Екстракт хаосу

By  | 22.03.2017 | Filed under: Публікації

«Вилучене з Хаосу/Extracted of Chaos». Виставка під такою назвою відкрилася у трускавецькому музеї історії міста-курорту в день весняного рівнодення. Автор творів, які були представлені увазі глядачів – Руслан Романишин, художник-монументаліст, графік, скульптор та дизайнер.

Роман Романишин – уродженець села Оболоня Долинського району Івано-Франківської області. Майстерність митця формувалася у Косівському технікумі народних художніх промислів (1977-1981 рр.) та Львівській академії мистецтв (1986-1990 рр.). Початок творчої діяльності тісно пов’язаний зі Львовом: саме тут створювалися перші інтер’єри, вітражні композиції та рельєфні панно.

- Коли я приїхав до Львова, то зрозумів – це моє місто, – розповідає на відкритті виставки Руслан Романишин. Про Трускавець каже, що бував тут «фрагментарно», але зараз місто-курорт відкривається для митця зовсім по-іншому. Можливо, причиною цього є факт, що нова влада почала все-таки дбати про курорт, а не тільки про власні меркантильні інтереси, як це було за часів злочинної влади Януковича та «Трускавецького криміналітету».

Руслана Романишина – не з тих, які відразу розумієш та сприймаєш. Якісь фігури, завитки, суміш компонентів, щось схоже на сплетіння реальності та фантастики. Насправді реальним є все. Виставка недарма називається «Вилучене з Хаосу», адже кожна картина, кожна скульптура – це те, що було реально: в образах закіптюженого заднього вікна в автобусі чи в суміші слідів на піску. «Це було вилучено з абсурдної форми», – пояснює митець, зазначаючи, що в його творах немає жодної придуманої речі.

- Спочатку Руслан Романишин експонувався в Дрогобичі, а потім погодився виставити свої роботи у вас в Трускавці. Це сучасне абстракціонізму, яке несе філософську думку і навіть має певне коріння східного напрямку, – розповідає відомий дрогобицький митець, лауреат всесвітньої виставки «Експо-2015» в Мілані та митецького фестивалю в Кальярі на Сардинії (Італія) Василь Лялюк.

- Всі ми без виключення творці та співтворці, і маємо дар народжувати, давати нове життя. Але наші діти нам не належать, ми лише повинні їм допомогти пройти шлях до повноліття, – роздумує Руслан Романишин. – В своїх творах я представляю шлях мислення. Хіба можна зробити, сотворити будь-яку річ в реальності, якщо ми не уявили її собі в думці?

Руслан Романишин розповів про кілька своїх картин та скульптур, зокрема про рибу-меч, яка має своєрідний ніс, потрібність та доцільність якого вчені обговорюють і досі. На думку митця, люди теж мають багато броні, яка є тяжка і заважає жити, рухатися, бути легким, гнучким, не дозволяє комфорту огорнути нас. Скинути броню ніби й просто (це ж не ніс-«меч» у риби-меча), але для цього потрібна наша воля, наше бажання.

Про автора робіт під час презентації розповіла директор музею історії міста-курорту Галина Коваль, а вітали Руслана Романишина у Трускавці міський голова Андрій Кульчинський, депутат міськради Олег Карпин, друзі-художники зі Львова. На відкритті нової виставки, яка експонуватиметься в трускавецькому музеї до 21 квітня, були присутні отець Володимир Бондарчук, начальник відділу культури ТМР Тетяна Татомир, відома мисткиня Ірина Бердаль-Шевчик, згадуваний вище художник з Дрогобича Василь Лялюк, громадські діячі Сергій Розора, Анна Литвин, Тарас Варивода, студенти, небайдужі до мистецтва люди.

Детальніше про Руслана Романишина та його роботи можна прочитати на сайті www.veres.lviv.ua

Володимир Ключак, фото Ірини Бердаль-Шевчик

Також читайте

Tags: ,

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Виїзний комп’ютерний майстер
  13.02.2018 | 02:36

  Вирішення будь-яких проблем з стаціонарним комп’ютером чи ноутбуком у Вас вдома та в зручний для Вас час. Виїзд здійснюється по м. Дрогобич, Трускавець, Борислав, Стрий. Досвідчений комп’ютерний майстер налаштує ваш ноутбук, планшет або комп’ютер, в Вашій присутності. Проведе профілактику, ремонт, діагностику комп’ютерної техніки, роботи операційної системи та програмного забезпечення, налаштує Internet. Проконсультує по ціні виявленої [...]

 • №80313 Високооплачувана офіційна робота в Польщі.
  04.02.2018 | 16:06

  Офіційна робота в Польщі, зарплата від 9 злотих за годину і більше, житло надається безкоштовно, а подекуди і харчування, за такими вакансіями: столярі, швеї, зварники, фрезервувальники, а також в теплицях, в готелях, в пансіонатах, на заводах,на меблевих фабриках, супермаркетах, магазинах, гуртовнях, столярнях, мясокомбінатах, дорожніх роботах, по догляду, фермерських господарствах, на будівницстві та в лісі. А [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви