роздуми

 
 

Центр Душпастирства Молоді: від очікування до дій

Саме такою була тема круглого столу, який відбувся 4 вересня у приміщенні Центру душпастирства молоді за ініціативи молодіжної комісії Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. Ділилися роздумами й ідеями щодо шляхів духовного виховання юнаків і дівчат представники Церкви, влади міста і району, молодіжних організацій, навчальних закладів, преси. Усім було роздано плани заходів, які буде проводити Центр душпастирства молоді від 7 вересня до 27 грудня цього року.

Перед тим, як розпочати обговорення, голова комісії у справах молоді о.Василь Поточняк запросив усіх присутніх до спільної молитви за те, щоб дві години, відведені для зустрічі, пройшли у конструктивному руслі й у теплій атмосфері. Після цього о.Василь коротко ознайомив аудиторію із етапами діяльності комісії, яку він очолює. Він згадав і 1997 рік, коли владика о.Юліан Вороновський призначив його керувати молодіжною комісією, і 1999-2000 рр. – час апогею співпраці влади міста, організацій із комісією. Пам’ятними щодо матеріальної розбудови Центру душпастирства молоді були роки від 2000 до 2008-го. Духовний наставник висловив вдячність колишньому меру Дрогобича Олексію Радзієвському за передання на баланс церкви приміщень колишнього Будинку офіцерів, де вже не один рік зосереджується діяльність єпархіальної молодіжної комісії. Отець Василь Поточняк образно окреслив і своє бачення Центру душпастирства молоді: «Це вулик, до якого злітається молодь, і де має бути настільки багато меду, щоб молоді хлопці і дівчата поверталися до своїх домівок нагодованими, насолодженими і підживленими ним». Упродовж останніх років духівники УГКЦ разом із владою, молодіжними організаціями, навчальними закладами докладали зусиль, щоб у цьому вулику молодь почувала себе затишно і скуштувала якнайбільше «духовного» меду. Кожен із організаторів проведення молодіжних проектів мав певні надії, очікування, ідеї, які намагався втілити у відповідні, з позитивними результатами дії. На практиці ці намагання вилилися у три виміри діяльності Центру: молитовно-катехитичний, педагогічний, дозвілля. Перший передбачає проведення Святої Літургії, духовних занять під керівництвом священиків і семінаристів, молитовно-катехитичні зустрічі з молодіжним братством «Проміння любові. Другий – організацію молодіжних тренінгів, зустрічі спільноти «Рух Назаретських родин», біблійні читання членів «Харизматичної спільноти», духовні бесіди зі студентами, дружню молитовну зустріч із молодими подружжями. Третій вимір передбачає проведення молодіжних дискотек, започаткування вечорів у колі музики і слова, курсів навчання танців, а також активну участь молодих людей у прощах. Організатори круглого столу поставили собі за мету підбити підсумки проведеної роботи з молоддю і накреслити нові кроки у діяльності Центру душпастирства молоді відповідно до зазначених трьох напрямів.

Першим до слова о.Василь Поточняк запросив популярного співака, нашого земляка Тараса Курчика, який погодився взяти на себе нелегку ношу співорганізатора молодіжних проектів – дискотек. Ще перед його виступом отець Василь висловив занепокоєння, що проведення розважальних заходів у Центрі проходить не завжди на належному рівні, інколи трапляються прикрі інциденти. Тому для того, щоб забезпечити дисципліну, раціональний підбір музики і пісень під час дискотек і вечірок необхідно було залучити компетентних у цій сфері людей. Тарас Курчик із запалом взявся за цю справу і запропонував учасникам круглого столу кілька цікавих ідей. Насамперед, як наголосив Т.Курчик, треба подбати про належну охорону порядку в ході проведення музично-розважальних заходів. Для реалізації цього задуму планується замовити послуги працівників приватної охоронної структури. Вони стежитимуть, щоб на дискотеку не приходили хлопці і дівчата у нетверезому чи неадекватному стані, вгамовуватимуть суперечки, непорозуміння, якщо такі виникатимуть. Вечірка триватиме упродовж трьох годин щовівторка, щочетверга і щонеділі, вартість квитка – 15 гривень. Кожен із відвідувачів матиме спеціально замовлений у Києві паперово-пластиковий браслет.

Тарас Курчик представив усім рекламний плакат дискотеки із оригінальною назвою «OZON». Пан Тарас зазначив, що така назва якраз відповідає сучасним поняттям. Попри те, має позитивний підтекст, бо у перекладі з грецької озон означає «пахучий», а це сприятиме хорошій атмосфері під час вечірок. З вуст Тараса Курчика прозвучала ще одна слушна пропозиція – організовувати ретродискотеки і вечірки 90-их для тих, кому вже за 25. Представники цього покоління зможуть не лише гарно розважитись і відпочити, але й позбутись самотності – знайти свою другу половинку. Аудиторія одноголосно підтримала ідею Тараса Курчика, запропонувавши ще й проводити тематичні вечірки, ігри, а також залучати до «музичного» дозвілля і неповносправних дітей.

Начальник відділу сім’ї, молоді і туризму Олександра Пашко розповіла про своє бачення організації розважальних заходів. Вона підкреслила, що «OZON» повинен мати свій стиль, розроблені правила і норми. Насамкінець пані Олександра додала, що варто було б виготовляти запрошення на дискотеки для певних соціальних категорій.

Ігор Гівчак, голова профкому студентів ДДПУ ім.І.Франка, посилаючись на відсутність приміщення, виявив бажання проводити також і студентські вечірки з нагоди свят, Днів факультетів у приміщенні Центру душпастирства молоді.

Студентський капелан о.Олег Кекош, який уже вісім років співпрацює із молоддю, підкреслив, що Центр душпастирства молоді повинен бути не лише центром для розваг, але й осередком духовного виховання молодих хлопців і дівчат. Отець Олег закликав усіх учасників зустрічі робити свій вклад у духовне виховання й проводити спільні заходи також і на культурному, інтелектуальному, спортивному рівнях.

Для тих, хто закоханий у музику і слово, хто має свій поетичний чи музичний доробок і прагне бути вислуханим і належно оціненим, хто мріє зустрітися і поспілкуватися із відомими поетами, піснярами, бардами, у кожну останню середу місяця проводитимуться вечори «У колі музики і слова». Про це повідомила автор концертних проектів, пісняр-бард Лілія Кобільник. У її планах запрошувати на зустрічі, які триватимуть три години, відомих бардів, поетів із різних куточків України. Але кожен захід пані Ліля хоче присвячувати творчості лише однієї людини, щоб детально познайомитись із її творчою натурою. Після завершення виступу Лілії Кобільник учасники круглого столу позитивно відгукнулись про започаткування таких вечорів. Згадали про цікаві й задушевні дійства, організовані пані Лілею, навіть було запропоновано створити проект «Дрогобич має талант».

Оксана Матчишин (Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді) звернулася до о.Василя Поточняка із проханням надати приміщення для проведення на початку листопада конференції «Збережи життя», фестивалю «Повір у себе» для неповносправних дітей, який відбудеться у жовтні. Пані Оксана також запропонувала співпрацю у проведенні тренінгів для молодих людей з вадами, навчання правильної поведінки умовно засуджених.

Марія Николаїшин (Спілка Української Молоді) розповіла про шкільні служби примирення, організовані сертифікованими тренерами, і виступила за спільні дії СУМу й Центру душпастирства молоді у проведенні заходів з вирішення конфліктних ситуацій.

Заступник міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай схвалив запропоновані ідеї, які пролунали упродовж круглого столу, і закликав організаторів молодіжних проектів вкраплювати у заходи патріотичні моменти або ж спеціально приурочувати національним святам певні дійства. Найбільший акцент пан Пристай зробив на ефективності проведення проектів. Він сказав, що великий коефіцієнт розлучень в Україні викликає у нього велике занепокоєння. До того ж не тішить і той факт, що сьогодні багатьох молодих людей позбавляють батьківських прав через їхню неготовність до труднощів, які виникають у сім’ї. Богдан Пристай закликав організовувати спільні заходи з розв’язання сімейних проблем, щоб запобігти цим негативним явищам.

Думку Богдана Пристая про духовно-національне спрямування проектів і заходів підтримали і представники молодіжних організацій – Марта Єндик («Братство Української молоді»), Соломія Мілян («Молодіжний парламент»). Пані Соломія наголосила, що під час молодіжних розваг, дискотек варто було б надавати навіть бонуси тим дівчатам і хлопцям, які приходять у вишиванках. Це буде заохоченням для молоді і сприятиме популяризації національних традицій і одягу.

Коли дві години круглого столу швидко промайнули, я поверталася на своє робоче місце з морем позитивних вражень і думок. Найбільше тішило одне, що у Дрогобичі дійсно дбають про моральний і духовний розвиток молоді, її дозвілля, об’єднавши навколо цього завдання зусилля не лише Церкви, але й влади, різних організацій і навчальних закладів. Дай, Боже, щоб на цьому шляху від очікування до дії був лише один крок.

Ірина Михаць, газета «Галицька зоря»

 

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України