Незадекларовані «звитяги» Руслана Козира

By  | 21.10.2015 | Filed under: Публікації

Чи не найганебнішою справою у списку «звитяг» міського голови Трускавця 2010-2о15 років було повалення пам’ятника Івану Франку.

До всього звиклі трускавчани не могли повірити, що їх земляк, якого недавно обрали собі за мера, міг вчинити такий «подвиг». Пам’ятник Каменяреві, встановлений ще за радянської влади до 100-річчя Івана Франка, над ранок був звалений і вивезений комунальною службою в невідомому напрямку. Всюдисущі журналісти знайшли його… на смітнику. Зняті відео- і фотоматеріали були негайно оприлюднені в мережі Інтернет. Справу, заради якої повалили пам’ятник, вдалося призупинити. Йдеться про шмат землі, що на ній стоїть пам’ятник. Цю ділянку хотіли продати для будівництва заїжджому бізнесмену. Сьогодні там уже розгорнуто будівельний майданчик, його металева загорожа є впритул до «франкової» території. А Руслан Козир тоді спритно викрутився – пофарбував і встановив ним же повалений пам’ятник.

Пізніше міський голова усіляко противився встановленню у місті іншого пам’ятника Іванові Франку, який був виготовлений за меценатства Лева Грицака з дорогого чорного граніту. Його встановили для огляду громади неподалік церкви Святого Миколая, але влада врешті-решт знесла пам’ятник і кудись вивезла. Його знайшли і сьогодні погруддя на високому постаменті чекає, що прийде нова влада і встановить його в достойному місці.

До «звитяг» Руслана Козира можна віднести й боротьбу з українською книгою. Перше його «досягнення» у цьому напрямку – виселення книжкового магазину з центру міста на його околиці. Наступне, що зробив мер – закрив бібліотеку на вулиці Стебницькій.

До списку «звитяг» Руслана Козира можна додати ще багато його недобрих справ. Тут лише згадані найяскравіші, які стосуються культури міста. Та й згадані вони не для того, щоб таким чином допекти міському голові Трускавця 2010-2015 років, а навпаки – забути про нього. На будівлі, де головував Руслан Козир п’ять років, є полотнище зі словами Тараса Шевченка: «Діла добрих оновляться, діла злих загинуть.» Тож нехай щезне усе зле, що натворили у нашому місті недобрі люди.

 Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір`я»

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

Архіви