нашоукраїнців Роман Юзефович заявив, що напередодні фракція прийняла рішення проводити сесію у закритому режимі, заслухати звіт секретаря ради і земельні питання. Він запропонував депутатам проголосувати за це.

Представників громади, які були присутні на сесії, обурило те, що депутати хочуть працювати таємно від людей. Власне, на сесію вони прийшли з двох причин: захистити Геннадія Куцана і не допустити повернення Ігора Кузьмака на посаду начальника КП “МВУЖКГ”. Якщо дійсно над Геннадієм Куцаном навис Дамоклів меч звільнення, хоча опозиція ніяк не може набрати достатньої кількості голосів, то про повернення Ігора Кузьмака наразі не йдеться. Нині він як безробітний отримує допомогу в центрі зайнятості, так що має багато часу, аби віддаватися депутатській діяльності і, зокрема, таки відправити у відставку Геннадія Куцана, аби “помститися” за те, що сам залишився без роботи. Принаймні, мотив “помсти” з боку Ігора Кузьмака, на думку багатьох депутатів, видно неозброєним оком. Можна лише припустити, що з поверненням Романа Калапача Ігор Кузьмак знову керуватиме КП “МВУЖКГ”. Очевидно, повернуться на роботу й ті декілька ключових працівників, які разом з ним написали заяву на звільнення.

ПРОКУРАТУРІ ЗАКОН НЕ ПИСАНИЙ?

Але повернімося до роботи сесії.

Ігор Говірко запропопонував об’єднати питання про звіт секретаря ради і звіт виконкому й поставити його першим.

Депутат Микола Гориславський скористався ситуацією, коли вже ніхто нікого не слухав, дотримуючись власної точки зору, і зачитав листа від товариства захисту тварин, в якому йшлося про сприяння в оренді приміщення для стерилізації собак та створення вольєрів. Оскільки ця проблема не розв’язується, захисники тварин просили це питання розглянути на сесії. Депутати проголосували за включення питання до порядку денного.

Але Микола Гориславський як досвідчений апаратник зумів заволодіти увагою депутатів і присутніх іншим. Лист від товариства захисту тварин був, як кажуть, лише затравкою. Він зачитав подання “Про усунення порушень бюджетного законодавства”, яке надійшло з Дрогобицької міжрайонної прокуратури.

Депутати Стебницької міської ради Орест Середницький і Микола Гориславський звернулися до прокуратури щодо “ефективності виплат підприємцю М.Яніву за представлення у судах інетерсів міської ради та Геннадія Куцана”. Нагадаємо, що свого часу депутати проголосували за надання 60 тисяч гривень п.Яніву, аби він представляв інтереси громади у справі повернення меблевого магазину до комунальної власності та у справі позову Романа Калапача про поновлення на посаді міського голови. Відповідне рішення про це було прийняте на сесії 27 березня поточного року. Наразі підприємцю виплачено 38 тисяч гривень.

У поданні прокуратури сказано, що “проведеною перевіркою Дрогобицького об’єднаного КРВ встановлено, що вищенаведені факти (про перечислення грошей підприємцю – А.В.) є порушенням статей 88, 91 Бюджетного кодексу України та п.20 Постанови Кабінету Міністрів України № 228 від 28.02.2002 року “Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ”. Суть зводиться до необхідності дотримуватися суворого режиму економії коштів, а в міській раді, мовляв, працює юрисконсульт, “в посадові обов’язки якої входить ведення претензійної та позовної роботи, представлення в установленому порядку інтересів виконкому Стебницької міської ради в загальних та господарських судах усіх рівнів, інших органах під час розгляду правових питань, здійснення правової експертизи”.

У своїй відповіді Дрогобицькому міжрайонному прокурору, раднику юстиції п.Соболю щодо цього подання виконувач обов’язків міського голови, секретар ради Геннадій Куцан вказав, м’яко кажучи, на незнання законів з боку прокуратури. У листі, зокрема, сказано: “Згідно статті 23 Закону України “Про прокуратуру”, подання прокурора може бути адресоване до державного органу, громадської організації або посадової особи, які наділені повноваженнями усунути порушення закону. В даному випадку сесія Стебницької міської ради не є жодним із вищеперечислених суб’єктів”.

Далі Геннадій Куцан пояснив прокуророві, чому, власне, був найнятий професійний юрист для ведення таких справ: “Зважаючи на велике суспільне значення для громади міста успішного вирішення судових справ про повернення до комунальної власності нежитлових приміщень по вулицях Володимира Великого, 12 А та Шептицького, 5 і згідно позову Р.Калапача, зважаючи на недостатню кваліфікацію юрисконсульта міської ради, на сесії Стебницької міської ради було прийнято рішення про залучення кваліфікованого юриста для ведення вищевказаних справ. Всі проплати проводились згідно актів виконаних робіт”.

Справді, повинна ж бути рівноправність у веденні справи. І Роман Калапач, і панове Середницькі залучили кваліфікованих юристів й, очевидно, платять їм у декілька разів більше, ніж ту мізерну платню, яку отримує юрисконсульт міської ради.

Щоправда, Микола Гориславський зіронізував, що Геннадій Куцан знає закони краще, ніж прокуратура, але від фактів, як кажуть, нікуди не втечеш. Звинувачення на його адресу, що він скривав це подання від депутатів, теж не мають підстав, бо сесія, як відомо, не проводилася півтора місяця. Зрештою, це питання зависло у повітрі й важко сказати, якою буде реакція прокурора на відповідь Геннадія Куцана.

“Що тут є ще в місті такого, що можна вкрасти?”

Поза тим сесія продовжувалась, і головну роль у розвінчуванні Геннадія Куцана взяв на себе депутат Олег Ковальчин. Так, він дивувався, навіщо треба затверджувати договори оренди, на що Геннадій Куцан відповів, що всі договори необхідно затверджувати. Олег Ковальчин знайшов один договір від 1 грудня минулого року, який не був затверджений, а лише погоджений головою комісії М.Вариводою, а тому, на його думку, комісія підлягає розпуску. В пана Вариводи були свої аргументи, але він вирішив дочекатися, коли це питання будуть розглядати по суті.

Олег Ковальчин так і не дочекався відповіді від Геннадія Куцана на свій запит, скільки є приватизовано майна. Секретар ради послався на те, що спеціаліст, який займається цими питаннями, зараз на лікарняному.

На жаль, пан депутат не втримався і від гострих слів, які можна трактувати як особисту образу на адресу п.Куцана, зазначивши: “Ви Куцан, і політика ваша куца”, на що звернув увагу Ігор Боднар, закликавши депутатів не піддаватися емоціям і не вдаватися до образ.

Зрештою, порядок денний прийняли за основу, але під час уточнень, за яким порядком розглядати питання, знову почалися суперечки. Це викликало бурхливу реакцію з боку депутата Ольги Мицак, яка запропонувала всім депутатам написати заяви і “йти геть”. До цього справа не дійшла, але депутати проголосували за проведення сесії у закритому режимі.

Це викликало обурення присутніх представників громади, які вийшли з сесійної зали з вигуками: “Ось до чого веде “Наша Україна”!” (нагадаю, що за ініціативою цієї фракції й було прийняте відповідне рішення).

Відтак до виступу напросився лідер дрогобицьких нашоукраїнців Богдан Іванців. Він розпочав із риторичного запитання: “Що тут є ще в місті такого, що можна вкрасти, що ви колотите між собою?” і закликав депутатів до порозуміння. Свого часу він був проти зняття Романа Калапача, але тепер і Геннадій Куцан став неугодним.

Це лише під’юдило депутатів. Ігор Говірко нагадав про корупційні діяння Геннадія Куцана, а Микола Гориславський – про сутичку з Богданом Іванцівим біля Народного дому, коли вони (до речі, п.Гориславський – майстер спорту з боксу!) ледве не побились через, власне, особу Геннадія Куцана.

Михайло Ваврин намагався згладити гострі кути, сказавши, що треба вирішувати питання, які можна вирішити. “Якщо будете бачити в Куцану лише негативне – нічого не буде!” – наголосив він. “Є так багато питань, які можуть обєднати нас, - сказав депутат обласної ради. – Це і виступ Мєдвєдєва, і поїздка патріарха Кирила, і шовінізм у Закарпатті. Треба приймати рішення по цих питаннях”. Михайло Ваврин запропонував бути “третім”, коли за пляшкою горілки і палкою ковбаси депутати дійдуть до порозуміння, але емоції аж зашкалювали.

Так, депутат Ігор Говірко зауважив, що Геннадій Куцан має керувати містом, а не вчитися й робити експерименти на людях.

Намагався примирити депутатів і помічник прокурора Павло Хімчук, але і його спроба була марною.

Заступник міського голови Богдан Пристай, аби не підливати оливи у вогонь, услід за силовиками та іншими представниками дрогобицького “десанту” тихенько вийшов із сесійної зали і більше не повертався.

Напругу розрядив депутат Ігор Кузьмак, який запропонував розглянути земельні питання, а далі рухатися за порядком денним. Доволі швидко депутати на це пристали і до обідньої перерви розглянули близько 600 земельних питань, які стосувалися конкретних людей, і прийняли по них 18 рішень. Лише три земельні питання вирішили перенести на розгляд наступної сесії.

А після обіду зібралося лише десять депутатів. Микола Гориславський телефонував до своїх колег, які хотіли відставки Геннадія Куцана, але ті були поза зоною досяжності. Спересердя колишній міський голова сказав, що, мабуть, напише заяву на відмову від депутатського мандата.

Питання про звіт Геннадія Куцана знову зависло у повітрі. Чи вдасться опозиціонерам назбирати достатньо голосів для його відставки, чи все обійдеться “малою кров’ю”? Про це ми незабаром дізнаємося.

Анатолій Власюк, газета „Воля громади”

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України