Вулиці зимового Трускавця в фотографіях

By  | 07.02.2018 | Filed under: Публікації

/Передісторія курортного поселення/

Трускавець знаходиться у внутрішній зоні передкарпатського прогину, що почав формуватися 20 мільйонів років тому, коли Східноєвропейська антиконтинентальна плита під вагою покровів, що насувалися на неї з південного заходу внаслідок підняття Карпатських гір та невисокими підйомами зустрілися в улоговині, де знаходиться теперішній Трускавець.

Річкові потоки зі Сходу приносили у міжгірську морську западину велику кількість уламкового матеріалу. Ці осади поступово заповнили вузьку морську протоку, яка з часом пересохла, перетворившись у солену морську лагуну. А відклади ці називають моласою.

Яскравим прикладом моласи є соленосні та загіпсовані відклади Воротищенської світи, які переважають в околицях Трускавця. Їх можна побачити на південному схилі гори Ґлорієтти (Гошівська гора). Про це свідчить інформаційний пілон з відповідними записами.

Ці відклади конгломератів та пісків формують своєрідне підводне дно рельєфу міста Трускавець. Говорять про те, що колись територія Трускавця була на дні моря Тетіс.

Унікальністю Трускавця є наявність в надрах свинцево-цинкових руд. Ще й досі в районі Липки біля дороги Трускавець-Борислав є залишки шахти (свинцево-цинкових руд), що носила назву Юлія. В ХІХ столітті руда закінчилася, шахту закрили.

Ще в надрах Трускавця наявні поклади калійних солей, самородної сірки, озокериту, нафти та газу. В урочищі Помірки на шахті «Катерина» добували озокерит, а в урочищі Кривчиць за озером добували нафту.

На такій території розповсюджені водоносні горизонти і основним багатством міста є велика кількість мінеральних джерел, серед них королевою є «Нафтуся».

Але історія Трускавця починалася з солених копанок – солеварень. Не дивно, що Трускавець отримав свою назву від слова «друска», або сіль. Це одна з багатьох версій походження назви Трускавця.

Про все це можна дізнатися в музеї історії міста. Тож запрошуємо Вас відвідати цей музей, який знаходиться на площі Січових Стрільців.

Не баріться, приїжджайте в Трускавець, щоби все побачити на власні очі. В зимовий період ціни на відпочинок у Трускавці значно нижчі.

Ну а ми цією публікацією «Вулиці зимового Трускавця» продовжуємо наш цикл з промоції Трускавця.

Кожна частина міста має свою назву: Баньки, Річки, Гошів, Солтиси, Липки, Воротище, Коточий Потік, Боберня, Болоня, Помярки та інші (всіх не перелічиш). Вони зберігають свої легенди, свій колорит.

Трускавець взимку особливий. Невелика кількість відпочивальників, відносно м`який клімат, вночі мороз, сніг, що скрипить під ногами, чисте повітря. Особливий клімат трускавецької лагуни робить відпочинок у Трускавці затишним та приємним. А на згадку про зимовий відпочинок у Трускавці та його околицях залишить слід в історії Вашого життя.

Віктор Пиців (текст і фото)

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • №89282 Офіційна робота в Німеччині.
  27.11.2018 | 11:10

  Офіційна робота в Німеччині, з оплатою від 8 євро/год і більше. Офіційне оформлення відбувається, по відрядженню форма А1 (від польської фірми на практику). Для оформлення на роботу потрібна польська робоча віза (з терміном не менше трьох місяців, або біометричний паспорт ( не менше 90 днів). Працевлаштування тільки офіційне, з віковим обмеженням до 50 років. Знання [...]

 • Запрошуємо на роботу
  31.10.2018 | 13:24

  ТзОВ «ГКК «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу інструктора з ЛФК. Тел. для довідок (03247) 6-21-22. Також читайтеЗапрошуємо на відзначення 100-літнього ювілею створення ЗУНР (0)Запрошуємо на Свято подяки Богові (0)Заходи до 76-річчя створення УПА (0)Оголошується конкурс на найкращу наукову роботу серед студентів вишів України з гарантованою грошовою винагородою! (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви