15 квітня 2010 року минає 10 років з того часу, коли українські парашутисти вперше десантувалися на Північний полюс. Експедиція в складі 22 осіб, серед яких 5 жінок, приземлилася буквально в кількох метрах від точки полюсу, що вдається вкрай рідко, адже лід знаходиться в постійному русі і вибрана для десантування дільниця, як правило, відпливає з точки нульового меридіану.
Над полюсом повітря має підвищену щільність і при розкриванні парашута стається досить сильний динамічний удар. Українські десантники катапультувалися при достатньо високій швидкості – 300 км/год. Зразу ж за бортом літака члени експедиції відчули мініатюрні часточки льоду, яким насичене полярне повітря. Кришталики льоду барабанили по окулярах, били по ділянках обличчя, не захищених маскою.
Десантування відбувалося з військово-транспортного літака Іл-76. Більшість парашутистів стрибали з висоти 1,5 тисячі метрів, на цій висоті температура сягала -450С. При приземленні температура становила «всього» -270С.
Окрім таких майстрів парашутної справи як офіцери повітряно-десантних військ Іван Білас та Георгій Манчуленко, майстри спорту Володимир Кузнєцов та Юрій Залевський, голова Федерації парашутного спорту України Ігор Терлов, донька заслуженої парашутистки України Валентини Закорецької Юлія, стрибали і двоє людей в якості «пасажирів». Це були телекоментатор Валентин Щербачов і тодішній головний лікар санаторію «Карпати» з курортного містечка Трускавець Лев Грицак. Стрибали вони в тандемі на дещо більших парашутах, проте і з більшої висоти – 2,5 км.
На Північному полюсі експедиція пробула близько двох годин, за цей час на крайній північній точці нашої планети було встановлено Державний прапор України, прапори ВПС, ВМФ нашої держави, спонсорів. Встигли навіть провести на полюсі футбольний матч. Повернулися учасники даної експедиції з полюсу на спеціально підготовленому літаку Ан-28, російських вертольотах, а також на літаку Ан-26, на Україну добиралися на військово-транспортному Іл-76.
Головною метою даної експедиції було привернути увагу до парашутного спорту, наглядно продемонструвати можливості українських льотчиків і авіатехніки. Тоді це був достатньо сміливий задум і саме в честь 10-річчя цієї події, а також до Всесвітнього дня авіації і космонавтики і до Дня працівників ракетно-космічної галузі України і проходить у Трускавці Всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту «Трускавецький ДРАЙВ-2010». В програмі фестивалю – і показові виступи авіамоделістів та мотопарапланеристів, і парний льотний та вищий пілотажі на літаку Як-55 та десантування парашутистів з літака Ан-2, і демонстрація фільмів про екстремальні види спорту та зустріч з учасниками першої національної полярної експедиції «Україна – Північний полюс – 2000».
Фестиваль «Трускавецький ДРАЙВ-2010» проходить 17 – 18 квітня за сприяння ТСМГО «ЗМАГ» і ГО «Клуб пригодницького туризму «Інстинкт» та під патронатом міського голови Трускавця Лева Ярославовича Грицака, одного з учасників експедиції на Північний полюс 10-річної давності.
Реклама та оголошення
Оголошення та реклама
Вельмишановні пані і панове! Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка, який знаходиться у Західній Україні на етнічних теренах Галичини, розпочинає проект "Діалог культур у євроінтеграційному процесі" (1 квітня 2010 – 30 липня 2013). Упродовж багатьох століть Галичина була важливим осередком політичного і культурного життя Європи. Цей мультикультурний ландшафт був і залишається сьогодні взірцем культурного діалогу багатьох європейських народів. Галичина завжди демонструвала високий рівень національної свідомості, толерантного ставлення до інших націй і народностей, активного розвитку і збереження культурних цінностей.
У різні періоди свого історичного розвитку тут тісно перепліталися культурні традиції й політичні інтереси багатьох країн Східної і Західної Європи. На сучасному етапі Галичина є важливим посередником інтеграції України та інших пострадянських країн в суспільно-політичний, економічний і культурно-освітній простір Європейського союзу.
В проекті передбачено наступні аспекти:
1) Організація Першої міжнародної наукової конференції з проблем культурної спадщини та політичного розвитку Галичини на тему "Європейські виміри політичного і культурного розвитку Галичини" (15-17 травня 2011).
2) Опрацювання й публікація матеріалів конференції (15 травня 2011 – 30 квітня 2012).
3) Організація короткотривалих науково-дослідних, культурних турів для дослідження цікавих маловідомих історичних, архітектурних та культурних пам'яток Галичини.
4) Публікація краєзнавчого довідника досліджених маловідомих історичних, архітектурних та культурних пам'яток Галичини українською, англійською та німецькою мовами (січень 2011 – грудень 2012).
5) Організація літньої школи української мови і культури для студентських асоціацій країн Євросоюзу (липень 2011 – липень 2013) .
Проект організовується Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім. Івана Франка (Україна) у співпраці з: Львівським національним університетом ім. Івана Франка (Львів, Україна),
Педагогічним університетом Відня (Австрія),
Полонійною академією (Ченстохова, Польща),
Посольством Австрії в Україні,
Представництвом Австрійської служби обмінів (Львів, Україна).
Щиро сподіваємося на Вашу інформаційну допомогу для втілення даного проекту в життя та безпосередню участь у ньому.
З повагою, Яна Янюк
Контакти: 82100 Drohobych, Ivan-Franko-Street 24, Room 31 Tel. +38 098 906 36 38 +38 096 942 41 55
E-mail: lopuschanskyj@mail.ru E-mail: cei_drohobych@mail.ru
|
Христос народився! Любий друже, з радістю Тебе повідомляю, що я починаю реалізацію свого нового проекту «дитяче розважально-пізнавальне журнальне видання «ВПЕРЕД!». Це буде новий голос у світі дитячої періодики. Я притримуюся думки, що людина формується на початках свого життя, тобто під час дитячих літ. Я зі своєю командою свідомі того, що ми у цім житті є людьми і ми маємо на меті допомагати дітям розвивати, викривати їхні оригінальні таланти, допомагаючи повірити у себе. Василь Сухомлинський казав, що у кожній дитині живе геній, який проситься на свободу. Ми станемо реальними помічниками для батьків та учителів. Ми станемо справжніми друзями для кожної дитини. Наша ціль є далекою. Ми прагнемо змінити спектр світобачення та діяння майбутніх людей. Проте той же Сухомлинський казав, що дитина – це людина вже сьогодні. Дитина за своєю природою є особою доброю, слід лише допомогти дитині. З повагою, Романко |
Ресторан «Мисливський рай» запрошує на зустріч Нового Року. Чарівні Дід Мороз та Снігуронька, неперевершений гумор, запальна жива музика, феєрверки, ігри, сюрпризи, вишуканий святковий стіл – все заради Вашого задоволення. Поспішайте!!! Вартість з 1 особи – всього 1 200 гривень. Тел. у Трускавці (03247) 5-34-64, 6-55-50, 6-55-62. |
Оркестр естрадно-джазової музики та духовий оркестр «Big-band» в Трускавці – музичні послуги, концерти на замовлення, ювілеї, презентації, шоу-програми. Контакт – п. Василь, адміністратор (067 265 58 45). |
В умовах сьогодення корупція стала чинником, який реально загрожує національній безпеці, підриває авторитет державного апарату та дискредитує його діяльність, руйнує основні засади демократичного суспільства та конституційного ладу України.
У рамках реалізації поставлених завдань, Службою Безпеки України здійснено низку заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії корупції в усіх сферах життєдіяльності країни, посилення взаємодії з іншими правоохоронними органами, державними і громадськими інституціями.
Варто зазначити, що важливою складовою боротьби з корупцією є співпраця з громадськістю. Адже протидія корупції має стати справою не тільки певної правоохоронної структури, але й кожної чесної людини, яка вболіває за свою країну і майбутнє своїх дітей.
Для того, щоб громадяни мали можливість сприяти правоохоронцям у боротьбі з цим явищем, в Трускавецькому МВ Управління СБУ у Львівській області діє телефон довіри. Тож якщо Вам стало відомо про факти корупційних дій з боку державних службовців, такі як:
Інформація, яка надійде за цим номером, обов’язково буде перевірена. За результатами перевірки згідно чинного законодавства будуть прийняті відповідні рішення.
Мешканці Дрогобича, Стебника та Дрогобицького району можуть звертатися за телефоном 8(244) 2-37-65. Одночасно повідомляємо, що Дрогобицьким МВ УСБУ у Львівській області проводиться прийом громадян щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці з 9.30 до 13.00 з питань, що віднесені до компетенції органів СБУ.
Прес-служба Управління Служби Безпеки України у Львівській області
Шановні мешканці м. Трускавець та міст Стебника, Дрогобича, Борислава! Просимо Вас, всіх не байдужих людей до життя бездомних котів та собак, допомогти у відкритті притулку для них у м. Стебник. Потрібно майже все. Не за горами осінь, зима, дощі, холод. Хто чим може, тому будемо раді, нехай допоможе. Також не залишайте нас поза увагою керівники підприємств, приватні підприємці і всі, хто в змозі нам допомогти. За інформацією дзвоніть по тел. 8-067-416-67-07 (Наталія), 8-097-914-67-19 (Лідія), або везіть все до магазину в Стебнику «Зоомагазин». Дуже вдячні всім.
Товариство захисту тварин.