15 грудня розпочала свою роботу ХХХ чергова сесія Трускавецької міської ради. На порядку денному – понад півтора десятка питань, серед яких звіт секретаря міської ради про виконання депутатських запитів, земельні питання, зміни до бюджету розвитку, затвердження звіту про виконання бюджету міста Трускавця за перше півріччя 2009 року та 9 місяців 2009 року, про затвердження розміру фіксованого податку, ставок єдиного податку для фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, розгляд протестів прокурора, внесення змін в склад комісій, звільнення КП «Наше місто» від сплати земельного податку та держмита та інші. Доповідачами виступатимуть начальник фінансового управління ТМР п. Микола Федоричак, заступник голови трускавецької податкової п. Яворська, начальник юридичного відділу ТМР п. Наталія Потічна, секретар ТМР п. Наталія Пономаренко, начальник інспекції з питань благоустрою п. Михайло Слободян та ряд інших.
Депутатські запити, озвучені на початку сесії, стосувалися опалювання по Стуса, 11 (колишній магазин «На полі»), де мешканці продовжують платити за тепло від батареї, яка гріє вулицю (депутат Іванишин), присутності на сесії голови міської ТВК п. Мирослава Савчина, до якого має певні запитання депутат Процишин, готовності міста до зими, щоб не повторилася ситуація з енергопостачанням з минулого року (два тижні мешканці вулиці Лисенка були без світла) (депутат Пілько), проблеми відсутності дорожніх знаків та дорожньої розмітки біля дитячого садочка «Теремок» (депутат Юник), ремонту даху по Сагайдачного, 1 (депутат Яворський). Пан Володимир Шиманський, який представився як представник громади УГКЦ, заявив, що громада церкви св. Миколая не потребує допомоги від міської влади у реконструкції споруди колишньої «Читальні», чим здивував всіх присутніх, адже позиція отця-декана Петра Івасівки є прямо протилежною. З цього приводу мер Трускавця Лев Грицак висловив думку, що ця заява є чисто приватною думкою цього пана, а не позицією громади, а тим більше церкви (нагадаємо, що в Католицькій Церкві від імені Церкви може виступати особа не нижче рангу єпископа). Натомість п. Олександр Грищенко зазначив, що в розмові з ним о. Петро сказав, що буде щир вдячний за надану допомогу, оскільки роботи ще досить багато. А депутат Швець попросив пана Шиманського припинити поширювати чутки про слабкість трускавецької «Свободи» та інші нісенітниці, які цей пан, до речі, озвучив і на даній сесії (відносно його зустрічей з п. Сех та інші).
По перших трьох питаннях порядку денного виступав начальник фінансового управління ТМР М. Федоричак. Виконання доходної частини бюджету Трускавця за півроку здійснено на 88,7%, за 9 місяців – на 86,8%. В цифрах це виглядає так – бюджет міста недоотримав за 9 місяців 3 мільйони 860 тисяч гривень коштів з різних причин. Одна з головних – зменшення фонду заробітної плати за 11 місяців на 110 мільйонів 177 тисяч гривень, «перед» ведуть такі підприємства як ТКС-Менеджмент, ТзоВ «Ріксос-Прикарпаття», ДП «Будівництво», ТзОВ «Трускавецьінвест», ТзОВ «Акваріус», ТзОВ «Аква-Еко», ТКС-Євробуд, ТзОВ «Сучасні технології», ЗАТ «Трускавецькурорт». Депутати довго обговорювали проблеми, які виникають через мінімізаторів, до дискусії долучилися міський голова, депутати фракцій «Наша Україна», ХДС, «Відродження», «Третя сила», «Пора». Зачепили і тему рекламування курорту в цілому, а не окремих його об’єктів – виглядає, що «нашоукраїнці» конче хочуть залучити до цієї справи одну з фірм з Києва, видно так їм сподобався виступ представника цієї фірми, який хотів очорнити наше видання, але йому це не вдалося і фіг вдасться. З цього приводу Асоціація роботодавців та підприємців Трускавця навіть збирається організувати круглий стіл. До речі, в Трускавці є вже фонд, який мав би цим займатися – «За розвиток Трускавця», який очолює п. Левицький, тепер цю роботу хотіли б покласти на відділ з питань реклами КП «Наше місто», або ж створити нове комунальне підприємство.
Каменем спотикання стала ситуація навколо басейну ДЮСК «Спортовець» - з обласного бюджету виділяють 1 мільйон 64 тисячі гривень як дотацію, ці гроші мали б бути оплачені підрядникам за фактично вже виконані роботи, проте окремі депутати захотіли собі на цьому питанні зробити невеличкий (чи й великий піар), дійшло і до словесних перепалок. Для того, щоб дійти згоди по цьому питанні, депутати однієї з фракцій навіть попросили п’ятихвилинну перерву.
Таким чином, наш прогноз щодо важкої сесії справдився – це лише початок, а що буде, коли депутати перейдуть до розгляду більш серйозних питань, страшно й подумати. Ми будемо продовжувати вас інформувати про подальший перебіг подій на сесійних засіданнях міської ради Трускавця.
Володимир Ключак