Тиждень УПА в трускавецькому музеї

By  | 11.10.2017 | Filed under: Публікації

Весь тиждень (з понеділка 9 жовтня по неділю 15 жовтня) історії міста-курорту Трускавця проводить заходи з нагоди 75-річчя створення УПА, 5-річчя експозиції «Повстанська криївка» та до Дня Захисника Вітчизни.

У вівторок, 10 жовтня, до трускавецького музею завітали учні 7-10 класів з Доброгостівської ЗСШ І-ІІІ ім. Івана Боберського та НВК «ЗСШ №2-гімназія» м. Трускавця. Вони мали можливість переглянути фільм про УПА «Залізна сотня». Цей перегляд став справжнім уроком історії України середини ХХ століття.

А сьогодні, 11 жовтня, науковий співробітник музею Любов Константинова підготувала для відвідувачів не менш цікаву програму. Окрім екскурсії «Повстанською криївкою» на гостей музею чекала розповідь про поневіряння українців на каторзі в Сибірі, про виселення «бандерівців», серед яких більшість становили діти, жінки та люди похилого віку, про нелюдські умови перевезення у товарних вагонах та безпосереднього перебування в Сибірі.

Любов Константинова приблизила присутнім силуети кількох жінок – учасниць повстанського руху, зокрема Катерини Зарицької (зв’язкової Романа Шухевича).

А згодом на учасників заходу очікував перегляд документального фільму «Довічно закохані», підготовленого на замовлення телеканалу «1+1». В стрічці розповідається про життєві долі членів ОУН-УПА, в’язнів сталінських концтаборів, котрі поєднали свої долі вже після відбуття каторги. Зворушливі історії простих чоловіків та жінок, котрі знайшли своє кохання на зоні та пронесли світло і добро через бурі поневірянь, мають можливість засіяти в юних дитячих серцях зерна патріотизму, любові до рідної землі та справедливості, віру у перемогу добра над злом. Як і вчора, сьогодні також в музейному уроці мужності взяли участь учні з доброгостівської та трускавецьких шкіл.

Перегляди документальних фільмів, уроки мужності та екскурсії повстанською криївкою проходитимуть у трускавецькому музеї також у четвер, п’ятницю та неділю. У суботу натомість головні заходи з нагоди відзначення 75-ліття УПА та Дня Захисника Вітчизни проходитимуть біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Трускавець Встановлення та ремонт ГБО
  22.06.2018 | 15:09

  Індивдуальний підхід до кожного клієнта. Намагаємось вирішити навіть найскладніші проблеми Вашого авто. Встановлення та ремонт ГБО Діагностика ГБО Компютерна діагностика Ремонт електропроводки та електричних елементів Дрібний ремонт оптичних систем та елементів салону м. Трускавець вул. Бориславська, “Бориславські гаражі” +38 099 162 8988 +38 097 732 8957 Головна сторінка http://avtospotlv.com.ua/ avtospotlv@gmail.com Також читайтеТрускавець відсвяткував (0)Спацер по [...]

 • Трускавець запрошує на День молоді
  20.06.2018 | 16:10

  Також читайтеМузей придбає старі речі для експозиції (0)Продається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)Запрошуємо на турнір повітряних куль (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви