Тиждень УПА в трускавецькому музеї

By  | 11.10.2017 | Filed under: Публікації

Весь тиждень (з понеділка 9 жовтня по неділю 15 жовтня) історії міста-курорту Трускавця проводить заходи з нагоди 75-річчя створення УПА, 5-річчя експозиції «Повстанська криївка» та до Дня Захисника Вітчизни.

У вівторок, 10 жовтня, до трускавецького музею завітали учні 7-10 класів з Доброгостівської ЗСШ І-ІІІ ім. Івана Боберського та НВК «ЗСШ №2-гімназія» м. Трускавця. Вони мали можливість переглянути фільм про УПА «Залізна сотня». Цей перегляд став справжнім уроком історії України середини ХХ століття.

А сьогодні, 11 жовтня, науковий співробітник музею Любов Константинова підготувала для відвідувачів не менш цікаву програму. Окрім екскурсії «Повстанською криївкою» на гостей музею чекала розповідь про поневіряння українців на каторзі в Сибірі, про виселення «бандерівців», серед яких більшість становили діти, жінки та люди похилого віку, про нелюдські умови перевезення у товарних вагонах та безпосереднього перебування в Сибірі.

Любов Константинова приблизила присутнім силуети кількох жінок – учасниць повстанського руху, зокрема Катерини Зарицької (зв’язкової Романа Шухевича).

А згодом на учасників заходу очікував перегляд документального фільму «Довічно закохані», підготовленого на замовлення телеканалу «1+1». В стрічці розповідається про життєві долі членів ОУН-УПА, в’язнів сталінських концтаборів, котрі поєднали свої долі вже після відбуття каторги. Зворушливі історії простих чоловіків та жінок, котрі знайшли своє кохання на зоні та пронесли світло і добро через бурі поневірянь, мають можливість засіяти в юних дитячих серцях зерна патріотизму, любові до рідної землі та справедливості, віру у перемогу добра над злом. Як і вчора, сьогодні також в музейному уроці мужності взяли участь учні з доброгостівської та трускавецьких шкіл.

Перегляди документальних фільмів, уроки мужності та екскурсії повстанською криївкою проходитимуть у трускавецькому музеї також у четвер, п’ятницю та неділю. У суботу натомість головні заходи з нагоди відзначення 75-ліття УПА та Дня Захисника Вітчизни проходитимуть біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Виїзний комп’ютерний майстер
  13.02.2018 | 02:36

  Вирішення будь-яких проблем з стаціонарним комп’ютером чи ноутбуком у Вас вдома та в зручний для Вас час. Виїзд здійснюється по м. Дрогобич, Трускавець, Борислав, Стрий. Досвідчений комп’ютерний майстер налаштує ваш ноутбук, планшет або комп’ютер, в Вашій присутності. Проведе профілактику, ремонт, діагностику комп’ютерної техніки, роботи операційної системи та програмного забезпечення, налаштує Internet. Проконсультує по ціні виявленої [...]

 • №80313 Високооплачувана офіційна робота в Польщі.
  04.02.2018 | 16:06

  Офіційна робота в Польщі, зарплата від 9 злотих за годину і більше, житло надається безкоштовно, а подекуди і харчування, за такими вакансіями: столярі, швеї, зварники, фрезервувальники, а також в теплицях, в готелях, в пансіонатах, на заводах,на меблевих фабриках, супермаркетах, магазинах, гуртовнях, столярнях, мясокомбінатах, дорожніх роботах, по догляду, фермерських господарствах, на будівницстві та в лісі. А [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви