Члени парламентської асамблеї НАТО підтримують прагнення України вступити до Альянсу та сподіваються на її приєднання до своїх лав у найближчому майбутньому. Про це вчора 13 жовтня, у Львові, в межах 72-го Семінару Ініціативи Роуза-Рота заявив Хендрік Ян Ормел, заступник Голови Парламентської асамблеї НАТО. «Ми хочемо, щоб Україна стала повноцінний членом НАТО, тому й приїхали сюди. Намагаємось зрозуміти, чого хоче українська влада, а чого – народ. Зі свого боку, робитимемо все, аби втілити прагнення України вступити до блоку НАТО, та все залежить від того, як себе буде поводити нова українська влада та який напрямок руху обере», - пояснив Хендрік Ян Ормела.
Нагадаємо, вчора у Львові розпочався Семінар Роуза-Рота, в межах якого учасники розглядатимуть питання регіональної й енергетичної безпеки нашої держави, євроатлантичної інтеграції України, а також безпеки у проблемних регіонах Східної Європи. В заході, що проходить за підтримки відділу громадської дипломатії НАТО, Міністерства оборони Швейцарії та Верховної Ради України, взяло участь 87 представників з 19 країн-членів та партнерів Парламентської асамблеї НАТО. Про це сьогодні повідомили у прес-службі «Фонду розвитку України».
Однією з проблем на шляху українських інтеграційних процесів світова спільнота вбачає у складних стосунках з Росією та неспроможності української влади порозумітись із північним сусідом. Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Лавринович, що відкривав урочисте засідання ПА НАТО, у свою чергу зазначив, що українська влада не відмовляється від співпраці з Росією, а навпаки, вважає її надійним та потрібним партнером.
«Вступаючи в НАТО, ми не відмовляємось співпрацювати з Росією, навпаки, сподіваємось на порозуміння з російською владою. Але, водночас, хочемо інтегруватись у нове суспільство, тому результати та напрацювання впродовж цих кількох днів зададуть нові напрями роботи у найближчий час», - каже Олександр Лавринович.
Один з організаторів заходу, голова Постійної делегації Верховної Ради України у ПА НАТО Андрій Шкіль з цього приводу висловився так: «Звісно, Росія не хоче нас відпускати, боїться втратити контроль. Проте ми ніколи не вернемось до них, ми «за» НАТО, «за» європейське товариство, і якби російська влада не намагалась, вона не стане на заваді нашим прагненням. Проте конфліктувати з сусідом і партнером ми не хочемо, навпаки, намагаємось досягти консенсусу у всіх сферах співпраці», - пояснює Андрій Шкіль, голова Постійної делегації Верховної Ради України у ПА НАТО.
Програма Роуза – Рота започаткована 1990 року американськими парламентаріями – Чарлі Роузом і Біллом Ротом. Вона спрямована на розвиток співробітництва між країнами-членами Парламентської асамблеї НАТО та партнерами Альянсу - країнами Центрально-Східної Європи, Південного Кавказу, Західних Балкан. Семінари традиційно відбуваються тричі на рік та збирають понад сто учасників. Такі зустрічі стали авторитетною трибуною для обміну думками між членами НАТО, парламентаріями, урядовцями та незалежними експертами стосовно найбільш актуальних питань безпеки, вироблення спільних бачень стабільного майбутнього європейського континенту.
Христина Каспшишак, спеціально для «Трускавецького вісника»