Беззаконня провокує порушення

12.07.2012 | Filed under: Публікації

Звісно, коли з’явився такий вагомий привід для написання цього матеріалу як Всесвітній день архітектури, котрий в Україні відзначили на початку липня, гріх було оминути це питання хоча б через той факт, що Трускавець славиться найбільшою кількістю незаконно зведених об’єктів та будівель, під час будівництва яких допускалися грубі порушення. А ще на теренах міста існує чимала кількість недобудов. За інформацією з офіційних джерел ми – українські рекордсмени за кількістю недобудов та порушень у будівництві на метр квадратний загальної площі міста. А загалом проблемних об’єктів (включаючи незаконні прибудови до багатоповерхівок) у місті близько 130.1 хоча звучить усе це сумно, хочеться насамперед знати причину такої ситуації і хоч трохи надіятися, що вона зміниться. Що для цього потрібно, ми запитали у головного архітектора міста Олександра Грищенка.

– Із введенням закону про регулювання містобудівної діяльності підтверджено повноваження у сфері містобудування, будівництва та земельних відносин. Цим законом було чітко розмежовано повноваження служб. Іншими словами, визначено: хто за що і в якій мірі відповідає. На органи місцевого самоврядування покладено тільки одну функцію – видача вихідних відомостей на проектування. Інакше кажучи, це називається містобудівні умови і планування обмежень на забудову земельної ділянки. До того ж ці документи ми вправі видавати тільки тоді, коли є затверджена містобудівна документація – генплан. У місті він вже є, відкоригований і затверджений рішенням сесії. Крім цього має бути розроблено або план зонування, або детальний план території. За умови наявності цих документів ми маємо право видавати містобудівні умови на об’єкти. Фізичні чи юридичні особи, котрі хочуть отримати дозвіл, повинні звернутися в інспекцію держархбудконтролю, котра раніше, ще 4 роки назад була у складі нашого відділу. Згодом було утворено інспекторську вертикаль і в нас залишилося тільки право звернень туди у разі виявлення відхилення від проектів під час будівництва чи констатації факту самовільного будівництва. На цьому наші повноваження і закінчуються. Та на жаль тут же починаються серйозні проблеми – відсутність контролю з боку інспекції. Ця проблема вже на слуху. Нещодавно питання щодо відсутності контролю у сфері будівництва розглядалося на сесії ТГЛР, депутати ініціювали питання про невжиття серйозних заходів інспекцією та невиконання тих функціональних обов’язків, які поклала на цю структуру держава.

Крім того інспекція дозволяє собі після багаторазового отримання листів та звернень узаконювати об’єкти, котрі зведені зі значними порушеннями та відхиленнями. Така ситуація нині існує з інвестором та забудовником «Альфою плюс». Узяти хоча б скандально відоме зведення у першій санітарній зоні охорони поверхневого джерела водопостачання житлових будинків. Кількарічна практика звернень і відписок призвела до того, що керівництво згаданої служби неочікувано підписало документацію про готовність об’єкта до введення в експлуатацію. Подібна ситуація стосується і не менш скандально відомої «Лісової пісні», де є вагомі відхилення від проекту, не виконано технічні умови, не вирішено питання щодо благоустрою та багато іншого. Таке враження, ніби інспекція за визначеною черговістю реєструє такі об’єкти, вперто і відверто порушуючи норми, закони, вимоги. Такого не може бути в цивілізованій державі! Наші люди, відчувши таке фактичне беззаконня, свідомо йдуть на порушення. Приклад: численні добудови до багатоквартирних будинків без будь-яких законних на те підстав.

– У такому разі чи існує тенденція до збільшення випадків такого беззаконня?

– Якщо говорити про самовільне будівництво, то наймасовішими порушеннями у місті с прибудови до багатоквартирних будинків. Трохи менше фактів відхилення від проекту, хоча їх також чимало. Але знову ж таки, найбільше хвилюють прибудови. Вони, по-перше, спотворюють вигляд міста, по-друге, створюють незручності сусідам. А по-третє, принижують нас як націю. Саме так, я не раз наводив приклад нашим громадянам, котрі роблять ці речі: ніде у світі такого немає. У сусідній Польщі за зміну склопакету без дозволу – суворі штрафи. У нас люди дозволяють собі робити великі прибудови, виходячи за межі будь-якого глузду. Згідно нинішнього законодавства усі такі об’єкти повинні бути знесені, а порушники – притягнуті до відповідальності. Але, знову ж таки, ми лише констатуємо факт, а вчиняти певні дії повинна інспекція держархбудконтролю.

– Котрий із міських об’єктів «славиться» найбільшою кількістю порушень та відхилень?

– Це вже згадана «Лісова пісня». Власники ввели в експлуатацію об’єкт без будь-яких дозволів з боку органів місцевого самоврядування, без дотримання технічних умов, не виконавши тих зобов’язань, котрі брали на спільних нарадах та громадських слуханнях. До того ж не виконали жодного рішення містобудівної ради. Можу лише здогадуватися, з яких причин їм занизили категорійність об’єкту, вписавши, що це третя категорія, коли згідно документації об’єкт третьої категорії це монофункціональна споруда (до 9 поверхів). А ми бачимо усі 12 і до того ж вона – багатофункціональна. Другий такий об’єкт – забудова у поясі охорони питного озера. Зараз відбувається вивчення депутатами детального плану цієї забудови, але окрім того повинні бути визначені, затверджені і встановлені зони охорони нашого питного озера. Оці всі речі створюють серйозні проблеми та додають негативного іміджу курорту.

– Що має змінитися, щоб таких проблем у Трускавці принаймні стало менше?

– Це відбувається не тільки у Трускавці. Для нас це просто найбільш характерно, бо у нас люди більш-менш мають можливість здійснювати будівництво, але через бездіяльність інспекції, я б назвав її злочинною бездіяльністю, створюються от такі передумови. У глобальному сенсі має бути розуміння того (у кожного: від пересічного громадянина до державного чиновника), що ми – цивілізована нація. І що живемо ми в Європі, а не пустелі чи печерах. Кожен на своєму рівні повинен показувати приклад, довівши усьому світу, що ми заслуговуємо на те, аби нас поважали.

А ще треба щось залишити своїм наступним поколінням, створити умови, аби наші нащадки якщо не пишалися, то хоча б не нарікали на нас.

Розмову вела Галина Шумило, газета «Трускавецькурорт»

(Переглядів 86 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви