Доведено вплив курортних факторів на онкопатологію

By  | 05.02.2014 | Filed under: Публікації

Питання боротьби з онкологічними захворюваннями в Україні є надзвичайно актуальними, стверджують на сайті департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. За словами головного онколога МОЗ України І. Щепотіна, в нашій державі діагностують 18 нових випадків раку щогодини. Щороку у 160 тисяч українців виявляють онкозахворювання вперше і щороку 90 тисяч онкохворих помирає. Що стосується Львівщини, то у нашій області основний онкологічний показник – зменшення смертності онкохворих до року після встановленого діагнозу кращий, ніж загалом в Україні. Торік він становив 28,6% (в Україні – 34,5%). На превеликий жаль, дуже часто пацієнти звертаються до лікаря із задавненими формами хвороби. Коли захворювання діагностується на пізніх стадіях, шанси на одужання значно зменшуються. Адже онкологи стверджують: якщо лікувати хворого на 1-й або 2-й стадіях, то їх можна повністю вилікувати, бо вдається забрати пухлину в межах здорових тканин. Найбільше на Львівщині виявляють раку шкіри, на другому місці – рак легень, на третьому і четвертому місцях – відповідно рак молочної залози та рак шлунку. Отже, потенційний пацієнт повинен пам’ятати: рання діагностика – запорука успішного лікування нагадують у прес-службі ГУОЗ ЛОДА.

Ситуація у нашому місті не менш тривожна, стверджують місцеві медики, проте у нашому курортному місті є чимало шансів та можливостей для того, щоб запобігти кількісному збільшенню цієї важкої недуги, позаяк лікувально-діагностична база Трускавця покликана виявити будь-які прояви цієї та інших хвороб ще у початковій стадії. Є в нас і досить потужна наукова база, котра свого часу довела: онкологічні захворювання не є протипоказом для перебування на курорті, а зовсім навпаки – курортні фактори Трускавця здатні впливати на показники імунного статусу хворих на цю недугу. Зокрема, це доведено у одній із практичних наукових робіт кандидата медичних наук, асистента кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини Львівського Державного медичного університету ім. Данила Галицького Олександри Ходак. Вона одна з тих, хто у своєму експериментально-клінічному дослідженні під керівництвом доктора медичних наук, професора Степана Івасівки вивчала тему впливу курортних факторів Трускавця на показники імунного статусу хворих після радикального лікування онкопатології. Про що саме йдеться у дослідженні розповіла сама науковець, котра кілька років поспіль трудилася у нашому товаристві, а нині є членом атестаційної комісії ЗАТ «Трускавецькурорт».

«Серед прибулих на санаторно-курортне лікування в Трускавець існує певна кількість людей після радикального лікування онкопатології. – розповідає пані Олександра. – Цих людей можна поділити на дві групи: перша група – хворі ще знаходяться під наглядом онколога без рецидивів 5 років і більше, але мають супутні захворювання, лікування яких доцільно здійснювати в санаторно-курортних умовах; друга група – хворі проліковані недавно, але потребують комплексу відновлюючих заходів для компенсації порушених функцій окремих систем і органів, що виникають як в результаті розвитку пухлини, так і в зв’язку з проведеним радикальним хірургічним, променевим чи хіміотерапевтичним лікуванням.

Серед онкохворих переважають люди старших вікових груп, які мають різноманітні супутні хронічні хвороби: сечокам’яну, хвороби сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, ендокринно-обмінні порушення, котрі є показами для санаторно-курортного лікування на курорті Трускавець.

Крім того, санаторно-курортне лікування даних груп хворих розцінюється хворим як доказ його виліковності, що є суттєвим з позиції онкологічної деонтології.

Відомо, що пухлинна хвороба є не місцевим процесом, а загальним захворюванням всього організму, яке протікає на фоні зниження як неспецифічної резистентності, так і імунологічної компетентності організму . З цих позицій стратегія лікування онкопатології полягає в ліквідації імунної депресії, підсиленні протипухлинної реакції організму шляхом специфічної імунізації і неспецифічної стимуляції різноманітними біологічними, хімічними і синтетичними стимуляторами.

Накопичилось багато експериментальних та клінічних даних про ксенобіотично-адаптогенну дію мінеральної води «Нафтуся» та вплив її на неспецифічну опірність організму. В зв’язку з цим виникла необхідність з’ясувати роль внутрішнього вживання мінеральної води «Нафтуся» як адаптогенного фактору, який сприяє посиленню загальної неспецифічної резистентності, що в значній мірі зумовлює протипухлинний захист організму. Це припущення й лягло в основу проведення клінічних досліджень. Клінічні дослідження проводились на базі санаторіїв ЗАТ Трускавецькурорт. Експериментальна частина роботи виконана в Інституті фізіології ім. О. Богомольця НАН України.

Дослідження довело, що мінеральна вода «Нафтуся» в експерименті викликає помірне гальмування росту перевивних пухлин. Максимальне гальмування забезпечується курсовим примусовим напоюванням щурів «Нафтусею» в дозі 1,5% м.т. (еквівалентна тій, що призначається людям) превентивне 21 день перед трансплантацією і впродовж всього досліду.

Протипухлинний ефект мінеральної води «Нафтуся» в експерименті зумовлений її тривалим ритмічним, надходженням в організм, що підтверджує провідну роль індукції детоксикаційних систем органічними речовинами-ксенобіотиками мінеральної води в розгортанні загальної адаптаційної реакції організму.

Даною роботою підтверджено, що пацієнти, котрі прибувають на курорт Трускавець після радикального лікування онкологічних захворювань, характеризуються різновираженими і різноскерованими відхиленнями від норми параметрів імунного статусу. Бальнеотерапія, основу якої складає пиття біоактивної води Нафтуся, чинить найвідчутніший сприятливий імунотропний ефект на осіб із початкова найглибшою Імунодепресією. У осіб із менш вираженим імунодефіцитом ефект теж сприятливий, але й менш відчутний відносно початкового стану. Натомість мінімально відхилені чи нормальні параметри імунного статусу не змінюються.

Таким чином, експериментально-клінічне дослідження впливу мінеральної води «Нафтуся» на неспецифічну резистентність при неопластичних процесах виявило її позитивну дію на загальну опірність організму, в тому числі і протипухлинну резистентність».

Підготувала Галина Носова, газета «Трускавецькурорт»

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Для любителів риболовлі
  30.05.2019 | 13:17

  Також читайтеДо уваги населення міста Трускавця (0)Запрошуємо на роботу (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти грант у розмірі 15 тисяч гривень (0)

 • Запрошуємо на роботу
  27.05.2019 | 14:33

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу кухарів, мангальщиків, офіціантів, покоївку, молодшу медичну сестру, робітника із догляду за тваринами. Заробітна плата згідно зі штатним розписом. Довідки за тел. (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеДля любителів риболовлі (0)До уваги населення міста Трускавця (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви