Боротьба українського народу за визволення своїх земель від окупантів знаходить пошанування у теперішнього покоління: відкриваються пам'ятники героям, видаються задукоментовані матеріали тих часів тощо.
У Трускавці готується до друку книга про людей геройського чину, які пожертвували своїм життям заради великого майбутнього українського народу, жили й помирали за Незалежність України.
Уже вийшов "сигнальний" варіант цієї книжки. Її автор - член обласної пошуково-дослідницької, історико-просвітницької громадської організації "Сумління", заступник правління Трускавецького міського осередку цієї організації Богдан Гуцило. Назва книги: "Люди геройського чину".
У книзі зібрано чимало матеріалу про багатьох земляків - борців за волю України, котрі воювали за наш край, загинули й захоронені на маківках вершин Бренів, Мала Магура, на сільському цвинтарі села Орів Сколівського району та у місті Бориславі. Книга є виявом пам'яті про Січових Стрільців, воїнів ОУН-УПА та всього українського підпілля, про їхню стійкість у боротьбі проти окупантів. Книга ілюстрована документальними світлинами.
У книзі Богдана Гуцила подано хронологію подій тих часів, є викладений життєпис Михайла Сороки, Катерини Зварицької, Романа Шухевича, Дарії Гусяк. Поряд з авторськими текстами в книзі подано публіцистичні та науково-популярні твори відомих журналістів, у яких висвітлені сторінки боротьби підпілля на Львівщині, Тернопільщині та на території всієї України.
В умовах сьогодення корупція стала чинником, який реально загрожує національній безпеці, підриває авторитет державного апарату та дискредитує його діяльність, руйнує основні засади демократичного суспільства та конституційного ладу України.
У рамках реалізації поставлених завдань, Службою Безпеки України здійснено низку заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії корупції в усіх сферах життєдіяльності країни, посилення взаємодії з іншими правоохоронними органами, державними і громадськими інституціями.
Варто зазначити, що важливою складовою боротьби з корупцією є співпраця з громадськістю. Адже протидія корупції має стати справою не тільки певної правоохоронної структури, але й кожної чесної людини, яка вболіває за свою країну і майбутнє своїх дітей.
Для того, щоб громадяни мали можливість сприяти правоохоронцям у боротьбі з цим явищем, в Трускавецькому МВ Управління СБУ у Львівській області діє телефон довіри. Тож якщо Вам стало відомо про факти корупційних дій з боку державних службовців, такі як:
Інформація, яка надійде за цим номером, обов’язково буде перевірена. За результатами перевірки згідно чинного законодавства будуть прийняті відповідні рішення.
Мешканці Дрогобича, Стебника та Дрогобицького району можуть звертатися за телефоном 8(244) 2-37-65. Одночасно повідомляємо, що Дрогобицьким МВ УСБУ у Львівській області проводиться прийом громадян щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці з 9.30 до 13.00 з питань, що віднесені до компетенції органів СБУ.
Прес-служба Управління Служби Безпеки України у Львівській області
Спілка політичних в’язнів та репресованих м. Трускавця уклінно просить надати матеріальну допомогу колишнім політв’язням та репресованим, які в даний момент прикуті до ліжка, одержують маленьку пенсію і фактично соціально незахищені. Тільки ваша добра ласка допоможе їм вижити в даний скрутний час.
Наш р/р 26009630298651, іден. код 22410974 в ЛОФ АКБ „Укрсоцбанк” м. Трускавець, МФО – 325019.
Голова Спілки політв’язнів та репресованих Н. Мінько, 5-27-77
Хлопчина бажає познайомитися в басейні з одною дамочкою, але через сором’язливість не знає, як почати розмову. Врешті зважується і запитує:
Чи не скаже пані, вода тут холодна чи тепла?
Прошу пана, я ту є яко курва, а не яко термометр, - відповідає дамочка.