Апітерапія плюс метод Бутейка: дихай вільно та корисно!

By  | 20.02.2017 | Filed under: Публікації

У світі немає аналогів тому, що запровадив трускавчанин Ігор Комарницький. Він поєднав апітерапію (лікування бджолами) і метод дихання по Бутейку. Ніби нічого особливого й не придумав (бо ж поєднав тільки дві методики в одну), але цей метод під назвою «Дихай вільно» дає вражаючі результати.

Сьогодні метод Ігоря Комарницького успішно застосовується на курортах Трускавець, Східниця, Моршин та деяких інших. Є кабінет апітерапії і в Трускавецькому готельно-курортному комплексі «Карпати». Які переваги методу новітньої апітерапії – про це розповість сам винахідник Ігор Комарницький.

- Напевно, більшість чули про методику дихання по Бутейку. Цей лікар був родом з України, а працював в Новосибірську. Він розробив оригінальну і, що важливо, просту методику (бо все геніальне – просте).

В організмі є певна концентрація вуглекислоти. Я не буду заглиблюватися у всі біохімічні процеси, які відбуваються в організмі, постараюся пояснити чітко та конкретно. Отже, Бутейко встановив, що при зміні концентрації вуглекислоти в ту чи іншу сторону може покращуватися або погіршуватися загальний стан. І цей факт став підґрунтям, базою для подальших досліджень і вражаючих результатів. Внаслідок регулювання кількості вуглекислоти в організмі за допомогою спеціальних дихальних вправ він міг вилікувати бронхіальну астму, захворювання дихальної системи організму, імунної системи та інше.

В біографії Бутейка є досить цікавий епізод. У принца Чарльза (теперішній престолонаслідник англійської корони) була алергія на запах коней, кінського поту. А по протоколу принц досить часто стикається з кіньми, тож цей запах викликав у нього приступи алергії, і англійські лікарі нічим не могли зарадити. Вилікував принца Чарльза від алергії власне Бутейко. Цей епізод з його медичної діяльності є в біографії доктора Бутейка.

Коли я почав цікавитися апітерапією (включає широкий спектр застосування бджіл та продуктів їхньої життєдіяльності), почав робити інгаляційні вулики, то подумав – а чому б не поєднати метод Бутейка з апітерапією?

Мій метод, який я назвав «Дихай вільно», полягає в тому, що у восковій кімнаті, де присутній аромат прополісу, людина дихає правильно, по методу Бутейка. Бутейко це робив у будь-якому непристосованому приміщенні, а я пропоную не просто дихати, а вдихати аромат прополісу.

Прополіс – це Божий дар, подібно як бджола є Божою комахою. Ви ніколи не задумувалися над тим, чому бджолярі як правило живуть значно довше від всіх інших пересічних людей? А довше вони живуть не тільки тому, що їх бджоли кусають, а ще й тому, що вони постійно вдихають цей аромат, продукт життєдіяльності бджіл. А якщо при цьому людина дихає правильно, її вдих та видих є контрольованими, то ефективність зростає в рази.

- А як правильно дихати згідно методу «Дихай вільно»?

- По-перше, людина повинна дихати виключно носом. Людина займає вигідне сидяче положення, вдихає носом повільно, а потім затримує дихання – на першому етапі на 10 секунд, потім на 15, доходячи згодом навіть до 40-45 секунд, а то й до хвилини. Після цього слідує повільний видих. При такому правильному диханні нормалізується рівень вуглекислоти, нормалізується баланс в організмі, настає позитивний ефект.

Спочатку людина дихає просто, спокійно і вільно 20 хвилин безпосередньо з вулика – всім тим, що наносила бджола. А потім ще 40 хвилин у восковій кімнаті людина вдихає свіжий запах прополісу. Ця методика базується на тисячолітньому досвіді апітерапевтів різних країн, які єдині в тому, що досягається позитивний ефект. Так що я не хочу ніякої слави, не хочу сказати, що це я щось придумав таке. Ні, я нічого не придумав, я просто поєднав дві речі – метод правильного дихання і апітерапію.

- Коли Ви почали застосовувати метод «Дихай вільно»?

- Коли у 2012 році я побачив, що велика сволок і злочинець Янукович почав будувати собі бджолину хату, то я почав це питання детально та глибоко вивчати. Тим більше, що на той момент я якраз займався написанням медичного проекту для однієї з оздоровчо-відпочинкових баз в нашому регіоні («Таор»).

Перший мій пацієнт, який дихав правильно – це пацієнт з силікозом з Донеччини (це було ще до Революції Гідності). Силікоз – це професійне захворювання шахтарів, і цей шахтар щороку приїжджав до Трускавця на лікування, для нього було дуже важливо подихати чистим повітрям. І я йому запропонував попробувати мій новий метод, причому безкоштовно. Він був приємно вражений результатами.

Сильний результат був і у випадку дитини 6 рочків, яка з дитинства мала бронхіальну астму, хронічний обструктивний бронхіт, словом – повний набір діагнозів. На восьмому сеансі дитині стало набагато легше. Правда, зараз я вже не маю контакту з ними, бо мама поїхала, і контакт з ними втратився, загубився.

Але не тільки захворювання бронхо-легеневої системи лікуються методом апітерапії. Ми можемо говорити і про імунну систему, і про серцево-судинну систему.

Головний постулат медицини – не нашкодь! В нашому випадку цей метод абсолютно нічим не може нашкодити, він може тільки допомогти. Є тільки рідкісні випадки, коли людина має виражену алергію на цей запах, тоді цей метод не застосовуємо.

У випадку методу «Дихай вільно» прямого контакту у людини з бджолою немає. Людина тільки через скло бачить як бджола повзає, контакту з бджолиною отрутою нема. Тут головне – це дихати правильно і чим дихати.

Звичайно, що ми практикуємо і традиційні апітерапевтичні методи. Для прикладу, при подагрі, яка важко піддається у лікуванні традиційною медициною, ми маємо шикарні результати. Вколюємо саме в те місце, де опухло і де болить. Йдемо по наростаючій – від меншої до більшої кількості, а згодом в зворотному напрямку. Для прикладу, спочатку дві бджоли, через день чотири, потім шість, далі вісім, доходимо до десяти і потім 8, 6, 4, 2.

Вжалювання бджоли застосовується і при набряках, запаленні сідничного нерву, радикуліті та ряді інших захворювань.

В цілому ж ми пропонуємо цілий комплекс програми «Дихай вільно».

- Скільки часу триває ця програма?

- Ми пропонуємо від 6 до 10 сеансів залежно від ряду чинників. Як показала практика, саме така кількість дає оптимальний результат. Так що відпочивальник, який приїхав на 2 тижні, повністю «вписується» в цю програму.

Є ряд об’єктів у Трускавці, Східниці та Моршині, де можна замовити цю програму. У Трускавці це готельно-курортний комплекс «Карпати», «Міротель», СГК «Дніпро-Бескид», у Східниці це «Київська Русь». Можна замовити програму «Дихай вільно і в Моршині. Зараз до нас поступило ще ряд нових пропозицій, питання в стадії вирішення.

- Отже, підсумовуючи нашу розмову, які основні покази для апітерапії?

- Захворювання, пов’язані з органами дихання (бронхіальна астма, бронхіти, стани після одно- чи двостороннього запалення легень); зниження імунітету; захворювання ендокринної та нервової систем; підвищення чи зниження артеріального тиску; стрес і депресія; ревматичні захворювання; мігрені.

Перебування у восковій кімнаті відновлює імунітет організму, а система правильного дихання методом професора Бутейка дає можливість відновити баланс вуглекислоти в організмі, що є запорукою здоров`я. Покращується психоемоційний статус людини, що відображається у знятті фізичної та емоційної втоми, підвищенні працездатності, посиленні регенерації тканин та підвищенні імунітету.

Замовити процедуру в санаторії «Карпати» можна за телефоном 067-274-51-59.

Спілкувався Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №84625 Срочно требуется менеджер. Обработка заказов на дому.
  23.06.2018 | 20:19

  Предлагаем Вам работу без вложений, на системе автоматического приёма и обработки заказов. Мы предоставляем: - Наш лицезионный софт. - документы со всей необходимой доп. информацией. - постоянная техническая поддержка. Оплата от 5500 в день. Выплаты ежедневно. Более подробная информация на нашем сайте >> www.zakaz.exrabota.ru << Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, [...]

 • Платим за лайки! – Выплаты по требованию!
  23.06.2018 | 14:29

  Мы платим за лайки! – Ежедневные выплаты! Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фото заказчиков, которые готовы платить за качество. Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и получить за это деньги. Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 рублей [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви