У вівторок, 22 грудня, відбулося чергове пленарне засідання Стебницької міської ради. Знадобилася майже година, аби назбирався кворум. Зазначимо, що попереднє пленарне засідання проходило у середу, 16 грудня, одразу після пленарного засідання у вівторок, 15 грудня, хоча саме того дня депутати вирішили зібратися через тиждень. Чим була викликана така поспішність? Міський голова Роман Калапач мотивував тим, що треба терміново розглянути земельні питання. Але поза тим розглянули і питання про преміювання мера. Він знову отримав 25-відсоткову надбавку до свого й так немаленького окладу. Чи помітили стебничани зрушення у роботі, і якщо вони були, то чи залежало це саме від Романа Калапача?
Хочу звернути увагу стебничан і на такий факт. Вони вже звикли до регулярної з’яви коханого мера на кабельному телебаченні. Такий він у нас став “правильний”, що, здається, ніщо у місті не відбувається без його відома. Навіть вівторкові наради у міській раді кабельне телебачення знімати будуть. А ось на сесії, на якій депутати проголосували за надання міському голові 25-відсоткової премії, телевізійників не було. Чи випадково це? Чи справа у “скромності” міського голови, аби стебничани не знали, що під час фінансово-економічної кризи він, крім великої зарплати у декілька тисяч гривень, отримує ще й тисячну премію кожного місяця?
Але повернімося до пленарного засідання 22 грудня. Вкотре доводиться констатувати, що депутати належним чином не готуються до сесій. Матеріали їм заздалегідь не роздають, а тому так багато часу йде на обговорення. Сесія розтягується в часі, доводиться витрачати декілька пленарних засідань і багато питань переносити. Неефективність роботи депутатського корпусу йде від міського голови, який зараз ще й виконує обов’язки секретаря ради, але про це Роман Степанович воліє не говорити. Складається враження, що штатні виступаючі лише красуються перед телекамерою, аби здобути прихильність у потенційних майбутніх виборців.
Депутати сприйняли спокійно заяву свого колеги Богдана Гери, який заявив, що відмовляється від депутатського мандату і виходить з Народного Руху України. Причини такого кроку він не оприлюднив, заявивши, що напише про це у заяві на ім’я міського голови.
Народні обранці прийняли рішення щодо фінансового оздоровлення СПЖКГ. Тривалий час Стебницьке підприємство житлово-комунального господарства є практично недієздатним, а сума кредиторської заборгованості становить понад 260 тисяч гривень.
Після обговорення питання, в якому взяли участь не лише депутати, а й заступник начальника податкової інспекції у Дрогобицькому районі Віктор Скоропад, було прийняте рішення дозволити виконавчому комітету Стебницької міської ради здійснити приватизацію на конкурсі за ціною не меншою від експертної оцінки групи інвентарних об’єктів, що перебувають на балансі СПЖКГ. Мова йде про нежитлову будівлю “Сауни” на вулиці П.Куліша, 2 площею 222 квадратних метрів, нежитлове приміщення колишньої майстерні на вулиці Трускавецькій, 20/2 площею 178,2 квадратних метра, нежитлове приміщення будинку на вулиці Трускавецькій 20/2 площею 51 квадратний метр і прохідний пункт на вулиці Трускавецькій, 20/2 площею 9 квадратних метрів. Кошти від приватизації цих об’єктів підлягають зарахуванню в бюджет розвитку міста з наступним скеруванням на поповнення статутного фонду СПЖКГ в сумі, необхідній для погашення боргів та сплати основних платежів.
Депутати прийняли положення про акредитацію засобів масової інформації при Стебницькій міській раді. Деякі депутати (Ольга Гнатів, Василь Бабчій, Марія Губицька) сумнівались у доцільності такого кроку. Василь Бабчій навіть заявив, що це питання не розглядалось на комісіях, але така “дрібниця” не зупинила Романа Калапача і він поставив питання на голосування. Положення про акредитацію суттєво звужує зону свободи слова у Стебнику і йде всупереч статті 34 Конституції України. Свого часу положення про акредитацію було прийнято народними депутатами України на догоду містечковим князькам, які хочуть керувати засобами масової інформації, що висвітлюють їхню діяльність лише з позитивного боку. Мабуть, стебницькі можновладці хочуть зробити ручною і газету “Воля громади”. Не діждуться, тим більше, що керувати Стебником їм залишилося якихось п’ять місяців.
А ще депутати говорили про надання притулку для бродячих псів. Роман Калапач наліво і направо роздає публічні обіцянки щодо цього, але практично справа стоїть на місці, і бродячі пси продовжують нападати на людей. Втім, так само Роман Калапач публічно пообіцяв інвалідам, що буде робити все від нього залежне, аби вони мали приміщення, але віз і нині там. Отож, обіцянки-цяцянки мера переносяться на наступний рік. Ще би так преміювання переносили, але це вже турбота депутатів і громади, яка зовсім на рішення своїх обранців не впливає...
Анатолій Власюк, газета «Воля громади»