Чумачечий Трускавець

By  | 20.08.2018 | Filed under: Публікації

У чому фішка Трускавця? Що може заставити людину зірватися з насидженого місця і їхати за сотні кілометрів саме до нас, до Трускавця? Чи думає хтось як привабити конкретних ДОДАТКОВИХ відпочивальників і чим саме? Чи добре те, що турфірми вивозять відпочивальників з міста, і чи зле, що в нас пропорція гостей різко змінилася на користь поляків?

Про це та інше – скромні роздуми людини, котра не є останньою у вкладенні лепти в промоцію Трускавця.

Перше. «Нафтуся». Є дуже багато джерел, в яких є води ТИПУ «Нафтуся». Не тільки в Східниці. Такі води типу «Нафтуся» є в селі Довге Гірське на Дрогобиччині, в селі Корчин Сколівського району, у ряді інших населених пунктів. Відрізняються вони від трускавецької «Нафтусі» не тільки дещо іншим смаком, запахом, інтенсивністю та насиченістю певними елементами, а ще й абсолютною недослідженістю. Тобто, п`ючи воду типу «Нафтуся», ми можемо осліпнути, померти, зашкодити собі або ж вилікувати якусь хворобу – цього достеменно ніхто вам не скаже. П`ючи ж справжню трускавецьку «Нафтусю», ми знаємо чого від неї очікувати, яку дію вона має. Більше того, є чітко прописані норми споживання «Нафтусі», поєднання її з іншими трускавецькими цілющими водами, поєднання процедур, загальнокурортні лікувальні фактори, потужна діагностично-лікувальна база, висококваліфіковані спеціалісти в оздоровницях Трускавця. Всі ці компоненти сукупно можуть змусити хворого, в якого проблеми з нирками, сечовим міхуром, простатою, цукровим діабетом чи рядом інших захворювань, їхати сюди, до Трускавця, не тільки з найвіддаленіших куточків України, а й із Азербайджану, Узбекистану, Литви, Польщі, Німеччини, США, Ізраїлю.

Друге. Курорт – це не туризм. Намагання окремих містечкових діячів здійснити підміну понять і представити Трускавець «туристичним містом» – це злочин. Трускавець – найстаріший в Україні, найвідоміший бальнеологічний курорт, курортна столиця України. Сюди їдуть лікуватися, відпочивати, але аж ніяк не з метою туристичних вражень. Скажімо правду – чи хтось приїде в маленьке, обмежене територією та людським ресурсом 20-тисячне містечко, щоб подивитися на статую Христа чи пам`ятник Патріархові? Хтось спеціально поїде, щоб оглянути пару вілл у закопянському стилі чи сфотографуватися на фоні костела або ж в парку «Підгір`я» санаторію «Карпати»? Ні! Бо це – додаткові атракції для тих, хто їде сюди на лікування. На лікування!!!

Третє. Ніші. У Трускавці потрібно заохочувати розвивати ніші, які приваблять додаткового клієнта. Найяскравіші приклади – клініка відновного лікування професора Козявкіна та дельфінарій «Оскар». Вони знайшли СВОГО клієнта. Того, який їде лікувати хвору на ДЦП дитину чи за неповторними враженнями від шоу з дельфінами та морськими котиками. Вони НЕ КОНКУРУЮТЬ з іншими закладами Трускавця, а сприяють їм, бо клієнти клініки Козявкіна та дельфінарію «Оскар» часто зупиняються в готелях чи в приватному секторі, купують щось в магазинах чи на ринку, обідають в кафе чи ресторанах, залишають свої кошти у різноманітних закладах Трускавця. Чим більше «нішевих» закладів відкриватиметься у Трускавці, тим дужче диверсифікація працюватиме на весь Трускавець.

Четверте. У Трускавці протягом двох тижнів може бути нуднувато. Ні, це не закид ні відділу культури, ні управлінню міста, ні міській владі загалом, ні відповідним підрозділам санаторіїв. Але факт залишається фактом – люди їдуть до Трускавця на лікування на 10-14 днів, а то й більше, і за цей час Трускавець обійдуть вздовж і впоперек. Вони, звісно, можуть самостійно поїхати в Борислав до церкви св. Анни чи вибратися на екскурсію до Дрогобича чи Східниці, але навряд чи самотужки відважаться поїхати до Львова, на Закарпаття чи цікаві місця Львівщини та Івано-Франківщини. Туроператори, які працюють у Трускавці і «вивозять» відпочивальників на півдня чи день з міста, роблять хорошу справу, бо прикрашають їхній відпочинок. Тим більше, коли «вивезення» відбувається в неділю, коли і так в санаторіях повноцінні послуги з лікування не надаються. Все одно після обіду чи ввечері ці ж відпочивальники повернуться до Трускавця і тут переночують. Гроші за нічліг, вечерю, сніданок, як і кошти за поїздку в профіцит турфірми – це гроші для Трускавця. Ми не можемо «видоїти» відпочивальника до останньої копійки, зате ми можемо створити йому умови, коли б йому хотілося витратити гроші самому. Навряд чи двічі за два тижні відпочивальник захоче піти в один і той же музей. Якщо клієнта «не випускати» за межі Трускавця, то його відпочинок буде убогим. Нехай краще поїде і подивиться замок Паланок чи музеї Львова, але в його пам`яті ці враження все одно асоціюватимуться з лікуванням у Трускавці. Бо саме з нашого міста, а не з рідного дому, він виїжджав у ряд прекрасних турів. (Тут передаю щирі вітання готелю «Трускавець 365» та туроператору «Девіс», які організовують незабутні поїздки на термальні води в Берегово ;-)

П`яте. Трускавцю потрібен багатий клієнт. Чим багатший і щедріший, тим краще. Свого часу автор цих рядків чимало доклався до того, щоб кількість поляків, які їздитимуть лікуватися до Трускавця, зростала. Ми досягли свого, і зараз польська мова звучить у Трускавці всюди. Але цей клієнт не найбагатший і не найщедріший. Поляки вміють рахувати гроші і не купуються на «розводняк», який діє на людей совкового мислення – типу «купіть цю процедуру, і будете повністю здорові». Сміття в яскравій упаковці вони не купують. Так може варто перестати продукувати це сміття і пропонувати щось нове? Ресторан польської кухні з ґолонками, журеком, схабами чи давніми флячками? Хорошу культурну програму за участі відомих польських зірок (там нема народних та заслужених артистів, до речі), а не «музику людову» чи доморощений шансон? То все питання до рефлексії…

Шосте. У Трускавці зменшилася кількість азербайджанців, а ті, які їдуть – це не заможні круті бакинці, а провінціали, які вже й російську мову не так добре розуміють. Чи хтось працює над цим викликом? Чи хтось аналізував причину цього явища? Причин, звісно, декілька, а одна з них – підстаркуваті відпочивальниці не замінять молодих гарячих українок чи білявок іншої національності. Недавно мав можливість спілкуватися з відомим азербайджанським блогером Азером Реджеблі, який тонко натякнув, що азербайджанці як справжні горді люди Кавказу (Кавказ – це для нас теж східна ментальність!) не хочуть відчувати себе гостями другої категорії і дуже чутливо реагують на фальш чи прояви негостинності. А негостинністю може бути наша вічно надута морда, брак посмішки чи брак уваги/поваги, як і намагання надурити в питаннях ціна/якість чи інших. Думаймо над цим!

Сьоме. Слово «чумачечий» тут не випадкове. Успіх пісні «Чумачечая весна» Потапа і Насті Каменських показав, що люди люблять щось ніби й зрозуміле, а в той же час і незвичне. Досить було взяти слово «сумасшедший» і озвучити його дещо по-іншому, як пісня стала хітом. Трускавець теж має бути трішки «чумачечим», тобто не надто прогнозованим, таємничим, цікавим, зрештою, кожного разу новим. Маючи можливість періодично знайомитися з відгуками відпочивальників (живе спілкування, письмові відгуки, коментарі в соцмережах та Інтернеті загалом, по телефону тощо), зауважую, що елемент новизни завжди знаходить відгук в їхніх серцях. Ті, хто приїхав до нас вперше, завжди захоплюються тим, як гарно відпочивати в «Карпатах», яка тут чудова лікувальна та діагностична база, яка шикарна кухня, який асортимент, яка прекрасна територія. Ті, хто приїжджає в якийсь там раз натомість звертають увагу, як їм сподобалося таке чи інше нововведення (тренажери в парку «Підгір`я», новий хол з лобі-рецепцією, нові види процедур тощо). Звісно, для Трускавця новими атракціями стануть і статуя Христа, і оновлений курортний парк (сподіваємось, це буде швидко та безболісно), і купальне озеро, якщо його колись відкриють на базі теперішнього питного. Трускавець мусить бути крутим, «чумачечим», бо в теперішньому світі треба крутитися не тільки, щоб жити, але й щоб вижити. Як любить казати гість Трускавця, професор Мирослав Борущак з Ґданська (Польща), «nie bywasz – wypadasz».

На завершення варто зазначити, що вищезазначені роздуми пасують не так для обговорення на панелях «стратегії розвитку міста» (на жаль, через суд вкотре не візьму участь у дебатах 22 серпня), як для поштовху до висновків міської влади та керівників великих санаторно-курортних закладів. Фішок, які б дозволили гостеві сказати «Вау!!! Чумачечий Трускавець!», може бути дійсно багато, але вони просто так не появляються. Досить однієї людини з персоналу, яка б володіла досконало німецькою, турецькою чи іспанською мовою – і вже маєте фішку. Досить при виїзді гостеві подарувати якісну футболку з логотипом санаторію – чим не фішка? Достатньо в якесь свято в центрі Трускавця провести безпрограшну лотерею, витративши на це певну суму з міського бюджету – і це залишить спогад явно кращий, аніж споглядання недобитих машин, які ревуть та здіймають пилюку в центрі курорту на католицький Великдень.

Фішка «Нафтуся» для Трускавця – це добре, це прекрасно. Але ще кращим була б така кількість фішок, що гостеві захочеться їх прямо таки колекціонувати. І тоді його не треба буде переконувати через рекламу на телебаченні чи в Інтернеті, щоб він піднімав задницю з дивана і їхав до нас. Він захоче поїхати сам, повірте…

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:
 • guest

  Красти треба менше. Тоді буде не Трускавець, а ТрускаВегас.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Для любителів риболовлі
  30.05.2019 | 13:17

  Також читайтеДо уваги населення міста Трускавця (0)Запрошуємо на роботу (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти грант у розмірі 15 тисяч гривень (0)

 • Запрошуємо на роботу
  27.05.2019 | 14:33

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу кухарів, мангальщиків, офіціантів, покоївку, молодшу медичну сестру, робітника із догляду за тваринами. Заробітна плата згідно зі штатним розписом. Довідки за тел. (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеДля любителів риболовлі (0)До уваги населення міста Трускавця (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви