До 77-річчя створення УПА

13.10.2019 | Filed under: Публікації

14 жовтня минає 77-та річниця від дня створення УПА. З цієї нагоди в Україні, особливо в Галичині, проходить багато різноманітних заходів. Не є винятком і Трускавець, де в неділю, 13 жовтня, в приміщеннях музею історії міста-курорту відбувся пізнавальний захід  «А боротьба триває далі…».

Чому в приміщеннях? Бо захід розділили на дві частини – перша пройшла в символічній повстанській криївці, а друга в холі музею.

Внизу, у підвальному приміщенні з побіленою стелею та багатьма артефактами побуту повстанців, зібралися небайдужі трускавчани та гості міста, щоб послухати і про УПА, і про криївки. Цікаву та змістовну розповідь старшого наукового співробітника Любові Константинової органічно доповнив уривок зі щоденника зв’язкової УПА (у виконанні Марії Курищук).

А потім учасники дійства піднялися вверх, безпосередньо до музею. Тут на них очікував не лише фільм «Жива», але й чудове виконання повстанських пісень. Вже не вперше юний трускавчанин Андрій Сливка, котрий зараз навчається в Дрогобицькому музучилищі, дарує гостям музею ці пісні у своєму виконанні. Жаль, що мало таких, як він, хто дійсно змістовні, правдиві, зворушливі пісні, бере до свого репертуару. Адже, незважаючи на те, що ці пісні творилися більше пів століття тому, вони аж ніяк не втратили своєї актуальності.

Теплий недільний вечір огортав поволі місто, а з музею один по одному виходили учасники заходу. Серед них і російськомовні східняки, котрі лише тепер довідалися щось предметне про УПА. І навіть якби на заході була тільки ця одна пара зі Сходу України, то все одно варто такі вечори патріотизму проводити. Бо боротьба не закінчилася з розгромом большевиками УПА. Боротьба триває далі.

Володимир Ключак, фото автора

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви