Вулиці зимового Трускавця в фотографіях

By  | 07.02.2018 | Filed under: Публікації

/Передісторія курортного поселення/

Трускавець знаходиться у внутрішній зоні передкарпатського прогину, що почав формуватися 20 мільйонів років тому, коли Східноєвропейська антиконтинентальна плита під вагою покровів, що насувалися на неї з південного заходу внаслідок підняття Карпатських гір та невисокими підйомами зустрілися в улоговині, де знаходиться теперішній Трускавець.

Річкові потоки зі Сходу приносили у міжгірську морську западину велику кількість уламкового матеріалу. Ці осади поступово заповнили вузьку морську протоку, яка з часом пересохла, перетворившись у солену морську лагуну. А відклади ці називають моласою.

Яскравим прикладом моласи є соленосні та загіпсовані відклади Воротищенської світи, які переважають в околицях Трускавця. Їх можна побачити на південному схилі гори Ґлорієтти (Гошівська гора). Про це свідчить інформаційний пілон з відповідними записами.

Ці відклади конгломератів та пісків формують своєрідне підводне дно рельєфу міста Трускавець. Говорять про те, що колись територія Трускавця була на дні моря Тетіс.

Унікальністю Трускавця є наявність в надрах свинцево-цинкових руд. Ще й досі в районі Липки біля дороги Трускавець-Борислав є залишки шахти (свинцево-цинкових руд), що носила назву Юлія. В ХІХ столітті руда закінчилася, шахту закрили.

Ще в надрах Трускавця наявні поклади калійних солей, самородної сірки, озокериту, нафти та газу. В урочищі Помірки на шахті «Катерина» добували озокерит, а в урочищі Кривчиць за озером добували нафту.

На такій території розповсюджені водоносні горизонти і основним багатством міста є велика кількість мінеральних джерел, серед них королевою є «Нафтуся».

Але історія Трускавця починалася з солених копанок – солеварень. Не дивно, що Трускавець отримав свою назву від слова «друска», або сіль. Це одна з багатьох версій походження назви Трускавця.

Про все це можна дізнатися в музеї історії міста. Тож запрошуємо Вас відвідати цей музей, який знаходиться на площі Січових Стрільців.

Не баріться, приїжджайте в Трускавець, щоби все побачити на власні очі. В зимовий період ціни на відпочинок у Трускавці значно нижчі.

Ну а ми цією публікацією «Вулиці зимового Трускавця» продовжуємо наш цикл з промоції Трускавця.

Кожна частина міста має свою назву: Баньки, Річки, Гошів, Солтиси, Липки, Воротище, Коточий Потік, Боберня, Болоня, Помярки та інші (всіх не перелічиш). Вони зберігають свої легенди, свій колорит.

Трускавець взимку особливий. Невелика кількість відпочивальників, відносно м`який клімат, вночі мороз, сніг, що скрипить під ногами, чисте повітря. Особливий клімат трускавецької лагуни робить відпочинок у Трускавці затишним та приємним. А на згадку про зимовий відпочинок у Трускавці та його околицях залишить слід в історії Вашого життя.

Віктор Пиців (текст і фото)

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №80881 65 000 рублей на автоматизации Kwork.
  19.02.2018 | 22:40

  Реальный заработок на реальном сайте! Никаких “супер секретных” сервисов и волшебных таблеток. Все прозрачно и открыто работа абсолютно легальна. Более подробнна информация на сайте >> www.kwork-garand.tk<< Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (284)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) [...]

 • №80880 Оклейка авто под такси по госту. Круглосуточно
  19.02.2018 | 19:37

  Оклейка авто по госту белой и желтой пленкой. Работаем с пленкой немецких производителей. Нанесение желтых светоотражающих полос, темно серый низ. Шашки в подарок. Время полной оклейки 4-5 часов. При оклейки в нашей компании лицензию вы получаете в подарок. Оплата возможна наличными, карточкой, безналом. После оклейки возможно приступить сразу к работе в нашей компании такси пока [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви