Рухатися, потрібну їжу вживати – хвороби не будеш знати

31.10.2012 | Filed under: Публікації

20 жовтня – Всесвітній день профілактики остеопорозу. Не кожен з нас знає про це захворювання, профілактиці якого присвячений навіть Всесвітній день. Про нього та причини його виникнення розповідає хірург, травматолог-вертебролог філії БОЛ «Медичний центр №2» Любомир Комарницький.

– Остеопороз – це зменшення кісткових клітин, розрихлення тканин самої кістки, погіршення її пружності і міцності. На виникнення і розвиток цього захворювання великий вплив мають генетика і зовнішні фактори. В принципі кожна людина в тій чи іншій мірі має остеопороз, але часто з віком зменшується всмоктування поживних речовин для самої кістки – кальцію, навіть звичайної води, адже й старіє людина саме через зменшення кількості води в організмі. Ось і виникає та розвивається остеопороз. Але цей процес залежний і від того, де людина проживає. Якщо вона проживає біля моря і вживає в їжу морепродукти, то у неї значно менше буде розвиватися остеопороз, ніж у мешканця з глибини континенту, що менше вживає в їжу риби, інших морепродуктів. Також на розвиток остеопорозу значною мірою впливають зовнішні фактори, зокрема вживання модифікованих продуктів харчування, нечистої води. Великий вплив має радіація і екологія взагалі. Остеопороз вважається хворобою старших людей, але якщо навіть молодша людина потрапить в радіоактивну зону, де погіршене засвоєння кальцію в кістки, то в неї ця хвороба розвивається доволі активно, – розповів Любомир Ігорович.

Як визначити, степінь захворювання на цю недугу? Є різні методи діагностики остеопорозу, зокрема рентгенологічні, визначення прозорості затемнення п’яткової кістки, є нові технології просвічування, але найоб’єктивніший, на думку пана Любомира, обстежувальний механізм, на який рідко хто погоджується, є біопсія ребра чи тазової кістки, котра розставляє всі крапки над «і». Цей метод ніхто не може відмінити навіть при найсучасніших діагностичних способах просвітлення.

Лікар також розповів, чим загрожує остеопороз. За його словами, при великому рівні цього захворювання кістки робляться слабенькими і можуть тріснути при навіть невеликому фізичному навантаженні. Будь-який не зовсім правильний рух навіть при звичайній ходьбі може викликати перелом. При переломах кістки також можуть зростися, як і у здорової людини, але це проходить значно повільніше і потребує введення в організм препаратів кальцію. Остеопороз є пов’язаний з остеохондрозом, який доволі серйозно розповсюджений і має безпосередній вплив на порушення функції корінців нервів, що погіршує діяльність будь-якого органу, котрий всмоктує поживні речовини для «фундаменту» кістки.

Як же лікувати остеопороз, і в чому власне полягає його профілактика? Любомир Комарницький говорить:

– Остеопороз маловиліковний, він потихеньку прогресує і важливо стабілізувати цей процес, зупинити розвиток хвороби. Тож застосовуються різні методи, щоб організм людини таки міг засвоювати кальцій та інші поживні речовини. Є різні варіанти вживання продуктів харчування для зменшення розвитку остеопорозу. Це процес індивідуальний, але нормальне використання свого робочого часу є дуже важливим, адже рух суглобів може збільшувати витривалість організму перед захворюванням. Кожен лікар лікує по-своєму і підходить індивідуально до кожного пацієнта. Щодо препаратів, які поповнюють вміст кальцію в організмі, я особисто не надаю переваги сучасним дорожчим препаратам, а рекомендую простий глюконат кальцію, відомий нам ще зі школи. Тобто це натуральна крейда разом з таким же давньовідомим риб’ячим жиром. Вживання цього препарату протягом місяця, як правило, є хорошою профілактикою остеопорозу. Чому діти часто вживають крейду чи штукатурку? Організм потребує кальцію, і вони на підсвідомому рівні його знаходять. Наступного місяця бажано посилено вживати кисломолочні продукти, зокрема домашній сир і молоко, якщо в пацієнта немає якихось алергічних реакцій на ці продукти. І третій місяць – націлювання пацієнта на морепродукти: морську рибу, печінку тріски, морську капусту-ламінарію та ін. А рух буде пришвидшувати процес засвоєння кальцію та інших потрібних речовин, бо якщо людина не рухається, то всі функціональні властивості організму зменшуються При такому підході (рух і правильне харчування) кальцій буде нормально всмоктуватися в кістки. Якось посилено «напомпувати» організм кальцієм нереально. Надмірне вживання кальцію призведе до сечокам’яної хвороби, холециститів та ін. Тобто має бути раціональний підбір для кожного пацієнта, – завершив свою розповідь лікар і побажав нашим читачам вести активний спосіб життя правильно харчуватися і не знати на власному досвіді, що таке остеопороз.

Орест Лещишин, газета «Трускавецькурорт»

(Переглядів 443 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви